Skocz do zawartości

[Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM


uazar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Żeby nie mnożyć tematów dopiszę tutaj, jakby ktoś jeszcze nie zauważył jest MIUI 8.2.1.0 Global Stable dla 4A.

Wygląda całkiem interesująco. Szczególnie Automated tasks robi wrażenie. Jeśli ktoś jeszcze testuje, to proszę o opinię o ewentualnych problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem dzisiaj "na żywo" w sklepie Redmi 4A i ogólnie wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Natomiast jest jedno małe "ale", odnośnie opcji "podwójnego stuknięcia w ekran, aby go wybudzić". Standardowo jest ona wyłączona w ustawieniach, więc ją włączyłem. Stuknąłem w ekran, który szybko się "wybudził". Wszystko niby OK, ale po chwili "zabawy" telefonem ponownie "stukam" w wygaszony ekran, który dosłownie na sekundę się zaświeca, pojawia się obraz i po tej sekundzie gaśnie :). Próbowałem jeszcze kilka razy i za każdym razem było to samo. Nie wiem co się stało. Czy ktoś z Was spotkał się z podobną przypadłością ?. Nie ukrywam, że ta funkcja jest dla mnie bardzo ważna i nie chcę mieć po zakupie takich "niespodzianek", które powodują, że nie dość, że funkcja ta nie działa, to jeszcze nie można przez to korzystać z telefonu.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem tak jest, ale nigdy nie zdarzało się to na długo - jakieś kilka razy na 3 miesiące użytkowania przeze mnie więc raczej to niewielka "przypadłość". Przejściowy kłopot, który miewałem głównie na syfmiui - nie widziałem go jeszcze na miuipolska.

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Tego się powiem szczerze nie spodziewałem, że jednak ten problem występuje powszechnie. Mam nadzieję, że to jest tylko problem oprogramowania i go naprawią.

Jak widać miałem wyjątkowe "szczęście", że już w drugiej próbie się to "popsuło" :). Czy to u Ciebie samo przechodziło, czy może trzeba było uruchomić ponownie telefon, lub może wyłączyć tą funkcję i ją ponownie włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem

Występuje to sporadycznie, teraz "udało" mi się złapać jeden raz coś takiego, ale to jednorazowo. Nie jest to jakiś spory problem. Przechodzi samo.

 

PS. Ale wiesz, ja nie mam globala tylko miuipolska więc to może różnie wyglądać :) myślę jednak że większej różnicy w tym nie ma.

 

tapnięte z Redmi 4a

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, electro69 said:

...który dosłownie na sekundę się zaświeca, pojawia się obraz i po tej sekundzie gaśnie ...

Ja zauważyłem coś takiego wyłącznie wtedy, jeśli przy wybudzaniu zasłaniałem przypadkowo ręką czujnik zbliżeniowy - co jest reakcją normalną, bo zabezpiecza przed wybudzaniem np. w kieszeni. Czasem trzymam telefon za górną część i wtedy łatwo przesłonić czujnik niechcący. Poza tym takiego efektu nie zanotowałem, co nie zmienia faktu, że po dłuższym leżeniu bezczynnie ekran potrafi "zaspać" i zareagować na puknięcie dopiero po dłuższej chwili albo po kolejnym razie. Ale nie jest to nic na tyle strasznego, żeby uprzykrzać życie, wcześniej z Lumią 520 też tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Powiem Ci, że całkiem możliwe, iż jest to właśnie wina tego czujnika zbliżeniowego. W sklepie telefony są na tych stojakach i są z nimi połączone kablem. Wybudzenie ekranu zadziałało prawidłowo, gdy jeszcze telefon leżał w tym stojaku. Później go wziąłem do ręki i po chwili znów założyłem na ten stojak. Całkiem możliwe, że wtedy ten kabel znalazł się w pobliżu czujnika zbliżeniowego i stąd te problemy z wybudzeniem ekranu. Będę musiał to jeszcze raz sprawdzić w sklepie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem dzisiaj "na żywo" w sklepie Redmi 4A i ogólnie wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Natomiast jest jedno małe "ale", odnośnie opcji "podwójnego stuknięcia w ekran, aby go wybudzić". Standardowo jest ona wyłączona w ustawieniach, więc ją włączyłem. Stuknąłem w ekran, który szybko się "wybudził". Wszystko niby OK, ale po chwili "zabawy" telefonem ponownie "stukam" w wygaszony ekran, który dosłownie na sekundę się zaświeca, pojawia się obraz i po tej sekundzie gaśnie :). Próbowałem jeszcze kilka razy i za każdym razem było to samo. Nie wiem co się stało. Czy ktoś z Was spotkał się z podobną przypadłością ?. Nie ukrywam, że ta funkcja jest dla mnie bardzo ważna i nie chcę mieć po zakupie takich "niespodzianek", które powodują, że nie dość, że funkcja ta nie działa, to jeszcze nie można przez to korzystać z telefonu.

Stawiam na zapaprany czujnik i włączoną opcję przypadkowego uruchomienia. U mnie też się zdarza, nawet na Mi4s. Idź jeszcze raz i przetrzyj palcem okolice głośnika

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem pierwszy kintakt z tel z ofocjalnej dystrybucji prosto z ABC. Ogólbie pierwsze wrażenie dobre, a zaraz po pierwszym uruchomieniu wtopa. Wszystkie języki w wyborze opisane po chińsku. Oczywiście klikając po omacku udało się wybrać najpierw jakiś przypadkowy z naszymi literkami, ale ktoś nie obeznany może sie przerazić. Znowu Chińczycy coś przeoczyli, że rom global trafi poza Chiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 hours ago, krum said:

Żonie w poniedziałek rano aktualizowało... :)

To bardzo szybko. Ani chybi, szacowna małżonka znajduje się w gronie vipów : )

Znajomy, też z A4, nie doczekał się jeszcze 8.2.1.0.

Generalnie jestem mile zaskoczony częstotliwością aktualizacji miui global.

Edytowane przez omaa kaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, okobar said:

jak na razie nie widzę różnicy :P

Ja widzę "System apps updater"

... chyba, że było już wcześniej, a ja ślepy.

Oprócz tego usunęli kilka drobnych błędów, które pojawiły się po poprzedniej aktualizacji (głównie graficzne obsuwy w tekstach, ale były też problemy z widgetami) oraz zauważyłem, że bardziej grzeje mi się bateria (przedtem najczęściej widziałem 25 stopni, tylko przy 3G skakało do 31. Teraz jakoś częściej widuję 28-32 stopnie, nawet przy wyłączonym 3G)  : P

Poza tym (ale to może tylko u mnie tak system zareagował) jest lepiej z zarządzaniem pamięcią. Przed aktualizacją miewałem zazwyczaj ok. 400-500MB wolnych, teraz 600-700MB. Zatem RAM mi się marnuje.

Screenshot_2017-04-07.png

Edytowane przez omaa kaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, skay77 napisał:

Tanio w saturnie ,zazdroszczę Wam teraz możecie kupić Xiaomi za taką cenę ,ja nie miałem takiej możliwości 3lata temu ,dziś sprawdzałem https://1drv.ms/i/s!AvgcDsYXydS9iB9c_rziS3DVpVNc


Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

To nie jest zbyt tanio, to cena w oficjalnej polskiej dystrybucji, wersja 32Gb - 700zl, wersja 16Gb - 600, takie ceny ma rtv euro, operator play itd...

Biorac pod uwage ze czesc wlascicieli ta 16GB kupowalo w chinach za 350zl to tak srednio bym powiedzial. No i watek raczej tez nie zakupowy, a o global romie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2017 o 19:43, omaa kaan napisał:

Ja widzę "System apps updater"

... chyba, że było już wcześniej, a ja ślepy.

Oprócz tego usunęli kilka drobnych błędów, które pojawiły się po poprzedniej aktualizacji (głównie graficzne obsuwy w tekstach, ale były też problemy z widgetami) oraz zauważyłem, że bardziej grzeje mi się bateria (przedtem najczęściej widziałem 25 stopni, tylko przy 3G skakało do 31. Teraz jakoś częściej widuję 28-32 stopnie, nawet przy wyłączonym 3G)  : P

Poza tym (ale to może tylko u mnie tak system zareagował) jest lepiej z zarządzaniem pamięcią. Przed aktualizacją miewałem zazwyczaj ok. 400-500MB wolnych, teraz 600-700MB. Zatem RAM mi się marnuje.

Screenshot_2017-04-07.png

znaczy "Aktualizator aplikacji systemowych" to tak się u mnie nazywa

może i się pojawiło, nie zwróciłem uwagi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

To mój pierwszy post na forum. Zastanawiam się nad usunięcie nakładki MIUI ? Czy istnieje taka możliwość? 

Czy np./ jeśli tel. został zakupiony na alledrogo u oficjalnego dystrybutora to muszę coś wykonać np. jakiś restart itd itp? Warto coś wykonać, zrobić? Czy może jest to wersja systemu, czysta i można spokojnie na nim działąć?

Także posiadam wersje 8.1.4.0 jak @wojtasemaj.

 

Edytowane przez loczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2017 o 11:17, wojtasemaj napisał:

Cześć

Chłopaki potrzebuję rady - skąd macie globala 8.2.x.x? Wczoraj żona dostała swojego 4a i jest na nim 8.1.4.0 i nie znajduje żadnej aktualizacji. Na stronie en.miui.com też ta wersja figuruje jako ostatni dostępny global. Jak to jest z tymi aktualizacjami? 

Zawsze możesz pobrać stąd: http://en.miui.com/thread-565412-1-1.html

Niby wyskakuje informacja, że Beta Rom. Ale nie jestem w stanie sprawdzić, bo telefon dostanę do 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 21/04/2017 at 11:17 AM, wojtasemaj said:

Cześć

Chłopaki potrzebuję rady - skąd macie globala 8.2.x.x? Wczoraj żona dostała swojego 4a i jest na nim 8.1.4.0 i nie znajduje żadnej aktualizacji. Na stronie en.miui.com też ta wersja figuruje jako ostatni dostępny global. Jak to jest z tymi aktualizacjami? 

Ach, ta niecierpliwość. Jest powód, dla którego nie dostajesz automatycznej aktualizacji. 8.2.6. jest chwilowo wstrzymany, ponoć ludzie mają z nim kłopoty i wymaga poprawek.

Sam na nim siedzę i wielkiej tragedii nie ma, ale parę mniejszych i większych błędów da się wyłowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że jest to oryginalny Global. Choć nie widzę go na en.miui.com (tutaj koledzy dopowiedzą)

Takie pytanko z ciekawości - nie widzę romu pod fastboot dla redmi 4a (globala stable) z en.miui.com - pamiętam że był jak go wgrywałem jakies 3 miesiace temu. Gdzie się podział? Nie zamierzam wgrywać globala jak na razie, ale w razie W może się przydać.

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Orjon napisał:

Wszystko wskazuje na to, że jest to oryginalny Global. Choć nie widzę go na en.miui.com (tutaj koledzy dopowiedzą)

Jest tutaj.

Zastanawia mnie jednak rzecz: od czego zależy że niektórzy mają dostępną aktualizację poprzez update a niektórzy muszą ściągać i instalować ręcznie?

Edytowane przez mariusz5891
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 3.02.2017 o 12:05, okobar napisał:

mi też nie, natomiast obecnie na tym globalu co mam telefon nie wytrzymuje 24 godzin... mam włączone wifi, około godziny gierkowania i przeglądania stron, bluetoth non stop i oczywiście GPS, powiadomienia z 5 kont pocztowych włączone... ładowany w nocy, padł o 18 (czyli poza ładowarką od 5.30 rano do 18.15 - lumia 820 wytrzymała na 3 letniej baterii około 20 godzin - od 5 rano do około północy)

jedna karta sim - ale jasność ustawiona na sztywno, bo auto jakoś takie ciemne mi się wydawało....

 

na Lumii 630 podobne ustawienia i działanie - bateria wytrzymywała ok. 30 godzin.... (bateria ponad 2 letnia)

U mnie bateria trzyma dłużej. Global 8.2. Oficjalna dystrybucja. Operator Play. 

Screenshot_2017-05-29-23-50-43-300_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...