Skocz do zawartości

[7.1.2][FINAL] Resurrection Remix 5.8.5


Daviteusz

Rekomendowane odpowiedzi

rr_logo_200x200.png

O ROMIE

  • Resurrection Remix jest bazowany na LineageOS, SlimRom, OmniRom. 
  • Posiada wiele opcji konfiguracyjnych, funkcji i modyfikacji. Rom jest w 99% spolszczony.

CECHY ROMU

  • Stabilny - Każde wydanie jest kompilowane w sposób, aby zapewnić stabilne działanie systemu.
  • Android Nougat - Zawsze otrzymujesz najnowszy kod źródłowy androida i aktualizacje zabezpieczeń.
  • Urządzenia -  Dostępne dla szerokiej gamy urządzeń z wsparciem programistów na forach.
  • Open Source - Kod źródłowy systemu operacyjnego jest dostępny w Github.
  • Społeczność - Dołącz do nas na Facebook, Google+ i Twitterze.
  • Aktualizacje OTA - Powiadomienia Over-the-Air o nowych wersjach systemu.
  • Przyjazny dla baterii - Optymalizacje wykonane na poziomie kodu źródłowego.
  • All-in-One - Jeden z najbardziej konfigurowalnych systemów operacyjnych!

INSTRUKCJA INSTALACJI

  1. Pobierz najnowsze wydanie
  2. Pobierz GAppsy
  3. Zrób kopię zapasową w recovery
  4. WYMAGANE - Przywróć ustawienia fabryczne
  5. Zainstaluj ROM za pomocą TWRP 3.x Recovery 
  6. Zainstaluj GApps 
  7. Uruchom ponownie.
  8. Korzystaj!

INSTRUKCJA AKTUALIZACJI

  1. Pobierz najnowsze wydanie
  2. Zrób kopię zapasową w recovery
  3. Zainstaluj ROM za pomocą TWRP 3.x Recovery 
  4. Zainstaluj GApps 
  5. Wyczyść Cache
  6. Wyczyść dalvik cache
  7. Uruchom ponownie
  8. Korzystaj!

DOWNLOAD

Edytowane przez Daviteusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz1992 u mnie bateria ładowała się w takim samym tempie jak na MIUI. Jeśli ci się % nie zmieniają to wgraj inny kernel.

Zrezygnowałem z tego romu bo moc wibracji przycisków się resetowała po restarcie telefonu :D

 

Temat przekonwertowany na wersję nieoficjalną+oficjalną z powodu braku wydań wersji oficjalnych.

Edytowane przez Daviteusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rom super dopracowany, zapowiadało się na to że zostanie u mnie na dłużej. Ale jest problem, czy ktoś miał tak, że po wybraniu wyświetlania procentowego wskaźnika baterii, po restarcie wskaźnika w ogóle nie było? Po ponownym ustawieniu jest on widoczny, jednak kolejny restart i znowu pustka.  Wygląda, jakby nie trzymał niektórych ustawień. Czy może to wynikać z tego, że mam go na dualboocie na partycji data? Pozdrawiam

EDIT: Rozumiem, że nie doczekam się tutaj odpowiedzi. Rom ma również problem z aparatem, niezależnie od aplikacji. Przy przełączaniu pomiędzy przednim a tylnym, aplikacja co jakiś czas się wysypuje. Każda. Jest komunikat w jednej z nich "nie można połączy się z aparatem".

Edytowane przez wozzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już wersja 5.8.1. U mnie hula bez problemów, najbardziej dopracowany rom 14.1 jaki miałem. Jeśli po instalacji będą problemy z telefonem, to trzeba zmienić wpis w build.prop: ro.qc.sdk.audio.fluencetype=fluence
na
ro.qc.sdk.audio.fluencetype=none

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak teraz wygląda przypadek z firmware? Nie mam pojęcia jakie powinienem zainstalować, na xda inni że CM14.1firmware, a inni (pierwszy raz się z tym spotykam) aby zainstalować firmware z MIUI? 

Także zauważyłem, że od kiedy jest LineageOS, w każdym temacie na XDA (w dziale RN3P) nikt nie podaje w ogóle informacji na temat jakie powinno się firmware zainstalować (jedynie minz podał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeśli masz najnowsze miui to przy zmianie na custom romy już nie trzeba zmieniać firmware, ale tylko jeśli korzystasz z najnowszego miui. Przy tym firmware już nie ma żadnych problemów, przy starszych chyba były przy przejściu problemy z kartami sim, zasięgiem, transferem mobilnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie siedze na xiaomi.eu 6.12.29. Więc jak rozumiem, zrobię sobie miflashem najnowszego china dev, następnie TWRP, potem wipe system, data i cache + na koniec instalacja systemu + gappsy? Bez żadnego wgrywania firmware?

Edytowane przez flexeii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Daviteusz zmienił(a) tytuł na [7.1.1][Oficjalny i Nieoficjalny] Resurrection Remix 5.8.2

Witam.

Po zainstalowaniu Resurrection Remix nie działa mi fingerprint [znalazłem sposób z tej strony https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-how-to-enable-goodix-fingerprint-t3507979/post70047520#post70047520 i wszystko zaczęło działać]

Jest jednak problem, gdy instaluje patch na fingerprint jest ok czytnik działa ale w tym momencie internet przestaje działać [3G/4G] nie działa wcale. Rozmowy sms tak ale w przypadku internetu cały czas jest tak jak by nie był włączony mimo, że jest.

Są na to jakieś rady. Dodam, że robiłem wszystkie 3 wersje z linku który podałem i jest tak samo.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wgrywalem. Robiłem według instrukcji czyli wipe wgranie romu plus gapps i reboot. Uwzględniając fixy do Fingerprinta. 

A gdybym miał wgrać to jaki? Też przez TWRP? A gdyby coś nie działało jak wrócić do MIUI po zmianie firmware? 

Dziękuję . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Daviteusz zmienił(a) tytuł na [7.1.2][Oficjalny i Nieoficjalny] Resurrection Remix 5.8.3
  • 3 miesiące temu...

Czyli bugi o których czytałem na xda już zostały usunięte (tzn. nie ma żadnych) ?

Możecie wrzucić screen shooty, ile wam bateria trzyma na pełnym ładowaniu i jaki macie sot ?

A jak wygląda personalizacja systemu? Nie brakuje wam jakiś opcji z miui ?

Edit1:

Zainstalowany ponad 48h temu, śmiga aż miło, żadnych bugów itp rzeczy :) prawie 7h na tylko 63% baterii także super :) dziś pierwsze ładowanie xD

Edytowane przez Demon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Daviteusz zmienił(a) tytuł na [7.1.2][OFICJALNY] Resurrection Remix 5.8.4
21 minut temu, rzadzu napisał:

Czy instalując ten ROM mogę liczyć na poprawę jakości dźwięku z gniazda słuchawkowego?

Bardzo dużo zależy od słuchawek jakie masz, obecnie jestem zadowolony z jakości muzyki na tym ROM'ie. Ewentualnie spróbuj apki walkmana wyciętej z softu Sony'ego, jest na forum http://en.miui.com ;) używałem jej na stock MIUI i muzyka była o niebo lepsza :) 

Jak znajdę link to podeślę/umieszczę w komentarzu ;-)

Edit1: Znalazłem, spróbuj ;) nie wiem tylko czy działa na androidzie 7 :? http://en.miui.com/thread-477302-1-1.html

Edytowane przez Demon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Demon3 napisał:

Bardzo dużo zależy od słuchawek jakie masz, obecnie jestem zadowolony z jakości muzyki na tym ROM'ie. Ewentualnie spróbuj apki walkmana wyciętej z softu Sony'ego, jest na forum http://en.miui.com ;) używałem jej na stock MIUI i muzyka była o niebo lepsza :) 

Jak znajdę link to podeślę/umieszczę w komentarzu ;-)

Edit1: Znalazłem, spróbuj ;) nie wiem tylko czy działa na androidzie 7 :? http://en.miui.com/thread-477302-1-1.html

Apka Sony nie naprawi mi dźwięku w Spotify :) I w zasadzie to nie chodzi mi nawet o słuchawki (gdzie na jakość dźwięku nie narzekam), a o połączenie telefonu kablem AUX z audio w samochodzie. Dźwięk jest strasznie płaski. Mój stary Jiayu G4S sprawdza się tam zdecydowanie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rzadzu napisał:

Apka Sony nie naprawi mi dźwięku w Spotify :) I w zasadzie to nie chodzi mi nawet o słuchawki (gdzie na jakość dźwięku nie narzekam), a o połączenie telefonu kablem AUX z audio w samochodzie. Dźwięk jest strasznie płaski. Mój stary Jiayu G4S sprawdza się tam zdecydowanie lepiej...

Ja w swoim autku sam zrobiłem całą instalację od zera (auto ma ponad 25 lat) i gra znacznie czyściej niż wiele młodszych samochodów nie zależnie od gatunku muzyki, a i nie używam aux'a tylko xiaomi roidmi :-D

Pogrzeb w radiu w ustawieniach equalizera, natomiast w telefonie wyłącz go bo nie będzie to fajnie brzmieć.

Edytowane przez Demon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Equalizera nie ruszałem w ogóle. Po prostu Xiaomi (te które testowałem z audio w samochodzie - RN3Pro i R3) grają po AUX bardzo słabo. Na słuchawkach nie ma tragedii, więc zastanawiam się, czy to nie jest kwestia jakiegoś automatycznego rozpoznawania podłączonego urządzenia. Jeżeli jest, to zmiana ROMu może rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo zależy od słuchawek jakie masz, obecnie jestem zadowolony z jakości muzyki na tym ROM'ie. Ewentualnie spróbuj apki walkmana wyciętej z softu Sony'ego, jest na forum http://en.miui.com  używałem jej na stock MIUI i muzyka była o niebo lepsza  
Jak znajdę link to podeślę/umieszczę w komentarzu ;-)
Edit1: Znalazłem, spróbuj  nie wiem tylko czy działa na androidzie 7 :? http://en.miui.com/thread-477302-1-1.html

Możesz wrzucić apk na inny serwer bo wątku nie mogę pobrać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, djchester22 napisał:


Możesz wrzucić apk na inny serwer bo wątku nie mogę pobrać

Zaloguj się poprzez konto xiaomi, napisz jakiś tam komentarz i ściągnij apk. 

 

17 godzin temu, andkol napisał:

Witam,mam pytanie.

Jak wyłączyć w tym romie drugą kartę sim?mam włożone dwie,ale nie chcę aby były aktywne obie,drugą używam okazjonalnie.

Pozdrawiam

Pokombinuj tutaj, ja niestety używam tylko 1 karty więc nie wiem 

Screenshot_20170810-041630.png

Wydaje mi się czy na tym ROM telefon gra na wbudowanym głośniku znacznie ciszej niż na miui? I chyba suwak głośności ma buga. (redmi note 3 sd) 

Edytowane przez Demon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2017 o 04:19, Demon3 napisał:

Pokombinuj tutaj, ja niestety używam tylko 1 karty więc nie wiem 

Wydaje mi się czy na tym ROM telefon gra na wbudowanym głośniku znacznie ciszej niż na miui? I chyba suwak głośności ma buga. (redmi note 3 sd) 

Właśnie ściągam ostatnią wersję bo miui żre baterię bardzo. Co do głośności custom kernel może zawsze pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...