Skocz do zawartości

Mi4c - ostrość zdjęć


MariuSzzzz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale praktycznie nie potrafię zrobić dobrego zdjęcia tym telefonem (szczególnie w pomieszczeniach).
W moim poprzednim LG P880 lepiej sprawa wygladała :/ Problem polega na nie łapaniu ostrości na tym co trzeba. 
Niby dotykam ekranu, telefon ustawia sobie ostrość, ale potem wychodzi ono niewyraźne :(

Z tego co sprawdzałem to trafił mi się aparat Sony, więc niby powinno być dobrze. Nie wiem czy mam coś poprzestawiane w ustawieniach (ale nic za bardzo nie przestawiałem) czy nie wiem jak robić zdjęcia (przeważnie klikam na punkt ustawienia ostrości i ponawiam puknięcie robiąc zdjecie). Żona ma Redmi 3 i u niej w tej sposób zdjęcia wychodzą ok, a u mnie wszystkie rozmazane jak na starym Sony Ericssonie :/ 

Prośba o pomoc, bo aż wstyd takie zdjęcia robić takim telefonem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, miklo napisał:

A jakie są czasy tech zdjęć? Możesz jakieś pokazać?

2 zdjęcia 1/17  ISO711/613
2 zdjęcia 1/20 ISO569/599

Te 1/17 trochę lepsze ale i tak słabe , 1/20 porażka po całości :/

Zdjęcia robione w mieszkaniu ok godz. 9, przy pełnym oświetleniu '(wg mnie bardzo jasno).

Edytowane przez MariuSzzzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuSzzzz napisał:

2 zdjęcia 1/17  ISO711/613
2 zdjęcia 1/20 ISO569/599

Te 1/17 trochę lepsze ale i tak słabe , 1/20 porażka po całości :/

Zdjęcia robione w mieszkaniu ok godz. 9, przy pełnym oświetleniu '(wg mnie bardzo jasno).

1. Jaki masz soft, daj zrzut ekranu

2. *#*#6484#*#*, wersja systemu, zjedź na sam dół, podaj pełną nazwę sensora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, miklo napisał:

Żeby zobaczyć różnicę trzeba zrobić takie same zdjęcia w tych samych warunkach.

Póki co to żadnych zdjęć nie mamy. Ale ogólnie można by zobaczyć, czy np. w kiepskich warunkach jest źle / dobrze. Bo niektórzy piszą, że Mi4C robi fatalne fotki, a w moim odczuciu robi je niezłe - dużo do Mi5 nie brakuje (o ile cokolwiek brakuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu powrzucajmy swoje przykładowe zdjęcia. Ustawmy aparat na tryb manualny wszyscy tak samo, zróbmy parę zdjęć powiedzmy w dobrym swietle, slabym i np. w calkowitej ciemnosci z lampa, zobaczymy jak bedzie - wiem ze zeby wynik byl miarodajny musialyby byc te same warunki. Zaciekawiliscie mnie tematen i ja moge porobic kilka fotek tylko umowmy sie na jakies ustawienia, albo robmy wszystko na auto jesli tak wolicie ;)

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
W Redmi PRO te ż siedzi imx258, do wczoraj zdjęcia były wyraźne, teraz zrobienie ostrego zdjęcia jest możliwe jedynie do jednego metra, wszystko co znajduje sie dalej jest niedostatecznie ostre ;/ myślę że problem nie dotyczy oprogramowania, a samego aparatu który jest strasznie wadliwy

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
W Redmi PRO te ż siedzi imx258, do wczoraj zdjęcia były wyraźne, teraz zrobienie ostrego zdjęcia jest możliwe jedynie do jednego metra, wszystko co znajduje sie dalej jest niedostatecznie ostre ;/ myślę że problem nie dotyczy oprogramowania, a samego aparatu który jest strasznie wadliwy

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka



Na jakim Romie siedzisz?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest link do zdjęć. Nie chciałem ich zmniejszać, żeby nie psuć efektu.

Mi 4c ma imx258_sunny, a Mi 4s imx258. Warunki takie same, starałem się nawet w tej samej pozycji robić zdjęcia (akurat statywu nie miałem przy sobie).

Całość ma prawie 40 MB, po 6 zdjęć w folderze (mam nadzieję, że nie pomieszałem).

Dzisiaj wracam późno, więc będzie ciemno, ale jak coś, to jutro mogę zrobić zdjęcia w plenerze z obu telefonów.

https://drive.google.com/open?id=0B2w0Zgkl3MiSLTdWUW9HNEZzakE

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że siedzi imx258 jeszcze nic nie znaczy, bo liczy się optyka w sprawie focusu. 

2 godziny temu, don_kamillo napisał:

Tutaj jest link do zdjęć. Nie chciałem ich zmniejszać, żeby nie psuć efektu.

Na pierwszy rzut oka minimalnie Mi4c chyba lepiej wypadł, ALE uruchomiłem program graficzny w celu sprawdzenia wykresu naświetlenia :> 

2533f988daa543768c4640410d3075f1.jpeg Mi4c

5e8e69e40fa94549a9ad74b578e3f7d2.jpeg Mi4s

___________

8fe0632475014024a8b3a51575d7e7fa.jpeg Mi4c

285415c2921e4591a9cda9e2f739efba.jpeg Mi4s

____________

0ec40aa9a351418580a53c2751496ea9.jpeg Mi4c

ef4e4ed64c844a8ca4fe1a5d793621be.jpeg Mi4s

____________

86e3aec2acac4196ac1d512ffb97605c.jpeg Mi4c

5f5b6eab1a3e430ea55922422a8e3f29.jpeg Mi4s

Jak widać tylko w pierwszym porównaniu (2 zdjęcie) Mi4C wypadł znacznie lepiej, reszta jest zbliżona. Parametry również zbliżone (ostatnie porównanie również delikatnie lepiej 4c, więcej cieni złapał). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty ja mam wrazenie ze zarowno analizowany mi4c i mi4s przez Ciebie wypadly tak samo, tak jak napisałeś parametry bardzo zbliżone. Żeby wykazać jakiekolwiek różnice trzeba by przynajmniej z 10 takich samych zdjęć zrobić jednym i drugim a pozniej porównywać jego parametry, ale jaki jest sens ;] Tak czy siusiak fajna mała, konkretna analiza, brakuje tu takich na tym forum ;)

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamillm napisał:

@galakty ja mam wrazenie ze zarowno analizowany mi4c i mi4s przez Ciebie wypadly tak samo, tak jak napisałeś parametry bardzo zbliżone. Żeby wykazać jakiekolwiek różnice trzeba by przynajmniej z 10 takich samych zdjęć zrobić jednym i drugim a pozniej porównywać jego parametry, ale jaki jest sens ;] Tak czy siusiak fajna mała, konkretna analiza, brakuje tu takich na tym forum ;)

Minimalnie 4c lepiej, wpisuje się w to co wygrzebałem z bibliotek kiedyś (minimalnie wartości były na plus dla sunny). 

Inna sprawa to wideo i AF w nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego video też mogę wam nagrać, ale to już lepiej ze statywem, żeby mieć w miarę takie same warunki. Tak myślę, że poza większymi możliwościami modowania optyki sunny, nie ma co zwracać uwagi na takie detale ;)

Niemniej, dobrze przedstawione porównanie.

A pierwsze wykresy którego zdjęcia dotyczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, don_kamillo napisał:

Na upartego video też mogę wam nagrać, ale to już lepiej ze statywem, żeby mieć w miarę takie same warunki. Tak myślę, że poza większymi możliwościami modowania optyki sunny, nie ma co zwracać uwagi na takie detale ;)

Niemniej, dobrze przedstawione porównanie.

A pierwsze wykresy którego zdjęcia dotyczą?

Drugiego. Pierwsze odrzuciłem, bo na jednym jest monitor, a na drugim nie ma - zaburzyło by kompletnie pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, niestety różnie u mnie z czasem :)

Wrzuciłem jakieś przykładowe, nie oglądałem ich wcześniej na komputerze, ale teraz widzę, że na ekranie tel. i tak wyglądają dobrze w porównaniu z pikselozą na kompie.
https://zapodaj.net/8923b69a57fdd.jpg.html
https://zapodaj.net/a231f36130ed2.jpg.html
https://zapodaj.net/596f6b73fc4d5.jpg.html
https://zapodaj.net/f19c8eb4fd925.jpg.html
https://zapodaj.net/c73d120965156.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, don_kamillo napisał:

Cholera, faktycznie :/ Ale wtopa. Pół biedy, że reszta mi jako tako wyszła. To chcesz też filmy? 

Wydaje mi się, że dopiero na andku 7 to ma sens. Zmienią się biblioteki.

 

58 minut temu, MariuSzzzz napisał:

Sorki, niestety różnie u mnie z czasem :)

Wrzuciłem jakieś przykładowe, nie oglądałem ich wcześniej na komputerze, ale teraz widzę, że na ekranie tel. i tak wyglądają dobrze w porównaniu z pikselozą na kompie.
 

Hmmm... Faktycznie słabo, nawet jak na takie warunki to powinno wyjść lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy czegoś robię nie tak. Ostatnio próbowałem na autofocusie (bez dotykania ekranu) i na pierwszy rzut oka wyglądały lepiej. Muszę kiedyś posiedzieć i pobawić się dłużej tym aparatem, może to kwestia techniki, albo faktycznie na manualu trzeba jechać. Ręce jakoś szczególnie mi się nie trzęsą zazwyczaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...