Skocz do zawartości

Mi4c - ostrość zdjęć


MariuSzzzz

Rekomendowane odpowiedzi

Mi tez czasem uda się zrobić spoko zdjęcie,np. 
https://zapodaj.net/31132ad784156.jpg.html

Problem jest taki, że często te zdjęcia nie wychodzą. Ostatnio na imprezie urodzinowej syna wszystkie wyszły rozmazane, a takiej okazji się już powtórzy :/

Może jak wyjdzie soft na Andku 7 to coś się poprawi w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MariuSzzzz napisał:

Mi tez czasem uda się zrobić spoko zdjęcie,np. 
https://zapodaj.net/31132ad784156.jpg.html

Problem jest taki, że często te zdjęcia nie wychodzą. Ostatnio na imprezie urodzinowej syna wszystkie wyszły rozmazane, a takiej okazji się już powtórzy :/

Może jak wyjdzie soft na Andku 7 to coś się poprawi w temacie.

Grzebali tylko w auto-focusie, więc albo będzie lepiej albo gorzej. Reszta bez zmian.

Trochę to dziwne, bo mój jakoś problemów z ostrością nie sprawia... Fakt, przy kiepskim świetle zwalnia bo nie działa PDAF tylko kontrast, ale nie gubi się często. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za dnia, na zewnątrz jest bdb, ale w pomieszczeniach o ile nie ma konkretnego źródła światła, to w zasadzie nie ma opcji na zrobienie nie poruszonego zdjęcia.

Mam natomiast pewną swoją teorię, która łączy się z brakiem stabilizacji obrazu. Zauważcie, że w momencie gdy klikamy w guzik aby zrobić fotkę, siłą rzeczy poruszamy telefonem i zdjęcie wychodzi zamazane(co innego gdybyśmy mieli dwustopniowy guzik aparatu na obudowie), jednak moim zdaniem wystarczy zmienić apkę aparatu na taką, która robi zdjęcia z minimalnym opóźnieniem po kliknięciu spustu i zdjęcia w 70% wychodzą dużo lepsze- moment cyknięcia fotki nie zbiega się tak bardzo z ruchem ręki. Ja na co dzień używam Footej Camera( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.footej.camera&hl=pl ), która robi zdjęcie minimalną chwilę po wciśnięciu spustu migawki i dla mnie jest znaczna różnica między nią a apką stockową.

Zamieszczam Wam fotkę zrobioną Footej Camera i stockową apką, na kompie widać różnicę, zwłaszcza po przybliżeniu.

Sorki, że jedno zdjęcia obrócone, kliknijcie żeby otworzyć.  

Oczywiście aparat imx sunny.

fe3d9522290f.jpg

f34f915d3437.jpg

Edytowane przez 94smichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że apka miui robi szybko, jak wychodzi z tego kupa(oczywiście nie licze sytuacji gdzie jesteśmy na dworzu i świeci słońce).

Ja to wszystko wiem, ale nawet jak ustawię aby przytrzymanie łapało ostrość, a puszczenie robiło fotkę, to w momencie puszczenia zdjęcie się porusza. Może to placebo, ale u mnie się sprawdza apka z małym opóźnieniem. Tak samo robienie fotek guzikiem od głośności też trochę poprawie fotki w stockowej apce, ale mimo wszystko moment kliknięcia i wykonania zdjęcia spajają się w jedno i dają zamazane fotki.

Próbowałem już wielu ustawień ręcznych, wszystkich opcji robienia zdjęć guzikami, robienia serii zdjęć i wybierania najlepszego etc. i doszedłem do wniosku że problemem jest apka miui. Tak jak mówię, może to placebo, ale w moim przypadku wydaje mi się, że różnica jest zauważalna, zresztą jak będziecie chcieli to sami sprawdzicie, wystarczy do tego darmowa wersja footej :) 

Miałem wcześniej fotograficzną lumię i tam nie musiałem robić fotek na bezdechu, żeby były nie zamazane - może mam zbyt wielkie oczekiwania co do mi4c - choć w zasadzie nie oczekiwałem więcej w tej cenie :)

Edytowane przez 94smichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo u mnie na MIUI nawet w pokoju idzie zrobić ostre zdjęcie i nawet tutaj wrzucałem... 

Albo jakość pojedynczych egzemplarzy mocno się różni (zapewne tak jest).

EDIT: Więcej w tej cenie? Znajdź mi telefon za 500 zł który robi takie zdjęcia jak Mi4C :| 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Twoją fotkę i rzeczywiście jest świetna jakościowo. Być może poszczególne egzemplarze są sobie nie równe, bo moje wychodzą dobrze tylko przy super oświetleniu ;/

Co do telefonu za 500zł.. to źle przeczytałeś mój post - nie oczekiwałem więcej od mi4c.  Za 500zł można wziąć lumię 830 która zdeklasuje każdego xiaomi, ale to inny system i inny świat, mniejsza o to, mi4c to świetny sprzęt w którym zaoszczędzono po prostu na aparacie, jednak w jego cenie to nadal zakup życia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, 94smichal napisał:

Myślę że to już kwestia czasu(krótkiego) aż xiaomi zacznie oferować aparaty godne konkurencji, może mi6, mi7? :>

Od kilku lat tak ludzie myślą i nic się nie zmienia w kwestii zdjęć, filmów, trybów itp itd. Ciągle jest BIEDA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja dorzucę parę słów od siebie.

Ostrość wykonanego zdjęcia to jedno, a drugie to proces jego wykonywania.

Mój Mi4c robi ostre zdjęcia, ale w większości przypadków ostrzenie trwa bardzo długo. Wyciągam telefon z kieszeni, odpalam aparat, a ten zaczyna szukać ostrości. Czasami złapie szybko, ale najczęściej wachluje przód tył i szuka. Często nie jest w stanie tego zrobić. Trzeba my wtedy pokazać daleki plan, żeby wyostrzył i wrócić do właściwego kadru. Czasami i to nie pomaga. Trzeba wtedy jak w Windowsie - zamknąć i otworzyć.

Szczególnie irytujące jest to w przypadku video. Kręcisz, a on ostrzy/nieostrzy. Przy slow motion mam większość filmów bez ostrości.

Dwie uwagi:

1. Nie zawsze tak było. Na początku była rewelacja. Od strzału żyleta.

2. Nie aktualizowałem softu. Nigdy. MIUI Polska 6.2.25.

Pzdr!

Zen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zmyler napisał:

1. Nie zawsze tak było. Na początku była rewelacja. Od strzału żyleta.

2. Nie aktualizowałem softu. Nigdy. MIUI Polska 6.2.25.

Ciekawe, czyli degradacja AF w ramach cały czas tego samego ROM-u? To może odświeżenie by pomogło? Nie chcesz nowszego, spoko, zainstaluj po prostu jeszcze raz 6.2.25. Taki zabieg potrafi usunąć wiele różnych, najdziwniejszych problemów (stosuję go na MiPad, gdzie mam cały czas ROM 6.3.24 i nie planuję aktualizować).

A co do tematu, to w Mi4c mojego syna nie widzę żadnych problemów z ustawianiem ostrości w trybie zdjęć przez dotknięcie obiektu. Natomiast AF "ciągły" w filmach to już gorzej. Lubi sobie poszaleć w czasie nagrywania, co praktycznie go dyskwalifikuje. Zresztą - można żyć, przy tak w sumie dużej DoF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, galakty napisał:

Nie no, chłopie masz roczny soft i narzekasz na ostrzenie zdjęć? U mnie nie ma problemu z ostrzeniem, jest natychmiastowe.

No i co z tego? Przecież to właśnie... soft...

Nie rozmawiamy o mechanice obiektywu, która mogłaby się zużyć (choć rok to i tak zbyt krótko) tylko o oprogramowaniu w ramach jednej aplikacji, która do tego jest dość hermetyczna i nie ma żadnych "bodźców z zewnątrz", które mogłyby ją rozstroić.

Kiedyś miałem Blackberry potem Nexusy i zawsze najnowszy soft. Potrafiłem i lubiłem to wgrywać, ale przede wszystkim miałem na to czas. Teraz mam podejście bardzo użytkowe.

Pzdr!

 

ZEN

 

ps: Wgrałem już 8.2 (7.2.9) - zobaczymy jak będzie. Dam znać za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...