Skocz do zawartości

Problem z baterią podczas spoczynku


Kolimator

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, jestem świeżym posiadaczem Mi5 i od kilku dni mam niestety problem ze zdiagnozowaniem przyczyny. Po pierwsze telefon przez jakieś 6h leżenia odłogiem potrafi zjeść 20-25% baterii - ROM MIUI Global 6.11.10. Pierwsze dwie pozycje na liście aplikacji używających baterii to Android i System Android - we dwie mają 40% udział w całości. Gdzie zacząć szukać przyczyny? Jakie apki do śledzenia czy telefon przechodzi w deep sleep polecacie?

Edytowane przez Kolimator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź.
Taki ROM miałem wgrany po wyjęciu z pudełka, aktualnie mam dostępną aktualizację 7.1.19. I teraz nie wiem czy ściągać i aktualizować ten który mam czy wgrać ten nowy.
Czy to w ogóle jest ten 'właściwy' rom? Wszędzie czytam o trzech różnych wersjach romów na ten tel, tylko cały czas nie mogę stwierdzić, który jest 'właściwszy'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

synchro (pomimo tego, że wyłączałem wszystko co mogłem) do chmury robiło się pierwszej nocy i tutaj też dziwi mnie fakt, że niczego do wysyłania na micloud mu nie dałem, a tel i tak wysłał przez noc prawie 800MB.
Także tego dnia nie brałem pod uwagę, a póki co wyłączyłem ciągłe skanowanie wifi, synchronizację, historię lokalizacji, dynamiczny kontrast.. i po 20h pracy proces android zjadł 30%. Wychodzi na to, że jednak czeka mnie flashowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dzisiaj wgrać ROM od nowa, niestety postępując zgodnie z instrukcją podczas flashowania MiFlash zwraca błąd: remotve device is locked, cannot erase.
Wyczytałem już, że to problem zablokowanego bootloadera, ale cały czas czekam na odpowiedź z prośbą o odblokowanie. Czy w tej sytuacji pozostają mi tylko aktualizacje z poziomu telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dzisiaj wgrać ROM od nowa, niestety postępując zgodnie z instrukcją podczas flashowania MiFlash zwraca błąd: remotve device is locked, cannot erase.
Wyczytałem już, że to problem zablokowanego bootloadera, ale cały czas czekam na odpowiedź z prośbą o odblokowanie. Czy w tej sytuacji pozostają mi tylko aktualizacje z poziomu telefonu?

Robiłeś w trybie fastboot? Jeśli tak to przy zablokowanym bootloaderze musisz zrobić w trybie edl.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kolimator napisał:

Wstrzymam się chyba z całymi tymi operacjami, pomimo tego iż w nocy dostałem kod na odblokowanie BL to już widzę, że na tym romie bateria zachowuje się o niebo lepiej. Dzięki za pomoc

Jeśli byś chciał mieć lepszy (teoretycznie) system (Xiaomi.eu) to chętnie pomogę w instalacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...