Skocz do zawartości

Zasięg sieci i bateria


Ssmart

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie pojęcia nie mam, dane pakietowe miałem od ostatniego ładowania praktycznie wyłączone. Może chinczyki mnie podsluchuja non stop hehe.. Albo w tak newralgicznym miejscu mieszkam że antena ciągle zasięgu szukam ale to w sumie też nie bo z owym problemów nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kaini napisał:

Jest to szukanie sieci. To nie play czasami  ?:) U mnie jest aż ok 85% i praktycznie brak lte i 3g

Nie jest to szukanie sieci, tylko tryb gotowości sieci "cell stanby" i nie zauważyłem aby powodował spadek baterii, a czas braku sygnału wynosi i mnie od 0 do jednego procenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 30.01.2017 o 09:57, galakty napisał:

Na układach MTK bym uważał z rozładowywaniem do zera... Zresztą na każdym telefonie i SoC bym uważał. Jeśli napięcie spadnie poniżej pewnego progu (a może) to bateria zwyczajnie umrze. Rzadkie zjawisko, ale zdarza się.

Witam to dotyczące baterii tto prawda ale nie zależy od tego czy ma się MTK czy inne procki. Chodzi raczej o sama baterię. Każda współczesna bateria ma określoną ilość cykli ładowania i rozładowania. Jak często dopuszcza się do całkowitego rozładowania skraca się jej żywotność. Dlatego zaleca się raczej ją podładować niż ładować od 0-100%. Co ciekawe zalecane wartości to od 20 do 80% i wydłużone ładowanie (ale co do tego zdania są dosyć podzielone także nie jestem tego pewny na 100%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...