Skocz do zawartości

Zasięg sieci i bateria


Ssmart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Czy u was w redmi pro też jest słaby zasięg LTE? Mieszkam na wsi ale zasięg był dobry na xperii T3 (2 kreski), więc mi się wydaje, że na tym telefonie powinno być lepiej. Tutaj jest tak, że na wsi nie lapie, ale już w mieście smiga. Na dodatek bateria też jest slaba (1 dzień normalnego użytkowania). System to najnowszy MIUI Polska. Czy to jest normalne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam raczej w niewielkiej miejscowości 25 tys. mieszkańców i LTE działa spoko nie mam problemów z zasięgiem, chociaż też mi się wydaje że za miastem już szału nie robi ale to może być wina luk zasięgowych w mojej okolicy, a nie telefonu. Co do baterii to chyba coś jest u cb nie tak. Mi wytrzymuje 1 dzień, ale ja dużo używam YT w tle (xposed) oraz gram sporo. Przy włączonym necie i oszczędzaniu baterii oraz znikomym użytkowaniu telefonik wytrzymywał 2 doby więc chyba nie najgorzej. Możliwe jest, że u Ciebie bateria szybciej ucieka ze względu właśnie na słaby zasięg LTE, pewnie preferowany typ sieci masz ustawiony na 4G i telefon co jakiś czas próbuje się połączyć z siecią ale jest ona nieosiągalna przez co bateria szybciej spada. Sprawdź sobie w ustawieniach co jest na 1 miejscu w zużyciu energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ssmart napisał:

Witam, 

Czy u was w redmi pro też jest słaby zasięg LTE? Mieszkam na wsi ale zasięg był dobry na xperii T3 (2 kreski), więc mi się wydaje, że na tym telefonie powinno być lepiej. Tutaj jest tak, że na wsi nie lapie, ale już w mieście smiga. Na dodatek bateria też jest slaba (1 dzień normalnego użytkowania). System to najnowszy MIUI Polska. Czy to jest normalne?

 

Nie jest to norma, jeden dzień to przy turbointensywmym użytkowaniu trzyma a i tak ciężko do nocy go rozładować. Przy weekendzie ja mam tak że w piątek w robocie z telefonu korzystam dużo, wracam do domku i używam go już sporo mniej i do sobotniego wieczora trzyma sobie spokojnie i pomalutku leci w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tpawel napisał:

Od 0-100% ? Mega slabo

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Nie nie, chodzi o czas działania, w stosunku do screenów powyżej, a jeżeli tak jest, to kolega nie ma powodów do narzekania, a powiedziałbym że wynik bardzo zadowalający, biorąc pod uwagę że zostało jeszcze 50% baterii

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 19.01.2017 o 16:09, tpawel napisał:

Formatowanie To wiadomo, bardziej się zdziwiłem z tego co napisałeś o nieuruchomieniu telefonu

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Na układach MTK bym uważał z rozładowywaniem do zera... Zresztą na każdym telefonie i SoC bym uważał. Jeśli napięcie spadnie poniżej pewnego progu (a może) to bateria zwyczajnie umrze. Rzadkie zjawisko, ale zdarza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chaos666 napisał:

Daj jeszcze zrzut z użycia aplikacji :)

Gdybym miał co to bym pokazał :P , w statystykach była tylko pozycja inne, mimo używania i nie wyłączając Skype oraz whatsapp, głównie SoT uzyskany przez przeglądarke, youtube oraz ok godziny gry na emulatorach Snes, PSP a później Skype

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 19.01.2017 o 06:32, santos napisał:

Nie jest to norma, jeden dzień to przy turbointensywmym użytkowaniu trzyma a i tak ciężko do nocy go rozładować. Przy weekendzie ja mam tak że w piątek w robocie z telefonu korzystam dużo, wracam do domku i używam go już sporo mniej i do sobotniego wieczora trzyma sobie spokojnie i pomalutku leci w dół.

Oj kłóciłbym się, OLED potrafi sporo baterii pociągnąć :D Szczególnie przez Messenger, ta apka jest bardziej bateriożerna niż Hearthstone, w którego czasami pogrywam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciolas, nie przeczę ale: po 1 mało korzystam z messengera a po 2 nie lubię jak telefon wali mi po oczach i praktycznie cały czas mam jasność ekranu ustawioną na 1/4 w porywach do 1/3 przy słonecznej pogodzie (automatyczna regulacja wyłączona). Być może to stąd u mnoe oszczędność prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, santos napisał:

@Maciolas, nie przeczę ale: po 1 mało korzystam z messengera a po 2 nie lubię jak telefon wali mi po oczach i praktycznie cały czas mam jasność ekranu ustawioną na 1/4 w porywach do 1/3 przy słonecznej pogodzie (automatyczna regulacja wyłączona). Być może to stąd u mnoe oszczędność prądu.

Ja niestety messengera używam sporo i jest to bardzo słaba aplikacja, no ale praktycznie nikt nie używa Whatsappa, Vibera etc. A z jasnością to u mnie z reguły jeszcze mniej + oszczędanie energii, wyłączone BT, za to zawsze włączone wi-fi i mobilny z mojego lenistwa :D Ale np jak się u mnie wejdzie w zużycie baterii to wyświetlacz ciągnie bardzo dużo :) 

Screenshot_2017-02-12-23-07-51-682_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...