Skocz do zawartości

Instalacja


gwalberg

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch dni ma RR kupionego na Ali, wersja oryginalna z MIUI-JHBCNAL25.0

Jako że jestem "zielony" mam kilka pytań i mam nadzieję że otrzymam odpowiedź.

Chciałem zainstalować Ultimate MIUI z tej strony http://en.miui.com/thread-13092-1-1.html i kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobić. Wiem tylko że muszę pobrać HM1W-TWRP-2.5.0.0-stas2z.zip (6.12 MB, Downloads: 2562)

Może gdzieś jest krok po kroku co zrobić lub może ktoś jest chętny żeby napisać tutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja przebiegła bez problemów, wszystko działa bez zarzutu. ROM jest z tej samej strony co recovery, soft jest zdecydowanie lepszy od tego co mi wgrał chińczyk.

Miałbym tylko kilka pytań odnośnie samego telefonu i aplikacji na nim zainstalowanych.

1. Ekran wyłącza się tak jakby ekran miał awarię, jest pasek przez środek, czy idzie to jakoś zmienić?

2. Tam jest zainstalowany antywirus i zapora, jest to skuteczne czy może zainstalować coś innego? Dobrego, wypasionego, za darmochę ma McAfee https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wsandroid.suite

Jeśli go zainstaluje nie będzie się gryzł z tym co jest na telefonie?

3. Na fonie są aplikacje które chciałbym usunąć a nie ma możliwości, na przykład pogoda, gmail. Czy istnieje aplikacja która usuwa takie systemowe rzeczy?

4. Czy jeśli usunę na przykład coś zintegrowanego z systemem ale bez znaczenia dla działania samego systemu jak na przykład aplikacje pogodową to czy zagrozi to stabilnością systemu?

5. Czy w tym recovery z linku wyżej jak i w ROMie z tamtej strony twórca mógł coś ukryć, jakiegoś spyware? Czy były kiedyś takie problemy?

6. Znam parę przydatnych aplikacji na antka ale nie znam nic na zrootowany telefon, może coś polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. USTAWIENIA - > Opcje programistyczne - > Skala animacji okna ustaw na 0. 5x, albo wyłączone.

2. Był gdzieś wątek na forum, apropo antywirusa MIUI. Znajdź i poczytaj.

3. Po co chcesz je usunąć? Przecież zajmują znikomy procent pamięci.

4. Może i będzie krzaczyć, ale nie musi. Znowu - po co usuwać?!?!

Tapnięte z mojego Mi2S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to czasem nie jest animacja CRT wyłączania ekranu? Bo jeśli tak to ehehe tak ma być ;)

Ostatnio w MIUI nie da się tego wyłączyć bo u mnie na MI3 na 0,5 wciąż jest animacja. Kiedyś można było tym sposobem to wyłączyć.

Dlatego jeśli to chodzi o ten właśnie efekt to to jest fajne i tak ma być.

Jeśli to co innego (choć nie sądzę...) to musiałbyś nagrać filmik bo to ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał problem zrobić foto tego efektu, nie za bardzo wiem jak. Ekran się zamyka bardzo szybko to wygląda jak popsuty kineskop. Z góry i z dołu pojawia się czarny ekran który spotyka się na środku ekranu na którym widać linię przez środek. Wszystko trwa ułamek sekundy :)

To wygląda mniej więcej tak:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2337322.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gwalberg

masz tu ładnie załączone na obrazku, o to , o co Tobie chodzi ;-D

Jeżeli nie możesz tego wyłączyć w opcjach programistyczny (jak wcześniej podałem), to jest tak jak Acid wspomniał

Ostatnio w MIUI nie da się tego wyłączyć bo u mnie na MI3 na 0,5 wciąż jest animacja. Kiedyś można było tym sposobem to wyłączyć.

W Mi2S w każdym bądź razie, da radę to na spokojnie wyłączyć (ale po co :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał problem zrobić foto tego efektu, nie za bardzo wiem jak. Ekran się zamyka bardzo szybko to wygląda jak popsuty kineskop. Z góry i z dołu pojawia się czarny ekran który spotyka się na środku ekranu na którym widać linię przez środek. Wszystko trwa ułamek sekundy :)

To wygląda mniej więcej tak:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2337322.html

No jeśli taki pasek zostanie, to jest jednak coś nie tak.

U mnie to całkowicie znikało w mgnieniu oka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał problem zrobić foto tego efektu, nie za bardzo wiem jak. Ekran się zamyka bardzo szybko to wygląda jak popsuty kineskop. Z góry i z dołu pojawia się czarny ekran który spotyka się na środku ekranu na którym widać linię przez środek. Wszystko trwa ułamek sekundy :)

To wygląda mniej więcej tak:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2337322.html

Toż to animacja CRT. Czy trzeba aż tylu postów na napisanie tego?

I z tego co pamiętam to kiedyś nie oznaczało to popsutego kineskopu. Tak wyłączały się stare telewizory.

Poza tym taki efekt nie jest możliwy na ekranie LCD telefonu (w sensie ten prawdziwy efekt) dlatego to jest tylko ANIMACJA.

BTW: na Hongmi Stable 13 nie działa animacja CRT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że myślałem że po można tą animację zastąpić jakąś inną ale zostawmy już to.

Mam inne pytanie, jest tam dość fajny kalendarz, nie chcę zastępować go googlowskim ale jest problem... Mam go zsynchronizowany z kalendarzem google ale nie pokazuje mi świąt. Można to jakoś rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz aplikację GravityBox to efekt CRT wyłącza się w: Poprawki wyświetlania obrazu - Efekt wygaszania ekranu. Mam inną wersję MIUI i nie wiem czy ta aplikacja jest dostępna w Ultimate.

Wysłane z mojego 2013023 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że myślałem że po można tą animację zastąpić jakąś inną ale zostawmy już to.

Mam inne pytanie, jest tam dość fajny kalendarz, nie chcę zastępować go googlowskim ale jest problem... Mam go zsynchronizowany z kalendarzem google ale nie pokazuje mi świąt. Można to jakoś rozwiązać?

Kalendarz > Menu > Kalendarze > Kalendarze do synchronizacji > Święta w Polsce?

Masz zaznaczone? Oraz wyświetlanie tego kalendarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam taki pytanie czy jak mam już zainstalowane ROM MIUIPOLSKA i chciałaby zainstalować ultimate HM1W-TWRP-2.5.0.0-stas2z.zip (6.12 MB, Downloads: 2562) to też robię jak w instrukcji full wipe czy pomijam ten krok i od razu przechodzę do instalacji?

Sorry za może banalne pytanie ale wolę się upewnić.

I nie jestem leniwa bo czytam forum i poradniki ale im człowiek więcej czyta tym mniej wie, ot paradoks taki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...