Skocz do zawartości

klawiatura xperia na MIUIglobal


rychu27

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od niedawna Redmi 3s na MIUI global stab. 8.1.1.0 bootloader zablokowany. W sumie ten global za bardzo mi nie przeszkadza, zaktualizował się i wygląda, że wszystko z nim ok. Przyzwyczaiłem się jednak do klawiatury xperia z dodatków. Czy jest możliwość instalacji samej klawiatury bez przechodzenia przez odblokowanie, twrp itd.? Jeśli tak, to proszę o 3-4 słówka podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wyciągam z pliku ZIP plik .APK klawiatury Xperia od Acida (kopiuje sobie gdzieś tam na sd) i ją instaluje po każdej co tygodniowej aktualizacji xiaomi.eu z poziomu miui bez wchodzenia do TWRP. 

Zainstalowałem wyciągniętą apkę. W ustawieniach/aplikacje jest widoczna, ale w klawiaturach do wyboru jej nie mam.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowales zrobic tak. Wrzucic paczke na telefon. Zainstalowac z pc z komend adb z tel w trybie fastboot twrp. W twrp install i wybrac paczke. A potem boot- power off. Wyciagnac recovery.img z romu fastboot dla twojego tel. Wlaczyc tel w tryb fastboot i dac znowu z komend adb flashowanie na to recovery co wyciagnales z romu.

Powinno wywalic twrp i takim sposobem powinienes miec klawe xperia i nie miec problemu global vs twrp.

Odrazu mowie nie wiem czy to zda egzamin czy nie zawisnie mimo wrzucenia znowu stockowego recovery na napisie mi. Ale moze warto sprobowac?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Jak pisałem bootloader mam zablokowany i nie mam TWRP. Poszukuję metody by mieć tą klawiaturę bez całej procedury wymiany romów. Boję się coś pokićkać

HM Note LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zainstalowałem wyciągniętą apkę. W ustawieniach/aplikacje jest widoczna, ale w klawiaturach do wyboru jej nie mam.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


Restarcie robiłeś po instalacji?. Może poszukaj w uprawnieniach, możliwe,że tam tkwi problem.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Restarcie robiłeś po instalacji?. Może poszukaj w uprawnieniach, możliwe,że tam tkwi problem.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


Uprawnienia ma wszystkie możliwe, ale w dalszym ciągu nie mogę wybrać w systemie. Zainstalowalem z ostatnich dodatków, może jutro lookne na starszą wersję, którą miałem ma redmi note.

Redmi 3S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w ustawieniach dodatkowych telefonu/język i metody wprowadzania/klawiatura i wprowadzanie tekstu/ obecna klawiatura po wciśnięciu "wybierz klawiatury" nie ma tej klawiatur xperii z suwakiem obok?

a92cda9a68e821275ba910a990b3832f.jpg495f16058bb2141cf20dab4fb3edb7cf.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w ustawieniach dodatkowych telefonu/język i metody wprowadzania/klawiatura i wprowadzanie tekstu/ obecna klawiatura po wciśnięciu "wybierz klawiatury" nie ma tej klawiatur xperii z suwakiem obok?
a92cda9a68e821275ba910a990b3832f.jpg495f16058bb2141cf20dab4fb3edb7cf.jpg
Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

d62e98f73965046b7df641fc1145cb0b.jpg tutaj mam zainstalowaną
af350f3de0346fb61ab22a3de4ee50ba.jpg
A tu już jej nie ma

Redmi 3S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rychu27 nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś z wcześniejszej mojej wypowiedzi.:-). Miałem na myśli, to, że na drugim twoim screnie nie będziesz miał widocznej klawiatury xperii dopóki nie klikniesz w "obecna klawiatura" , później "wybierz klawiatury"  a następnie nie przesuniesz suwaka przy Klawiatura Xperia. Wtedy klawiatura xperia powinna być widoczna w : "klawiatura i wprowadzanie tekstu". Jeśli w "wybierz klawiatury" nie widać xperii to ja już nie wiem.:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robaks napisał:

@rychu27 nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś z wcześniejszej mojej wypowiedzi.:-). Miałem na myśli, to, że na drugim twoim screnie nie będziesz miał widocznej klawiatury xperii dopóki nie klikniesz w "obecna klawiatura" , później "wybierz klawiatury"  a następnie nie przesuniesz suwaka przy Klawiatura Xperia. Wtedy klawiatura xperia powinna być widoczna w : "klawiatura i wprowadzanie tekstu". Jeśli w "wybierz klawiatury" nie widać xperii to ja już nie wiem.:-(

Na liście wyboru jest tylko googlowa... :( 

Niestety , zainstalowałem klawiaturę ze starszych dodatków do mojego redmi note i efekt taki sam. Klawiatura teoretycznie jest zainstalowana, ale system jej nie widzi.

Czyli jednak muszę odblokować bootloader i zmienić rom na .eu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...