Skocz do zawartości

Kupiłem telefon z Chin i tracking mnie martwi


OskiBoski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Kupiłem telefon Xiaomi Mi5 Pro z HongKong Goldway, wysłali go chyba już na drugi dzień za pośrednictwem przewodnika SF Express. Doleciał do miejsca nazwanego w trackingu Europe Distribution Center】i tkwi tam już od kilku dni. To co mnie martwi to to, że jak porównywałem trackingi u innych to momentalnie po otrzymaniu statusu Shipment arrive at 【Europe Distribution Center】paczka zostaje wysłana, co u mnie się nie wydarzyło. Druga sprawa jest taka, że tracking wyświetla się jedynie na oficjalnej stronie przewoźnika a każda inna strona z trackingiem wyświetla monit jakoby takiej paczki w systemie nie było.

To jest adres strony gdzie sprawdzam tracking: http://www.sf-express.com/cn/en/dynamic_functions/waybill/

To numer przesyłki: 994443515963

A to wszystkie statusy trackingu:
 

2017-01-16 Monday
17:55:00 Shipment arrive at 【Europe Distribution Center】
2017-01-10 Tuesday
12:33:03 Shipment loaded at 【Hong Kong Tsing Yi Distribution Center】, send to 【Europe Distribution Center】
2017-01-09 Monday
15:46:19 Shipment arrive at 【Hong Kong Tsing Yi Distribution Center】
2017-01-08 Sunday
06:19:18 Shipment loaded at 【Shenzhen Cross Border Project Service Point】, send to next station
06:11:11 Shipment arrive at 【Shenzhen Cross Border Project Service Point】
02:04:11 Shipment loaded at 【Shenzhen Distribution Center】, send to 【Shenzhen Cross Border Project Service Point】
02:04:11 Shipment arrive at 【Shenzhen Distribution Center】
2017-01-07 Saturday
23:21:02 Shipment loaded at 【Shenzhen Caitian Distribution Center】, send to 【Shenzhen Distribution Center】
23:21:02 Shipment arrive at 【Shenzhen Caitian Distribution Center】
22:33:02 Shipment loaded at 【Shenzhen Huaqiang Service Point】, send to 【Shenzhen Caitian Distribution Center】
19:41:52

S.F. Express has picked up the shipment

Co o tym sądzicie? Jest się o co martwić?

Edytowane przez OskiBoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sf express to chinski kurier, który obsługuje w polsce poczta polska, centrum dystrybucji to Estonia, trasę z tego centrum już nie przesledzisz, paczka dostaje tam nowy numer i musiałbyś go posiadać, Goldway jest dobrym kontrahentem, jego paczki dziwnym trafem ida ok 7-14 dni szybciej niż innych sprzedawców ;)

zakup z 11.11.2016 dostałem ostatnio 16.01.2017 także spokojnie kolego ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnia paczka przeleżała w Europe Distribution Center 3 dni robocze, także się nie martw. Ostatni update statusu będziesz miał jak przesyłka wyląduje w Warszawie - potem już różnie jak koledzy wyżej piszą. Ja miałem to szczęście, że dosyć szybko mi dochodziły - od Wawy w 3, 5 i 8 dni roboczych, a mieszkam na Śląsku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś potwierdzi co powiedział @wojtom? Przesyłka dostaje w Europie nowy numer?

Dnia 18.01.2017 o 14:25, wojtom napisał:

centrum dystrybucji to Estonia, trasę z tego centrum już nie przesledzisz, paczka dostaje tam nowy numer i musiałbyś go posiadać

Edytowane przez OskiBoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już tu to napisał ale powtórzę - decydując się na zakup telefonu w Chinach, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ja np. zamówiłem MiNote 22.10.16 a dotarł do mnie 16.01.17., w tym dwa tygodnie spędził w WER Wawa. Tracking stanął na 01.11. i status zmienił się dopiero 28.12. po dotarciu do Polski.

Wysłane z MiNote

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2017 o 14:25, wojtom napisał:

sf express to chinski kurier, który obsługuje w polsce poczta polska, centrum dystrybucji to Estonia, trasę z tego centrum już nie przesledzisz, paczka dostaje tam nowy numer i musiałbyś go posiadać, Goldway jest dobrym kontrahentem, jego paczki dziwnym trafem ida ok 7-14 dni szybciej niż innych sprzedawców ;)

zakup z 11.11.2016 dostałem ostatnio 16.01.2017 także spokojnie kolego ;)

3 przesyłki z Ali... wszystkie wysłane standard, wszystkie szły przez Estonię, dosyć długo. Przesyłki z SSM, szły bardzo szybko (ok 9 dni) ale nie wiem przez jakie państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 przesyłki z Ali... wszystkie wysłane standard, wszystkie szły przez Estonię, dosyć długo. Przesyłki z SSM, szły bardzo szybko (ok 9 dni) ale nie wiem przez jakie państwa.

Przesyłki z SSM lecą do Francji, później DPD do Niemiec, do Polski(Wrocław) i dalej już DPD do odbiorcy. U mnie w sumie po 11 dniach od zamówienia telefon był w domu.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...