Skocz do zawartości

Problem z połączeniem usb


SzymonPolska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę w sprawie problemu z moim note 3 (kenzo)

Jakieś kilka tygodni temu pomyślnie zainstalowałem miui by xiaomi.eu. Wszystko było bardzo dobrze. jednak od prawdopodobnie dwóch ostatnich aktualizacji przestało działać połączenie usb.

Sterowniki są zainstalowane.

Kabel oryginalny

Próbowałem na 3 innych komputerach.

Próbowałem 3 innymi kablami ( nie Xiaomi )

Debugowanie usb jest włączone (wątpie żeby to było konieczne)

Wydaje mi się że to  przez wersje 7.x.x

Jednakże, instalacja poprzedniej wersji nic nie dała. 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiować. Ładuje się normalnie szybko jak przy pierwszym podłączeniu. Przy podłączeniu do komputera ładuje.

W ustawieniach programistycznych, przy próbie zmiany na mtp, od razu wraca na ładowanie .

Edytowane przez SzymonPolska
Zapomniałem dodać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi by spróbować coś zrobić bez rootowania.

Jeżeli chcesz spróbować bez tego to poczytaj tematy z zastosowsniem QCustomShortcut jak poniżej.

http://en.miui.com/thread-15786-1-1.html

Nie testowałem, bo zrobiłem to z użyciem jednej komendy mając roota.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz z wlaczonym czy wylaczonym nie ma roznicy. Nie ma tego dzwieku podlaczenia . Więc juz nie wiem co moze byc nie tak

2 godziny temu, Waxy napisał:


Jeżeli chcesz spróbować bez tego to poczytaj tematy z zastosowsniem QCustomShortcut jak poniżej.

http://en.miui.com/thread-15786-1-1.html

Nie testowałem, bo zrobiłem to z użyciem jednej komendy mając roota.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Ten sposob nie dziala. Ustawilem skrot, ale po nacisnieciu od razu wraca na pulpit glowny bez zadnego bledu itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz z wlaczonym czy wylaczonym nie ma roznicy. Nie ma tego dzwieku podlaczenia . Więc juz nie wiem co moze byc nie tak
Ten sposob nie dziala. Ustawilem skrot, ale po nacisnieciu od razu wraca na pulpit glowny bez zadnego bledu itp

Kontrolnie zapytam. Kabel usb był w tym czasie podłączony?

Może inni będą mieli jakieś inne rozwiązania tego problemu. Ja dalej proponuje zrobić roota i zadziałać w sposób z jakiego ja zawsze korzystam przy takich problemach.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze podlaczony
Napisz mi co jak z tym twoim sposobem, zastanowie sie i ewentualnie zflashuje supersu

Po wgraniu roota ściągnij i zainstaluj aplikacje terminal po czym otwórz nowe okno i wpisz komendę:
su

Jeżeli masz prawidłowo zrootowany telefon to powinno wyskoczyć okno od nadania uprawnień roota aplikacji terminal, zgódź się a następnie wpisz komendę:
setprop persist.sys.usb.config mtp

Następnie uruchom ponownie telefon i sprawdź czy działa, jeżeli nie będzie działać to podeślę inne komendy ;)
Naprawimy to!

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było git, jednak poprosiło o 2 argumenty, co mam tu wpisac
?

Nie rozumiem. Zrootowaleś, przyznałeś uprawnienia, wpisałeś komendę, uruchomiłeś telefon ponownie, podpiąłeś i coś wyskoczyło? Pokaż screen.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz uzylem tej samej komendy, dlatego name Value ale wczesniej zapewne bylo dobrze all. Ale tak jak pisalem widac ze chce 2 argumenty. Tak samo bylo wczesniej

a i na górze jest ikonka podlaczonej karty sd (gdyby kogos cos zmylilo

 

Screenshot_2017-01-18-17-07-27-169_jackpal.androidterm.png

Edytowane przez SzymonPolska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz uzylem tej samej komendy, dlatego name Value ale wczesniej zapewne bylo dobrze all. Ale tak jak pisalem widac ze chce 2 argumenty. Tak samo bylo wczesniej
a i na górze jest ikonka podlaczonej karty sd (gdyby kogos cos zmylilo
 
Screenshot_2017-01-18-17-07-27-169_jackpal.androidterm.png


Sprawdź:
setprop persist.sys.usb.config mtp,adb

Ewentualnie:
setprop persist.sys.usb.config mass_storage,adb

Wszystko na uprawnieniach roota, czyli po komendzie:
su




Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nic

 

Sprawdź aplikację:

https://play.google.com/store/apps/details?id=co.vincze.usbsettings&hl=en

Jak to też nie zadziała to szczerze nie mam pojęcia co może być nie tak. Mi działało po użyciu tych komend i na tym skończyłem w tym temacie grzebanie, gdyby mi to nie działało to pewnie mógłbym podzielić się innymi rozwiązaniami, które bym zaciekle szukał, a tak to... Mam nadzieję, że ktoś zdoła pomóc. Gdy wrócę do domu to jeszcze poszukam jakiegoś rozwiązania i jak na coś trafię to dam znać.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrosi napisał:

 

Mógłbym zrozumieć gdyby nie fakt że sprawdzałem na moim pc z win10 laptopem z win7 i szkolnym pc z win10.

dodam iż kilka tygodni temu jeszcze na każdym systemie wszystko świetnie śmigało.

(proszę przeczytac poprzednia odp jesli ktos nie widzial) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, to znowu ja. Temat do zamknięcia. Sam nie wiem czemu ale mtp zaczęło "z d*py " działać. Podłączyłem telefon pod laptopa, wyskoczyło mi powiadomienie o podłączeniu usb i do wyboru miałem mtp i ptp . jednak są problemy ze sterownikiem. Po podłączeniu do pc wszystko pięknie śmiga . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...