Skocz do zawartości

Nieznane IMEI = nie wykrywa kart sim


404

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z Mi4c, który został zakupiony od Goldway'a.

W statusie urządzenia->informacje IMEI wskazuje w każdej rubryce nieznane.

W dialerze pod *#06# wynik taki, że pojawia się info: Nie można uzyskać IMEI

Telefon przyszedł z wersją MIUI Global 8.0 | Stabilna 8.0.50.0 (LXKCNDG), oprogramowanie zostało zmienione na MIUI 8.1.2.0 | Stabilna.

Nie czyta kart sim z gniazda 1 i 2, które nie mają nieznane IMEI.

Pomocy... :x

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie sprawdzałem takich rzeczy jak imei, modem, adres mac tylko skupiłem się żeby zmienić rom na Miui Polska. Wiem idiotycznie troche zrobiłem, ale pomyślałem Goldway zaufany sprzedawca chyba w bambuko nie będzie robił ludzi, zresztą nie jeden telefon w Polsce od niego pochodzi... nic nie zmieniałem poza wgraniem powyższego oprogramowania. Pytanie za  milion, czy przy błędnym flashowaniu albo jakiś innych małych błędach przy wgrywaniu oprogramowania dane imei mogły zostać utracone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi promował(a), przestał(a) promować i odblokował(a) ten temat

@404 jako ze pomagalem Ci wgrywac softa to sie wypowiem. Skoro masz wyczyszczony IMIE no to lipa, moglo to sie stac na poczatku jak wgrywales ROM (wspominales ze po tej operacji nie ladowal sie, tylko zatrzymywal sie na logo Mi i koniec) pozniej juz dobrze sflashowales, czyli miflash na china dev, pozniej twrp i xioami.eu. Jak naprawic IMIE w Twoim przypadku nie wiem, ale moze znajdzie się tu jakiś magik który to ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, slimdick napisał:

@kamillmno właśnie napisał jak bez problemu to zrobiliście że nie ma IMEI ,to ja nie chcę takiej pomocy :)

@slimdick Nie znam się ale się wypowiem, z moją pomocą kolega zrobił to poprawnie, wcześniej nie wiem jak to robił ale na pewno nie robił dobrze gdyż wgrywając ROM wgrał go tak, że nie uruchamiał się telefon, ja przeprowadzilem go przez poprawna procedure wgrywania xiaomi.eu, zapewne IMIE stracil juz na samym poczatku lub tel juz taki przyzedl - tego nie wiemy. I tyle w tym temacie, nie ma co się wiecej rozpawiać.

@galakty na wyzszych windowsach oczywiscie nie ma problemow aczkolwiek......, ale jaki widzisz kolega nie dysponował innym komputerem mimo iż zalecałem mu to, takze robil wszystko na widnows XP ;)

Zgadzam się w 100% z @Redmi2 iz wersja widnowsa akurat nie ma jakiegokolwiek wplywu w tym przypadku czy starcil IMIE czy nie stracil.

Takze koledzy zamiast robic off-top pomóżcie @404 zeby sobie to dobrze ogarnął tym razem. Przez procedure wgrania xioami.eu w mi4c umialem go przeprowadzic i uwazam ze zrobilem to z cala starannoscią, przez przywracania IMIE nie umiem, nie zjdalem wszystkich umysłów i mowie to otwarcie, nie bede zgrywał pseudo-specjalisty jak się na czymś nie znam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamillm zaoferowałem pomoc przy pierwszym poście i jakby chciał skorzystać to by miał zrobione w 10 minut a teraz to mnie to obchodzi wiesz ile ;) A to co pisałem do Ciebie to był żart nie musisz się tak uruchamiać :) 

PS. Może da teraz zarobić jakiemuś biedakowi w serwisie :D 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slimdick napisał:

zaoferowałem pomoc przy pierwszym poście i jakby chciał skorzystać to by miał zrobione w 10 minut a teraz to mnie to obchodzi wiesz ile ;)

I to jest słabe podejście, naprawdę... Skoro potrafisz pomóc koledze przywrócić IMEI to powinieneś to zrobić taka jest formuła forum, powinniśmy sobie nawzajem pomagać bez względu na cokolwiek, bez względu czy na początku wybrał naszą pomoc, czy kogoś innego - na tym polega prawdziwa pomoc.

10 minut temu, slimdick napisał:

A to co pisałem do Ciebie to był żart nie musisz się tak uruchamiać :) 

Żart czy nie żart, no może się nie znam na żartach, Koncze juz ten off-top :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2 Mam pytanie, jeśli zastosowałbym metodę z plikiem NON-HLOS.bin, nie jestem pewien ale bym go wziął z obrazu mi4c - libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn -> images, następnie fastboot i komendy: fastboot flash modem NON-HLOS.bin, fastboot erase modemst1, fastboot erase modemst2 czy wtedy jest szansa abym odzyskał łączność gsm i tel czytał karty sim ? W jednym z tematów ta metoda okazała się być skuteczna tylko nie wiem czy ona zadziała na mi4c, hmm?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy fastboot flash modem NON-HLOS.bin mam: target reported max download size of xxxxxxxx bytes, sending modem <xxxxx KB>... writing 'modem'

Przy fastboot erase modemst1 i 2 mam: FAILED <remote:partition write protected>

Niestety na razie bez żadnych efektów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...