Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki mały, wkur.zający problem: nie chcę wibracji przy powiadomieniach z fb, messengera itp. (chcę zachować sam dźwięk) nie widzę nigdzie opcji umożliwiającej wyłączenie tej cholernej wibracji, ma ktoś pomysł gdzie tego szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zakupiłem telefon w Play na abonament gdzie niby wgrywają od razu Global ROM. Mam pytanie jak to jest z polityką gwarancji?

Chciałbym wgrać od nowa ROMa i prawdopodobnie zrootować telefon (wgrać xposed), ale jak do tego wszystkiego ma się gwarancja? Czy już po samym wgraniu ROMa tracę gwarancję?

Pewnie chciałbym trochę się pobawić ustawieniami po zrootowaniu telefonu ale głupio tak stracić gwarancję, ktoś ma jakieś doświadczenia jeśli chodzi o telefon z Play i gwarancję po zrootowaniu?

Edytowane przez Kamil33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil33 napisał:

jeśli chodzi o telefon z Play i gwarancję po zrootowaniu?

Wgrywając roota zawsze tracisz gwarancję u każdego producenta (jak to odkryją). Wgranie oficjalnego romu, stable, czy dev i wyjątkowo custom romu jakim jest miuipolska nie powoduje utraty gwarancji. To oficjalne stanowisko ABC Daty i dotyczy wszystkich Xiaomi z oficjalnej dystrybucji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kamil33 napisał:

zacznie się psuć nie z mojej winy to mogę tylko liczyć że nie zauważą?

Tak, tylko twrp będzie się gryzło z oficjalnym globalem. Trzeba pokombinować żeby to współgrało. Jak chcesz twrp i roota to rom eu/pl jest lepszym rozwiązaniem. W razie problemów na pewno zauważą, chyba że uda ci się wywalić roota, czy wgrać od nowa rom, przed oddaniem do serwisu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nigdy żaden telefon mi się nie popsuł tak żebym nie mógł włączyć Custom Recovery/Download Mode, czy Xiaomi jakoś częściej się psują?

Jeszcze jedna sprawa  - MIUIPolska i Xiaomi.eu to dwa różne ROMy? Ale oba posiadają cotygodniowe aktualizacje? No i czy EU też jest jak coś respektowany przez ABC Data jeśli chodzi o gwarancję?

 

Edytowane przez Kamil33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil33 napisał:

Jeszcze jedna sprawa  - MIUIPolska i Xiaomi.eu to dwa różne ROMy? Ale oba posiadają cotygodniowe aktualizacje? No i czy EU też jest jak coś respektowany przez ABC Data jeśli chodzi o gwarancję?

Miuipolska=xiaomi eu to są od pewnego czasu dokładnie te same romy i można używać bez utraty gwarancji. Koledzy połączyli siły i wspólnie wydają romy. Jak zauważysz linki i oznaczenia romów są te same. Acid wydaje jeszcze dodatki Miuipolska które dogrywa się (jak się chce) dodatkowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kamil33 napisał:

Jeszcze coś powinnem wiedzieć o flashowaniu, rootowaniu i innych takich rzeczach? :)

Jak z Xposed to ne wiem, bo z tym różnie na różnych wersjach Androida. Co do roota to tu używa się supersu. Jest dużo lokalnych poradników na forum na temat flashowania itd. Trudno w jednym zdaniu to streścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Mam pytanie, ponieważ zastanawiam się nad zakupieniem Xiaomi Redmi 4A i to pytanie kieruje do obecnych użytkowników :P 

Jak wygląda sprawa ze Snapchatem i Instagramem w sensie działa to całkiem przyzwoicie po tych wszystkich aktualizacjach?

Warto dołożyć i kupić wersję 32GB czy 16GB wystarczy? 

RTV EURO AGD jest dobrym miejscem na zakup tego smartfonu? 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam telefon ze Sferisu już prawie miesiąc. Od początku mam MIUI Global Stable 8.1.4.0. Nie mam żadnych aktualizacji przez OTA. Kolega, który też ma Xiaomi mówił mi, że dziś dostał systemową aktualizację przeglądarki od Xiaomi, ja nic takiego nie mam. Czy jest jakiś powód tego, że nie dostaję aktualizacji ani systemu ani aplikacji? Może to być spowodowane odblokowanym bootloaderem? (Bez odblokowanego bootloadera telefon był u mnie około tygodnia-dwóch, też nie było aktualizacji do chociażby MIUI 8.2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Filipek said:

Czy jest jakiś powód tego, że nie dostaję aktualizacji ani systemu ani aplikacji? Może to być spowodowane odblokowanym bootloaderem?

Nie dostajesz aktualizacji systemu, bo zostały zawieszone. Wersje 8.2., które wyszły, okazały się mocno zbagowane i wstrzymano apdejt. Kto się załapał, ten ma. Leci już program beta wersji dla Redmi 4A, więc czekaj cierpliwie, będzie za jakiś czas oficjalna aktualizacja.

Nie ma to związku z bootloaderem.

Jeśli chodzi o aktualizację przeglądarki, to jeśli nie masz opcji aktualizacji w samej przeglądarce (ustawienia > info o wersji, na samym dole) tzn. że te aktualizacje związane są z nową wersją systemu i tą opcją:  https://miuipolska.pl/forum/topic/21674-opinie-miui-official-redmi-4a-global-rom/?do=findComment&comment=334769

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawosci - ktoś testował już miglobe na tym telefonie? Zamierzam sprawdzić go w drugiej połowie czerwca, jestem ciekaw jak się będzie sprawował, ale jeśli ktoś już testował na bazie jakiegoś xiaomi.eu to prosiłbym o jakieś wrażenia, co działa lepiej, co gorzej ;)

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Redmi4A niestety nie odpowiedziałeś na moje pytanie, albo nie rozumiesz o co zapytałem. Opcja "bez polskich znaków" jest w miui polska (xiaomi.eu) w wersji global nie ma. Skorzystaj z innej aplikacji np. wiadomości google gdzie jest opcja "używaj prostych znaków" co daje ten sam efekt czyli brak ogonków jak i emotek ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

niedługo zamierzam kupić swój pierwszy smartfon Xiaomi i mój wybór padł na Redmi 4A 32 GB. W związku z tym mam 2 pytania:

1. Chcę kupić telefon tutaj: https://www.mielectronics.pl/pl/p/Xiaomi-Redmi-4A-232GB-Global-EU-LTE800-Czarny/178 W opisie jest zaznaczone, że telefon posiada oryginalny system MIUI v8 Global z językiem polskim. Czy to jest ten oficjalny Global ROM, o którym tyle piszecie na forum?

2. Jak w MIUI 8 rozwiązana jest sprawa instalacji aplikacji na karcie SD?

Edytowane przez Rostov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...