Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 23.06.2019 o 10:41, kratek44 napisał:

Czy w Redmi 4A jest Screen Mirror? Jeśli tak to gdzie go włączyć? Nie mogę tego znaleźć i aż dziwne jakby ten telefon tego nie posiadał.

Z tego co widzę to się nie da jest tylko(tak to wygląda na ROM R.R-OS.) 
Ustawienia > połączone urządzenia > ustawienia połączeń > Przesyłanie ekranu 
Tylko osobiście nie wiem czy to jakoś będzie działać bo nie mam jak tego sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam telefon lekko ponad 2 lata i wczoraj przestały mi działać fizyczne klawisze "Back", "Home", "recent apps"... Trochę szkoda, gdyby stało to się pół roku temu to jeszcze mógłbym go dać na reklamację. Nie najlepiej, ale tragedii nie ma. Włączyłem sobie asystenta dotyku, który jednak nie jest zbyt wygodny. Da się jakoś "doinstalować" wirtualne klawisze nawigacyjne? Albo może polecacie jakiś ROM, w którym da się je włączyć na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ZielonyBuszmen napisał:

Mam telefon lekko ponad 2 lata i wczoraj przestały mi działać fizyczne klawisze "Back", "Home", "recent apps"... Trochę szkoda, gdyby stało to się pół roku temu to jeszcze mógłbym go dać na reklamację. Nie najlepiej, ale tragedii nie ma. Włączyłem sobie asystenta dotyku, który jednak nie jest zbyt wygodny. Da się jakoś "doinstalować" wirtualne klawisze nawigacyjne? Albo może polecacie jakiś ROM, w którym da się je włączyć na stałe?

Ja mimo, że mam sprawne te przyciski dotykowe ;), to nie używam ich. Korzystam z aplikacji w sklepie Google Play, które działają jako gesty do sterowania. Przetestowałem już kilka i większość ma ten problem, że te przyciski wirtualne na ekranie "zachodzą" na pozostałe elementy co trochę może drażnić, a czasem przeszkadzać w użytkowaniu. W niektórych aplikacjach tą niedogodność można zminimalizować poprzez opcję "zniknięcia" tych przycisków, są one niewidzialne :), jednak dalej zachodzą na inne ikony. W końcu znalazłem aplikację prawie idealną, która działa na zasadzie, że nie ma tych wirtualnych ikonek "wstecz" itd. na ekranie tylko jak np. chcesz cofnąć to musisz pociągnąć palcem od dołu ekranu do góry lub np. po lewej stronie ekranu palcem do środka. 

Minusem ogólnym tego typu aplikacji jest to, że czasem potrafią np. źle odczytać ruch palca co skutkuje tych, że zamiast cofnąć się raz do tyłu to robi to dwa razy. Może to wynikać z tego, że po prostu telefon jest słaby jeśli chodzi choćby o procesor i dlatego tak czasem się "zwiesi". 

Dam Ci link do tej aplikacji, przetestuj: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.agooday.fullscreengestures&hl=pl

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2018 o 13:57, Orjon napisał:

@jacekc1982 Z tego co widzę to chyba jedynie przez instalację apki: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=552171&st=0#entry29772833

Jako że niezarejestrowani najnowszego apk nie ściągną, to zgrałem go na serwer: http://oocca.mizure.net/~orjon/com.jeejen.family_v3.1.14.20180223.38dd22e.apk

Cześć, na serwerze brak pliku. Czy mógłbyś go wrzucić ponownie?

Dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej. W żony Redmi 4a ostatnio zaczęły się kłopoty z zasięgiem.  Mimo, że na wyświetlaczu jest pełny zasięg, nie da się nigdzie zadzwonić, nie da się do niej dodzwonić ( abonent poza zasięgiem), nie ma Internetu.  Zauważyłem, że po zresetowaniu punktów dostępu, na jakiś czas jest ok, potem od nowa to samo. Standardowo w telefonie jest nju, jednak ta karta po włożeniu do innego telefonu działa bdb, a karta tmobile, włożona do Redmi 4a, też traci zasięg.

 

Ktoś miał podobny przypadek?

Edytowane przez Kysior
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

1. Macie tak, że od góry wysuwacie szybkie menu? w każdym bądź razie mam tam ikonki włączani WiFi, transmisji danych itp. I zdarza mi się tak, że włączę WiFi, od razu bym chciał wyłączyć i nie jest to możliwe, muszę schować całe Menu, wysunąć z powrotem i dopiero jest to możliwe. Zaznacze, że chodzi tu o sytuacje, o szybkie włączanie i wyłaczanie a nie że wchodzę w ustawienia i tam sufakiem lewo prawo wyłączam lub włączam.
2. Od zawsze mam nurtujący problem np. z pisaniem komentarzy lub mail w Gmail, napisałem jakieś zdanie ale patrze literówka się wkradła w jakieś słowo, klikam więc w miejsce brakującej lub złej litery i albo mi zaznacza cały wyraz i mogę go usunąć lub skopiować, albo miga mi kursor pisania ale co z tego jak nie wysuwa się klawiatura ... jest to notoryczne, jak temu zaradzić? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, jest możliwość ustawienia w tym telefonie blokady pin podczas włączania telefonu? Tak jak to było kiedyś w starszych telefonach że podczas włączenia trzeba było podać pin aby telefon się włączył. Mam nadzieję, że wiecie o co chodzi. Bo widzę jest tylko blokada ale tylko ekranu na włączonym telefonie już. A mi chodzi o pin podczas włączenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kratek44 napisał:

Nie ma czegoś takiego w Androidach jak to było kiedyś w telefonach bez systemu?

Nie ma czegoś takiego. Jest jedna blokada i działa przy uruchamianiu i na włączonym. W nowszych w tych bez czytnika odcisku dodali odblokowanie twarzą, co może trochę ułatwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest gdzieś lista spisanych wszystkich aplikacji w Redmi 4A, które do czego służą i które można sobie pousuwać? Chciałbym wiedzieć o każdej krótki opis i czy jest np do czegoś potrzeba i trzeba ją zostawić, a którą można spokojnie usunąć. Ktoś może zrobił taką listę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Kończy mi się miejsce w pamięci telefonu, a nie bardzo mam już co z niego usunąć i moje pytanie to czy da się zrobić tak, aby dodać pamięć telefonu z karty SD? Czy da się to zrobić bez modyfikacji? Z tego co widzę to w ustawieniach jest tylko opcja, że z pamięci karty może korzystać aparat, motywy, kopia zapasowa. Ale to nie pomaga bo reszta zapycha mi dalej pamięć wewnętrzną i nie chce przejść na zajmowanie wolnego miejsca kart SD. Może ktoś ma jakiś pomysł lub wie jak to ustawić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...