Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, electro69 napisał:

Ostatnio spotkałem się na zagranicznym forum z wpisem jednego z użytkowników, który twierdził, że na Redmi 4A można "odpalić" aplikację "Google Camera" bez konieczności roota itp. Prawda to czy fałsz ? :).  Która ewentualnie wersja aplikacji mogłaby u Nas zadziałać na telefonie ?: https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=google+camera i czy rzeczywiście będzie widać jakąś różnicę w jakości zdjęć w porównaniu z tymi robionymi stockową aplikacją aparatu Xiaomi.

Mi działa wersja ta która jest na foto. Ale ja jade na DotOS 

Screenshot_20180223-180756.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, electro69 napisał:

Ostatnio spotkałem się na zagranicznym forum z wpisem jednego z użytkowników, który twierdził, że na Redmi 4A można "odpalić" aplikację "Google Camera" bez konieczności roota itp. Prawda to czy fałsz ? :).  Która ewentualnie wersja aplikacji mogłaby u Nas zadziałać na telefonie ?: https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=google+camera i czy rzeczywiście będzie widać jakąś różnicę w jakości zdjęć w porównaniu z tymi robionymi stockową aplikacją aparatu Xiaomi.

Samą apkę odpalić bez roota to pewnie, że można, tylko nie zadziała dopóki nie wprowadzisz wpisu w build.prop włączającego API2 dla aparatu. Normalnie trzeba to tego właśnie roota. Jeśli masz odblokowany bootloader możesz to zrobić bez roota przez TWRP. (np. flashując ten plik).

Włączenie API2, (co pozwola uruchomić aparat Google) jednocześnie powoduje: 

  • nie działa stockowa apka aparatu od MIUI (nie działa i już, działa tylko na API1)
  • nagrywanie video jest ciemne
  • zdjęcia nie są wcale lepsze IMO
  • można stosować fajne rozmycie do portretów

Nie warto. Google Camera można stosować w custom Romach, gdzie jednocześnie używając innej apki aparatu (np. Footej), video nie jest przyciemnione. Na MIUI nie da rady tego obejść. Link do działającej po włączeniu API2 (sam sprawdziłem) apki Goole Camera MIUI mod. Jak ktoś bardzo jednak musi....

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy normalnie jest tam jakiekolwiek recovery jeśli tak to robisz Wipe data/factory reset i masz dostęp do telefonu. Kontakty powinny zostać jeśli są zapisane na karcie sim. Nie wiem czy zostaną kontakty które zostały zapisane tylko w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, grondek napisał:

Cześć

Zadam nietypowe pytanie. Znalazłem na ulicy telefon Xiaomi Redmi 4A [tak mi się wydaje]. Właściciel zablokował go jednak na wzorek. Czy jest jakaś opcja [bez wielkich ingerencji], aby dostać się do kontaktów bym mógł kogoś powiadomić?

Jeśli naprawdę chcesz znależć właściciela to wyjmij SIM (może nawet będzie logo) i idź do operatora - namierzą typa. Tak czy siak jesteś zobowiązany oddać telefon odpowiednim organom. Wbrew pozorom takie sprawy reguluje kodeks cywilny. Poważnie.
W skrócie: zarządca posesji, budynku (w wypadku sklepu, parkingu itp.) lub, jeśli to teren wspólny, to po prostu policja.

Kodeks Cywilny, Artykuły: 183, 184, 186, 187, 188, 189
http://kodeks-cywilny.org/II-wlasnosci-i-inne-prawa-rzeczowe/wlasnosc/nabycie-i-utrata-wlasnosci/inne-wypadki-nabycia-i-utraty-wlasnosci

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Redmi 4A, wersja mui Global 8.5 - Stabilna 8.5.7 (MCCMIED), android 6.0.1 MMB29M.

Jak to połączyć z komputerem? Zrobiłem debugowanie i łączy się, mogę wejść w Mój Komputer i tam widzi Redmi 4a, tylko wchodzę w ten folder i tam wszystko jest rozsiane w wielu folderach. Natomiast mam program Mui Suite i ni pierona nie chce się połączyć, znalazłem informację, że z androidem 6 i wyższym ten program nie działa. Jest jakiś inny program gdzie wszystko będę miał poukładane po połączeniu? Chciałem swoje 2-3 dzwonki wgrać w telefon. Poza tym czy da się wgrać z komputera jakieś swoje zdjęcia żeby się wyświetlały w formie tapet na telefonie? Mam windows 7, a z androidem dopiero miesiąc mam stycznosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wiele folderów to pamięć wewnętrzna telefonu zapewne. Programu na PC jako takiego nie ma. Dzwonki musiałbyś po prostu wrzucić na pamięć telefonu i potem w samym telefonie wybrać. Tapety tak samo, potem zwyczajnie w telefonie wybierasz.

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze poruszyć wątek aplikacji aparatu, ponieważ właśnie pojawił się plik apk aplikacji aparatu od Nokii.  https://www.dobreprogramy.pl/Camera,Program,Android,86424.html

Moja taka mała prośba może ktoś z Was przetestuje jak się sprawuje na naszym telefonie :). Aplikacja działa od androida 7 wzwyż, a mój telefon jeszcze ma MIUI8. Głównie zależy mi oczywiście na jakości zdjęć czy jest jakaś "poprawa" ;) i jak działa tryb slow-motion ostatnio tak "modny" u producentów (ma taki tryb w ustawieniach). Aplikacja umożliwia też jednoczesne nagrywanie filmu z tylnej i przedniej kamerki. Pozdrawiam

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dzięki za porównanie. Wszystkie zdjęcia są bardzo podobne jakościowo, ale jakbym miał wybrać to najlepsze według mnie jest zdjęcia nr 3. Czyli slow-motion nie działa. Możliwe, że aparat fizycznie nie umożliwia takiej opcji. Znalazłem informację, że sprzęt musi obsługiwać powyżej 60 fps, żeby ta opcja działała, więc pewnie nasz telefon nie będzie w stanie obsłużyć tego trybu, bez względu na to jaką aplikację zainstalujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co radzicie powyłączać z aplikacji, które są niepotrzebne, a zużywają baterie? Dzisiaj po aktualizacji MIUI widzę , że włączyły mi się usługi Google i żre mi baterie bardzo, że ładowałem niedawno, a już 85 procent zostało ze stówy. Jakieś podpowiedzi? Wystarczy dać wymuś zatrzymanie i wystarczy czy jak to zrobić? Usługi google odpowiadają za co? Czy to też mapa google jest w tym?

Ja bym nic nie robił, przeczekać jeszcze z dzień i dopiero coś zacząć kombinować. Bo to duże zużycie baterii przez tą aplikacje może być powiązane dosłownie ze wszystkim. Od lokalizacji, słabego zasięg po próbę aktualizacji jakiejś aplikacji. A jak nie przejdzie to wyczyścić dane usług google i sklepu Play powinno pomóc. 

Usługi Google odpowiadają za wszystkie aplikacje od Google.

 

A wyłączyć możesz wszystko co Ci nie jest potrzebne, nikt nie ma takiej uniwersalnej listy ;v

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie z tymi telefonami, że po aktualizacji z Androida 6 na Androida 7 wróciły wam fabryczne ustawienia, ja mam wszystko tak jak miałem, czyli instalacja androida nie ingerowała w mój CONFIG. A jak na razie jestem zadowolony ze zmiany jakie weszły, Android 7 jest szybszy od Androida 6 jeżeli chodzi o tą nakładkę, zjada mniej pamięci RAM. Na Androidzie 6 zjadało mi 1GB ramu z czego 1 GB było tylko dostępne. Teraz Andek 7 zjada 650-750mb z 2GB dostępnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Redmi4A napisał:

więc ingerencja w CONFIG była.

Nie do końca tak to działa ;)

Otóż śpieszę z wyjaśnieniem. W poprzedniej wersji (miui 8) był "checkbox" (true/false) umożliwiająca odpalanie aparat dwuklikiem VOL-. W miui 9 z tego co widziałem, stworzono panel do zarządzania akcjami fizycznych przycisków. Jednakże nikt z MIUI nie pomyślał, że przecież trzeba te ustawienia z  miui 8 zmigrować do nowego panelu w miui 9. Dlatego po aktualizacji instalator zastosował ustawienia domyślne.

Czytam przez ostatnie kilka dni opinie na temat MIUI 9 na Redmi 4A w drugim wątki na tym forum. I mogę tylko wam powiedzieć jedno - rynek softu konsumenckiego znacząco różni się od rynku biznesowego (b2b). Na rynku konsumenckim zazwyczaj płazem przechodzą takie niedociągnięcia jak miganie diody z czujnika zbliżeniowego przez cały czas, lewy panel którego nie da się wyłączyć czy chociażby "zmiana" ustawień na domyślne. I nie mówię tutaj tylko o xiaomi. Weźmy taki Microsoft, ogromna firma z US, która serwuje swoim użytkownikom ogromne update systemu dwa razy do roku, co wiąże się z jego ponowną "instalacją" z zachowaniem ustawien i programów. Po tej operacji nie mamy żadnej pewności, że wszystkie sterowniki albo pogramy będą nam dobrze śmigać na kompie. Dodatkowo wbudowany "Market" instaluje automatycznie jakieś gierki i inne reklamy. Jednakże specjalnie na rynek B2B Microsoft wypuścił nowy pierścień aktualizacji - LTSB (Long Term Solution Branch). W tym pierścieniu znajduje się windows 10 w wersji 1607. Instalując ten system dostajemy zapewnienie, że przez najbliższe 10 lat (teraz już 8,5) system nigdy nie dostanie żadnego feature update. Jedyne aktualizacje jakie zostaną pobrane to poprawki bezpieczeństwa (a i te możemy zablokować). Całkowicie inna polityka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mam pojęcia czy pytam dobrym miejscu ale...

Do szału doprowadzają mnie zmiany w grafice po nowej aktualizacji systemu jak dodatkowy pulpit którego nie mogę usunąć, denerwująca podziałka na liście smsów... Czy można się ich jakoś pozbyć poza wywalaniem telefonu? ;)

 

Screenshot_2018-03-03-10-03-35-323_com.miui.home[1].png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Lisek4 napisał:

Witam, nie mam pojęcia czy pytam dobrym miejscu ale...

Do szału doprowadzają mnie zmiany w grafice po nowej aktualizacji systemu jak dodatkowy pulpit którego nie mogę usunąć, denerwująca podziałka na liście smsów... Czy można się ich jakoś pozbyć poza wywalaniem telefonu? ;)

 

Screenshot_2018-03-03-10-03-35-323_com.miui.home[1].png

Odblokuj sobie bootloader i wgraj patcha, który dodaje możliwość wyłączenia asystenta w MIUI Global, albo zainstaluj dowolną inną wersję MIUI gdzie możesz to po prostu wyłączyć w preferencjach telefonu. Co do SMS to użyj dowolnego innego programu, np. Textra, Yaata, QKSMS. Albo wyrzuć telefon. 

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2018 o 21:04, Redmi4A napisał:

Co radzicie powyłączać z aplikacji, które są niepotrzebne, a zużywają baterie? Dzisiaj po aktualizacji MIUI widzę , że włączyły mi się usługi Google i żre mi baterie bardzo, że ładowałem niedawno, a już 85 procent zostało ze stówy. Jakieś podpowiedzi? Wystarczy dać wymuś zatrzymanie i wystarczy czy jak to zrobić? Usługi google odpowiadają za co? Czy to też mapa google jest w tym?

Miui daemon wywalić przez adb, razem z całymi gappsami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy po aktualizacji jest jakaś możliwość przywrócenia trybu lite? Moja mama ma teraz trudności z obsługą telefonu bo tryb lite zniknął a kupiłem ten telefon właśnie z myślą o prostej obsłudze.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekc1982 Z tego co widzę to chyba jedynie przez instalację apki: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=552171&st=0#entry29772833

Jako że niezarejestrowani najnowszego apk nie ściągną, to zgrałem go na serwer: http://oocca.mizure.net/~orjon/com.jeejen.family_v3.1.14.20180223.38dd22e.apk

instalacja jak normalna aplikacja (tylko nie jest w sklepie play), potem zmieniasz domyślny pulpit w ustawieniach na tą apkę. sprawdziłem przed momentem i wszystko powinno działać normalnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=38206]jacekc1982[/mention] Z tego co widzę to chyba jedynie przez instalację apki: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=552171&st=0&do=findComment&comment=29772833
Jako że niezarejestrowani najnowszego apk nie ściągną, to zgrałem go na serwer: http://oocca.mizure.net/~orjon/com.jeejen.family_v3.1.14.20180223.38dd22e.apk
instalacja jak normalna aplikacja (tylko nie jest w sklepie play), potem zmieniasz domyślny pulpit w ustawieniach na tą apkę. sprawdziłem przed momentem i wszystko powinno działać normalnie.
To będzie po polsku czy rosyjsku?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czy mam cegłę? ze względu na brak trybu lite w miui9 chciałem wrócić na 8. Bootloader miałem odblokowany, przez niego wrzuciłem TWRP rolex, a z kolei przez nie rom miui_HM4AGlobal_V8.5.7.0.MCCMIED_78fc022f1c_6.0.zip

Flash ok, a po restarcie wisi na logo MI. Zapomniałem wipe zrobić :/

Teraz nie mogę wejść do recovery, do fastboota tak, ale fastboot devices pokazuje:

< waiting for any device >

 

Szukam po tematach z flashowaniem, ale póki co bezskutecznie. Proszę o jakieś wskazówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czy mam cegłę? ze względu na brak trybu lite w miui9 chciałem wrócić na 8. Bootloader miałem odblokowany, przez niego wrzuciłem TWRP rolex, a z kolei przez nie rom miui_HM4AGlobal_V8.5.7.0.MCCMIED_78fc022f1c_6.0.zip
Flash ok, a po restarcie wisi na logo MI. Zapomniałem wipe zrobić :/
Teraz nie mogę wejść do recovery, do fastboota tak, ale fastboot devices pokazuje:

 
Szukam po tematach z flashowaniem, ale póki co bezskutecznie. Proszę o jakieś wskazówki 
TWRP powinno nadal działać (vol+ i power albo wszystkie 3 przyciski) - wgraj paczkę lazyflashera, do ściągnięcia: http://oocca.mizure.net/~orjon/xiaomi_tools/lazyflasher-no-verity-opt-encrypt.zip

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle nie mogę wejść do tego głupiego recovery... nie wiem co jest. za którymś razem wykryło mi fastboota i wrzuciłem ponownie recovery, a nawet dwa bo i starsza wersja i dalej wejść nie mogę... ratuję się ściągając fastbootowy rom, nie mniej jednak przez recovery byłoby 10x łatwiej i szybciej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to trzeba przez recovery? czy mozna fastbootem?

 

znalazłem:

 

  • Copy lazyflasher In your internal Phone memory
  • Run "fastboot flash recovery recovery-mido.img in command line
  • Boot into recovery and flash Lazy flasher (Important for miui, else you can't boot into system)
  • Reboot and enjoy it

 

 

no ale nie mogę wejść do recovery :/ chyba że jest jakas komenda fastboota do reboot recovery ale nie widzę takowej

Edytowane przez pkrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo tak średnio działa ogólnie, wrzuciłem rom, potem lazy i uruchomił sie na 1s gdzie widziałem błąd aplikacji google i wróciło do bootowania spowrotem :/

w ogóle jakieś błędy mam przy flashowaniu romu, może to przez to... flashuje ostatni raz oficjalny, potem spróbuję jakiś modyfikowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...