Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

Po prawie miesiącu przebywania na global dev mogę powiedzieć, że jestem zadowolony :) Choć IMO czasem trochę gorzej trzyma bateria, ale miejscami jest naprawdę spoko. Spokojnie otrzymywałem 2 dni używania telefonu, ok. 6-9h SOT. Chyba powoli kończę zabawę z global dev, pobawię się jakimś custom ROMem - jest dużo oficjalnych wersji, myślę że wezmę RR, CrDroid albo Teslę na testy :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Orjon napisał:

Po prawie miesiącu przebywania na global dev mogę powiedzieć, że jestem zadowolony :) Choć IMO czasem trochę gorzej trzyma bateria, ale miejscami jest naprawdę spoko. Spokojnie otrzymywałem 2 dni używania telefonu, ok. 6-9h SOT. Chyba powoli kończę zabawę z global dev, pobawię się jakimś custom ROMem - jest dużo oficjalnych wersji, myślę że wezmę RR, CrDroid albo Teslę na testy :)

Zgadzam się poza baterią. Imo jest nawet lepiej albo przynajmniej tak samo jak na Xiaomi.eu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuczka76 polscy operatorzy rozmowy umożliwiają tylko po sieci 2G i 3G. Natomiast dostęp do internetu po danych komórkowych umożliwiają w trybie 2G, 3G i 4G(czytaj LTE). Dlatego jak nie prowadzisz rozmowy jest znacznik sieci najwyższy dostępny np 4G jak jesteś w zasięgu takiego pasma, ale wystarczy rozpoczęcie rozmowy i automatycznie telefon przełącza na pasmo dostępne dla rozmów, czyli 3G lub 2G

====
Send from Sagit by Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się Was zapytać o kabel usb dołączony do ładowarki. Mianowicie chodzi mi o to, że podczas wkładania go do telefonu trzeba użyć trochę "siły" i słychać charakterystyczny "klik". To samo jest przy wyciąganiu (trzeba użyć "siły"). Czy to jest normalne, że on tak ciężko "wchodzi" i "wychodzi" ? :). Czy po prostu to wszystko (wtyczka mini usb, wejście w telefonie) "wyrobi" się z czasem ?. Boję się, żeby czegoś tam kiedyś nie "urwać" ;). Z drugiej strony w domu jest też Huawei i tam podobnie to działa (więc może większość telefonów chińskich producentów tak ma). Z kolei w Samsungu nie trzeba używać tyle siły.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to u Ciebie dokładnie chodzi ale w porównaniu mojej starej Galaxy S4 do Redmi 4A (nowej) to faktycznie jest różnica ale przynajmniej kabel dobrze trzyma a nie że delikatnie pociągniesz i ucieka. Z czasem może to się trochę wyrobić ale ja mam ten telefon już kupę czasu i chyba nie wiele się zmieniło a telefon podłączam przynajmniej raz dziennie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zulwiczek1983 oj, chyba nie. jakbyś miał roota to może flashify ale trzeba twrp zainstalować...

@ZielonyBuszmen tak. Nie wiadomo, niby grudzień/styczeń...

PS. Ściągam ten update, przy okazji sprawdzę czy działa OTA z TWRP ale raczej nie ;p

ps2. ściągnąłem, zainstalowałem - OTA z TWRP działa, aktualizacja zainstalowała się pomyślnie, tel się odpalił, wszystko działa. Jedyne, co znika po update global beta, to TWRP - zamiast niego odpala się mirecovery.

ps3. @vvvzc @Malpa73 @ZielonyBuszmen @Radius i inni (coś mnie net nie lubi, nie mogę oznaczyć) - MIUIPro opublikowało testowy ROM oparty na Global Dev 7.12.21 z andkiem 7: https://miuipro.by/opublikovana-testovaya-proshivk-dlya-redmi-4a-7-1-2-versii-7-12-21/

Edytowane przez Orjon
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2017 o 17:07, Orjon napisał:

ps3. @Radius i inni (coś mnie net nie lubi, nie mogę oznaczyć) - MIUIPro opublikowało testowy ROM oparty na Global Dev 7.12.21 z andkiem 7: https://miuipro.by/opublikovana-testovaya-proshivk-dlya-redmi-4a-7-1-2-versii-7-12-21/

Właśnie wczoraj zainstalowałem i wszystko wygląda ok. Kompas działa bez problemu (na EU po załadowaniu nic się nie działo). Szkoda tylko, że nie można wyłączyć tego asystenta pulpitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ta wersja ma root. Da radę wgrać przez stockowe recovery? 

No i jakiś konkretny link bo ja po cyrylicy nie kumam nic 

Bo mam tą wersję tylko przywróciło mi stockowe recovery a nie mam kompa żeby zrobić root i wgrać TWRP 

Edytowane przez Zulwiczek1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, niXon said:

czy na internecie 4G szybciej schodzi bateria niż na 3G ?

Mam dziadowskie pokrycie 4G w moim mieście, więc testowanie tak średnio wiarygodnie wypada, ale odnoszę wrażenie, że jest odwrotnie. Na 4G bateria trzyma mi dłużej i sprzęt zdecydowanie mniej się grzeje. Ale chętnie usłyszę opinię kogoś, kto ma szansę używać 4G częściej.

Osobiście głównie siedzę na 2G, bo różnica w zużyciu baterii między 2 a 3 jest mniej więcej dwukrotna (przynajmniej u mnie, to w dużej mierze kwestia pokrycia sygnałem danego obszaru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nam się aktualizacja do MIUI9 "zgubiła" dla naszej 4A :) :https://www.tabletowo.pl/2017/12/27/27-smartfonow-z-miui-9/ Kompletnie tego nie rozumiem. Telefon ze względu na swój atrakcyjny stosunek cena/jakość, przez co zyskał bardzo dużą popularność, powinien być jednym z pierwszych modeli dla których powinna być dostępna aktualizacja, a na razie wygląda to tak, że będzie jednym z ostatnich. Coś ogólnie chyba od samego początku Redmi 4A ma "pecha" do MIUI9 ;).

Edytowane przez electro69
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Mnie jako "zwykłego" użytkownika interesuje tylko stabilna wersja MIUI9 ;), której nie ma i co gorsza nikt nie ma pojęcia kiedy w ogóle się pojawi, zresztą teoretycznie to już powinna być według wcześniejszych zapowiedzi ;). A co do global dev. to tutaj na forum było napisane, że ta wersja MIUI miała ostatnio opóźnienie w wydaniu kolejnej aktualizacji wynikające z jakiś "błędów krytycznych".

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślicie, że taka obsługa gestów na ekranie jest realna do wprowadzenia w naszym modelu, czy tylko Xiaomi będzie ją wykorzystywać w swoich "bezramkowych" telefonach ? https://www.tabletowo.pl/2017/12/28/xiaomi-redmi-5-redmi-5-plus-mi-mix-mi-mix-2-gesty-iphone-x/

Ja byłbym bardzo za wprowadzeniem takiej opcji zwłaszcza, że te niepodświetlane przyciski w nocy potrafią trochę "zdenerwować", jak trzeba po dwa razy trafiać w nie ;). Wiem, że jest ta opcja wirtualnych przycisków w ustawieniach telefonu, ale ona akurat jest mało praktyczna, ponieważ żeby wcisnąć np. "wstecz", to najpierw trzeba wywołać to "kółko" z przyciskami i dopiero wtedy wcisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...