Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Radius napisał:

Niby ok, ale będzie się wolniej ładować od tej standardowej.

Nie powinno. Liczą się parametry na wyjściu, a są takie same - Output: 5V 1000mA . Wydajność prądowa 1000 mA (przy napięciu 5V), czyli w ciągu 3 h. powinno zostać władowane 3000 mAh (3 tyś. mili-ampero-godzin). Pojemność baterii Redmi 4A to 3120 mAh , więc telefon rozładowany praktycznie do zera w ciągu 3 godzin zostanie naładowany do 100%. To teoria, a jak wiadomo praktyka bywa różna:-). Te parametry mogą się trochę różnić od tego co jest napisane.

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie Snapdragon 425 obsługuje Quick Charge 2.0, ale Xiaomi nałożyło blokadę i telefon "pociągnie" tylko 1A. Na Youtube znalazłem film na którym gość używa szybkiej ładowarki Aukey (niestety ciężko przeczytać jaki to jest model, ale najprawdopodobniej obsługuje Quick Charge 3.0). Ładowarka ta ładuje baterię Redmi 4A w określonym czasie o 7 % szybciej niż standardowa. Pewnie jest to kwestia paru minut krócej, wynikająca zapewne z może lepszej jakościowo samej ładowarki, możliwe też, że jest lepszy kabel usb. Ostatnio na forum Redmi 4X przeczytałem wpis, gdzie jeden z użytkowników zauważył, że telefon działa z ładowarką Quick Charge (jest odpowiednia ikonka na ekranie), więc widocznie musiała zostać taka możliwość dodana w którejś aktualizacji oprogramowania (wcześniej nie obsługiwał tej technologii). Może i u nas kiedyś dodadzą taką możliwość. W zupełności wystarczyłoby, gdyby pozwolili ładować baterię prądem o "mocy" 5V, 2A.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, electro69 napisał:

...W zupełności wystarczyłoby, gdyby pozwolili ładować baterię prądem o "mocy" 5V, 2A.

Mi osobiście zupełnie na tym nie zależy. Te 2,5 godz. raz na 4 dni (w moim przypadku:-) ) nie stanowi żadnego problemu. Poza tym, taki duży prąd ładowania wcale nie jest dobry dla samej baterii, jej ogólnej żywotności. Teoretycznie można jeszcze skrócić ładowanie prądem 3 A i godzinka ładowania, lub 6A i pół godz. (celowo przesadziłem). Jak bateria nie wybuchnie przy takim prądzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladowarka znaleziona wooow :D dzieki za szybkie odpowiedzi :)

Przy okazji test zrobilem i wyszło ze ladowarka xiaomi i tak szybciej laduje nawet o 1/3 czasu! Z komunikatem o  przegrzewaniu się baterii tez juz mogę zapomnieć :)

 

Powiedzcie mi tylko jaki macie status przy "stan baterii:..."? Bo mam "stan baterii: pracuje normalnie" a mialem chyba bardzo dobra :P moze coś mi się pomyliło ale moz3 i nie, jazdę mam bo wydaje mi sie ze to prze zmiane tej ładowarki :)

 

PS: miech dodaja juz miui 9 global bo muszę sie przekonać czy naprawili problem z nagrywamym dźwiękiem w video np. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, electro69 napisał:

W zupełności wystarczyłoby, gdyby pozwolili ładować baterię prądem o "mocy" 5V, 2A.

Może pozwalają, trzeba by sprawdzić podłączając do jakiejś ładowarki QC 3.0 z miernikiem USB. O zbyt duży prąd ładowania nie ma się co marwić, bo tym steruje telefon. Wartość podawana w danych ładowarki (np. 1000mAh), to maksymalny prąd jakim ładowarka może oddać, ale zastosowanie nadmiarowej, czyli np. 2000mAh nie zaszkodzi, bo to tylko prąd maksymalny, a rzeczywistym i tak steruje moduł ładowania w telefonie. Tak Redmi 4x i starszy Redmi 3s mają QC 3.0 i na ostatnich romach dev wyświetla się symbol szybkiego ładowania. Tylko to szybkie ładowanie jest szybsze ale na początku (szybciej można podładować). Czas pełnego naładowania jest tylko minimalnie krótszy od ładowania zwykłą fabryczną 5V 2A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując wątek ładowania baterii w naszym Redmi 4A, to dzisiaj ładowałem ją od 13 % do 100 %. Trwało to 2 godz. 25 minut. W sumie jestem tym czasem bardzo pozytywnie zaskoczony. Dlaczego tak piszę :), otóż mam też Samsunga J5 (2015), który ma baterię o pojemności 2600 mAh, fabryczną ładowarkę 1A i czas ładowania od 20 % do 100 % trwa z reguły 2 godz. 45 minut. O co w takim razie tutaj chodzi ? :). Redmi 4A ma ładowarkę o takiej samej "mocy" (1A), większą pojemność baterii, a mimo to i tak ładuje się szybciej niż Samsung.

Druga kwestia o której wcześniej pisałem, a mianowicie problem gdy ładowanie osiągnie 100 %, a dioda dalej się świeci na zielono udało mi się rozwiązać. Wina leżała po stronie starszego oprogramowania MIUI. Po aktualizacji do najnowszej wersji dioda gaśnie po osiągnięciu 100 % baterii.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci pisałem - tylko root. Do roota musisz mieć odblokowany bootloader oraz TWRP. Potem jakies apki typu App2SD popróbować, sam nie przenosiłem apek bo nie mam karty pamięci więc ci nie podpowiem co zadziała a co nie.

 

tapnięte z Redmi 4a

 

EDIT: Niestety, smutnym zdarzeniem jest to, że Xiaomi.eu nadal na Andku 6 ;( 7.12.7 nadal Android 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Gebius napisał:

Ja ładuje 2a z firmy Huawei nie całe 2 godziny. 

Od jak dawna ładujesz telefon tą ładowarką ?. Może rzeczywiście z którąś z ostatnich aktualizacji oprogramowania pozwolili "szybciej" ładować baterię. Te "niecałe 2 godziny" to od ilu % zaczynasz ładowanie ? i przy okazji czy nie zauważyłeś żeby telefon robił się wtedy cieplejszy, niż normalnie gdy jest ładowany ładowarką fabryczną 1A ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gebius napisał:

Coś nie mogę np.  Dysk wyłączyć i być mi w etapach napisał w punktach. 

Ot tak po prostu nie da się wyłączyć niektórych aplikacji. Trzeba trochę pokombinować. Tu masz jak to zrobić. Jak masz androida 6, to będzie łatwiej, jak 7, to tylko trzeci sposób z tego poradnika, czyli komendy adb shell. https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Orjon napisał:

Oficjalnie to nie, ale skoro Global Dev ma to raczej Global Stable też dostanie. Global Stable już betę Andka 7 na MIUI8 dostał więc jest 99% że Nougat będzie.
 

Czyli jeszcze pewna nutka niepewności zostaje :). Druga kwestia, że aktualizacje powinny rozpocząć się na początku miesiąca, ale już chyba widać, że będzie opóźnienie, pytanie tylko czy do końca grudnia doczekamy się nowej wersji MIUI, bo tak niby wszędzie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Orjon napisał:

Aktualizacja Global Beta dla Redmi 4A opóźniona z powodu bugów.

Rozumiem, że jest opóźnienie w wydaniu kolejnej wersji oprogramowania beta MIUI 9 ?, czy to już miałoby być ostateczne przejście z wersji beta na stabilną ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...