Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Redmi4A napisał:

Aaa, no to myślałem że to nowy link i nowa wersja bo już nie Beta. Szkoda.

W przypadku MIUI przeciętny "stable" nie jest w niczym lepsze od przeciętnego "dev". (choć w Globalach jest 1 różnica ważna dla części osób – certyfikacja google store). W "EU" tego problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, omaa kaan napisał:

Trzeba cierpliwie czekać, będzie niespodzianka. : )  Niech testują , naprawiają, poprawiają. Jak już będzie stabilnie i bez większych błędów, to będzie można aktualizować. Pewnie mogą wyjść razem, ale czy tak lepiej, czy może mniejsze ryzyko, jeśli najpierw andek, a potem miui, to już niech ktoś kompetentny się wypowie.

Swoją drogą warto też poczekać na opinie odważnych użytkowników. Może się okazać, że nie warto zwyczajnie. Pamiętam, że przy poprzednich moich fonach (ale nie xiaomi) przeskok między wersjami androida skutkował dużo większym zużyciem baterii. Nowe wersje były zwyczajnie coraz cięższe i "bogatsze" w usługi działające w tle. Nie wiem, jakie są teraz opinie o 7.1.

Zapinkala jak dzik na koksie. Problemów z baterią nie ma, a wydajność i sprawnosć telefonu zwyczajnie cieszy. Przeskoczyłem z LineageOS 14.1 na global dev i jestem zadowolony. Brakuje mi kilku pierdół, które miałem na MIUI Polska, ale zaciskam zęby i czekam aż Chińczycy ogarną swoją wersję.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi Panowie wytłumaczyć o co tutaj chodzi ?. Mianowicie zainstalowałem aplikację, w opcji powiadomienia telefonu ustawiłem oczywiście, żeby w tej aplikacji działała dioda powiadomień. I teraz najlepsze miałem włączone wi-fi, wyłączyłem ekran.  Minęło kilka minut. Na drugim telefonie akurat dostałem powiadomienie z tej zainstalowanej aplikacji, więc z ciekawości sprawdziłem na Redmi 4A, czy dioda działa. Oczywiście dioda nie informowała o powiadomieniu, a najlepsze było to, że jak włączyłem ekran to nie było żadnego powiadomienia i dopiero po sekundzie wi-fi się uruchomiło i wtedy je dostałem. Oczywiście dioda dalej nie działała. To, że dioda nie informuje o powiadomieniu to jedno, ale to, że wi-fi jest nie wiem czy "usypiane" przez system kiedy telefon jest w stanie czuwania, to jakaś parodia. Jak to ma tak działać, to ja bardzo dziękuję za taki system. Dodam tylko, że później przy każdym następnym włączeniu ekranu już wi-fi było włączone, tylko co z tego, jak będzie sytuacja w której np. nie włączę ekranu przez 3 godziny, a w tym czasie nie dostanę kilku powiadomień, mimo, ze wi-fi było przecież włączone. Pomóżcie o co tutaj chodzi, czy znów trzeba gdzieś grzebać w ustawieniach systemu, żeby nie "usypiał" wi-fi, co jest przecież absurdalne.

ps.

Minęło kolejne kilka minut, włączam ekran i na "ekranie blokady" ta sama sytuacja, że znów nie ma ikonki wi-fi, dopiero uruchamia się po ok. 1-2 sekundach.

EDIT

Chyba na problem z wi-fi znalazłem odpowiedź w zaawansowanych ustawieniach wi-fi, żeby w opcji "wi-fi włączone w trybie uśpienia" włączyć "zawsze". Natomiast z tą diodą powiadomień to nie mam kompletnie pomysłu, co mam tam jeszcze ustawić. Dodam, że np. po otrzymaniu sms, dioda działa, ale jak na razie na żadnych innych zewnętrznych aplikacjach, które zainstalowałem ze sklepu Google Play nie jestem w stanie jej "zmusić", żeby zaczęła się świecić.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, electro69 said:

Dodam, że np. po otrzymaniu sms, dioda działa, ale jak na razie na żadnych innych zewnętrznych aplikacjach, które zainstalowałem ze sklepu Google Play nie jestem w stanie jej "zmusić", żeby zaczęła się świecić.

Wiele rzeczy może nie grać. Przede wszystkim polecam z Paly Store "Samouczek MIUIPolska". Jest o systemie miuipolska, ale wiele rzeczy się zgadza i są tam też wymienione różnice między tymi systemami. Poczytaj tam o działaniu w tle i oszczędzaniu baterii, może masz źle ustawione apki i je ubija. MIUI jest bardzo rozbudowane, poświęć kilka wieczorów na rozgryzanie systemu, jak raz załapiesz, potem system już nie sprawia problemu.

Sprawdź ustawienia powiadomień dla aplikacji, najszybciej wchodząc tak, jak na skrinie:

5a1aab263134e_InkedScreenshot_2017-11-26-12-45-43-585_pl.zdunex25.tutorial2122_LI.thumb.jpg.a752f7642a08ccbcf31902b6b2d2dcf4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę korzystać z Showmaxa. Aplikację zainstalowałem, ale  przy próbie odtworzenia jakiegoś filmu pojawia się komunikat:

"Błąd DRM w urządzeniu. Skontaktuj się z nami w celu sprawdzenia zgodności urządzenia. (AND1008)."
Może ktoś wie, jak sobie poradzić z tym problemem. Czy inni też tak mają?

Pragnę uzupełnić mój poprzedni wpis.  Mam:

Android 6.0.1  MMB29M

Miui Global 8.5 Stabilna

MIUI 8.5.7.0 (MCCMIED)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, marantor napisał:

Nie mogę korzystać z Showmaxa.

Poczytaj komentarze w sklepie na temat tej aplikacji. Cała masa ludzi zgłasza problemy z działaniem na różnych telefonach, niekoniecznie Xiaomi. Wyślij zapytanie do suportu Showmaxa, może coś odpowiedzą, albo w przyszłości naprawią. W sklepie jest aplikacja DRM info która sprawdza z jakimi modułami DRM telefon jest zgodny, ale z czego ten Showmax korzysta to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy problemów z diodą powiadomień :). Znalazłem taki poradniki (post 1): http://forum.android.com.pl/topic/303165-jak-włączyć-powiadomienia-aplikacji-i-wymusić-nieusypianie-aplikacji/. Zmieniłem chyba z "10" różnych ustawień i dalej nic. Chociaż co jest w tym najbardziej śmieszne, to jeszcze przed zmianą tych ustawień myślałem, że stał się "cud" i dioda powiadomień zaczęła działać z aplikacjami zewnętrznymi. Mam zainstalowaną aplikację do pokazywania wyników sportowych "FlashScore" i tam dioda działa :) przy każdym powiadomieniu. Przy innych aplikacjach nie ma szans. Co ciekawe w niektórych aplikacjach mimo, że mam ustawione, żeby pokazywało powiadomienia na ekranie blokady, to ich nie pokazuje, dopiero trzeba wejść do ekranu głównego. Wszystko w tym MIUI działa jak chce, nie ma żadnej logiki i sensu.

ps.

Jeszcze problem z narastającym dźwiękiem połączenia telefonicznego. Jak to wyłączyć ?. Mam też takie wrażenie, że przez to dźwięki powiadomień z aplikacji są cichsze, ponieważ  aplikacja "Flashscore" korzysta ze swoich ustawień powiadomień (dźwięku) i tam ten sygnał jest głośniejszy. 

Nie tak sobie wyobrażałem moją przygodę z systemem MIUI :). Po co mi ta dioda led jak ona i tak praktycznie w ogóle nie działa. Mam taką gorącą prośbę może ktoś z Was korzysta lub zainstaluje dla sprawdzenia tą aplikację, to jest program TV Onetu: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.onet.tv i sprawdzi czy podczas powiadomienia o nadchodzącej godzinie np. filmu dioda led działa, lub napisze mi jakiś tytuł aplikacji, w której działa dioda led przy powiadomieniach, to sprawdzę u siebie czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi4A napisał:

Czy ma ktoś tak jak ja, że prawie cały czas mi pokazuje po Optymalizacji, że jest problem z baterią " Odnotowano przegrzanie się baterii " co jest nieprawdą bo bateria ma ok 21 stopni czasami więcej. Prawie od początku posiadania telefonu tak jest. Po skanowaniu Baterii nie wykryto żadnych błędów i dodają +2 do optymalizacji. Po jakimś czasie znowu to samo. Ma ktoś to? Pewnie to jakaś aktualizacja popsuła. Może na nowym Androidzie i MIUI w końcu tego nie będzie. A może da się to jakoś wyeliminować?

Wszyscy sie na to wkurzają, nic z tym nie zrobisz. Taki urok dziwnej aplikacji "Panel Sterowania", że jak np. ustawisz sobie pewne rzeczy nie po jej myśli, to traktuje to jako rzecz "do naprawienia".  Przestań na to zwracać uwagę. Żadna aktualizacja raczej niczego nie popsuła, w mnie tak było od zawsze. Ja mam już Androida 7.1.2 z MIUI 9 (beta co co wyszła ostatnio na Globalu) i dalej jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wanarek napisał:

Wszyscy sie na to wkurzają ...

Wszyscy to za dużo powiedziane:-). Po zakupie telefonu, pół roku temu, kojarzę miałem podobny komunikat jeden czy dwa razy (już nie pamiętam) i więcej się nie powtórzyło. Z Panelu Sterowania korzystam dość systematycznie - Optymalizacja, Sprzątacz

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, And.N napisał:

Wszyscy to za dużo powiedziane:-). Po zakupie telefonu, pół roku temu, kojarzę miałem podobny komunikat jeden czy dwa razy (już nie pamiętam) i więcej się nie powtórzyło. Z Panelu Sterowania korzystam dość systematycznie - Optymalizacja, Sprzątacz

Nie chodzi tylko o komunikat. Chodzi o to, że pokazuje jako problem z baterią coś - co żadnym problemem z baterią nie jest. Ja chce mieć te programy uruchomione i chce mieć włączony GPS i to nie jest żaden problem. A rozwiązaniem dla tej dziwnej aplikacji jest niby wyłączenie tego. Kompletna bzdura. I niech sobie te 13 minut wsadzą.

Rwj6IHx.png

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wanarek napisał:

Ja chce mieć te programy uruchomione i chce mieć włączony GPS i to nie jest żaden problem. A rozwiązaniem dla tej dziwnej aplikacji jest niby wyłączenie tego. Kompletna bzdura. I niech sobie te 13 minut wsadzą.

Trzeba po prostu czytać co to chce zrobić i nie klikać bezmyślnie w automatyczne naprawienie "problemów" z baterią. Takie czyszczenie z automatu spowoduje problemy z powiadomieniami, GPS-em itd. A wiesz że według wklejonego screena masz włączone oszczędzanie baterii? Co do komunikatu o przegrzaniu, to było gdzieś w ustawieniach czy i przy jakiej temperaturze baterii ma powiadamiać. W nowszych romach dev to zniknęło i została tylko opcja powiadomień o nadmiernym drenażu baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Trzeba po prostu czytać co to chce zrobić i nie klikać bezmyślnie w automatyczne naprawienie "problemów" z baterią. Takie czyszczenie z automatu spowoduje problemy z powiadomieniami, GPS-em itd. A wiesz że według wklejonego screena masz włączone oszczędzanie baterii? 

Oczywiście, że mam włączone oszczędzanie baterii. Zawsze. Wyłączam je tylko dla trzech konkretnych aplikacji, żeby nie były zamykane. (m.in. mój odtwarzacz do muzyki, bo sam autostart nie pomagał). Mnie ten sposób odpowiada i u mnie się sprawdza. Nie mówię, że u każdego się sprawdzi - wszystko zależy od tego jak kto lubi i jakich apek używa. 

A co do "naprawiania" problemów z baterią, właśnie o to mi chodzi, że głupotą jest, że na domyślnych ustawieniach (z automatu) powoduje ono np. problem z powiadomieniami i GPS. Bo co to za "naprawienie"? Chodzi o samą zasadę. Pewnie, że tego nie używam automatycznie - zrobiłem ten błąd kiedyś, za pierwszym razem bo naiwnie myślałem, że nie ruszy ustawień, które sam wprowadziłem.

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni MIUI9 Global Beta jest na Nugacie (http://en.miui.com/thread-743447-1-1.html)

Więc można zakładać, że Stable również będzie na Nugacie.

Niespodzianka.

 

Edit:

No i jeszcze to:

Q: How about MIUI 9 Global Stable ROM for Redmi 4A?
A: We can say that it will be released soon since MIUI 9 Global Developer ROM has just been released.

Edytowane przez uazar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2017 o 14:58, Orjon napisał:

Andek 7 na MIUI8 się już w beta global stable pojawił, o MIUI9 nic póki co nie wiadomo.

O matko. Rozwala mnie sposób, w jaki rozwija się MIUI. MIUI dla Redmi 4A występuje w tylu konfiguracjach :| MIUI 8 + Android 6.0, MIUI 8 + Android 7.1.2, MIUI 9 + Android 6.0, MIUI 9 + Android 7.1.2. To jest normalne dla Xiaomi, że jest takie pomieszanie z poplątaniem, czy to 4A jest takie szczęśliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY! 

 

Zgubilem ladowarke od xiaomi redmi 4a.. Moglby ktos wrzucić fotke albo podac jakie sa na niej paramatry? Baaardzo prosze :(

 

I jeszcze jedno, jaki macie STAN BATERII w panelu sterowania? 

Bo ja mam,  stan baterii: pracuje normalnie

Wydaje mi sie ze bylo bardzo dobrze :P

Edytowane przez Fajama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fajama napisał:

Zgubilem ladowarke od xiaomi redmi 4a.. Moglby ktos wrzucić fotke albo podac jakie sa na niej paramatry? Baaardzo prosze :(

Proszę bardzo:

Input: 100-240V~50/60Hz 0.3A

Output: 5V 1000mA

Edytowane przez Radius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, jaki macie status przy stamie baterii? 

Mam problem bo przy skanowaniu wykrywa mi telefon przegrzewanie sie.. Czasami telefon sie wylaczy a zauwazylem ze gdy zrobie nie 3 zdjecie pod rzad to telefon sie wyłącza mam 8.5.7.0 global.. 

Ludzie, jaki macie status przy stamie baterii? 

Mam problem bo przy skanowaniu wykrywa mi telefon przegrzewanie sie.. Czasami telefon sie wylaczy a zauwazylem ze gdy zrobiłem 3 zdjecia pod rzad to telefon sie wyłączył,  mam 8.5.7.0 global.. 

 

Zauważyłem tez ze to zaczelo sie dziac gdy wyskoczyla aktualizacja ale ta aplikacji. Telefon chcial zaktualizować "aktualizator aplikacji systemowych" i po pobraniu aplikacja nagle sie wylaczyla, potem znow wyskoczyla ze jest do zaktualizowania i znow to samo lecz teraz juz nie mam tej aktualizacji. Mieliscie moze ostatnio tą akyualizacje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Radius napisał:

Proszę bardzo:

Input: 100-240V~50/60Hz 0.3A

Output: 5V 1000mA

Mam taka od samsunga z tą różnicą:

Input: 100-240V~50/60Hz 0.15A

Output: 5V 1000mA

 

 

Pytam bo mam powiadomienie z panelu o przegrzewajacej sie baterii.. Klikam napraw ale jak przeskanuje znów za jakis czas to nadal to samo.. I w dodatku mam wylaczający sie telefon.. Nie moge zdiagnozować kiedy to sie dzieje ale sie dzieje. Czasami jak zribie zdjecie czasami jak slucham muzyki albo czasami jak chce wejsc w ustawienia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja na razie nie zauważyłem czegoś takiego u siebie, ale telefon mam dopiero od paru dni i nie korzystam z niego jakoś specjalnie intensywnie (mam drugi telefon). Stronę wcześniej (strona 25) dwóch użytkowników skarży się na podobny problem do Twojego z tym komunikatem na temat "przegrzewającej się baterii". Z tego co tam piszą jest to najprawdopodobniej jakiś błąd w MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Fajama napisał:

Mam taka od samsunga z tą różnicą:

Input: 100-240V~50/60Hz 0.15A

Output: 5V 1000mA

 

 

Pytam bo mam powiadomienie z panelu o przegrzewajacej sie baterii.. Klikam napraw ale jak przeskanuje znów za jakis czas to nadal to samo.. I w dodatku mam wylaczający sie telefon.. Nie moge zdiagnozować kiedy to sie dzieje ale sie dzieje. Czasami jak zribie zdjecie czasami jak slucham muzyki albo czasami jak chce wejsc w ustawienia :/

Niby ok, ale będzie się wolniej ładować od tej standardowej.

Mam telefon od kwietnia i nigdy nie spotkałem się z takim komunikatem. Próbowałeś przywrócić telefon do ustawień fabrycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...