Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu stałem się mam nadzieję szczęśliwym ;) posiadaczem tego modelu. Kupiłem w promocji z oficjalnej polskiej dystrybucji za 449 zł. Redmi 4a w porównaniu do mojego Samsunga J5 (2015) to "maluch" pod względem wielkości i wagi. Może to się wydawać śmieszne ale mam zawsze taki dar i "pech", że trafiam na takie telefony, które nie mają idealnie spasowanych przycisków fizycznych. W Redmi 4a przycisk "power" u mnie jest na całej długości lekko przekrzywiony. Na szczęście osadzony jest raczej twardo i nie rusza się na boki ;). Co do jeszcze przycisków, to widać po ich "wielkości" i jakości wykonania, że jest to telefon z najtańszej półki cenowej. Na szczęście dzięki ukochanej funkcji "tape2wake", nie będę musiał prawie w ogóle używać przycisku "power".

Dobra "wyżaliłem" się trochę ;) i teraz do rzeczy. Rzeczywiście ogarnięcie wszystkich funkcji, ustawień itd. MIUI zajmie trochę czasu :). Pierwsze moje prozaiczne pytanie. Chodzi o przycisk "blokady", który jest w wysuwanej belce powiadomień. Po jego naciśnięciu wyłącza się ekran. Jak mogę zrobić, aby ustawić go jako ikonkę na pulpicie głównym ?. Przeszukałem już chyba wszystkie ustawienia i nie widzę takiej możliwości ;).

I drugie bardzo ważne pytanie. Chodzi o nowe MIUI 9 , które nasz telefon dostał jak na razie w wersji beta, czy dalej w ustawieniach telefonu jest dostępna opcja "wybudzania ekranu podwójnym stuknięciem" ?. Nie wyobrażam sobie, żeby tej funkcji mogło zabraknąć.

Dziękuję za odpowiedzi ;) 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MIUI9, i zakładam że na 8 też, taka opcja znajduje się w widzetach (screen poniżej).
Na MIUI9 znajduje się też wybudzanie dwuklikiem.

Spoiler

aca34ecf8564320f48139f5f3626fef1.jpg


tapnięte z Redmi 4a

Edytowane przez Orjon
Dodałem spoiler, co by się moderatorzy nie dowalili ;)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dziękuję bardzo :). Zaglądałem do widgetów tylko, że tam trzeba było nacisnąć widget "przełączniki" i dopiero wtedy pojawiały się wszystkie skróty do wyboru, które są w belce powiadomień. Coś czuję, że to pierwszy i nie ostatni "problem" do rozwiązania ;). Zresztą już dzisiaj kilka minut się męczyłem jak wyłączyć wibracje podczas pisania na klawiaturze "google" lub "swiftkey", dopiero niezawodna wyszukiwarka google pomogła ;).

Co do MIUI 9 i funkcji "tape2wake" to ulżyło mi, że nikt nie wpadł na "genialny" pomysł, aby tą funkcję usunąć ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2017 o 17:04, Orjon napisał:

No to jest trochę dziwne :) Wydaje mi się że chyba nic oprócz factory resetu nie pozostaje.

No no jestem bardzo rad, że działa przełączanie się pomiędzy apkami dwuklikiem ;) Bardzo mi brakowało tej opcji

Co jaki czas restartujesz telefon? Czy po 4 dniach bez restartu też trzyma tak dobrze apki w pamięci?

 

Dnia 19.11.2017 o 21:30, Firenvis napisał:

@Orjon O proszę! Działa znakomicie :-D
Tutaj jeszcze dorzucam wygląd bo ktoś chciał, znaczących zmian nie ma:

Zegar z lewej + pogoda z prawej -> ten widget jest dodany dopiero w MIUI9, czy i w 8 dało się go jakoś odblokować? Bo nie mogę go nigdzie znaleźć w 8

 

No i panowie - poproszę więcej screenów i opinii z użytkowania :D O ile można, oczywiście ;)

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon restartuję po każdym ładowaniu, bo już wczoraj zdarzyło mi się że w kilka sekund po odłączeniu od ładowarki wskazywało mi 98%, po restarcie problemu z baterią nie mam.
Apki trzyma nieźle, IMO lepiej niż na MIUI8.
Screenów więcej podeślę jak znajdę czas i chwilę ;)

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja opinia na temat globala miui 9 na androidzie 7.1 super. Miałem różne romy (viper-chyba najlepszy według mnie) jednak po wprowadzeniu przez miui 9 na andku 7.1to na razie zostaje na tym, a co przeważyło o tym to podwójny ekran i możliwości regulacji rozmiarów super a drugie to camera video w ciemność nie ma  na razie lepszej na żadnym romie :(. Ogólnie to nie ma do czego się doczepic bateria ok szybkość ok, trochę mała możliwość personalizacji  ale da się przeżyć. Launcher Nova ok. 

Screenshot_2017-11-21-12-31-00-465_com.android.chrome.pngScreenshot_2017-11-21-12-27-05-515_com.android.settings.pngScreenshot_2017-11-21-12-23-12-857_com.android.systemui.pngScreenshot_2017-11-21-12-24-45-780_com.google.android.youtube.pngScreenshot_2017-11-21-12-25-03-666_com.google.android.youtube.png

Screenshot_2017-11-21-12-26-32-950_com.android.camera.png

Edytowane przez greg79
http://en.miui.com/thread-1119728-1-1.html
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2017 o 18:31, And.N napisał:

Mam MIUI Global 8.5.7.0 Stabilna. Nie widzę w opcjach możliwości takiego ustawienia o którym piszesz.

Sprawdzałem w : Ustawienia / Aplikacje systemowe / SMS , oraz w : Ustawienia / Zainstalowane aplikacje / SMS / Pokazuj powiadomienia

 

Może opiszę problem bardziej precyzyjnie.

Otóż na Redmi 4A Global 8.5.7.0 nie mam "SMS" w ustawieniach aplikacji, co widać na pierwszym zrzucie ekranu. Kolejne zrzuty są z Redmi 3 xiaomi.eu 7.1.3.0, gdzie widać dokładnie to o co mi chodzi.

Zastanawiam się, dlaczego na Redmi 4A nie mam opcji SMS. Być może jest to spowodowane tym, że używam Lite Mode (telefon dla starszej osoby). Czy ktoś kto używa tego trybu mógłby sprawdzić, czy też w ustawieniach aplikacji brak "SMS"? Dziękuję.

1.png2.png3.png4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robinson napisał:

Zastanawiam się, dlaczego na Redmi 4A nie mam opcji SMS. Być może jest to spowodowane tym, że używam Lite Mode (telefon dla starszej osoby).

Najprawdopodobniej przyczyną jest tryb Lite Mode. Tylko, że nawet mając te opcje (w trybie "zwykłym" są) i tak nie ma możliwości ustawienia krotności dźwiękowego powiadomienia o SMS, tak jak na zrzutach ekranu z Redmi 3. Jest tylko możliwość wyboru (między innymi) włączenia/wyłączenia: dźwięku, wibracji, diody powiadomień

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Robinson napisał:

Zastanawiam się, dlaczego na Redmi 4A nie mam opcji SMS. Być może jest to spowodowane tym, że używam Lite Mode (telefon dla starszej osoby). Czy ktoś kto używa tego trybu mógłby sprawdzić, czy też w ustawieniach aplikacji brak "SMS"? Dziękuję.

Jeśli jednak nie uda ci się tego ustawić to polecam aplikację Textra. Używam od zawsze, zamiast SMS z MIUI. Można ustawić to co chcesz, a nawet dużo, dużo więcej.

8HWWn17.png2OjykLY.pngGiRkGy3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co zainstalowali najnowszy ROM Global dev z Androidem 7.1.2 najnowsza wersja TWRP 3.1.1 mod pod Androida 7. Ta wersja posiada nowe opcje. Między innymi pod przyciskiem tools jest możliwość rootowania/zdjęcia roota telefonu bez dodatkowej konieczności instalacji SuperSu.

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZArN07ZmzUfcjoVwv0BnVs88sCNgQiU2OHy

Można instalować bezpośrednio spod starego TWRP wybierając opcję Instalacja - instaluj obraz. Jako partycję w kolejnym oknie należy oczywiście wybrać "Recovery". Potem trzeba zrestarować telefon do systemu i dopiero można uruchomić nowe TWRP.

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Orjon napisał:

A jesteś w stanie wejść do tych opcji z poziomu aplikacji SMS (przytrzymaj przycisk Menu - lewy dotykowy)? Powinno zadziałać...
 

Teraz nie sprawdzę, bo nie mam telefonu u siebie, ale prawdopodobnie nie działało. Przypominam, że używam Lite Mode i wygląda na to, że wtedy dostęp do ustawień standardowej apki SMS jest niemożliwy. :( 

Tak czy inaczej, skoro wyrzucili opcję, o której piszę, to nie ma tematu.

Innej apki do SMS nie chcę instalować, gdyż i tak używam SMS z wersji Lite Mode, ale chciałem, żeby apka SMS z wersji Lite Mode łyknęła ustawienie dotyczące powtarzania dźwięku SMS kilka razy (np. co 2 minuty). Ale wygląda na to, że nie jest to już możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, omaa kaan napisał:

Pytanie do tych, używających tego nowego beta globala miui 9 na androidzie 7.1:

są Automated Tasks czy zostały wycięte z romu, jako rzadziej używane narzędzie (co byłoby dla mnie smutnym wydarzeniem)?

Objaśnijcie zielonemu, co to jest Automated Tasks ? Zaplanowane zadania ? (jak napisał Orjon). Do czego w praktyce to się przydaje, pytam serio ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, And.N said:

Objaśnijcie zielonemu, co to jest Automated Tasks ? Zaplanowane zadania ? (jak napisał Orjon). Do czego w praktyce to się przydaje, pytam serio ...

Możesz zautomatyzować proste zadania systemowe. Według skrinów załączonych. Taki zubożony Tasker. Wiem, że są do tego bardziej rozbudowane apki, ale ten jest systemowy, mało baterii żre, nigdy nie zostanie ubity, nie wchodzi w konflikt z innymi apkami etc. Ja korzystam non stop, np. wyciszanie i ściemnianie ekranu o określonej godzinie, wyłączanie wifi i włącanie danych mobilnych w godzinach, gdy jestem poza domem itd.

Screenshot_2017-11-22-17-32-46-171_com_miui.securitycenter.thumb.png.e2f60755ef092597e61e5cb9a437f1a7.pngScreenshot_2017-11-22-17-32-38-012_com_miui.securitycenter.thumb.png.5f7f207ac028c3f53291e11aad7c4458.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

To nie ładnie z ich strony, że to usunęli. Jak na razie MIUI9 jest w wersji beta, więc może wersja stabilna będzie miała te opcje. Może dodadzą je z powrotem w którejś z kolejnych aktualizacji oprogramowania. Jest jeszcze szansa, że będzie duże niezadowolenie użytkowników z tego powodu i firma naprawi swój błąd ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, omaa kaan napisał:

Możesz zautomatyzować proste zadania systemowe. Według skrinów załączonych. Taki zubożony Tasker. Wiem, że są do tego bardziej rozbudowane apki, ale ten jest systemowy, mało baterii żre, nigdy nie zostanie ubity, nie wchodzi w konflikt z innymi apkami etc. Ja korzystam non stop, np. wyciszanie i ściemnianie ekranu o określonej godzinie, wyłączanie wifi i włącanie danych mobilnych w godzinach, gdy jestem poza domem itd.

Mam MIUI Global 8.5.7.0 stabilna ( w PL), wrzucasz screeny ekranu po ang. Jak wejść dokładnie w te zautomatyzowane ustawienia systemowe w (PL) ?

Ogólnie jestem za apkami systemowymi i staram się ograniczać te zewnętrzne, tylko z drugiej strony, mam non stop włączone albo wifi albo dane mobilne i bateria trzyma mi od 4 do nawet czasami 6 dni przy SOT ok. 4 do 5 godz (czasem więcej, czasem mniej). Wyciszanie i ściemnianie ekranu raczej nie stosowałem nigdy (lub nieświadomie). Jedyne co, to mam włączone oszczędzanie baterii w godz. od 23:00 do 5:00 rano. W MIUI 9 tego oszczędzania baterii w określonych godzinach nie będę mógł ustawić ?

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2017 o 11:38, Orjon napisał:

Zniknęła funkcja serwera FTP, jak już wspominałem.

Serwer FTP już spowrotem dodali (na szczęscie to był błąd, nie celowe działanie, bardzo mi tego brakowało), na razie trzeba ręcznie pobrać Explorera z apkmirror https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mi-fileexplorer-global/mi-fileexplorer-global-v1-171115-release/mi-explorer-v1-171115-android-apk-download/

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, And.N said:

Mam MIUI Global 8.5.7.0 stabilna ( w PL), wrzucasz screeny ekranu po ang. Jak wejść dokładnie w te zautomatyzowane ustawienia systemowe w (PL) ?

Ogólnie jestem za apkami systemowymi i staram się ograniczać te zewnętrzne, tylko z drugiej strony, mam non stop włączone albo wifi albo dane mobilne i bateria trzyma mi od 4 do nawet czasami 6 dni przy SOT ok. 4 do 5 godz (czasem więcej, czasem mniej). Wyciszanie i ściemnianie ekranu raczej nie stosowałem nigdy (lub nieświadomie). Jedyne co, to mam włączone oszczędzanie baterii w godz. od 23:00 do 5:00 rano. W MIUI 9 tego oszczędzania baterii w określonych godzinach nie będę mógł ustawić ?

Wybacz ten angielski, tak mam ustawiony system, nie chce mi się przestawiać.

Wchodzisz przez "Security" (znowu, nie wiem,  jak po polsku) czyli ta zielona tarcza, którą widzisz po ściągnięciu górnej belki - są tam te wszystkie apki związane z bezpieczeństwem oraz narzędzia, a wśród nich te zadania.

5a15ba9e2039b_Screenshot_2017-11-22-18-54-24-117_com_miui.home2102.thumb.png.50a9e989cc6a68533ea61740c770754f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...