Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Redmi4A napisał:

Nie mogło zostać poprawione w tej wersji, ponieważ ona wyszła prawie tak samo jak moderator tam odpowiedział na nasze zgłoszenie. Tylko, że my dostajemy aktualizacje ze sporym opóźnieniem. Miejmy nadzieję, że w następnej już będzie. Tak powinno być.

Oby tak było. Poczekamy pewnie na to do przyszłego roku. Tak po prawdzie nie liczę, że będę w pełni zadowolony z tej poprawki, ale może chociaż będzie wyraźnie lepiej od tego co jest (właściwie to traktuje, że nie ma wcale tej fonii) teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy :)
Na andku 7 też jest tragedia z tym.

Post napisany z Redmi 4A via Tapatalk
@Malpa73 @vvvzc @popik @Redmi4A @ZielonyBuszmen dodane nowe wersje LOS i Citrusa, pojawił się OFICJALNY(???) RR pod rolex

Edytowane przez Orjon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnych nie ma. Trzeba czekać na aż Xiaomi udostępni Kernel. Kiedy i czy kiedykolwiek to nastąpi nie wiadomo. Widziałem gdzieś w internecie nawet petycję na ten temat no ale cóż. Mogą udostępnić a nie muszą. Wersji L.Os. i R.R.-Os. na Androidzie 7.0 nie polecam osobiście zostaję na L.Os. na Androidzie 6. Działa wszystko ładnie i płynnie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

Pożyjemy, zobaczymy :)
Na andku 7 też jest tragedia z tym.

Post napisany z Redmi 4A via Tapatalk
@Malpa73 @vvvzc @popik @Redmi4A @ZielonyBuszmen dodane nowe wersje LOS i Citrusa, pojawił się OFICJALNY(???) RR pod rolex

Oznaczaj mnie też tak jeśli możesz jeśli masz jakieś dobre informacje :)

I na stronie RR nie ma nic o wsparciu Rolexa

Edytowane przez Kamil33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej nazwa kodowa :)
Dla każdego telefonu jest inna.
No i oczywiście czar prysl - nie ma oficjalnego RR pod rolex, czego można się było spodziewać.

Post napisany z Redmi 4A via Tapatalk
@Kamil33 @Malpa73 @vvvzc @Redmi4A @popik @ZielonyBuszmen dodane najnowsze, dzisiejsze CrDroid i AospExtended.
err, crdroid wisi wedle 4pda na logo - nie używać!

Edytowane przez Orjon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie odnośnie stockowej pogody. Wiecznie pokazuje Warsaw zamiast polskiej nazwy Warszawa. Raz coś się zmieniło i pokazało nawet dzielnicę i to po polsku. Potem znów samo się zmieniło na angielskie nazwy. Sytuacja miała miejsce na miui 8 jak i teraz na miui 9

To jakiś błąd aplikacji pogody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyBuszmen chyba apka bierze angielskie nazwy a nie polskie. Ale być może jest inaczej.

@Malpa73 thx! zapowiada się ciekawie :) Dzisiaj nie mam czasu, ale jutro spróbuję ogarnąć.

@ZielonyBuszmen @Kamil33 @And.N @Redmi4A @popik @Malpa73 OFICJALNY AOSP-EXTENDED: https://forum.xda-developers.com/android/development/rom-aospextended-rom-v4-6-redmi-4a-t3701115

Edytowane przez Orjon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko - jak odblokuję swojego Redmi 4A (chodzi o bootloader), to wówczas przestanę otrzymywać aktualizacje OTA od Xiaomi?

Czy podczas odblokowywania mogą usunąć się dane albo można niechcący uceglić telefon?

Edytowane przez ZielonyBuszmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ZielonyBuszmen napisał:

A mam pytanko - jak odblokuję swojego Redmi 4A (chodzi o bootloader), to wówczas przestanę otrzymywać aktualizacje OTA od Xiaomi?

Czy podczas odblokowywania mogą usunąć się dane albo można niechcący uceglić telefon?

Aktualizacje nadal otrzymasz.
Gdy ja odblokowywałem wszystkie dane zostały a proces jest na tyle prosty że to raczej pech może uceglić telefon niż sam proces odblokowania
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, And.N napisał:

Pojawiła mi się ikonka/aplikacja Mi Drop. Ktoś coś wie na ten temat ? Potrzebne mi to, odinstalować ?

To systemowa aplikacja od Xiaomi do przesyłania plików pomiędzy telefonami które to mają. Wcześniej też ją miałeś, tylko nie miała oddzielnej ikony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem...

Czytałem na 4pda, że bootloader po aktualizacji się blokuje. Sprawdzę to dzisiaj, będę instalować global dev przez twrp (nie przez miflash, bo póki co nie mam mozliwosci odpalenia go, nie mam kompa).

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, miałem sytuację podobną jak @popik.

@Zulwiczek2017 @Redmi4A @Malpa73 i inni:

Rozwiązanie:

Ściągamy plik dm-verity stąd: http://en.miui.com/thread-310923-1-1.html

i robimy flash przez TWRP (vol+ i power), potem reboot. Tel aktualnie się bootuje, powinno pójść - poinformuję :)

Działa, konfiguruję deva :) Bootloader jest odblokowany.

Screenshot_2017-11-18-15-52-17-728_com.android.settings.thumb.png.d60240f3caabc823de3b97330a6875f5.png

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...