Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.10.2017 o 23:07, Bartess napisał:

Zrobione. „Łukasz” dalej nie włazi...

No to słabo! Badziewne trochę...

Jeżdżąc na Yanosiku i po przełączeniu na inną apkę, Yanosik pracujący w tle gubi sygnał GPS. Gdzie to ustawić żeby nie tracił? (o ile się da).

Po moich ostatnich kilku pytaniach widzę, że ten A4 to jakoś mało intuicyjny jest i niezbyt juzer frendli.

Edytowane przez Bartess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ZielonyBuszmen napisał:

Nie opłaca się instalować aplikacji na karcie SD. Prędkość wbudowanej pamięci w Redmi 4A jest o wiele szybsza niż pamięć w karcie microSD

To na cholerę są te karty :/  16gb to bardzo mało skoro prawie 6gb zajmuję  sam Android, a mi ledwo 2Gb wolnego zostało. To teraz jak kupować tel to z jak największą pamięcią wbudowaną. Bo teraz Redmi 4A 32gb kosztuję 532zł. Heh a są jeszcze inne prędkości kart np: widziałem jedną z kingstona kartę za 40+ zł która ma 2x szybszy przesył danych od karty za 25zł. To nawet wtedy nic nie pomoże np: przy graniu na Androidzie albo uruchamianiu jakiejś aplikacji ??.

 

7 godzin temu, Bartess napisał:

.

Jeżdżąc na Yanosiku i po przełączeniu na inną apkę, Yanosik pracujący w tle gubi sygnał GPS. Gdzie to ustawić żeby nie tracił? (o ile się da).

 

1 Aby nie gubić sygnału GPS przede wszystkim nie możesz za cholerę mieć włączonego oszczędzania baterii.  Do tego musisz mieć włączone synchronizację z Mapami google, Czyli muszą być full funkcjonalne + dane mobilne(internet z pakietu)

 

Wiem bo mi Endomondo tracił sygnał, oprócz tego że miałem full synchro z aplikacją gogle mapy + Endomondo to problemem w moim wypadku było oszczędzanie baterii, po jego wyłączeniu, Endomondo w ogóle nie gubił sygnału GPS, nawet kiedy telefon przeszedł  w tryb uśpienia (ekran zgasł)

Edytowane przez Fox460
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fox460 napisał:

To na cholerę są te karty :/  16gb to bardzo mało skoro prawie 6gb zajmuję  sam Android, a mi ledwo 2Gb wolnego zostało. To teraz jak kupować tel to z jak największą pamięcią wbudowaną. Bo teraz Redmi 4A 32gb kosztuję 532zł. Heh a są jeszcze inne prędkości kart np: widziałem jedną z kingstona kartę za 40+ zł która ma 2x szybszy przesył danych od karty za 25zł. To nawet wtedy nic nie pomoże np: przy graniu na Androidzie albo uruchamianiu jakiejś aplikacji ??.

Znajdź kartę, która ma 200 MB/s rzeczywistego odczytu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fox460 napisał:

 

1 Aby nie gubić sygnału GPS przede wszystkim nie możesz za cholerę mieć włączonego oszczędzania baterii.  Do tego musisz mieć włączone synchronizację z Mapami google, Czyli muszą być full funkcjonalne + dane mobilne(internet z pakietu)

 

Wiem bo mi Endomondo tracił sygnał, oprócz tego że miałem full synchro z aplikacją gogle mapy + Endomondo to problemem w moim wypadku było oszczędzanie baterii, po jego wyłączeniu, Endomondo w ogóle nie gubił sygnału GPS, nawet kiedy telefon przeszedł  w tryb uśpienia (ekran zgasł)

Gdzie dokładnie to powłączać? Bo z tym oszczędzaniem jest w 2 miejscach (do tylu dokopałem się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bartess napisał:

Gdzie dokładnie to powłączać? Bo z tym oszczędzaniem jest w 2 miejscach (do tylu dokopałem się).

Panel Sterowania/Bateria/ Oszczędzanie baterii/ Wyłącz i Włącz. Jak masz włączony to pasek baterii masz pomarańczowy, jak wyłączony to biały.

 

10 godzin temu, ZielonyBuszmen napisał:

Znajdź kartę, która ma 200 MB/s rzeczywistego odczytu ;)

 

To ile ma odczytu ta wbudowana pamięć ??  najszybsza jaką widziałem to 90mb/s za 51zł , jak bym taką miał to co np: gra/aplikacja wolniej się wczytuję i działa czy tylko wczytywanie jest dłuższe ??

Edytowane przez Fox460
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bartess napisał:

Gdzie dokładnie to powłączać? Bo z tym oszczędzaniem jest w 2 miejscach (do tylu dokopałem się).

Ha, ha, oszczędzanie prądu w MIUI jest rozrzucone po co najmniej 4 miejscach. Można oszaleć. Ale w przypadku Yanosika chodzi o tzw. "Oszczędzanie w aplikacjach". Nie musisz tego całkiem wyłączać (czasem się przydaje), wystarczy dodać Yanosika do ręcznych wyjątków. Testowałem to wnikliwie. Będzie działać.

14 godzin temu, ZielonyBuszmen napisał:

Znajdź kartę, która ma 200 MB/s rzeczywistego odczytu ;)

To, że karta ma 200MB/s to nie znaczy, że telefon umie tak szybko korzystać z karty. Zwłaszcza budżetowy model jak 4A.

4 godziny temu, Fox460 napisał:

Panel Sterowania/Bateria/ Oszczędzanie baterii/ Wyłącz i Włącz. Jak masz włączony to pasek baterii masz pomarańczowy, jak wyłączony to biały.

Nie, to nie jest to!!! Za problemy z Yanosikiem czy Endomendo odpowiada funkcja zaznaczona na czerwono:

Screenshot_2017-10-13-23-00-36-385_com.miui.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2017 o 22:57, latet napisał:

 

Nie, to nie jest to!!!

 

 

To jest między innymi to. bo w aplikacjach ustawiasz sobie bez ograniczeń, ale też nie możesz mieć włączonej oszczędzania baterii jak napisałem wyżej, bo np: endomondo ci będzie tracił sygnał i wyskoczy error. Stracić sygnał możesz za 10-15 minut, a nawet za 1,5 minuty.

Bo mimo iż mam w Endomondo bez ograniczeń to tracił połączenie, dopiero jak wyłączyłem oszczędzanie baterii to sprawa się wyjaśniła. Podobnie miałem z GPSem, brak ograniczeń, ale jest wręcz wymagane abyś wyłączył oszczędzanie baterii.

 

PS: Ja mam inny problem, mam Windowsa XP (wiem stary system) ale wcześniej PC wykrywał mi telefon bez problemu. Teraz niestety jak podpinam go do PC i wybieram przesył plików (MTP)to niestety mam problem z połączeniem i PC nie wykrywa mi już telefonu. Da to się jakoś naprawić ??.

Edytowane przez Fox460
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Fox460 napisał:

PS: Ja mam inny problem, mam Windowsa XP (wiem stary system) ale wcześniej PC wykrywał mi telefon bez problemu. Teraz niestety jak podpinam go do PC i wybieram przesył plików (MTP)to niestety mam problem z połączeniem i PC nie wykrywa mi już telefonu. Da to się jakoś naprawić ??.

O ile Xiaomi nie popsuło czegoś z obsługą usb w ostatnich romach dla Redmi 4a, to może to: http://en.miui.com/thread-52226-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=788220&st=6960#entry65101330

Ma ktoś tą poprawkę? Nie jestem w stanie ściągnąć bo 404 :/ A sprawdziłbym ją czy w ogóle działa.

Znalazłem, nieaktualne. Plik zgrałem na swój serwer, znaleźć go można tutaj.

Wgrywam go właśnie do siebie, sprawdzę czy działa tak jak powinien.

EDIT - 19.10.2017r., godzina 17:35

@latet @Fajama @Zulwiczek2017 @And.N @Malpa73 Donoszę, że po patchu działa zaje..., no po prostu cudo. Głośność jest taka jak być powinna zawsze. Jest tak jak być powinno, krótki film niżej. Przetwarzać się będzie jeszcze przez moment, więc cierpliwie poczekać.

 

 

Edytowane przez Orjon
Znalezione!
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robaks Hm, ale z czego ty to instalujesz? z 3s czy z 4a?
Ja mam miui 7.10.12 i najnowsze oficjalne twrp 3.1.0-0, mi wszystko trybi, zrzut sprzed chwili:

Screenshot_2017-10-19-14-24-38.thumb.png.c3048d2bbfe61e2fec802e7a22fe9698.png

Ja mam odznaczoną weryfikację, możesz zobaczyć czy pójdzie.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię backup i będę działał

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Wszystko poszło ok. Po raz kolejny dziękuję

Swoją drogą mógłbyś się wypowiedzieć na temat działania miui 8 i miui 9 na redmi 4a? Warto już aktualizować czy jeszcze się wstrzymać?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam osobiście oprócz tego dźwięku w aparacie (który ma zostać poprawiony) i braku możliwości wyboru widżetu oprócz domyślnego zegara nic nie przeszkadza. Moim zdaniem można śmiało aktualizować, właśnie sobie 7.9.19 wgralem

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, przetrząsnąłem nawet wersje przed wakacjami, ale nie widzę żadnej nowszej wersji.
Dla osób które czekają na patch sound - dodałem info na forum MIUI: http://en.miui.com/thread-958694-1-1.html

Moim zdaniem aż takiej wielkiej różnicy nie ma między tym a tym ale jakaś jest. Jeśli kaleczę język angielski to wybaczcie, ale cóż - człowiek uczy się całe życie ;)

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2017 o 17:22, FromWP napisał:

O ile Xiaomi nie popsuło czegoś z obsługą usb w ostatnich romach dla Redmi 4a, to może to: http://en.miui.com/thread-52226-1-1.html

Robiłem tak jak w tamtym poradniku i dalej wyskakuję, że Windows ma problem z tym sprzętem. Dziwne bo wcześniej wszystko działało tak jak trzeba, przez pierwsze 6 miesiecy jak kupiłem tel, być może któraś z aktualizacji coś popsuła alb coś. Bo to tak z dnia na dzień się stało po którejś aktualizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj włączyć debugowanie USB w opcjach programistycznych i sprawdź.

tapnięte z Redmi 4a
 

 

Pytanko mam - orientuje się ktoś, jaka wersja Xposed działa pod MIUI9 na Redmi 4A? Ściągnąłem , niestety po flashu telefon wisi na logu Mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona ma redmi 4a i widzę u niej problem z wybraniem czynności po kliknięciu na przykład na dodanie pliku czy załącznika w różnych przeglądarkach (chrome, opera i standardowa). Po kliknięciu na wybierz plik u mnie w redmi 4x pojawia się wiele opcji skąd można dodać plik,  w tym też galeria, a u żony w redmi 4a pojawiaja się tylko 3 opcje (aparat, ustawienia, explorer). Czy można jakoś zmienić żeby również pojawiają się galeria? Na wszystkich przeglądarkach jest tak samo. Soft ma najnowszy Global. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...