Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Malpa73 napisał:

@Bartess
Może zamiast apki Facebooka, sprawdź zamiennik Friendly. Od roku używam, lekka i szybka aplikacja.

Nie chcę niczego instalować. To nie rozwiązuje problemu.

 

53 minuty temu, Redmi4A napisał:

Możliwe, że musisz dać dostęp aplikacji do pamięci telefonu. Pewnie nie ma aplikacja uprawnień i nie dodaje plików do wysyłania.

Kurcze.. Gdzie to ustawić? Nie umiem się dokopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Otho Sackville napisał:

Tak, chodzi mi o aplikacje - dzięki za info. Na pewno na Globalu? W jakiej wersji? Bo ja mam problemy - opisałem w temacie:

https://miuipolska.pl/forum/messenger/18606/#comment-115059

Problem opisywałem też na globalnym forum i ktoś również potwierdził, że ma problem.

Global 8.5.1.0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Orjon napisał:

@Bartess Ustawienia -> Uprawnienia -> Menedżer uprawnień -> Pamięć -> Chrome zaznacz.

Dziękuję! Działa :-).

Yanosik - praca w tle.
Jak włączyć opcję, by po przełączeniu na inną aplikację w górnym rogu była widoczna ikonka Yanosika umożliwiająca szybki powrót do nawigacji?
Menu \ Aplikacja \ Pływająca ikona - jest włączona. Ustawienia w samej aplikacji mam identyczne jak na 2 innych urządzeniach, a ikonki brak.... Może znów jakieś ograniczenie aplikacji przez system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bartess napisał:

Dziękuję! Działa :-).

Yanosik - praca w tle.
Jak włączyć opcję, by po przełączeniu na inną aplikację w górnym rogu była widoczna ikonka Yanosika umożliwiająca szybki powrót do nawigacji?
Menu \ Aplikacja \ Pływająca ikona - jest włączona. Ustawienia w samej aplikacji mam identyczne jak na 2 innych urządzeniach, a ikonki brak.... Może znów jakieś ograniczenie aplikacji przez system?

Tak samo, dodać odpowiednie uprawnienia dla aplikacji, wtedy się ta pływająca ikona pojawi

Dnia 30.09.2017 o 02:36, Malpa73 napisał:

@ZielonyBuszmen Przecież już jest, tylko że beta ;/ Globala spodziewaj się pewnie do 2 miesięcy :)

A tą wersję beta wgrywa się przez twrp? (jest wgl wersja beta global?) Czy zwyczajnie mogę zainstalować na Globalu 8.5.5.0 przez aktualizacje na zablokowanym botloaderze a potem jak wyjdzie oficjalna wersja miui 9 to po prostu dostanę aktualizacje z wszystkimi poprawkami? :)

Edytowane przez Fajama
Uzupełnienie tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa szybkie pytania

1. czy wam też nie działa aplikacja showmaxa? Jako abonent Playa mam roczny darmowy dostęp, jednak w sklepie Play nie widzę apki showmaxa, jak poszukam innym urządzeniem to jest - po zlinkowaniu na 4a dalej nie da się zainstalować, wyskakuje informacja ze wersja androida nie jest obsługiwana... to norma czy tylko u mnie?

 

2. od jakiegoś czasu każde robione zdjęcie nie zapisuje sie w galerii, nie zapisuje się google ani nawet na miui dysku czy też one drive. Robię i tyle je widzę...

(apka systemowa Aparat)

inne apki ze sklepu normalnie umieszczają zdjęcie w galerii

ktoś wie jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartess napisał:

Działo - 1 dzień!

Co jest grane? Nic nie zmieniłem, a dzisiaj mam to samo. Ustawione jest :(.

Odpal ta apke z którą masz problem,  potem kliknij lewy (pierwszy) przycisk funkcyjny ten co przełącza między aplikacjami,  następnie przytrzymaj na tej "twojej" aplikacji, pojawia się opcje i zjedz na sam dół, tam masz uprawnienia i czasami "inne uprawnienia" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fajama Ale co to mu da? On wie, gdzie jest menu konfiguracji uprawnień i ustawił już dostęp Chrome do pamięci. Raz ustawione powinno zostać już na zawsze, o ile nie reinstalowaliśmy systemu. Co jeszcze miałby ustawić w tej konkretnej aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orjon napisał:

Hmmm, a to dziwne...
Spróbuj ewentualnie wyczyścić dane apki Chrome ale nie mam pojęcia czy to coś da. Nie korzystam z Chrome, tylko Opery ;)

Nie pomogło.

Instalacja innego programu nie jest rozwiązaniem (tym bardziej, że nieskutecznym zarówno w Operze jak i Firefoxie).

Edytowane przez Bartess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2017 o 22:42, FromWP napisał:

A aplikację dokumenty masz włączoną? To się niestety samo wyłącza po każdym restarcie.

Nie wiem... Gdzie ta apka? Da się ustawić by uruchamiała się przy starcie? (jeśli tak, to jak?).

Telefon - mam w kontaktach np Pawła. klikam po cyferkach klawiatury 7 2 9 3 i pjawiają mi się wszystkie wpisy zaczynające się na pawe, ale po wbicu klawisza 5 znikają mi wszystkie podpowiedzi. Dlaczego nie wyszukuje po polskich znakach? Dotyczy to wszystkich wpisów z pl znakami. A znalezienie Łukasza, to już dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bartess napisał:

Nie wiem... Gdzie ta apka?

Ustawienia, zainstalowane aplikacje, dokumenty włącz. Do restartu będą włączone. Co do szukania, to u mnie nie ma problemów, Łukasza wszystkie ł i nne polskie znaki również (inny tel i rom, ale Miui). Będąc w kontaktach, uruchom menu, organizuj kontakty, przebuduj słownik T9. Może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Robinson napisał:

Czy na Globalu jest taka opcja, żeby dźwięk przychodzącego SMS był powtarzany, np. co 5 minut, jeśli ktoś akurat nie usłyszy za pierwszym razem, że przyszedł SMS.

Nie kojarzę - jedynie dioda. Choć o nieodebranym połączeniu cykliczny dźwięk jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2017 o 11:24, okobar napisał:

dwa szybkie pytania

1. czy wam też nie działa aplikacja showmaxa? Jako abonent Playa mam roczny darmowy dostęp, jednak w sklepie Play nie widzę apki showmaxa, jak poszukam innym urządzeniem to jest - po zlinkowaniu na 4a dalej nie da się zainstalować, wyskakuje informacja ze wersja androida nie jest obsługiwana... to norma czy tylko u mnie?

 

2. od jakiegoś czasu każde robione zdjęcie nie zapisuje sie w galerii, nie zapisuje się google ani nawet na miui dysku czy też one drive. Robię i tyle je widzę...

(apka systemowa Aparat)

inne apki ze sklepu normalnie umieszczają zdjęcie w galerii

ktoś wie jak to naprawić?

ponawiam pytanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2017 o 11:51, FromWP napisał:

Ustawienia, zainstalowane aplikacje, dokumenty włącz. Do restartu będą włączone. Co do szukania, to u mnie nie ma problemów, Łukasza wszystkie ł i nne polskie znaki również (inny tel i rom, ale Miui). Będąc w kontaktach, uruchom menu, organizuj kontakty, przebuduj słownik T9. Może pomoże.

Gdzie dokładnie jest ta zmiana słownika, bo nie potrafię tego znaleźć :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, FromWP napisał:

To nie jest zmiana słownika, tylko naprawa słownika T9, co ma naprawić wyszukiwanie. Jest tam gdzie napisałem, czyli:

Zrobione. „Łukasz” dalej nie włazi...

Edytowane przez mrosi
po co przewalasz cały cytowany post, wraz z obrazkami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bartess napisał:

Zrobione. „Łukasz” dalej nie włazi...

Teraz dopiero zrozumiałem, że szukasz w dialerze i używasz klawiatury numerycznej. To rzeczywiście nie obsługuje prawidłowo polskich znaków. Mi sie szybciej pisze normalną klawiaturą i tu znajduje kontakty bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie, bardzo mnie to ciekawi. Jak mam wbudowaną pamięć 16Gb, kupiłbym 16GB zewnętrznej (karta microSD), wkładam do telefonu. I gdybym chciał coś zainstalować jakąś aplikację, to czy zapytam mnie na którą kartę zainstalować ??. Jeżeli nie, to co trzeba w takim razie zrobić, aby szło instalować na  kartę pamięci micro ??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy osoby, które mają Global, w ustawieniach aplikacji mogą wybrać SMS, żeby zmieniać opcje? U mnie nie ma. :( 

Wprawdzie mam włączony pulpit dla starszych osób, ale dostęp do aplikacji jest normalny, a tej aplikacji akurat nie ma. Na Redmi 3 z Xiaomi.eu ROM można zmieniać ustawienia SMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2017 o 12:15, Fox460 napisał:

A ja mam inne pytanie, bardzo mnie to ciekawi. Jak mam wbudowaną pamięć 16Gb, kupiłbym 16GB zewnętrznej (karta microSD), wkładam do telefonu. I gdybym chciał coś zainstalować jakąś aplikację, to czy zapytam mnie na którą kartę zainstalować ??. Jeżeli nie, to co trzeba w takim razie zrobić, aby szło instalować na  kartę pamięci micro ??.

Nie opłaca się instalować aplikacji na karcie SD. Prędkość wbudowanej pamięci w Redmi 4A jest o wiele szybsza niż pamięć w karcie microSD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...