Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.08.2017 o 08:38, ZielonyBuszmen napisał:

Chodzi o "diodę" po lewej stronie głośnika do rozmów? Jest to czujnik odległości

Świeci w momencie gdy na telefonie wyświetla się ekran blokady. Tak, lewa strona głośnika do rozmów. Czerwona dioda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Oromis napisał:

Świeci w momencie gdy na telefonie wyświetla się ekran blokady. Tak, lewa strona głośnika do rozmów. Czerwona dioda.

To normalne - jest to proximity sensor (po polskiemu "czujnik odległości"). Świeci na ekranie blokady, bo wtedy sprawdza odległość czegokolwiek od ekranu. Tak samo jest podczas rozmowy telefonicznej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, od 2 dni jestem posiadaczem Xiaomi i już przez ten czas telefon dał mi się mocno we znaki. Pierwsza sprawa to kopiowanie kontaktów z karty SIM. Telefon "nie widział" kontaktów, które były skopiowane na karcie SIM, musiałem kontakty wpisywać ręcznie. Dodatkowo nawet gdy dodaję nowy numer do kontaktów to nigdzie nie widzę opcji, żeby zapisać numer na karcie. Czy jest taka możliwość i dlaczego telefon nie widział kontaktów z karty SIM?

Kolejne dwie sprawy:

SqSlz16.png

Kolejną rzeczą jest dziwnie wyglądające menu, wygląda to jakby telefon był przeznaczony dla osób w zaawansowanych wieku, da się jakoś zwiększyć tą siatkę? Tak aby np. były 4 rzędy ikon? Ostatnia sprawa to wygląd ikon, widać że Chrome czy Gmail wyraźnie nie pasują do tego zestawu ikon. 

Telefon był kupiony w salonie Play, co muszę zrobić (poradniki znajdę na forum) aby rozwiązać powyższe problemy? Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był podobny problem na forum, jeśli chodzi o kontakty - wchodzisz w Kontakty, przytrzymujesz lewy przycisk funkcyjny, potem w opcji Wyświetlanie kontaktów jest opcja Wyświetl kontakty z SIM. Telefon domyślnie nie widzi numerów z SIMki.

 

Co do siatki - jest niby na xiaomi.eu (nie wiem czy jest na Globalu) ale u mnie działa to tak trochę średniawo ta siatka. Osobiście używam do tego pliku MTZ z tego posta (wgrywasz w aplikacji Motywy i potem w zakładce własne zmieniasz w opcji Launcher - ale na Globalu motywy z trzecich źródeł chyba nie pójdą...)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Machuu napisał:

(poradniki znajdę na forum)

Na pewno. Telefon widzi kontakty na karcie sim, jak się to ustawi w ustawieniach kontaktów. Trzeba trochę się wysilić i zapoznać z nowym interfejsem. To co wkleiłeś to nie menu, tylko podgląd widoku grupy, w twoim przypadku "Alikacje". Normalnie w menu masz 4 rzędy ikon (są motywy z 5-cioma rzędami). Niektóre ikony w domyślnym motywie rzeczywiście nie pasują do reszty z powodu tej dziwnej białej obwódki, ale można to zmienić (trzeba poznać możliwości konfiguracji motywów w Miui).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Problem kontaktów rozwiązany, nie wiedziałem że trzeba przytrzymać lewy przycisk funkcyjny. W takim razie moje pytanie brzmi - jak zmienić podgląd widoku grupy tak aby były np 4 czy 5 rzędów ikon? Trzeba zrootować telefon a następnie pobawić się w edycje? Dodam, że chciałbym jeszcze usunąć kilka aplikacji takich jak "Google Muzyka" czy podobne temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Machuu napisał:

A gdybym instalował nowy rom z xiaomi eu to mogę bez problemu zainstalować ten najnowszy jaki tam jest? I z tego co rozumiem ten rom nie posiada Play Store i trzeba osobno instalke zainstalować wtedy?

Dla nas ostatni jaki wyszedł to 7.6.8 i najbliższa aktualizacja będzie dopiero pod koniec września :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej potrzebuję telefon dla kobiety. Używa massanger, facebook i przegląda internet czasami. Padło na Xiaomi 4A 2/32 GLOBAL ( z b20 ) na gearbest z wysyłką expendited shipping ( to ta co omija vat ? ) wychodzi około 385 zł w tym momencie. Pytanie czy nie będzie odczucia braku ramu? Sam używam redmi note 3 pro 2/16 i ramu brakuje troszkę dopiero przy odpaleniu większej ilości aplikacji w tle ale tutaj znów mam inny procek. Dzięki za odpowiedzi !

Edytowane przez kikan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, skay77 napisał:

Informacja o telefonie, tam jest wersja miui, mozesz ja pirownac na stronie miui. com

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

to według tego mam wersje 8.5.1 a Orjon napisał, że ostatnia dla tego modelu telefonu to 7.6.10, czy coś zle zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, virusek90 napisał:

@Orjon to przy okazji. Który ROM polecasz? Wydanie stable, ostatnie dev? Testowałeś różnice pomiędzy xiaomi.eu a oficjalnymi wydaniami global?

Globala nie testowałem od stycznia, kiedy to na krótko zamieniłem go z syfnego systemu. Musiałbym sprawdzić to po prostu. Siedzę na 7.6.10 eu od jego wydania i moim zdaniem jest spoko.

@Machuu Źle zrozumiałeś ;) 8.5.1.0 to najnowszy global stable, a 7.6.10 - global dev/china dev/xiaomi.eu dev :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...