Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję opinii na temat Redmi 4A, najlepiej kogoś, kto odblokował bootloader i zainstalował MIUI Polska/EU.

Czy aplikacje typu Instagram, Facebook działają przyzwoicie? Chodzi głównie o to, jak telefon radzi sobie z 2 GB pamięci RAM.

Telefon miałby być dla córki, która używa HTC Desire 626, więc przypuszczalnie i tak skok będzie spory... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co tak dłużej poza miui testowałem to mokee w wersji z maja jakoś. Nie odczuwałem jakiejś specjalnej różnicy w użytkowaniu i baterii, może minimalnie płynniej było, trochę lepiej było z powiadomieniami - ale teraz jak już skonfigurowałem w miui co i jak to praktycznie różnicy też jakiejś specjalnej nie było. Ostatnio pojawiło się sporo systemów, jest nowa wersja Lineage, AOKP, Mokee, SudaMod, Flyme... Nie testowałem wszystkiego, bo nie chcę póki jest wszystko ok kombinować z romami ;) Były wtedy problemy z działaniem kamery do wideo, ale chyba teraz w większości systemów udało im się to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisać w którym sklepie kupi się Xiaomi Redmi 4A z oryginalnym MIUI Global? Z tego co wyczytałem wcześniej, to kiedyś sprawdzony Goldway obecnie wysyła telefony z syf MIUI, więc tego sprzedawcę skreślam na początku. Zdarzyło mi się kupowa w takich sklepach i zastanawiam się, który z nich najlepiej by było wybrać: Geekbuing, Banggood (niestety dobre ceny mają tylko przy wyprzedażach), Gearbest (tutaj są różne oponie jeśli chodzi o reklamacje), iBuygou (dobre ceny tylko przy wyprzedażach). Ewentualnie może sprawdzony sklep z Ali lub z Polski, który nie przesadza z marżą? Szukam miejsca, gdzie kupię telefon, wyciągnę z pudełka i będzie działał, oraz aktualizował się przez OTA bez kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odnośnie innych romów na redmi 4a to najświeższy Mokee https://www.androidfilehost.com/?fid=961840155545586837  naprawione jest nagrywanie wideo i wszystko  pozostałe ładnie  smiga jednak kamera w ciemność jest gorsza niz ta z orginalnego romu miui, i to według mnie jest chyba jedyny problem tych romów. Jest jeszcze nowy lineage 13  https://www.androidfilehost.com/?fid=889764386195920970 . Do nich nalezy dograc http://opengapps.org/ (zaznaczamy ARM64, 6.0)  

 Czy ktoś sie orientuje czy 4A dostanie antka 7? 

Edytowane przez greg79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, PawelG7 napisał:

Ewentualnie może sprawdzony sklep z Ali lub z Polski, który nie przesadza z marżą? Szukam miejsca, gdzie kupię telefon, wyciągnę z pudełka i będzie działał, oraz aktualizował się przez OTA bez kombinacji.

Ja mogę polecić Technos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisać w którym sklepie kupi się Xiaomi Redmi 4A z oryginalnym MIUI Global? Z tego co wyczytałem wcześniej, to kiedyś sprawdzony Goldway obecnie wysyła telefony z syf MIUI, więc tego sprzedawcę skreślam na początku. Zdarzyło mi się kupowa w takich sklepach i zastanawiam się, który z nich najlepiej by było wybrać: Geekbuing, Banggood (niestety dobre ceny mają tylko przy wyprzedażach), Gearbest (tutaj są różne oponie jeśli chodzi o reklamacje), iBuygou (dobre ceny tylko przy wyprzedażach). Ewentualnie może sprawdzony sklep z Ali lub z Polski, który nie przesadza z marżą? Szukam miejsca, gdzie kupię telefon, wyciągnę z pudełka i będzie działał, oraz aktualizował się przez OTA bez kombinacji.

Polecam Banggood. Kupowałem koleżance, 370zl z wysyłką priority line, po 10 dniach telefon w domu. Żadnych problemów, telefon oryginalny z wgranym Global.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎24‎.‎07‎.‎2017 o 14:46, Robinson napisał:

Jeśli chodzi o powiadomienia o niskim stanie baterii, to wygląda mi na to, że pojawiają się od ok. 20%.

Czy można zmniejszyć tę wartość, np. do 12%?

Brak odpowiedzi. Czyli pewnie nie można. A jak wyłączyć całkiem to powiadomienie? Mam Globala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi4A napisał:

Jak sprawnie kopiować z pamięci telefonu na PC nagrane filmy? W trybie przesyłu zdjęć w folderze Camera są, ale w formacie mpg i nie działają na komputerze. Gdzie znajdę oryginalne mp4 z tym video?

 

2 godziny temu, FromWP napisał:

Są tam gdzie szukasz, czyli w DCMI, Camera tylko w trybie przesyłu plików (MTP) nie zdjęć.

Hmm... w moim Redmi 4A nie ma znaczenia czy jest w trybie przesyłu plików (MTP), czy zdjęć (PTP) pliki video (mp4) są tak samo widoczne i możliwe do kopiowania lub odtwarzania na komputerze. Poniżej zrzut ekranu z kompa, tryb przesyłu zdjęć PTP: klik

 

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, And.N napisał:

Hmm... w moim Redmi 4A nie ma znaczenia czy jest w trybie przesyłu plików (MTP), czy zdjęć (PTP) pliki video (mp4) są tak samo widoczne i możliwe do kopiowania lub odtwarzania na komputerze. Poniżej zrzut ekranu z kompa, tryb przesyłu zdjęć PTP: klik

Nie wiem dlaczego kolega ma pliki mpg, a użycie trybu PTP ogranicza pokazywanie plików tylko w pamięci wewnętrznej, bez karty SD (przynajmniej u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Nie wiem dlaczego kolega ma pliki mpg, a użycie trybu PTP ogranicza pokazywanie plików tylko w pamięci wewnętrznej, bez karty SD (przynajmniej u mnie).

U mnie też w trybie PTP nie widać karty pamięci SD, tylko pamięć wewnętrzna i wybrane (nie wszystkie) zresztą foldery w tej pamięci. Tylko kolega Redmi 4A z tym zdaje się nie ma problemu bo pliki widzi. Dlaczego pliki video mają rozszerzenie .mpg , a nie .mp4 również nie mam pojęcia.

 

48 minut temu, Redmi4A napisał:

Robicie to bez sterowników? Podłączacie i od razu można kopiować czy instalujecie coś? U mnie nie wyszukuje sterowników żadnych.

Tak, robię to bez sterowników. Muszę tylko wpierw włączyć debugowanie USB inaczej telefon nie jest wykrywany przez komputer.

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, FromWP napisał:

Nie, no  jakiś tam sterownik musi być, tylko sam się instaluje przy pierwszym podłączeniu.

To jest jakby oczywiste, pisałem w kontekście problemu kolegi Redmi4A. Skoro pliki ma widoczne (tak pisał) to nie trzeba instalować (moim zdaniem) jakiś dodatkowych sterowników aby móc skopiować lub otworzyć te pliki.

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, And.N napisał:

Skoro pliki ma widoczne (tak pisał) to nie trzeba instalować (moim zdaniem) jakiś dodatkowych sterowników aby móc skopiować lub otworzyć te pliki.

To jakiś uniwersalny sterownik Microsoftu i powinien sam się zainstalować. Tak, jak mu widzi pliki to kopiowanie powinno jak najbardziej działać. Co do debugowania, to u mnie widzi telefon niezależnie czy włączone, czy wyłączone. Dopiero jakieś bardziej zaawansowane operacje, tego wymagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, FromWP napisał:

... Co do debugowania, to u mnie widzi telefon niezależnie czy włączone, czy wyłączone. ...

Owszem, tak powinno być, ale chyba nie piszesz o telefonie Redmi 4A z MIUI Global 8.5 ?  W telefonie Redmi 4A po aktualizacji do Global 8.5.1.0 (wcześniej na wersji 8.2 było OK) tak nie jest i włączenie debugowania jest konieczne, inaczej komputer nie wykryje telefonu.

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Redmi4A napisał:

Tu się nie zgodzę, bo mam najnowszą wersję i nie muszę kombinować z debugowaniem. Działa bez tak samo jak zawsze.

Hmm..., jesteś pewny, że masz taką wersję MIUI ? :

0cf26e486c.jpg

40 minut temu, Redmi4A napisał:

Wracając do problemu. Folder ze zdjęciami otwiera mi się przez program do zdjęć z aparatu cyfrowego więc nie do końca to działa jak powinno.

Przyznam to niezbyt zrozumiałe dla mnie jest. Podłączam telefon do komputera, klikam na ikonę Mój komputer i tam powinien być widoczny telefon.

1c05d7f64e.jpg

Klikając na ikonkę telefonu wchodzę głębiej w foldery, które mnie interesują.

Edit. Przejdź w tryb przesyłania plików (MTP), a nie zdjęć. Powinny być pliki zdjęć i filmów. Zaznaczasz pliki i kopiujesz.

Klikając na folder z zdjęciami / filmami nie powinien jeszcze uruchamiać się jakiś program do zdjęć...

 

 

wersja.jpg

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi4A napisał:

Tak, ta najnowsza wersja.

Otwiera mi przez sterowniki aparatu cyfrowego. Nie mam tak jak Ty i ikony zdjęć i video są takie dziwne nawet ich właściwości po najechaniu nie widać tylko trzeba klikać na plik.

Jaki masz system operacyjny ? Czyżby to był jeszcze Windows XP, ? bo okna jakieś takie podobne... Może tu leży problem...

Spróbuj jeszcze jak pisałem i radzono wcześniej w trybie przesyłania plików MTP. Można też po skopiowaniu tego "pliku MPG" do komputera zmienić mu rozszerzenie z .mpg na .mp4 i zobaczyć czy to coś da. Wcześniej w opcjach folderów należy zaznaczyć : Pokaż rozszerzenia znanych plików, bo może to być nieaktywne.

PS. (Ja mam Windows 7 i muszę włączać te debugowanie USB po aktualizacji do 8.5, ale to tak na marginesie mówiąc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Redmi4A napisał:

Tak, XP.

Zmiana rozszerzenie nie pomaga.

Gdzie znajdę sterowniki do pobrania dla Redmi 4A?

Może być problem z tym XP bo to już dość leciwy system..., aczkolwiek sobie go chwaliłem.

Masz w komputerze jakieś inne filmiki w formacie / z rozszerzeniem .mp4 ? Odtwarzają się ? Może brakuje odpowiednich kodeków.

 

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie do użytkowników, może ktoś miał podobne wątpliwości. Momentami gdy korzystam z telefonu w miejscu obiektywu aparatu na froncie miga czerwona dioda, choć aparat nie jest użytkowany. Czy powinienem się tym zamartwiać? Jestem obserwowany? Jeśli ktoś ma podobny problem bądź wie o co chodzi proszę o odpowiedź, z góry dziękuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...