Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Rostov napisał:

Czy to jest ten oficjalny Global ROM, o którym tyle piszecie na forum?

1. Na 99% to oficjalny global.

2. Nijak, bez roota nie da się (tak jest bezpieczniej), niezależnie która wersja Androida (32GB normalnie powinno wystarczyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi4A napisał:

To o czym ostatnio pisałem czyli kodowanie do SMS bez polskich znaków :P Heh, ale zbieg okoliczności.

To sprawdź jeszcze jak możesz czy dodali roaming krajowy, bo w ostatnich global dev dodali razem z ustawieniem kodowania w sms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aleksa na tej stronie co Twój post jest już podana odpowiedź, jak i jeszcze w wielu miejscach na forum :P 

"Użyj alfabetu GSM (bez polskich znaków)" oczywiście opcja dostępna w miui polska (xiaomi.eu), na wersji global nie dostępna. Wyłącz te opcje jeśli chcesz mieć emotki.

Screenshot_2017-06-22-14-05-05-272_com.android.mms.png

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2017 o 10:31, Redmi4A napisał:

Wyszła nowa aktualizacja MIUI V8.5.1.0 MCCMIED aktualizować? Ktoś z Was już to zrobił i jest wszystko ok? Warto na bieżąco mieć najnowszą aktualizację?

Witam użytkowników forum, jako, że mój pierwszy post.

Co do pytania mogę powiedzieć, że po aktualizacji do V8.5.1.0 komputer nie wykrywa telefonu Redmi 4A przez USB w opcji: Przesyłanie plików (MTP) , w trybie Przesyłania zdjęć (PTP) jest OK. Na 99% powodem była aktualizacja. W poprzedniej wersji 8.2 .... działało i na drugim telefonie (jeszcze nie aktualizowanym) działa.

 

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, slimdick said:

"Użyj alfabetu GSM (bez polskich znaków)" oczywiście opcja dostępna w miui polska (xiaomi.eu), na wersji global nie dostępna.

No to już nieprawda, proszę Kolegi :)

2 hours ago, And.N said:

po aktualizacji do V8.5.1.0 komputer nie wykrywa telefonu Redmi 4A przez USB w opcji: Przesyłanie plików (MTP) ...

włącz USB debugging w Developer options. MTP będzie działać.

Edytowane przez omaa kaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, omaa kaan napisał:

włącz USB debugging w Developer options. MTP będzie działać.

Już to zrobiłem:-). Należałoby tylko może dodać dla innych potencjalnych zainteresowanych, że aby to zrobić wpierw trzeba wejść w Ustawienia/Informacje o telefonie/ i kliknąć 7 razy na: Wersja MIUI. Wówczas pojawi się chwilowo informacja: Jesteś teraz programistą i w: Ustawieniach (Ustawienia / Dodatkowe ustawienia /) pojawi się zakładka Opcje programistyczne. Tam dopiero należy włączyć: Debugowanie USB.

Swoją drogą ciekawe dlaczego po aktualizacji nie działa: Przesyłanie plików (MTP), skoro jest to do wyboru po podłączeniu telefonu do komputera poprzez USB.

Miałbym jeszcze dwa pytania do użytkowników Xiaomi Redmi 4A.

1. Działa komuś program MiPCSuite z Redmi 4A ?, tylko żeby nie był po Chińsku.

2. Chyba zrobiłem błąd, że przed zakupem nie sprawdziłem opcji nagrywania video, a miałem możliwość. Nie chodzi o jakość video, bo jest całkiem OK, tylko o dźwięk.

W zasadzie to traktuje, że video jest bez dźwięku bo tak cicho, że ledwo coś słychać. Też tak macie ? Można to jakoś rozwiązać ? (multimedia oczywiście głośność mam na max).

PS. Niby taki szczegół, popierdółka, ale pozostawia duży niesmak. To w moim poprzednim fonie Hazel (może i już 10 letnim) głos w video (aż;-) 640 x 480 pix), znacznie wyższy poziom głośności (bez porównania w zasadzie), wyraźny i dźwięczny.

 

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, And.N said:

2. Chyba zrobiłem błąd, że przed zakupem nie sprawdziłem opcji nagrywania video, a miałem możliwość. Nie chodzi o jakość video, bo jest całkiem OK, tylko o dźwięk.

W zasadzie to traktuje, że video jest bez dźwięku bo tak cicho, że ledwo coś słychać. Też tak macie ? Można to jakoś rozwiązać (multimedia oczywiście głośność mam na max).

Wszyscy na to narzekają. Podobno to kwestia dziadowskiej redukcji szumów. Na xiaomi miui forum widziałem instrukcje, jak sobie z tym poradzić, jeśli masz roota. Dla niezrootowanych może trochę pomóc wyłączenie "ok google"; u mnie różnica minimalna. Czy działa sposób z rootem - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, omaa kaan napisał:

... Dla niezrootowanych może trochę pomóc wyłączenie "ok google"; u mnie różnica minimalna. ...

Możesz początkującemu przybliżyć nieco to "ok google", jak, gdzie to wyłączyć.

Szkoda, że tak słabo nagrywa dźwięk bo całkiem przyjemny telefonik. Aplikacja dyktafon też raczej mało przydatna. Ciekawe czy jest szansa aby to poprawili poprzez aktualizację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, slimdick said:

Od której wersji ta opcja jest dostępna ??

od ostatniej - 8.5.1.0

26 minutes ago, And.N said:

Możesz początkującemu przybliżyć nieco to "ok google", jak, gdzie to wyłączyć.

Szkoda, że tak słabo nagrywa dźwięk bo całkiem przyjemny telefonik. Aplikacja dyktafon też raczej mało przydatna. Ciekawe czy jest szansa aby to poprawili poprzez aktualizację...

Setting>Google>search>voice>"ok google" detection  i tam wszystko powyłączać.

Wybacz, że angielski, ale tak mam ustawiony system. I tak, jak pisałem - u mnie bez specjalnego efektu, ale przynajmniej google nie podsłuchuje ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś pomysł, jak rozwiązać problem tego upierdliwego ładowania baterii? To jest żenujące, patrząc na fakt, że podłączyłem telefon do ładowarki 2h temu i mam zaledwie 40% naładowane... To jakaś kpina. 7.5.11. Aktualizowałem do 7.6.10 i potem wracałem z wipe wszystkiego. Sprawdzam teraz na innej ładowarce niż moja, ale jeśli będzie nadal tak samo - to będę sprawdzać global stable pod tym względem albo jakąś starszą wersję xiaomi.eu... (ładowarka do wersji chińskiej, z przejściówką na EU - coś tam niby się dzieje, muszę sprawdzić inną)

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Orjon napisał:

Czy ma ktoś pomysł, jak rozwiązać problem tego upierdliwego ładowania baterii? To jest żenujące, patrząc na fakt, że podłączyłem telefon do ładowarki 2h temu i mam zaledwie 40% naładowane... To jakaś kpina. 7.5.11. Aktualizowałem do 7.6.10 i potem wracałem z wipe wszystkiego. Sprawdzam teraz na innej ładowarce niż moja, ale jeśli będzie nadal tak samo - to będę sprawdzać global stable pod tym względem albo jakąś starszą wersję xiaomi.eu... (ładowarka do wersji chińskiej, z przejściówką na EU - coś tam niby się dzieje, muszę sprawdzić inną)

Ja mam inny problem - czasem z 40% do 100% ładuje mi się w +/- 50 minut (Xiaomi.eu 7.6.8) :o

I tak myślę że powinienem chyba się zainteresować czemu tak jest (telefon nie rozładowuje się szybciej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności chciałem jeszcze sprawdzić oryginalność produktu przy pomocy linków podanych w tym poradniku:

https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-oryginalnosc-telefonu-xiaomi

Jednak w pierwszym linku nie jestem w stanie przepisać chińskiego kodu captcha, a jeśli chodzi o drugi link, to na pudełku nie posiadam żadnej zdrapki. Jak się z tym uporać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 29/06/2017 at 10:12 AM, Redmi4A said:

W jaki sposób można zaznaczyć wszystkie wiadomości w konwersacji SMS z kimś? Bo jeśli to daje to zaznacza tylko te kilka co są do pewnego progu, a jak chcę więcej to muszę odświeżać cały czas starsze. Da się to jakoś inaczej zaznaczyć? Bo kilka wiadomości chcę zostawić a resztę usunąć z tej konwersacji.

A możesz jakoś jaśniej opisać na czym polega problem?

Przytrzymujesz dłużej na jednej z wiadomości, po prawej pojawiają się okrągłe znaczniki, możesz zaptaszkować wybrane smsy lub zaznaczyć wszystkie (przycisk na górze ekranu), a potem usunąć (przycisk na dole ekranu). O coś innego Ci  chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Redmi4A said:

Chodzi mi o to, że mam konwersację na np. 4000 tyś. wiadomości i chciałbym sprawnie usunąć większość z nich, ale kilka zostawić. I czy jest na to jakiś szybki sposób? Bo jeśli daję zaznacz wszystkie to zaznacza tylko te wyświetlane do pewnego momentu (około 20 SMS), a żeby zaznaczyć resztę trzeba cały czas przesuwać w górę i odświeżać starsze wiadomości, aby zaznaczać kolejne. To jest bardzo czasochłonne przy dużej ilości wiadomości z daną osobą. I moje pytanie brzmi czy da się zaznaczyć szybko wszystkie nawet te, których nie łapie opcja zaznacz wszystkie? Albo jakaś opcja usuń starsze wiadomości niż tydzień? Mam nadzieję, że teraz bardziej zrozumiale to wyjaśniłem,

Nie mam tak dużych konwersacji, więc trudno powiedzieć, zbyt rzadko korzystam z smsów. Przy trzydziestuparu zaznacza mi wszystkie, a nie jakąś ograniczoną liczbę. Zakładałem, że "zaznacz wszystkie", to znaczy wszystkie, niezależnie od liczby.

Niestety, nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie odwoluję słowa zawarte w tym poście.

Właśnie sprawdzam inną ładowarkę i to chyba kwestia właśnie jej. Spróbuję poszukać zatem jakiejś ładowarki z wersji globalnej, a nie chińskiej - tracę zaufanie do niej

Dzisiaj przeinstalowałem system na czysto, instalując wpierw globala 8.2.1.0 a później xiaomi.eu 7.4.27 i ładowanie śmiga bez najmniejszego problemu.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Redmi4A napisał:

Chodzi mi o to, że mam konwersację na np. 4000 tyś. wiadomości i chciałbym sprawnie usunąć większość z nich, ale kilka zostawić. I czy jest na to jakiś szybki sposób? Bo jeśli daję zaznacz wszystkie to zaznacza tylko te wyświetlane do pewnego momentu (około 20 SMS), a żeby zaznaczyć resztę trzeba cały czas przesuwać w górę i odświeżać starsze wiadomości, aby zaznaczać kolejne. To jest bardzo czasochłonne przy dużej ilości wiadomości z daną osobą. I moje pytanie brzmi czy da się zaznaczyć szybko wszystkie nawet te, których nie łapie opcja zaznacz wszystkie? Albo jakaś opcja usuń starsze wiadomości niż tydzień? Mam nadzieję, że teraz bardziej zrozumiale to wyjaśniłem,

Mam pomysł który możesz sprawdzić (nie gwarantuje że działa, przed chwilą to wymyśliłem):

- Pobierz jakąś aplikację do robienia backupu wiadomości (np. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore&hl=pl) i zrób backup smsów 

- Potem znajdź jakąś inną aplikację do SMSów która nie ma problemu z usuwaniem wiadomości tak jak chcesz (kiedyś używałem https://play.google.com/store/apps/details?id=com.textra&hl=pl i bardzo możliwe że nie ma problemu z usuwaniem SMSów), odpal ją i ustaw jako domyślną do SMSów

- Korzystając z aplikacji do backupów SMSów przywróć SMSy do nowej aplikacji

- Usuń wiadomości tak jak chcesz je usunąć

- Wykonaj ponownie nową kopię zapasową smsów po usunięciu

- Odpal domyślną aplikację do smsów i ustaw jako domyślną

- Usuń wszystkie smsy z danym kontaktem (całą rozmowę)

- Przywróć kopię smsów po usunięciu

C:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ZielonyBuszmen napisał:

Na wersji MIUI 8.5 global nie działa połączenie MTP z komputerem (nie widać telefonu w exploratorze). Co robić? Na 8.2 działało, zaktualizowałem dzisiaj i zdechło :/

Pisałem o tym parę postów wcześniej i jest podany sposób aby to połączenie zadziałało:

Dnia 28.06.2017 o 19:09, And.N napisał:

Należałoby tylko może dodać dla innych potencjalnych zainteresowanych, że aby to zrobić wpierw trzeba wejść w Ustawienia/Informacje o telefonie/ i kliknąć 7 razy na: Wersja MIUI. Wówczas pojawi się chwilowo informacja: Jesteś teraz programistą i w: Ustawieniach (Ustawienia / Dodatkowe ustawienia /) pojawi się zakładka Opcje programistyczne. Tam dopiero należy włączyć: Debugowanie USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Ratujesz mi życie.

Tylko dziwna sprawa, że przesył plików działa tylko przy włączonym ADB :shock:

 

A i jeszcze jedno pytanko - jak to jest z Androidem 7 i MIUI? Tzn, jeśli Redmi 4A dostałby Nugata, to doszłaby jaka kolwiek nowa funkcjonalość? Czy tutaj ważniejsza jest sama nakładka MIUI? I czy wiadomo coś o Nugacie na 4A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ZielonyBuszmen said:

jak to jest z Androidem 7 i MIUI? Tzn, jeśli Redmi 4A dostałby Nugata, to doszłaby jaka kolwiek nowa funkcjonalość? Czy tutaj ważniejsza jest sama nakładka MIUI? I czy wiadomo coś o Nugacie na 4A?

Plotka głosi, że MIUI 9 dostanie z pewnością, a Nougata raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa custom romów na ten telefon? Tzn - gdzie szukać informacji o nich, jak działają, itd? Czy w przyszłości będą custom romy oparte o nowe wersje androida (tzn - czy na ten telefon w miarę łatwo jest tworzyć community własne romy?)

Edytowane przez ZielonyBuszmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...