Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

Just now, Orjon said:

Raczej tak, gdyż ja nie mam karty i u mnie (Xiaomi.eu 7.4.6) takiej opcji nie ma.

Niestety nie mam pojęcia, jak to wygląda na xiaomi.eu  Tak, jak widać na zrzucie, system powinien automatycznie przekierować na wewnątrz pamięć (przynajmniej global). Najprościej będzie wsadzić na chwilę kartę i przestawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, omaa kaan napisał:

Hmm... ja jadę na globalu i nigdy nie używałem TWRP. Może ta opcja pojawia się po zamontowaniu karty? Tego nie wiem, bo kartę mam od samego początku.

 

Bez karty pamięci też nie mam tych ustawień.

8 godzin temu, mariusz.ur napisał:

Dokładnie o to mi chodziło :) 

Wprawdzie nie mam telefonu przy sobie, ale teraz pamiętam, że zmieniałem właśnie to i właśnie tym sposobem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z Redmi 4A mianowicie za dużą głośnością głośnika do rozmów - za mała ilość stopni regulacji. Telefon jest z dystrybucji x-com i ma zablokowany bootloader. Chciałem zedytować bulid.prop tak, żeby miał więcej stopni głośności. Niestety telefon uruchamia się w recovery w trybie sideload i nie działają komendy pull/push.

Czy jest jakaś opcja aby wykonać coś takiego na telefonie bez roota? Wgrać zmodyfikowany plik bulid.prop w sideload z poprawnymi uprawnieniami?

adb reboot recovery

adb shell mount /system

adb pull /system/build.prop

// tutaj edycja pliku i dodanie np.
// ro.config.vc_call_vol_steps=14

adb push build.prop /system/build.prop

adb shell

cd system

chmod 0644 build.prop

exit

Jeśli nie, to jak czegoś takiego dokonać bez tracenia funkcji "Find my phone" u Xiaomi.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ma ktoś redmi 4a i kartę z redbullmobile ewentualnie innego wirtualnego operatora i czy telefon wchodzi w roming(LITERKA R LUB W INFORACJI O TELEFONIE POKAZUJE SIĘ WŁĄCZONY)

Nie interesuje mnie zwykły play formuła bo akurat na rn3 Kate wchodzi w roming problem jest z rbm a chciałbym wiedzieć czy jest sens kupowania go bo umnie telefon musi śmigać na karcie rbm z romingiem inaczej problem z jakością połączenia mam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,
jestem nowym użytkownikiem forum więc przy okazji witam Wszystkich.

Kupiłem w zadowolenie.pl tel. Redmi 4A Gold 2/32GB 4G LTE.
Na pudełku nie ma żadnych chińskich znaczków tylko w języku angielskim, w pudełku są papierki po Polsku i po Angielsku oraz jest polska karta gwarancyjna z hologramem importera/dystrybutora firmy CK Mediator.
Gwarancja jest na 24 miesiące.
Na telefonie są naklejki z numerem seryjnym, numerem IMEI. Ładowarka jest z europejską wtyczką i zarówno ona jak i telefon ma certyfikat CE.
Telefon ma wersję MIUI Global 8.1 Stabilna 8.1.4.0(MCCMDID).
Z tego co wiem to oficjalnym dystrybutorem Xiaomi na Polskę jest ABC Data ale wyszukałem, że CK Mediator też się zajmuje dystrybucją i chyba nawet robili to przed ABC Data.

Czy CK Mediator to dobra firma (importer/dystrybutor), macie jakieś doświadczenie tą z firmą jeśli chodzi o sprawy gwarancyjne?
Trochę to dziwne, że jest oficjalny importer ABC Data i drugi (oficjalny/nieoficjalny) CK Mediator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chcę zacząć swoją przygodę z Xiaomi i myślę właśnie nad Redmi 4A. Mam jedno pytanko, bardziej co do systemu. Czy w MIUI jest tak jak w innych nakładkach, np. od Sony, że w mocniejszych i droższych telefonach jest więcej funkcji niż w tańszych i słabszych? Chodzi mi o czysto software'owe sprawy, a nie typu: w mi5 jest opcja sterowania czasem naswietlania klawiszy funkcyjnych a w 4A nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Filipek said:

Cześć. Chcę zacząć swoją przygodę z Xiaomi i myślę właśnie nad Redmi 4A. Mam jedno pytanko, bardziej co do systemu. Czy w MIUI jest tak jak w innych nakładkach, np. od Sony, że w mocniejszych i droższych telefonach jest więcej funkcji niż w tańszych i słabszych? Chodzi mi o czysto software'owe sprawy, a nie typu: w mi5 jest opcja sterowania czasem naswietlania klawiszy funkcyjnych a w 4A nie.

Nie wiem, co jest w droższych modelach Xiaomi, bo mam tylko 4A, ale zanim wziąłem ten telefon, to testowałem budżetowca Sony - Xperia E5. Krótko - nie ma porównania! Przy E5 na każdym kroku czułem, że Sony wykastrowało soft pod budżet (w aparacie nie było nawet funkcji stabilizacji obrazu i panoramy, nie było wybudzania podwójnym pacnięciem, nie było automatyzacji zadań itd., lista jest długa), w Redmi 4A mam tyle opcji, ustawień konfiguracyjnych, dodatkowych aplikacji systemowych, że sam nie wiem co z nimi robić : )  a używam oficjalnego miui global bez odblokowanego bootloadera, więc w praktyce mógłbym jeszcze poszerzyć sobie dostępne możliwości, nawet bez rootowania telefonu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę użytkowników RN4A o informację czy warto zakupić powyższy telefon. Chciałbym zakupić telefon w prezencie i mam wybór : Samsung Galaxy J5 (2016) lub RN4A. Który telefon lepiej zakupić ? Jeśli zdecyduję się na RN4A to chyba zakupię na aukcji http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4a-2-32-snapdragon-425-od-reki-lte800-i6776093657.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, akej napisał:

Samsung Galaxy J5 (2016) lub RN4A

Redmi 4a powinien działać płynniej i ma lepszą baterię. J5 amoleda, ale brak czujnika światła i ciągle trzeba ręcznie regulować jasność, bo albo za ciemno, albo wypala oczy. Nakładka w Samsungu mi osobiście średnio pasuje, dosyć ciężkia i w J5 potrafi się zacinać, wolę Miui, pomimo braku kilku funkcjonalności, jak np. roaming krajowy.

Tylko cenowo to J5 bliżej do Redmi 4x i ten bym chyba wybrał.

ps skrótem RN określa się serię Redmi Note, a ty piszesz o zwykłym Redmi, nie powiększonym Note. 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Sorki za mój błąd, jasne że chodziło mi o Redmi 4A a nie RN4A. Też myślałem nad Redmi 4X. Tylko czy warto bo 4A 3/32 GB kupię za jakieś 576 zł , natomiast za 4X 2/16 GB trzeba liczyć 639 zł, niby nie dużo, czyli dokładając J5, to z tych 3 telefonów chyba najlepiej wybrać 4X ? Tylko jak wygląda sprawa oprogramowania w 4X, działa na stable global rom z jęz. polskim ? http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4x-2-16-gb-czarny-gwarancja-pl-i6781732536.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, akej napisał:

Tylko jak wygląda sprawa oprogramowania w 4X, działa na stable global rom z jęz. polskim ? http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4x-2-16-gb-czarny-gwarancja-pl-i6781732536.html

Na tej aukcji napisali że ma wgranego global stable, tylko sam tel to wersja chiństa bez LTE B20. Myślałem o wersji 3/32 z B20, tylko to już 779zł np tu: http://fostertechnologies.pl/pl/p/Xiaomi-Redmi-4X-PRO-332GB-Czarny-LTE800-International/471

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2017 o 14:33, Filipek napisał:

Cześć. Chcę zacząć swoją przygodę z Xiaomi i myślę właśnie nad Redmi 4A. Mam jedno pytanko, bardziej co do systemu. Czy w MIUI jest tak jak w innych nakładkach, np. od Sony, że w mocniejszych i droższych telefonach jest więcej funkcji niż w tańszych i słabszych? Chodzi mi o czysto software'owe sprawy, a nie typu: w mi5 jest opcja sterowania czasem naswietlania klawiszy funkcyjnych a w 4A nie.

Spokojnie, Xiaomi nie jest wcale lepsze, także kastruje swój soft. Taki Mi5 nagle stracił nagrywanie 30fps w 4K i stabilizację obrazu (w Xiaomi.eu chyba sobie z tym poradzono), stracił także długi czas naświetlania (chyba 4 sekundy). To rzeczy, które rzucają się najbardziej.

Mi4s też ma okrojone funkcje aparatu, które można włączyć zmieniając plik w systemui.apk (czy jakoś tak). Chociażby głupie nagrywanie w 4k, zamiast 1080p.

Chyba na aparacie kroją najbardziej. Albo nie chcą, albo nie potrafią napisać dobrych sterowników. 

Na pociechę dodam, że funkcje w Redmi4A i Mi 4s są w zasadzie identyczne (różnią się w aparacie, ale to także wynik różnych podzespołów). 

 

No i trzeba pamiętać, że nagle pewne funkcje zostają zdefiniowane na nowo. Nagle dioda ładowania przestaje świecić, gdy jest rozładowana, nagle czujnik linii papilarnych przestaje wibrować przy odblokowaniu, a zaczyna przy błędnym kodzie, albo coś jeszcze innego (ale to dotyczy wszystkich modeli).

A na marginesie: Redmi 4A nie ma w ogóle podświetlanych klawiszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy istnieje możliwość ustawienia automatycznego wyłączania przy np. 5% baterii i ew. na którym ROMie? Powiadomie o wyczerpywaniu baterii też mogło by być głośniej się i więcej razy powtarzane...
W opcjach na stockowym ROMie od Xkom tego niestety nie widzę, :(

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zeork napisał:

Drodzy użytkownicy redmi 4a. Polecacie ten telefon czy nie? Jak z baterią? Wydajnością, jakieś bolączki.
Zasugerowałem zakup koledzs tego telefonu, bo chce tanio, ale nie wiem czy warto.
Global czy xiaomi.eu?

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Ja raczej nie mam zastrzeżeń do tego telefonu. No może poza ilością wolnej pamięci w wersji 16 GB. Po zainstalowaniu kilku aplikacji zostaje ok. 6 GB. Bateria trzyma u mnie 2-3 dni (+-6h SOT). Jak ktoś nie gra, to z wydajności powinien być zadowolony. Aplikacje troszkę dłużej się ładują, ale nie widzę żeby się zacinały. Na pewno w tle dużo ich nie uruchomisz przy 750-800 wolnego ramu. Dla tego modelu to raczej Xiaomi.eu, z uwagi na mniejszą ilość preinstalowanych appek i gapsów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje zakup Xiaomi redmi 4a tyko zalezy mi na pisaniu sms na takiej klawiaturze (alfanumerycznej) 

https://www.google.pl/search?q=klawiatura+alfanumeryczna&tbm=isch&imgil=-rfx8l4qE49H4M%3A%3BxneEB_Re9z9AEM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.mgsm.pl%252Fpl%252Fkatalog%252Fhuawei%252Fascendy530%252Ftest%252F822%252F6%252F&source=iu&pf=m&fir=-rfx8l4qE49H4M%3A%2CxneEB_Re9z9AEM%2C_&usg=__m9jFbHAnVprXfBSTtBcHGQbTO5k%3D&biw=1440&bih=794&ved=0ahUKEwie7Kma9fnTAhWILhoKHQtfDE4QyjcIOA&ei=5dIdWd7lLojdaIu-sfAE#imgrc=-rfx8l4qE49H4M:

Byłem w RTV EURO AGD i probowalem ustawic taka klawiature ale sie nie da. Czy jest mozliwosc zainstalowania/wgrania jakos taka klawiature do pisania sms ze słownikiem T9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2017 o 12:04, Mgla napisał:

Witam. Posiadam Redmi 4a zakupiony w media expert z MIUI Global 8.2.6.0 Stable

 

Jaki pewny sklep polecacie do zakupu Redmi 4a  ? z wgranym stabilnym ROM"em bez ZBĘDNYCH ŚMIECI i pełnym Językiem Polskim  

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po zakupie w euro.com.pl  będę miał  Redmi4a z systemem MIUI 8 global ?

 

Na stronie sklepu piszą tak:

zoptymalizowany system MIUI 8

 

Prosty i intuicyjny system MIUI 8

Zaawansowany system Xiaomi MIUI 8 posiada wiele możliwości, a przy tym jest banalnie prosty w obsłudze. Jego płaski interfejs sprawia, że wszystkie funkcje masz zawsze pod ręką, a dopracowana warstwa wizualna cieszy oko. MIUI 8 posiada wiele zaawansowanych możliwości takich jak, automatyczna zmiana tapety, skanowanie kodów QR, konwertowanie jednostek masy, walut i temperatury czy tworzenie wielu zrzutów ekranu do jednego zdjęcia.

 

 

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Mam "mały" problem. Zamówiłem telefon Redmi 4a z Chin i został zatrzymany na cle. Pytają mnie o polską instrukcję obsługi do tego modelu i mają odsyłać tel. na jakąś weryfikację do UKE, że niby brak CE. 
Mógłby mi ktoś, kto kupował z oficjalnej dystrybucji,podrzucić swoją instrukcję obsługi? Macie znaczki CE na telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam "mały" problem. Zamówiłem telefon Redmi 4a z Chin i został zatrzymany na cle. Pytają mnie o polską instrukcję obsługi do tego modelu i mają odsyłać tel. na jakąś weryfikację do UKE, że niby brak CE. 
Mógłby mi ktoś, kto kupował z oficjalnej dystrybucji,podrzucić swoją instrukcję obsługi? Macie znaczki CE na telefonie?

UC Przemyśl ?
Jeżeli tak, to fon musi mieć CE. Inaczej zwrot do Chin.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...