Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

@up

Ok rozumiem :), ale wiadomo, że jest też spora grupa osób w kraju (nie licząc beneficjentów 500+), dla której wydanie nawet 600 zł na telefon jest sporym wydatkiem i taki telefon musi im działać przez co najmniej 2 lata, stąd tak ważna jest ta pewna 2 letnia gwarancja :). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5 kupiłem tam bo byłzauważalnie tańszy (x-kom 1800zł foster 1325zł - vat) a za tego redmi przepłaciłem 20zł (wiedziałem że jest u nich ciut droższy) z uwagi na to że z mokotowa mam tam dobry dojazd (cały czas wisłostradą), wchodzę do nich do sklepu kupuję bez kolejki i wychodzę (za każdym razem jak byłem w x-komie to to kolejki jak cholera + mało salonów) no i wszystkie akcesoria na miejscu: szkło, etui, przejściówka microUSB-usb-c dla mnie ;)

 

Czas to pieniądz więc nie lubię go tracić zwłaszcza w godzinach pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pieniądze Twój wybór

ja swojego wziąłem od Goldiego za 102 dolce, czyli jakieś 420 PLN wtedy

tylko ze od Goldiego to tak jakbym nie miał gwarancji, z fostera byłaby 12 miesięczna... a z polskiej dystrybucji 24 miesięczna

jakby nie to ze wydanie 600 PLN na telefon uważam za zbędny manewr, te 420to dla był max maxów, to brak gwarancji muszę przeżyć

 

ale każdy robi jak chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowo Goldway daje 6 miesięcy gwarancji, jeśli mu zafeedbekujesz (nowomowa :P kiedyś mnie to wpieniało, teraz mam to gdzieś) to dostajesz dodatkowo 6 miesięcy.

masz więc 12 miesięcy - jakikolwiek problem - piszesz do Goldwaya i wysyłasz na swój koszt do Chin (zazwyczaj około 25 PLN do i około 12-15 dolarów powrót)

i czytając telchina widać, ze nie każdy problem zostaje uznany - a nawet jak uznają że wada produktu czasem życzą sobie płatności za robociznę

ja specem nie jestem i podejrzewam że większość ludzi nimi nie jest - po prostu mogą się nie znać - nie wiedzą kiedy np. telefon padł bo coś mu zrobili, a kiedy padł bo coś mu z powodu wadliwego produktu strzeliło, więc jak padnie to pewnie wyślą na naprawę, na swój koszt, nie ważne czy Goldi uzna czy nie :P z góry nikt tego nie wie

jak się nie zgodzisz na "partycypację w kosztach" to masz 2 miechy bez telefonu, który podróżuje po świecie

a i to tylko gwara na 12 miesięcy :P

 

Edytowane przez okobar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak boicie się braku gwarancji... A przecież gwarancja do telefonów od operatora to często fikcja... Ja osobiście spotkałem więcej przypadków jej nierealizowania z przedziwnych nierealnych powodów niż odwrotnie... A druga rzecz jak żyję nie korzystałem...  Jak się zepsuje dam do naprawy albo kupie nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie ktoś napisał że się boi?
Opis odnosil się do tego jak to wygląda. Naprawiałem też sprzęty od operatorów i wiem że za różowo to też nie wygląda. 2 miesiące prawie w serwisie 4 dniowy Sony spędził. To przelało u mnie czarę goryczy, ale to i dobrze.

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanko. Właśnie przyszedł do mnie Redmi 4 A z allegro. I sprzedający informuje, tu cytuję "Przeprowadzenie automatycznej aktualizacji systemu, spowoduje nadpisanie fabrycznej wersji oprogramowania, a więc: brak języka polskiego oraz brak aplikacji google." Wersja MIUI w telefonie 8.1.4.0(MCCMIDI) Global stabilny.

Teraz nie jestem pewien czy to czasem nie jest chiński "global". Przejmować się czy pakować kartę sim i się bawić? W najgorszym wypadku trzeba będzie wgrać na nowo MIUI Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jankus napisał:

W najgorszym wypadku trzeba będzie wgrać na nowo MIUI Polska.

Ale jak na nowo. Ty nie masz Miuipolska, a nazwa wskazuje na oficjalnego globala. Chyba sprzedający nie ma pojęcia o tym co sprzedaje. Jak to jakieś syfmiui to się najprawdopodobniej nie będzie aktualizowało. Jak global to problemu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek, pojawil sie Redmi 4a wersja 2/32GB GLOBAL EDITION (b20) w kolorze czarnym (nie wiem jak inne) zarowno w chinach (preorder) jak i niedlugo dostepny na abo w play. 

Taki link pojawil sie wczoraj: http://www.play.pl/telefony/xiaomi/xiaomi-redmi-4a-32gb/

Jest rowniez ta wersja w preorderze na BG: http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-4A-Global-Edition-5_0-inch-2GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-425-Quad-core-4G-Smartphone-p-1136524.html

Bardzo ladnie sie prezentuje czarny kolor, chociaz troche widac ten plastik jednak. Ciekawa propozycja, tylko czemu nie podniesli ramu do tych 3GB, chyba bylaby za duza konkurencja dla redmi4 i 4x, a moze nawet i 4pro.

r4age.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PurpleHaze napisał:

Z ciekawostek, pojawil sie Redmi 4a wersja 2/32GB GLOBAL EDITION (b20) w kolorze czarnym (nie wiem jak inne) zarowno w chinach (preorder) jak i niedlugo dostepny na abo w play. 

Taki link pojawil sie wczoraj: http://www.play.pl/telefony/xiaomi/xiaomi-redmi-4a-32gb/

Jest rowniez ta wersja w preorderze na BG: http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-4A-Global-Edition-5_0-inch-2GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-425-Quad-core-4G-Smartphone-p-1136524.html

Bardzo ladnie sie prezentuje czarny kolor, chociaz troche widac ten plastik jednak. Ciekawa propozycja, tylko czemu nie podniesli ramu do tych 3GB, chyba bylaby za duza konkurencja dla redmi4 i 4x, a moze nawet i 4pro.

r4age.JPG

Bo oni przesadzają z tymi wersjami. Już sama grupa Redmi 4 w zasadzie niewiele się od siebie różni. Lekko nowszy procesor i już wyczarowany Redmi 4X.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówicie o Redmi 4X to muszę powiedzieć że zamówiłem go w piątek i teraz potrzebowałbym etui dla tego telefonu ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedniego, które pasowałoby na ten telefon. Albo są dla Note 4X albo w ogóle. Czy wobec tego macie jakieś informacje (raczej poza chińskimi serwisami) o etui dla tego telefonu? Ma on podobny rozkład aparatu i czytnika linii papilarnych jak Redmi 3S więc może etui na 3S pasowałoby również tutaj? Wymiary też są całkiem podobne, ma może ktoś możliwość porównania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, moglby ktos napisac jak wypada temperatura kolorow w redmi 4a ? (chodzi o przegladanie zdjec w necie, a nie o to jakie zdjecia robi sam aparat.) Konkretnie to lubie te bardziej naturalne, chlodniejsze a obawiam sie czegos zupelnie odwrotnego.

Podobno ekran redmi pro wypada bardziej naturalnie od a4, ale ten tel jest dla mnie za drogi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, piteris said:

Hej, moglby ktos napisac jak wypada temperatura kolorow w redmi 4a ? (chodzi o przegladanie zdjec w necie, a nie o to jakie zdjecia robi sam aparat.) Konkretnie to lubie te bardziej naturalne, chlodniejsze a obawiam sie czegos zupelnie odwrotnego.

Podobno ekran redmi pro wypada bardziej naturalnie od a4, ale ten tel jest dla mnie za drogi.

 

Trudne pytanie. Każdy postrzega kolory inaczej. Proponowałbym jednak pójść do x-komu lub eurortv i zobaczyć się z wyświetlaczem twarzą w twarz. : )  Miui ma prostą konfigurację wyświetlacza - trójpozycyjną, więc od razu obczaisz pełne spektrum możliwości.

Mój 4A ma chłodny wyświetlacz. Dla mnie nawet zbyt chłodny, a raczej lubię kiedy kolory są zimniejsze, np. tanie samsungi z ich przesterowanymi, czarodziejskimi wyświetlaczami przyprawiają mnie o mdłości. Moim zdaniem jest chłodniej niż naturalnie, kolory mogłyby być nieco bardziej nasycone, a przestawienie konfiguracji na "ciepły", skutkuje żółtawym odcieniem bieli, więc dla mnie nie do przyjęcia.

 

Screen-Shot-2016-01-22-at-8.18.35-AM.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Dziś mój przyszedł i kolory po amoledach to padaka dla oczu. I ta waga urządzenia.

Ale kurczę. Za tą kasę super sprzęt. Miui Eu poszło i testowanie. GPS działa super. Kamera do d. Zasięg anten bardzo dobry. Puki co system śmiga (przywracałem appy przez TB i nadal 1gb ram wolne).

Od dwóch lat nie miałem budżetowego urządzenia. Jakość się podciągnęła. Wszystko działa poprawnie:) W gry nie gram;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, painball napisał:

działa super. Kamera do d. Zasięg anten bardzo dobry.

To taki najtańszy budżetowiec od Xiaomi. Cudów nie ma, ale wszystko działa, mogło by być lepiej, ale w tej cenie bez konkurencjii. Zasięgi sieci, wi-fi, bt we wszystkich Xiaomi jest ok (no może poza GPS, ale to tylko w tych "flagowych").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Krinixoon napisał:

Opłaca się go kupować? Trochę mnie razi to że jest 4-rdzeniowy procesor :/

Procesor daje radę przy normalnym użytkowaniu. Minusy, to mniejsza bateria, brak fingerprinta, plastikowa obudowa i taki sobie ekran, w porównaniu do 4x. Ale cena sporo niższa i wszystko działa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Krinixoon napisał:

Nie wiem czy kupić redmi 4a czy honora 4x.

Zdecydowanie 4a, nowszy tel, Android, obsługuje sd do 256Gb, bt 4.1 (honor 32Gb i bt 4.0), nowszy procesor, na pewno dłuższe wsparcie. Jeszcze 4a zamiast czytnika ma jako jeden z nieliczny h Redmi wybudzenie dwuklikiem. Otwórz sobie porównanie obydwu np na gsmarena i wszystko będziesz wiedział.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam amoleda i powiem, że dobrze patrzy się na 4A.

Telefon idealny jak ktoś używa go jak telefonu ze sporadycznym odpaleniem aplikacji i przeglądarki. Choć osobiście wolałbym baterię 4100mAh, ale żonie w zupełności wystarcza. Lekki, ładny ma to co jej trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Redmi 4a zakupiony w media expert z MIUI Global 8.2.6.0 Stable od 2 dni i mam parę pytań:

1.Jak zrobić tak, by po wyjęciu słuchawek muzyka się zatrzymała a nie leciała dalej z głośnika?

2.Gdy wchodzę w aplikacje SMS albo niektóre inne to pyta się mnie o czy "zezwolić aplikacji SMS na dostęp do zdjęć, multimediów i plików na Twoim urządzeniu?" czy to jest normalne, czy tylko na globalu tak jest?

3.Czy można zrobić ROOTa za pomocą kingoroot?

4.Czy da się wgrać czystego androida, powiedzmy w ver. 6.0.1 i będzie wszystko działać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem full wipe. Teraz, wchodząc w aparat, nie mogę zrobić zdjęcia, bo wyrzuca komunikat o braku karty pamięci (że pamięć nie jest zamontowana). Jak i gdzie mogę zmienić, żeby zdjęcia zapisywało w pamięci wewnętrznej? Już to kiedyś zmieniałem, ale kompletnie nie pamiętam gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, don_kamillo said:

Zrobiłem full wipe. Teraz, wchodząc w aparat, nie mogę zrobić zdjęcia, bo wyrzuca komunikat o braku karty pamięci (że pamięć nie jest zamontowana). Jak i gdzie mogę zmienić, żeby zdjęcia zapisywało w pamięci wewnętrznej? Już to kiedyś zmieniałem, ale kompletnie nie pamiętam gdzie.

Zapewne już znalazłeś, ale tak dla innych ewentualnie szukających:

Ustawienia > Pamięć > Ustawienia nośnika danych (na samym dole)

Z drugiej strony, jeśli nie ma zewnętrznej pamięci, to z automatu powinno wrzucać na wewnętrzną. Tak mi się wydaje przynajmniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne już znalazłeś, ale tak dla innych ewentualnie szukających:
Ustawienia > Pamięć > Ustawienia nośnika danych (na samym dole)
Z drugiej strony, jeśli nie ma zewnętrznej pamięci, to z automatu powinno wrzucać na wewnętrzną. Tak mi się wydaje przynajmniej. 

Nie, nie mam tego. Kojarzę, że coś zmienić trzeba w TWRP, bo tak robiłem wcześniej.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, don_kamillo said:


Nie, nie mam tego. Kojarzę, że coś zmienić trzeba w TWRP, bo tak robiłem wcześniej.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka
 

Hmm... ja jadę na globalu i nigdy nie używałem TWRP. Może ta opcja pojawia się po zamontowaniu karty? Tego nie wiem, bo kartę mam od samego początku.

Screenshot_2017-04-13-23-29-09-353_com.android.settings[1400].png

Edytowane przez omaa kaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...