Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, omaa kaan napisał:

Myślałem przez chwilę o nillkin, używałem wcześniej i nieźle się sprawdziło.

Możesz powiedzieć czy zapewnia też ochronę przed upadkiem? Czy dużo widać obudowy telefonu - myślałem o czarnym nillkin i nie wiem, jak to będzie wyglądało z tym "złotem" a4. Pewnie im mniej będzie go widać, tym lepiej. A co dorzucają do frosted - szkło czy folię?

Dorzucaja folie.

Jak bede w domu zrobie zdjecie telefonu narzeczonej. Ona ma wersje zlota + czerwony nillkin na telefonie. W praktyce nie widac w ogole zlotych plecow (front jest bialy) i etui delikatnie zakrzywia sie i zachodzi na rogi telefonu. Przyciski power i volume sa odsloniete i na nich widac delikatnie kolorek. Wrzuce fotki dzis ~19 jak to wyglada w ten wpis.

@omaa kaan wrzucilem fotki do odpowiedniego tematu - 

 

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, noszę się z zamiarem kupna tego telefonu (Redmi 4A) z oficjalnej dystrybucji w PL.

Mam 2 pytania:

1. czy posiada kompas? (różne źródła różnie podają specyfikację a nie mam zamiaru zgadywać gdzie jest północ korzystając np. z google maps w lesie albo w obcym mieście)

2. jaki jest ekran w dotyku? (przyzwyczajony do śliskiego gorilla glass z powłoką oleofobową nie mogłem przekonać się do plastikowego ekranu z np. nokii X, który był "tępy" bo palec nie chciał się ślizgać)

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, atomic napisał:

1. czy posiada kompas?

Wszystkie Xiaomi mają kompas i żaden nie ma plastikowego ekranu. Jak nie ma w specyfikacjii że to Gorilla glass to jest to Dragontraill lub odpowiednik takowego. Powłoki oleofobowe są, moim zdaniem całkiem niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

kupiłam właśnie Redmi 4A w Euro RTV AGD i mam problem - gdy próbuję wejść w ustawienia, pokazuje się ekran do wprowadzenia wzoru zabezpieczającego (te 9 kropek) i informacja 'podaj hasło ocohrony prywatności". Telefon kupiłam jako nowy i zastanawiam się o co biega, nie mogę w żaden sposób dostać się do ustawień. Czyżbym dostała jakiś używany, źle wyczyszczony egzemplarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, amuamu napisał:

Hej,

kupiłam właśnie Redmi 4A w Euro RTV AGD i mam problem - gdy próbuję wejść w ustawienia, pokazuje się ekran do wprowadzenia wzoru zabezpieczającego (te 9 kropek) i informacja 'podaj hasło ocohrony prywatności". Telefon kupiłam jako nowy i zastanawiam się o co biega, nie mogę w żaden sposób dostać się do ustawień. Czyżbym dostała jakiś używany, źle wyczyszczony egzemplarz?

Telefon na 100% jest z wystawy albo używany np. przez pracownika sklepu. Pracowałem w jednym z takich sklepow i to moje pierwsze podejrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, amuamu napisał:

Hej,

kupiłam właśnie Redmi 4A w Euro RTV AGD i mam problem - gdy próbuję wejść w ustawienia, pokazuje się ekran do wprowadzenia wzoru zabezpieczającego (te 9 kropek) i informacja 'podaj hasło ocohrony prywatności". Telefon kupiłam jako nowy i zastanawiam się o co biega, nie mogę w żaden sposób dostać się do ustawień. Czyżbym dostała jakiś używany, źle wyczyszczony egzemplarz?

Z tego co się orientuję, to NOWY telefon powinien być w zafoliowanym opakowaniu. Napisz czy tak rzeczywiście było. Zresztą tutaj Masz link do jednego z przykładowych "odpakowań" tego telefonu.  Pokazane jest jak to wszystko powinno wyglądać w pudełku: https://www.youtube.com/watch?v=r4RX72IYuYc

Mi się wydaje, że telefon raczej na pewno nie jest z wystawy, ponieważ dopiero co wszedł do sprzedaży, za to bardzo prawdopodobna jest sytuacja o której pisał kolega wyżej, że po prostu któryś z "ciekawych" pracowników, chciał "przetestować" ten model i coś "poknocił", lub zrobił to jakiś klient, który chciał zobaczyć jak działa ten telefon, a że nie było go akurat na wystawie, więc pracownik mu go rozpakował i dał do chwilowej "zabawy". Później oczywiście taki telefon trafił do magazynu, no i miałaś to "szczęście", że Ci go wcisnęli jako nowy.

Jeśli sobie z tym nie poradziłaś i dalej ten problem występuje, to sugerowałbym iść jak najszybciej do sklepu, przedstawić całą sytuację jaką zastałaś po uruchomieniu telefonu i zażądać wymiany na NOWY, oryginalnie zapakowany telefon.

 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie mam jeszcze tego telefonu, więc nie powiem Ci gdzie dokładnie jest to w ustawieniach Redmi 4A, ale przecież możesz sobie w każdym z telefonów ustawić, z jakiego zasięgu chcesz korzystać. Z reguły masz do wyboru: "tylko 2G", "2G/3G", "2G/3G/LTE Auto". Zasięg LTE, będzie pobierał najwięcej % baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie 2G nie ma racjonalnego wytłumaczenia, jeśli w jakikolwiek sposób korzystamy z transmisji pakietowej. Skoro korzystasz z internetu, przestaw na 3G. W trybie 2G, często potencjalny rozmówca dzwoniąc do Ciebie usłyszy komunikat, że masz wyłączony telefon. W 2G nie jest obsługiwany kanał rozmówny i transmisja danych jednocześnie dlatego 3G, gdzie to jest standardem jest lepszą opcją.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma racjonalnych przesłanek za używaniem Globala.

Nie no, telefon ma być dla mnie, nie ja dla niego. Jakiś komfort używania też musi być, nie ma sensu katować się 2G, jak coraz głośniej słychać o 5G. Podobnie jak z animacjami. 

Czyli zostaję, gdzie jestem. 

Edytowane przez don_kamillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz apkę, po ściągnięciu w ustawieniach wchodzisz na sam dół do części Aplikacje ---> Zainstalowane ---> szukasz swojej aplikacji, klikasz w nią i po załadowaniu informacji powinna się pojawić opcja "Przenieś na kartę SD" (prawdopodobnie w kółku na dole, sam ci nie powiem czy tak jest na pewno bo nie mam karty pamięci w telefonie, ale tak jest w zdecydowanej większości przypadków, nie tylko Xiaomi ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, na moim Redmi 4A podczas rozmowy gaśnie ekran i nie da się go uruchomić. Dopiero uruchamia się po zakończeniu rozmowy. Gdy do kogoś dzwonię, to muszę poczekać aż poczta głosowa się sama rozłączy. Czego to może być wina? Pamiętam, że na Mi4 też to miałem, ale jakoś się to naprawiło. Może to być coś od softu? Czujnik zbliżeniowy na pewno nie szwankuje, bo przecież to nowy telefon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zenderable napisał:

Czujnik zbliżeniowy na pewno nie szwankuje, bo przecież to nowy telefon...

Ale może być źle skalibrowany, bo to przecież nowy telefon. Spróbuj skalibrować, jak to nie wina romu, to może pomoże: https://miuipolska.pl/forum/topic/11144-czujnik-zbliżeniowy-w-połączeniach-przychodzących-nie-działa-redmi-3/?do=findComment&comment=257926

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 4 ma większe ogniwo o ok. tysiąc mA, więc i bateria pewno trzyma dłużej.

Przy w miarę normalnym, nieagresywnym użytkowaniu na jednym ładowaniu ja mam 2 dni (na 4a). Przy Redmi 4 może to być ok. 3 dni i w praktyce chyba tak jest. Ale tu niech się jeszcze koledzy wypowiedzą, ja nie mam Redmi 4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2017 o 21:26, Orjon napisał:

Ściągasz apkę, po ściągnięciu w ustawieniach wchodzisz na sam dół do części Aplikacje ---> Zainstalowane ---> szukasz swojej aplikacji, klikasz w nią i po załadowaniu informacji powinna się pojawić opcja "Przenieś na kartę SD" (prawdopodobnie w kółku na dole, sam ci nie powiem czy tak jest na pewno bo nie mam karty pamięci w telefonie, ale tak jest w zdecydowanej większości przypadków, nie tylko Xiaomi ;) )

na Redmi 4A z globalem to nie zadziała....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, okobar napisał:

na Redmi 4A z globalem to nie zadziała....

W końcu zamówiłem 4A żonie. czekamy na przesyłkę.

I od razu mam pytanie czy da się gdzieś ustawić by aplikacje instalowały się na karcie? Czy tylko multimedia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy ktoś ten telefon już ma fizycznie u siebie? Zbliżają się urodziny mojej narzeczonej a jej aktualna xperia m4 aqua z 8GB pamięci wewnętrznej nie pozwala nawet na aktualizacje aplikacji w google play (brak miejsca) więc rozglądam się za czymś dla niej.

Spodobał mi się redmi 4a w kolorze rose gold. Wyświetlacz hd jej wystarczy, czytnik linii papilarnych jest zbędny. Martwi mnie tylko wykonanie z plastiku - jak jest z jakością wykonania? Redmi prime jest już metalowy ale nie ma różowego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Soren napisał:

Cześć

Czy ktoś ten telefon już ma fizycznie u siebie? Zbliżają się urodziny mojej narzeczonej a jej aktualna xperia m4 aqua z 8GB pamięci wewnętrznej nie pozwala nawet na aktualizacje aplikacji w google play (brak miejsca) więc rozglądam się za czymś dla niej.

Spodobał mi się redmi 4a w kolorze rose gold. Wyświetlacz hd jej wystarczy, czytnik linii papilarnych jest zbędny. Martwi mnie tylko wykonanie z plastiku - jak jest z jakością wykonania? Redmi prime jest już metalowy ale nie ma różowego :P

Przeczytaj watek od poczatku, powinna byc tam moja opinia. Ogolnie telefon jest bardzo lekki przypomina wrecz atrape pod tym wzgledem. No i ten plastik jest lekko sliski. Moja kobita zazyczyla sobie do wersji gold nillkin frosted czerwony i to sie sprawdza, raz ze polepsza chwyt, dwa ze tel staje sie troszke ciezszy. Szklo na ekran to moim zdaniem must have wiec tu sie nie ma co rozpisywac. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytając opinii pojechałem na Heroldów, pomacałem i kupiłem różowy egzemplarz.

Wykonanie dobre choć czuc że plecki to nie metal (głównie za sprawą temperatury) ale jakościowo jest dobrze. Ekran bardzo fajny (minimalny jak i mkasymalny poziom jasności robią robotę), aparat na potrzeby mojej lepszej połówki jest wystarczający (selfie + foto notatki na uczelni). UI chodzi bardzo płynnie. Bateria jest dopiero po jednym ładowaniu więc czas pokaże ale jestem dobrej myśli.

 

Ogólnie z prezentu jest zadowolona :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Soren napisał:

Nie czytając opinii pojechałem na Heroldów, pomacałem i kupiłem różowy egzemplarz.

Wykonanie dobre choć czuc że plecki to nie metal (głównie za sprawą temperatury) ale jakościowo jest dobrze. Ekran bardzo fajny (minimalny jak i mkasymalny poziom jasności robią robotę), aparat na potrzeby mojej lepszej połówki jest wystarczający (selfie + foto notatki na uczelni). UI chodzi bardzo płynnie. Bateria jest dopiero po jednym ładowaniu więc czas pokaże ale jestem dobrej myśli.

 

Ogólnie z prezentu jest zadowolona :)

I o to chodzi! A w jakim sklepie kupiłeś?

Czy oficjalny global od goldiego ma syf? zmieniać mu od razu roma czy żonka może na tym zostać? Nie chciałbym syfu bo będzie obsługiwać mobilną aplikacje banku.

Edytowane przez krum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krum napisał:

I o to chodzi! A w jakim sklepie kupiłeś?

Czy oficjalny global od goldiego ma syf? zmieniać mu od razu roma czy żonka może na tym zostać? Nie chciałbym syfu bo będzie obsługiwać mobilną aplikacje banku.

Albo oficjalny global, albo syf od goldiego nie da sie polaczyc jednego z drugim, robisz factory reset i wszelkie ewentualne doinstalowane aplikacje znikaja...
Jesli masz telefon, to wrzuc screen z "informacje o telefonie" z wersja systemu itd bedzie wiadomo co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Przecież ten telefon jest dostępny bez problemu, choćby w RTVeuro, X-kom, czy Komputronik za 599 zł. Pal sześć o te 20 zł różnicy, ale patrząc na tą stronę internetową sklepu, to przecież to są sprowadzane we własnym zakresie telefony, z gwarancją tylko 12 miesięczną w niewiadomym serwisie. Redmi 4A z wyżej wymienionych "sieciówek", pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji ABC Data i obowiązuje normalna 2 letnia gwarancja w autoryzowanym serwisie (firma S.B.E. Polska) na oryginalnych częściach.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, electro69 napisał:

@up

Przecież ten telefon jest dostępny bez problemu, choćby w RTVeuro, X-kom, czy Komputronik za 599 zł. Pal sześć o te 20 zł różnicy, ale patrząc na tą stronę internetową sklepu, to przecież to są sprowadzane we własnym zakresie telefony, z gwarancją tylko 12 miesięczną w niewiadomym serwisie. Redmi 4A z wyżej wymienionych "sieciówek", pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji ABC Data i obowiązuje normalna 2 letnia gwarancja w autoryzowanym serwisie (firma S.B.E. Polska) na oryginalnych częściach.

He he pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...