Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


XiaoRén

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 29.09.2017 o 23:49, Morfeusz napisał:

 

Czy w najnowszym Miui Polska jest możliwość ustawić zegar  do sprawdzenia godziny przy wyłączony wyświetlaczu, np. sama godzina w szarym kolorze itp? 

 

To nie jest ekran amolod więc jak ty chcesz zeby cos wyświetlał i był wyłączony jednocześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kdokamil napisał:

To nie jest ekran amolod więc jak ty chcesz zeby cos wyświetlał i był wyłączony jednocześnie?

W moim starym Sony Ericssonie w klasycznym bezdotykowcu nie było ani IPS ani amoleda a godzinę w ten sposób pokazywało. Więc technologia zaprzeszła a jednak było. Pro 4 nie jest moim telefonem a kobiety która używała do tej pory także klasycznego telefonu bezdotykowego i to ona pytała się czy coś takiego jest możliwe, bo wcześniej w Samsungu miała a wygodniej sprawdzać godzinę bez włączania całego wyświetlacza. 

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Która z wersji redmi 4 ma najlepsze parametry 

Nie rozróżniam ich 

Redmi 4 , redmi 4pro, redmi 4x czy redmi 4a ? 

Trochę zamieszanie z tym oznaczeniem.,

 w redmi note4 wersja  "X" miała najlepsze parametry 

Jak jest w tym wypadku ?

Edytowane przez 2zerozero7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!
Od dłuższej chwili zastanawia mnie jedna rzecz: czy MIUIPolska ma wbudowanego root'a? W paru miejscach czytałem, jakoby miało to być w panelu sterowania, w ustawieniach uprawnień, ale u mnie nie znalazłem nic takiego..

Zastanawiam się, czy powinienem przez TWRP doinstalować np. SuperSU?

Screenshot_2017-12-08-12-50-54-349_com.android.settings.pngScreenshot_2017-12-08-12-51-18-784_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

niestety polak mądry po szkodzie - kupiłem redmi 4 prime / pro z uwagi na wdg. mnie najlepszą specyfikację względem ceny. 

Wiedziałem że aparat gorszy np. w porównaniu do huawei p9 ale się nie zraziłem. 

I mam problemy z zasięgiem LTE - o ile w większej miejscowości nie mam z tym problemów (choć i w Krakowie zdarzają się problemy) tak zdarza się że jak tylko gdzieś wyjadę to telefon od razu przełącza się na 3G, czasem na chwilę złapie H+, kiedy moi znajomi mają cały czas LTE. Oczywiście na 3G i H+ (które się cały czas przełącza nie wiem czemu) nie ma mowy w ogóle o korzystaniu z internetu. 

 

Teraz korzystam z Lajt mobile czyli sieć plus, ale może ktoś poleci do tego telefonu jakiegoś innego operatora, gdzie nie będę miał aż takich problemów z netem. Wiem, że ten telefon nie obsługuje wszystkich pasm LTE w Polsce i dlatego jest problem, choć nie rozumiem tego przełączania pomiędzy 3G a H+ cały czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
niestety polak mądry po szkodzie - kupiłem redmi 4 prime / pro z uwagi na wdg. mnie najlepszą specyfikację względem ceny. 
Wiedziałem że aparat gorszy np. w porównaniu do huawei p9 ale się nie zraziłem. 
I mam problemy z zasięgiem LTE - o ile w większej miejscowości nie mam z tym problemów (choć i w Krakowie zdarzają się problemy) tak zdarza się że jak tylko gdzieś wyjadę to telefon od razu przełącza się na 3G, czasem na chwilę złapie H+, kiedy moi znajomi mają cały czas LTE. Oczywiście na 3G i H+ (które się cały czas przełącza nie wiem czemu) nie ma mowy w ogóle o korzystaniu z internetu. 
 
Teraz korzystam z Lajt mobile czyli sieć plus, ale może ktoś poleci do tego telefonu jakiegoś innego operatora, gdzie nie będę miał aż takich problemów z netem. Wiem, że ten telefon nie obsługuje wszystkich pasm LTE w Polsce i dlatego jest problem, choć nie rozumiem tego przełączania pomiędzy 3G a H+ cały czas. 
Ten tel nie ma LTE 800 MHz

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam MIUI 8.2 by xiaomi.eu 7.1.19 a chciałbym zaktualizować go do najnowszego czyli takiego MIUI: 7.12.28 (mam redmi 4 pro) więc pobieram zipa z https://miuipolska.pl/download/ i poprzez funkcje "Zainstaluj aktualizacje z pliku .zip" odpalam i aktualizuje się bez problemów i naruszenia danych? czy mam czegoś się obawiać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2017 o 23:52, rexikon napisał:

Mam MIUI 8.2 by xiaomi.eu 7.1.19 a chciałbym zaktualizować go do najnowszego czyli takiego MIUI: 7.12.28 (mam redmi 4 pro) więc pobieram zipa z https://miuipolska.pl/download/ i poprzez funkcje "Zainstaluj aktualizacje z pliku .zip" odpalam i aktualizuje się bez problemów i naruszenia danych? czy mam czegoś się obawiać? 

Ja tak zawsze robię i jak dotąd bez problemów. Robię oczywiście kopie zapasową przed instalacją na wszelki wypadek ale jeszcze nie musiałem jej używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzegorz K :D
A powiedz mi ktoś o takim czymś jak Magisk, bez problemu i naruszenia systemu odrotuje go i zainstaluje najnowszego magiska przez recovery mode? czy może jakąś wersje specjalną pod mój telefon ( Redmi 4 pro) ? Proszę o poradę bo nie wiem jakiego magiska zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Grimus23 napisał:

Czy jeśli mam wszystko porobione w telefonie, to jest normalnie sobie tygodniowe xiaomi pl pobieram to mogę normalnie pobrać to samo tylko china stable i tak samo instalować?

Jak zainstalujesz china stable to zablokujesz sobie bootloader i będziesz mógł instalować tylko oficjalne Romy (do ponownego odblokowania), a jak będziesz instalował xiaomi.eu to masz gwarancje że nie zablokujesz i możesz instalować dowolne. Poczytaj sobie o różnicach https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przepraszam ze tu pisze, ale nie gdzie nie znalazłam o tym wątku.

Otóż, od jakiegoś czasu nie działa mi ekran przy przychodzących powiadomieniach, od tak nie włącza się, działo się tak już przed aktualizacją do 8.5.4.0

Ktoś może tak ma i wie jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Od jakiegoś czasu używam Redmi Note 4 PRO i mam z nim kilka problemów. Najbardziej uciążliwym: po aktualizacji softu wystąpił problem z GPSem. Zniknął zarówno widget go włączający, jak i jakiekolwiek ustawienia, aplikacje typu GPS test nie wykrywają żadnej satelity. Kiedyś miałem taki sam problem, który zniknął samoczynnie po kilku dniach. Teraz znów się pojawił. Rom oficjalny MIUI 9.2.2.0. 

Jeśli napisałem posta w złym miejscu proszę i przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2018 o 22:37, Grzegorz K napisał:

Jak zainstalujesz china stable to zablokujesz sobie bootloader i będziesz mógł instalować tylko oficjalne Romy (do ponownego odblokowania), a jak będziesz instalował xiaomi.eu to masz gwarancje że nie zablokujesz i możesz instalować dowolne. Poczytaj sobie o różnicach https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/

Po zainstalowaniu globala także zablokuję bootloader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

 posiadam REDMI 4 2/16GB, po aktualizacji do MIUI: 8.3.22/9.6 zniknęła mi opcja umożliwiająca odblokowanie ekranu na 5 minut.

Dokładniej, gdy raz odblokowałem telefon kodem/odciskiem palca to mogłem wygaszać ekran i go włączać a system przez 5 minut od odblokowania nie wołał o hasło.

Obecnie nie ma takiej opcji bądź jej nie widzę, wcześniej była na samym dole w zaawansowanych opcjach Ekrany blokady i odcisku Palca. Czy ktoś orientuje się jak tą funkcję przywrócić?

Nie dawno konfigurowałem znajomemu REDMI 4X na nowszym androidzie i tam ta opcja była aktywna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woła o hasło (PIN) a następne to co na screenie. Zmieniłem na wzór ale nic nowego się nie pojawiło.

Ciekawi mnie czy to jakiś wyjątkowy problem tylko u mnie czy jakiś błąd czy też celowe/planowane zniknięcie tej opcji.

Był to mój pierwszy update, wcześniej tylko zdejmowałem Bootloader`a i wgrywałem miui Polska z 18 maja 2017.

Screenshot_2018-03-29-13-27-25-331_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, blablowy napisał:

Ciekawi mnie czy to jakiś wyjątkowy problem tylko u mnie czy jakiś błąd czy też celowe/planowane zniknięcie tej opcji.

 Tu to chyba powinno być. Raczej problem tej konkretnej wersji romu dla twojego telefonu, ale musiał by ci to potwierdzić ktoś z Redmi 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 29.03.2018 o 12:29, blablowy napisał:

Witam,

 posiadam REDMI 4 2/16GB, po aktualizacji do MIUI: 8.3.22/9.6 zniknęła mi opcja umożliwiająca odblokowanie ekranu na 5 minut.

Dokładniej, gdy raz odblokowałem telefon kodem/odciskiem palca to mogłem wygaszać ekran i go włączać a system przez 5 minut od odblokowania nie wołał o hasło.

Obecnie nie ma takiej opcji bądź jej nie widzę, wcześniej była na samym dole w zaawansowanych opcjach Ekrany blokady i odcisku Palca. Czy ktoś orientuje się jak tą funkcję przywrócić?

Nie dawno konfigurowałem znajomemu REDMI 4X na nowszym androidzie i tam ta opcja była aktywna.

 

Od wersji 8.3.8 nie ma tej opcji, musisz wgrać 8.3.1. Niestety w późniejszych ROMach nie poprawiono tego, a szkoda, bo używam i bez tej opcji nie ma dla mnie sensu używanie blokady (stan na 21.08.18). Mam nadzieję, że to w końcu poprawią, już kiedyś taki sam problem był i przywrócili tą opcję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...