Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


XiaoRén

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Sebson napisał:

W telefonie mam puki co global 8.2.10 ale to jest andek 6.0.1.

Jest global dev na 7, ale na razie daj sobie spokój http://en.miui.com/download-309.html#468 Dział dla twojego telefonu to Redmi Note 4x, bo tak nazywa się ten model na Chiny. Na rynki globalne nazywa się Note 4 i taki kupiłeś. Przyrostki pro, prime i tym podobne nie mają tu znaczenia, to jedynie różnice w ilości pamięci, ale model i romy te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli rozumiem, że nadal na androida 7 trzeba czekać? Na 6.0.1 działa dobrze, ale te bycze menu, ten pasek powiadomień, to takie ogromne, na ekranie mało co sie mieści. Czcionke mam najmniejszą ale to nie to, tu chodzi o skalowanie ekranu. Widzialam, ze ponoc ma byc w 7? Przydaloby sie bardzo, toz to ekran 5.5 fhd a nie 5 hd, bo tak to wszystko wyglada.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że Redmi 4 Prime nie dostanie miui9 ? Podobno wyszła jakaś nowa lista i ten model został z niej usunięty....

Jeśli to prawda to czuję się ostro wydymany bo cała pozostała seria Redmi 4/X/A/Note dostanie miui 9...ba!  nawet kilkuletnie Redmi mają dostać update.... czuję się zawiedziony bo to był mój pierwszy smartfon Xiaomi i od razu wybrałem chyba najgorszy możliwy model....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

In addition to being a long time coming, Xiaomi fans are excited for MIUI 9 because of the wide range of smartphones that will be supported with it. The Xiaomi Mi 5X, Mi 6, and Redmi Note 4X will be getting the update on Friday, August 11. On August 25, Chinese models of the Mi MIX, Mi Note 2, Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 5c, Mi Max 2, Mi Max 32G, Mi Max 64G/128G, Mi 4S, Mi 4c, Mi Note Pro, and Redmi 4X. Then all other Xiaomi and Redmi phones, except for the Mi 1, Mi 1S, and Mi 2A will follow.

https://www.slashgear.com/xiaomi-miui-9-launch-is-almost-here-heres-whats-coming-07494226/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to na jakimś anglojęzycznym forum na które trafiłem przypadkowo...ludzie tam pisali że ten model nie jest już produkowany i że nie dostanie aktualizacji do miui9, że ogólnie został porzucony bo jest mało popularny na świecie w stosunku do choćby R4X.

Ale dobrze wiedzieć że to nie prawda, dziękuję za szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, że Redmi 4 Pro/Prime jest zaskakująco często pomijany we wszelkiego rodzaju zestawieniach albo listach.

Natomiast widziałem już kilka artykułów które mówiły to co powyżej, czyli że wszystkie urządzenia z wyjątkiem Mi 1, Mi 1S oraz Mi 2A dostaną uaktualnienie do Miui 9.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Achi napisał:

Było to na jakimś anglojęzycznym forum na które trafiłem przypadkowo...ludzie tam pisali że ten model nie jest już produkowany i że nie dostanie aktualizacji do miui9, że ogólnie został porzucony bo jest mało popularny na świecie w stosunku do choćby R4X.

Ale dobrze wiedzieć że to nie prawda, dziękuję za szybką odpowiedź :)

Bo dla żółtych widać nie liczy się jakość tylko ilość, im więcej sprzedanego urządzenia tym lepiej. Mimo że Redmi 4 Pro jest dużo lepszy niż 4A czy 4X pewnie będzie coraz bardziej zaniedbywany.

To żałosne ale prawdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vergiliusz napisał:

Bo dla żółtych widać nie liczy się jakość tylko ilość, im więcej sprzedanego urządzenia tym lepiej. Mimo że Redmi 4 Pro jest dużo lepszy niż 4A czy 4X pewnie będzie coraz bardziej zaniedbywany.

To żałosne ale prawdzie.

 

Napisałeś dokładnie to co pisali na tym forum....szkoda bo jednym z powodów dla którego kupiłem R4 Prime było głupie myślenie że będę miał lepsze wsparcie... cóż, człowiek uczy się całe życie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Achi napisał:

Napisałeś dokładnie to co pisali na tym forum....szkoda bo jednym z powodów dla którego kupiłem R4 Prime było głupie myślenie że będę miał lepsze wsparcie... cóż, człowiek uczy się całe życie ;)

Też mam ten model a nawet dwa i na to samo liczyłem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tpawel napisał:

Komentujecie jakieś ploty wyssane z palca. Będzie miui9. Nie ma powodu żeby nie było. Xiaomi nie porzuca tak szybko telefonów. Wystarczy zobaczyć sobie w dziale pobierz miui jakie telefony są updatowane

Nie komentujemy a przynajmniej ja tego że nie będzie aktualizacji dla tego modelu, tylko to że akurat ten model jest traktowany po macoszemu a większa uwaga kładziona jest na słabszy ale lepiej sprzedający się model 4X.

Redmi 4X ma i nugata i lepsze wsparcie a Redmi 4 Pro/Prime niestety jest traktowane jak modele słabsze i starsze na równi z Redmi 3 i podobnymi wiekowo.

Mi tylko o to chodzi. Ja sam nigdzie nie znalazłem informcji o tym jakoby Redmi 4 Pro miał być wycofany i zapomniany zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 4x ma nougata bo jest nowszy. Tylko tyle i aż tyle.
I nie ma się co podniecać nowym numerkiem androida bo raz że to mało co znaczy w miui a dwa w większości przypadków na początku są problemy z działaniem. Parę już takich updatów już przeżyłem. Na redmi 4x też mam jeszcze 6.0-celowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tpawel napisał:

Redmi 4x ma nougata bo jest nowszy. Tylko tyle i aż tyle.
I nie ma się co podniecać nowym numerkiem androida bo raz że to mało co znaczy w miui ..........

Tak to podstawowa prawda, najwięcej daje właśnie wersja nakładki i często ma rozwiązania których w Androidzie jeszcze nie ma albo nie będzie wcale.

Mi najbardziej zależało na split screen no ale cóż, nie będzie to nie będzie. Żyło się bez tego to będzie można żyć dalej a konfliktów zbrojnych to nie rozwiąże :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Vergiliusz napisał:

Mi najbardziej zależało na split screen no ale cóż, nie będzie to nie będzie.

 

Ale czemu ma nie być? Przecież z informacji którą zacytowałem jasno wynika, ze wszystkie urządzenia oprócz garstki dostana MIUI 9 ktore bedzie mialo split sceen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Shamharoth napisał:

Ale czemu ma nie być? Przecież z informacji którą zacytowałem jasno wynika, ze wszystkie urządzenia oprócz garstki dostana MIUI 9 ktore bedzie mialo split sceen?

Miui tak, ale split screen dostaną tylko urządzenia z Androidem 7

Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziekuje za odpowiedź.

Sugerowałem się tym:

Split Screen: MIUI 9 will most likely come with a split screen functionality. While this is a native feature of Android Nougat, Xiaomi may also make it available for devices running Android 6.0 Marshmallow or below.

http://www.guidingtech.com/69330/xiaomi-miui-9-release-date-nougat-update/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

wczoraj mój LG V10 padł ofiarą okrutnego zaniedbania LG (bootloop), więc postanowiłem kupić telefon.

Zaryzykowałem wybierając nieznaną markę, Xiaomi. Wybór padł na Xiaomi Redmi 4.

UI bardzo przyjazne, niemalże tak dobre jak LGUX. Jako fan modyfikacji smartfonów postanowiłem wejść na xda i sprawdzić, czy mój nowy zakup posiada wsparcie deweloperów.

Okazało się, że ma i to duże, jednak jest trochę nieścisłości poprzez nazewnictwo. MIDO, SD, 4X, itd. Kompletnie się pogubiłem, którą dokładnie wersję posiadam. Czy mógłby ktoś mi pomóc w rozpoznaniu? Chciałbym niedługo zabrać się za jakiś RR, a nie chcę przypadkiem zainstalować niekompatybilnej wersji z moim modelem. W załączniku wysyłam parę zdjęć z CPU-Z.

Dodatkowo mam parę pytań, za każdą odpowiedź byłbym niezmiernie wdzięczny, gdyż MIUI to dla mnie kompletnie nowość:

1) Gdzie mogę znaleźć ustawienia aparatu do nagrywania w slow-motion(znalezione, ale jakość to jakieś nieporozumienie), 4K, rozdzielczości zdjęć? (stock'owy aparat jest strasznie minimalistyczny i nie ma zbyt wielu ustawień, albo po prostu źle szukam).

2) Jak to jest z gwarancją? Na xda mówią, ze root'owanie i odblokowywanie bootloadera nie unieważnia gwarancji, jedynie wgranie nieoficjalnego oprogramowania typu RR może ją unieważnić.

3) Jak to jest z aktualizacjami u Xiaomi? Czy telefon ma szansę na aktualizację do Android 8.0?

4) Niestety, telefon nie posiada NFC. Czy istnieje możliwość dokupienia w jakiś sposób tego modułu do telefonu?

Byłoby mi bardzo miło, gdybym otrzymał odpowiedź na nurtujące mnie pytania.

Serdecznie pozdrawiam,

Kamil

Screeny:

 

 

 

ff9bdb79e885d2e6e060e4f033cab491.jpg2afb962b272f1da6b1c60803ad2a52b5.jpg3dcc09e3d68233c0074231ef358233cb.jpg1ba5cfda5b6a29f2696577c85eba4e8e.jpg

 

 

 

Edytowane przez kamil79123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamil79123 napisał:

2) Jak to jest z gwarancją? Na xda mówią, ze root'owanie i odblokowywanie bootloadera nie unieważnia gwarancji, jedynie wgranie nieoficjalnego oprogramowania typu RR może ją unieważnić. Jest tak jak piszesz.

3) Jak to jest z aktualizacjami u Xiaomi? Czy telefon ma szansę na aktualizację do Android 8.0? Będzie, albo nie będzie, tak.. 50/50...

4) Niestety, telefon nie posiada NFC. Czy istnieje możliwość dokupienia w jakiś sposób tego modułu do telefonu? Kiedyś były naklejki w bankach do płatności, nie wiem czy dalej są.

 

Proszę bardzo :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedzi. :)

Ubolewam jedynie nad tym, że to tak dobrego telefonu ze średniej półki nie dodano modułu NFC... To już mój zabytek LG L5 go posiadał.

A co do tego aparatu - jak to jest z tymi ustawieniami?

Generalnie aparat jest niestety... dość mizerny, porównując do mojego byłego V10... Ale wiem, że oprogramowanie robi swoje. Może  istnieje jakiś mod, który by poprawiał w jakikolwiek sposób jakość zdjęć? A może jakaś aplikacja, typu Open Camera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 6.09.2017 o 10:40, kamil79123 napisał:

Bardzo dziękuje za odpowiedzi. :)

Ubolewam jedynie nad tym, że to tak dobrego telefonu ze średniej półki nie dodano modułu NFC... To już mój zabytek LG L5 go posiadał.

A co do tego aparatu - jak to jest z tymi ustawieniami?

Generalnie aparat jest niestety... dość mizerny, porównując do mojego byłego V10... Ale wiem, że oprogramowanie robi swoje. Może  istnieje jakiś mod, który by poprawiał w jakikolwiek sposób jakość zdjęć? A może jakaś aplikacja, typu Open Camera?

NFC nie ma nawet MI5X - zapewne u nich nie jest popularne płacenie zbliżeniowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to NFC było stosowane tylko do płatności. Nie wiem, co Xiaomi myślało świadomie nie dodając modułu NFC, po prostu szkoda. Za to w Mi6 NFC jest, więc tym bardziej tego nie rozumiem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Redmi to seria budżetowa wykastrowana ze wszystkiego co nie jest potrzebne do podstawowych czynności. Chcesz NFC, kupujesz coś z serii Mi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dwa pytania odnośnie tego telefonu. Kiedy korzysta się z internetu nie ma zupełnie grafiki, nawet napis google zniknął. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy jest to wina softu/ustawień (najnowszy Miui Polska) czy coś innego blokuje?

Czy w najnowszym Miui Polska jest możliwość ustawić zegara  do sprawdzenia godziny przy wyłączonym wyświetlaczu, np. sama godzina w szarym kolorze itp? 

Jeżeli ktoś orientuje się w tym, to proszę o łopatologiczne wskazówki. 

Z góry dzięki za ewentualną pomoc. 

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...