Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


XiaoRén

Rekomendowane odpowiedzi

@zdzislaw422 ja swojego Redmi 4 pro używam już od grudnia i z czystym sumieniem mogę go polecić. Te negatywne komentarze raczej odnosiły się do modelu Redmi 4 z tego co kojarzę. Wykonanie telefonu bardzo dobre, po pół roku nic nie trzeszczy, czy odpada. Telefon pewnie trzyma się w dłoni. Jedynie pojawiły się niewielkie ryski na szlifach w miejscu gdzie etui było odkryte. Telefon śmiga jak należy, zero przycinek  - dla mnie w zupełności wystarcza. Do MIUI trzeba się przyzwyczaić, ale ja już teraz nie wyobrażam sobie innej nakładki na andka. Jedynie co mnie denerwuję to ciągle występujący problem z opóźnionymi powiadomieniami/synchronizacją od gmaila często jeszcze z messengera dochodzą z lekkim opuźnieniem (tylko tych dwóch apek używam najczęsciej więc coś tam mogę się wypowiedzieć) - ale to często pojawiający się problem na MIUI. Jeśli nie oczekujesz cudów od aparatu (zwłaszcza przy sztucznym oświetleniu i słabym świetle) z budżetowca to powinieneś być zadowolony. Cieżko jest też znaleźć dobre szkło pokrywające cały ekran - są tylko mniejsze albo tylko maskujące przez odpowiednie malowanie ramek farbą. 

Edytowane przez konar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, taka sytuacja. Ekran blokady na telefonie - nie da się do niego dostać. Chcę zrobić reset do ustawień fabrycznych żeby wejść do środka. Wgrany najnowszy global - brak edl, deep flash nie działa. W recovery brak opcji full wipe, jest tylko to menu gdzie mogę wejść w download (nie działa), fastboot, recovery. Po wejściu w recovery logo telefonu i kabelek - po podłączeniu do Mi Pc Suite nie trybi bo nie obsługuje Androida 6. Ani na chińskiej ani na angielskiej. Co zrobić żeby dostać się do telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, art12 napisał:

po podłączeniu do Mi Pc Suite nie trybi bo nie obsługuje Androida 6. Ani na chińskiej ani na angielskiej. Co zrobić żeby dostać się do telefonu?

1. Chińskie MiPcSuite powinno zadziałać, ale tylko jak podłączysz telefon w trybie recovery (rysunek tel z kabelkiem), a tryb recovery uruchomisz trzymając wszystkie 3 klawisze (vol+ vol- i power) jak nie chce przejść do recovery z tego chińskiego menu serwisowego. Tu masz temat z kosza z przetłumaczonym chińskim ekranem: https://miuipolska.pl/forum/topic/23420-odzyskanie-blokady-telefonu/?do=findComment&comment=324876

2. Albo reset z chmury Mi jak zalogowany na konto Xiaomi

3. Reset z poziomu konta googla Find device, jak był zalogowany do googla

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chińskie MiPcSuite powinno zadziałać, ale tylko jak podłączysz telefon w trybie recovery (rysunek tel z kabelkiem), a tryb recovery uruchomisz trzymając wszystkie 3 klawisze (vol+ vol- i power) jak nie chce przejść do recovery z tego chińskiego menu serwisowego. Tu masz temat z kosza z przetłumaczonym chińskim ekranem: https://miuipolska.pl/forum/topic/23420-odzyskanie-blokady-telefonu/?do=findComment&comment=324876

2. Albo reset z chmury Mi jak zalogowany na konto Xiaomi

3. Reset z poziomu konta googla Find device, jak był zalogowany do googla

 

1. Przez MPS nie działa, po podłączeniu w trybie recovery wyskakuje czerwony wykrzyknik. Zrobiłem to samo na angkelskiej wersji i mam komunikat - device is not supported. Wygrzebałem w necie, ze program nie obsługuje redmi 4, co w sumie byloby niedorzeczne..

E:

2 i 3 - A jeśli nie ma włączonego WiFi ani danych mobilnych?

 

Tapatalking Swiftem z OP3T

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, art12 napisał:

Wygrzebałem w necie, ze program nie obsługuje redmi 4,

Wszystko jest możliwe, ale na Redmi 4a kolegom zadziałało, a na 4 pro nawet rom udało się wgrać https://miuipolska.pl/forum/topic/23584-problem-po-aktualizacji-nie-działa-recoverydownloadprzywracanie-ustawień/?do=findComment&comment=326618

Próbuj przez googla "Menedzer urządzeń android", lub chmurę Mi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seler napisał:

Kolejne pytanko, jako że nie mam gdzie sprawdzić tego tel przed zakupem to popatrzyłem na redmi 3 pro kolegi, to prawda że w aplikacji messenger nie ma dymków na tym telefonie?

Są tylko trzeba je włączyć w ustawieniach, ogólnie MIUI do wszystkiego wyłączą uprawnienia, u mnie messenger sam się poprosił o możliwość wyświetlania dymków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, czyli to nie problem. Jeszcze co do tych ramek czarnych na ekranie, zauważyłem że są w wersji złotej, w białej ich nie ma, a co z szarym i czarnym? Chciałem złoty ale strasznie mi się te ramki nie podobają.

507553924_2_1000x700_xiaomi-redmi-4-pro-

 

507552852_2_1000x700_xiaomi-redmi-4-pro-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jest tak, są:

1. Stare wersje: cała złota, cała biała i cała czarna mające szerokie ramki.
2. Nowe wersje: cała biała, biały front-złoty tył mające wąskie ramki (nie wiem czy poprawiali w ten sposób czarną wersję, ale logika podpowiada, że tak; na czarnym i tak nie widać szerszej ramki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

mam pytanie odnośnie dostępnego RAMU. Mam Redmi 4 pro, pokazuje na nim przeważnie między 1.3 GB a 1.8 GM z 3 GB wolnych po wyłączeniu wszystkiego czyli bardzo różnie. Mam jeszcze drugiego Xiaomi Mi4C wersję 2/16. Tutaj po wyłączeniu wszystkiego mam między ok 900 MB a 1GB wolnego czyli jakby sam system zabierał dużo mniej RAMU? Czym to może być spowodowane. Na obu mam ten sam ROM xiaomi.eu 7.4.20, a na tym MI4C zdecydowanie więcej programów z których korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem i nie chodzi mi o to, że mam z tym jakiś problem ale chodzi o to, że kupując smartfona z większym RAMem ja bym jednak chciał mieć więcej tego RAMu. Jednak Redmi 4 pro zużywa o około 0,5 GB więcej niż MI4C

Chciałbym tylko wiedzieć czy to faktycznie tak ma być czy jest może jakiś problem z moim Redmi. Może osoby, które mają Redmi 4 pro mogłyby napisać ile im zostaje wolnego RAMu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak Ty @Radek86, jak wyłączyłem animacje systemowe to miałem zależnie od momentu do 200 MB więcej wolnego RAM.

U mnie natomiast jest inna przypadłość, która mnie momentami niepokoi. Telefon z opóźnieniem reaguje na wybudzanie przyciskiem, czasem trzeba odczekać kilka sekund i dopiero podświetla ekran. Ma ktoś podobnie? Mam MIUI Polska.

PS. szerokie ramki są koszmarne, mam telefon od 2 miesięcy a dalej nie przywykłem i chyba nigdy to nie nastąpi. Te ramki są częścią front panelu obudowy czy wyświetlacza?

Edytowane przez osimaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z tutaj obecnych ma lub może porównać jakość rozmów na głośnomówiącym z redmi 4 pro i roidmi 2s?
Telefon mam zapięty na uchwycie z włączonym głośnikiem w czasie rozmowy i rozmówcy twierdzą, że doskonale mnie słyszą.
Czy roidmi będzie miał lepszą jakość głosu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

W poniedzialek przyjedzie do mnie Redmi 4x w wersji 3/32 z Ibouygou . Nie wiem z jakim oprogramowaniem bedzie ale wolalbym sie juz przygotowac do ewentualnego wgrywania i dlatego pytam jaka wersje softu polecacie ?  Z tego co udalo mi sie do tej pory wyczytac to duzo osob poleca globala 8.2.1 ze wzgledu na dlugosc pracy na baterii . A jak jest z Xiaomi.eu   ? Ktora wersje mozna spokojnie na poczatek wgrac ? Troche wypadlem z obiegu bo ostatni raz aktualizowalem mojego Redmi 2 Prime jakies pol roku temu ;)  

Edytowane przez drabollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2017 o 12:28, konar napisał:

Cieżko jest też znaleźć dobre szkło pokrywające cały ekran - są tylko mniejsze albo tylko maskujące przez odpowiednie malowanie ramek farbą. 

Cześć, no właśnie mnie trochę to powstrzymuje przed podjęciem decyzji zakupowej. Wolę mieć jakąś ochronę ekranu, folia czy szkło hartowane to bez znaczenia, ważne by coś mogło być, a jeśli ekran jest jakiś zaokrąglony po bokach to jak to rozwiązać? Masz jakiś konkretny model folii lub szkła pasujący do tego telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Jestem tu nowy mam telefon Xiaomi od 2 tygodni jestem laikiem w sprawach romów itd. Kupiłem redmi note 4 z procesroem snap 625 i 3 gb ram ekran 5,5 cala w skelpie sferis. I mam pytanie czy to jest redmi note 4 czy redmi 4 pro. Bo na forum u was redmi note 4 jest opisany z prockiem Helio X20 a ten co mam jako redmi 4/4 pro a w telefonie mam napisane redmi note 4. I czy jest jakiś global rom z androidem 7.0? W telefonie mam puki co global 8.2.10 ale to jest andek 6.0.1.

Edytowane przez Sebson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...