Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


XiaoRén

Rekomendowane odpowiedzi

No wlaśnie a którą warto instalować? najnowszą czy może stable? jest taka w ogole. Tak jak pisałem, mam zablokowany bootloader a ostatnio gdy chciałem go odblokować ucegliłem telefon na trzy dni, wieć nie wiem czy chce się w to pchać znów jeśli korzyści są znikome lub co gorsza bateria ma trzymać słabiej (takie rzeczy też czytałem, ale dotyczyły jakiejś starej wersji). Dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, XiaoRén napisał:

Nie. Bez wymiany całego przedniego panelu się nie obejdzie.

Samemu zobacz. Xiaomi.eu jest romem bazującym na chińskim, ale spolszczonym i ulepszonym.

a to słabo... a jest to operacja do zrobienia samemu czy raczej wchodzi w gre tylko specjalista? i czy  dostanie się przedni panel na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pejta napisał:

Panowie proszę o info w sprawie tej czarnej ramki.

 

11 godzin temu, kdokamil napisał:

No wlaśnie a którą warto instalować? najnowszą czy może stable? jest taka w ogole. Tak jak pisałem, mam zablokowany bootloader a ostatnio gdy chciałem go odblokować ucegliłem telefon na trzy dni, wieć nie wiem czy chce się w to pchać znów jeśli korzyści są znikome lub co gorsza bateria ma trzymać słabiej (takie rzeczy też czytałem, ale dotyczyły jakiejś starej wersji). Dlatego pytam

Jak odblokowanie bootloadera jest dla Ciebie za trudne to zostań na globalu.

Edytowane przez rogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mikolaj119922 napisał:

a to słabo... a jest to operacja do zrobienia samemu czy raczej wchodzi w gre tylko specjalista? i czy  dostanie się przedni panel na allegro?

N allegro nie dostaniesz, raczej tylko na ali. A co do tego, czy sam, czy w serwisie, zależy czy jesteś majsterkowiczem, czy się na tym znasz, czy czujesz się pewnie i chcesz ryzykować. Ja bym samemu nie reperował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rogi napisał:

 

Jak odblokowanie bootloadera jest dla Ciebie za trudne to zostań na globalu.

no dzieki za pomoc. Najwidoczniej ten proces przerósł również to forum bo nikt nie był w stanie stwierdzić gdzie był/jest problem w moim egzemplarzu. (błąd 50%, nie, nie wina sterowników). Fajnie ze nie znając przypadku ani sprawy stać cie  na radę życia. Odblokowałem kilkanaście telefonów, romów miałem grubo ponad sto. Pierwszy raz jednak bawie się z xiaomi, a nie mam ani czasu ani w tej chwili możliwości żeby po raz kolejny pozostać bez telefonu na kilka dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kdokamil

Tydzień temu odblokowałem Redmi 4A bez problemu, a wczoraj Redmi 4 Pro stawał mi na 50%. Zrobiłem to: Ustawiena -> Dodatkowe ustawienia -> Opcje programistyczne -> Stan odblokowania Mi -> i na dole, przed odblokowaniem, miałem przycisk coś typu "powiąż urządzenie". Po chwili po kliknięci go wyskoczył komunikat, że urządzenie powiązane (albo coś podobnego). Po tej operacji odblokowanie przeszło za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Root to nie odblokowany bootloader. Mogę polecić poradnik na tym forum w dziale modyfikacje systemu + odmów ze trzy zdrowaśki o to abyś nie miał błędu 50%. Powodzenia. 

 

edit:

 

ok, udało mi się odblokować, tak po prostu.., Nic nie zmieniałem, nawet nie zalogowałem się w ustawienie programistyczne/Stan odblokowania Mi. 

 

Wydaje mi się że ma to związek z wersją systemu jaka wyświetla się na  oficjalnym forum xiaomi po wejściu w setting. Po zakupie telefonu siedział on na jakimś misyfie a po przejściu na dev nadal tamta wersja miuisyfu była wyświetlana w setting forum. Teraz gdy wyświetla mi wersje global taka jaką mam w telefonie poszło bez problemu. Problem jednak jest w tym że nie mam pojecia jak i kiedy chińska strona uznała  ze mam taki system jaki mam, a nie da sie tego zmienić recznie więc nie pomogę innym. Warto po prostu próbować co jakiś czas mając nadzieje że tym razem się uda.

Edytowane przez kdokamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrosi napisał:

Potrzebuję informacji na temat tego, czy na Redmi 4 bezproblemowo działają dwie aplikacje: Hearthstone i Twitch. Może ktoś się wypowiedzieć?

Hearthstone i Twitch, 0 problemów, apki śmigają świetnie.

Edit: Dopiero teraz zauważyłem, że mówisz o zwykłej redmi 4, a nie o redmi4pro

 

Edytowane przez SperQu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2017 o 09:38, mikolaj119922 napisał:

Witam.

Czy ktoś jest w stanie polecić dobry kabel (przejście) z mojego redmi na hdmi żeby podłączyć tel do telewizora? 

z góry dzięki za odpowiedzi :)

Bardzo prosiłbym o pomoc bo na allegro do mojego redmi 4 pro nie moge nic poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To mój pierwszy pot na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Mam następujący problem.

Zakupiłem telefon Redmi 4  o takim sofcie.Screenshot_2017-04-18-11-27-31-585_com.android.settings.thumb.png.e5ea8b3b0452e2d572ee20a5368b8a84.png

W zasadzie prawie wszystko ładnie śmiga, ale właśnie to ,, prawie" robi różnicę. Po prostu telefon kilka razy się zrestartował.

Postanowiłem więc zainstalować  jakąś bardziej przyjazną wersję MIUI Polska .

Jednak już na samym początku napotkałem na trudność której nie mogę pokonać.

Otóż przy próbie wysłania wniosku o odblokowanie  bootloadera , kiedy klikam na przycisk Unlock Now na tej stronie http://www.miui.com/unlock/index_en.html, zamiast przekierowania mnie na arkusz  wniosku o odblokowanie, wyskakuje mi coś takiego58f73fb7a036f_Zrzutekranu.thumb.png.3bdfaac3acd7e9b133239280fa4fb52e.png

Oczywiście mam zarejestrowane konto na MI Account, uzbierane 100 pkt. Security check-up. Wielokrotne próby kończą się takim samym skutkiem.Ktoś się z czymś takim spotkał?

Bardziej kumatych ode mnie proszę o pomoc.

I jeszcze jedno pytanie.  Czy ta wersja oprogramowania   to jakiś straszny śmieć ?

 

 

 

 

Edytowane przez adambe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, adambe napisał:

Czy ta wersja oprogramowania   to jakiś straszny śmieć ? 

Chyba chcą żebyś się zarejestrował na forum en.miui. Jak to zrobisz, powinno być miał po angielsku. Co do romu, to śmieciowy ( jak masz Redmi 4), a na ile straszny to trudno powiedzieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FromWP napisał:

Chyba chcą żebyś się zarejestrował na forum en.miui. Jak to zrobisz, powinno być miał po angielsku. Co do romu, to śmieciowy ( jak masz Redmi 4), a na ile straszny to trudno powiedzieć.

Dzięki. Zarejestrowałem się tam i od razu poszło

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wgrał miui polska, bo ma wiele ulepszeń i usprawnień.

Tu lista różnic (to co jest w xiaomi.eu a nie ma w globalu):

  • Bardzo dokładne i szczegółowe tłumaczenie
  • Wyszukiwanie w pasku statusu
  • Odblokowane dodatkowe funkcje Aparatu dla różnych urządzeń
  • Gest otwierający wyszukiwanie z pulpitu
  • Obracanie ekranu w aplikacji SMS
  • Dodana możliwość kalibracji OIS w MI5
  • Polepszona (dwukrotnie) jakość nagrywania rozmów
  • Polepszony dźwięk odtwarzania rozmów/wideo w serii Redmi
  • Polepszona jakość nagrywanego dźwięku wideo do 192 kb/s (niektóre modele)
  • Możliwość wyłączenia dźwięku podłączenia ładowania
  • Możliwość wyłączenia sprawdzania pisowni
  • Włączony region PL dla całego romu prócz Motywów
  • Region IN dla Motywów (bez Chińskich treści)
  • Możliwość wczytywania płatnych motywów ze zhuti.xiaomi.com
  • Wschód/zachód Słońca w Pogodzie
  • Mnóstwo ikon aplikacji z Google Play w stylu flat MIUI
  • Kolorowe ikony menu w Ustawienia > Dodatkowe ustawienia
  • Wyłączona chińska treść w aplikacji Wideo, Muzyka, Radio czy Internet
  • Bez możliwości ponownego zablokowania bootloadera (dotyczy MI4c i MINote Pro)
  • Dodane 26 języków europejskich
  • Język fiński (suomi) i holenderski (dutch)
  • Poprawione działanie GPS (Qualcommy)
  • Włączona obsługa pasma 40 MHz dla sieci Wi-Fi 2,4 GHz (jeśli AP ustawi takie pasmo) (Qualcommy)
  • Włączony Dotyk 3D dla wszystkich wariantów MI5s
  • Włączone API Camera2 dla wybranych urządzeń (MI5)
  • Zoptymalizowane użycie RAM
  • System podatny na modyfikacje przez deodexowanie

Jak uważasz, że warto dla tych cudów instalować miui polska, to instaluj, a jak nie, to nie. Prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze to dość ogólna lista dotycząca różnych telefonów. Ja na przykład na globula 8.2.1 którego mam od dłuższego czasu i w którym wszedłem już chyba w każda opcje w ustawieniach, nie zauważyłem jeszcze żadnego błędu w tłumaczeniu. Nie mam absolutnie żadnego problemu z gps (a  jakiś czas temu telefon praktycznie trzy dni bez przerwy nawigował mnie po Islandii,  a to specyficzny teren + duże zachmurzenie i nie miałem nawet jednej utraty fixa), wiec trudno mi sobie wyobrazić co tam niby poprawiono. Niektórzy mówią że na globalu lepiej trzyma bateria. W każdym razie lista dodana przez @XiaoRén jest raczej mało pomocna bo nie dotyczy ani konkretnych wersji systemu ani  konkretnego telefonu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak narazie mam problem z WiFi i bluetooth,  i nie wiem czy to wina globala czy samego telefonu. Nie chcę mi połączyć z zegarkiem garmina a jak już połączy to zrywa i nie widzi go. Znowu z WiFi czasem mam prędkość 40 mega a czasem 2-3 mega. 

Jak dalej będą problemy będę testował inny system niż global. Bo z tego co czytam w necie wiele osób ma podobne problemy w Xiaomi. Szkoda że nie natrafiłem wcześniej na opis problemów bo wtedy zastanowiłbym się nad zakupem Xiaomi. A teraz już za późno bo zwrócić się nie da :-P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, XiaoRén napisał:

Syfem to nie jest, można to już stwierdzić.

Szczerze, ja bym zainstalował xiaomi.eu i sprawdził, czy na nim też będą problemy.

A byłbyś tak miły i podałbyś bezpośredni link do dobrego sprawdzonego i stabilnego systemu miui.EU do Redmi 4 Prime z androidem 6.0, nie żadna betę etc.  Bo chce mieć konkretny w miarę pewny miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie do użytkowników Redmi 4 Prime z ROM xiaomi.eu w wersji rozwojowej. Ile macie dostepnego RAMu po zamknięciu wszystkich aplikacji?

Po najnowszej aktualizacji 20/04 mam wolne 1.4GB/3GB, w porywach do 1.6GB/3GB po ponownym włączeniu urządzenia. Zastanawiam się czy jest to zwyczajny stan rzeczy czy powinnienem być zaniepokojony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Mr.Z said:

A jeszcze spytam żeby wgrać ROM xiaomi.eu, wiem że muszę odblokować bootloader, i czy mogę go odblokować na obecnym romie MIUI Global 8.1 Stabilna - 8.1.2.0 (MBEMIDI) czy muszę wgrać Chiński romi dopiero z niego odblokować bootloader?

Możesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2017 o 13:00, Mr.Z napisał:

A byłbyś tak miły i podałbyś bezpośredni link do dobrego sprawdzonego i stabilnego systemu miui.EU do Redmi 4 Prime z androidem 6.0, nie żadna betę etc.  Bo chce mieć konkretny w miarę pewny miui.

Wszystkie romy masz tu

https://miuipolska.pl/download/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...