Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


XiaoRén

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mocno zastanawiam się nad kupnem tego telefonu w wersji global stable lecz mam kilka wątpliwości:

1. Jak u Was z LTE na wsiach? Mam w numer w plusie i czytałem, że mogą być problemy.

2. Czy telefon łatwo obsługuje się jedną ręką? Z tego co widzę jest stosunkowo gruby i ciężki jak na 5cali.

3. Czy ten telefon spoko funkcjonuje w wersji global stable z ibuygo (nie żadna śmieciówka)? Niezbyt mam ochotę na zabawę w softty itp. Zależy mi na gwarancji i bezstresowym działaniu.

4. Jak funkcjonuje w nim gps? Nie gubi się i nie zwiesza?

Z góry dzięki za wszelką pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. U mnie ciężko na wiosce z LTE, ale ja mam w Play.

2. Po przesiadce z RN2, który był większy o pół cala - bajka. Jak kupiłem RN2 to przez pierwsze 2 miesiące bolał mnie kciuk :D

3. Global może być, dezaktywuj sobie tylko niepotrzebne aplikacje od Google bo jest ich bardzo dużo. Nie potrzeba do tego roota tylko aplikacji ze sklepu.

4. Jeszcze nie przetestowałem :)

PS. Dzisiaj zainstalowałem MIUI Polska, jak już udało mi się zainstalować nieszczęsne sterowniki to poszło gładko. Roota to się jakoś włącza, czy mam zainstalować zipa z SuperSU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na kolegi Redmi 4 pro w mojej wiosce. On (Orange) miał 4g, ja (Plus) nie miałem :<

Ps. Prędkość na speedtescie na 3G w R4P była podobna jak moim Z3 LTE. Czy to znacz, że plus ma słabe LTE? Kolega na Orange 18Mb/s ja w Plusie 2mb/s

Edytowane przez Skyler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i nadajników dużo, ale co z tego jeśli prędkość tego LTE jest wolniejsza niż 3g?

Edit. Sprawdziłem szybkość łączą za pomocą speedtestu na moim telefonie w mojej wiosce. Najpierw LTE, a potem wymusiłem H+ i... H+ było szybsze! Co oznacza, że Plus ma bardzo wolne LTE 800 i nawet jeśli Xiaomi nie obsługuje tego pasma to i tak połączy się z H+ i nie będzie mi to przeszkadzać. Dobrze to rozumiem? 

Edytowane przez Skyler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus (i Play) mają tylko po 5Mhz w paśmie 800, a dodając do tego fakt że ma spory zasięg to teoretycznie ma dostęp do niego sporo klientów. Dodaj do tego priorytet LTE większości sprzętów i już masz powód dlaczego 3g miejscami jest szybsze. Jest mniej zapchane. Na 99% na tym nadajniku pojawi się zaraz lte1800, to jest zaletą plusa. W tym roku dogęszczają 1800 gdzie się da. Tygodniowo dochodzi po 50-70 BTS

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tpawel napisał:

Plus (i Play) mają tylko po 5Mhz w paśmie 800, a dodając do tego fakt że ma spory zasięg to teoretycznie ma dostęp do niego sporo klientów. Dodaj do tego priorytet LTE większości sprzętów i już masz powód dlaczego 3g miejscami jest szybsze. Jest mniej zapchane. Na 99% na tym nadajniku pojawi się zaraz lte1800, to jest zaletą plusa. W tym roku dogęszczają 1800 gdzie się da. Tygodniowo dochodzi po 50-70 BTS

Redmi PRO by TT
 

Dzięki z pomocną informacje. 

Czyli podsumowując jeśli mam zamiar dalej mieć Plusa to nie mam się co bać braku tego b20 tylko brać R4P? 

Czy zawsze w miejscach gdzie jest LTE 800 jest też H+? Czy może się okazać, że jako, że nie mam B20 to będę miał tylko 2G? 

Edytowane przez Skyler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z pomocną informacje. 
Czyli podsumowując jeśli mam zamiar dalej mieć Plusa to nie mam się co bać braku tego b20 tylko brać R4P? 
Czy zawsze w miejscach gdzie jest LTE 800 jest też H+? Czy może się okazać, że jako, że nie mam B20 to będę miał tylko 2G? 

Generalnie są pojedyncze stacje gsm900/lte800 ale to margines i docelowo i tak będzie tam LTE. H+ jest praktycznie wszędzie. Do tego jako bonus plus od przyszłego roku uruchamia jako pierwszy lte900, które działa na wszystkich nowych Xiaomi i ma być docelowo na wszystkich możliwych stacjach bazowych. Na ten moment moim zdaniem na telefony bez lte800 plus jest moim zdaniem najlepszą siecia


Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tpawel napisał:


Generalnie są pojedyncze stacje gsm900/lte800 ale to margines i docelowo i tak będzie tam LTE. H+ jest praktycznie wszędzie. Do tego jako bonus plus od przyszłego roku uruchamia jako pierwszy lte900, które działa na wszystkich nowych Xiaomi i ma być docelowo na wszystkich możliwych stacjach bazowych. Na ten moment moim zdaniem na telefony bez lte800 plus jest moim zdaniem najlepszą siecia


Redmi PRO by TT
 

Czy to jest pewne, że Redmi 4 Pro obsługuje LTE900? Bo wg. tej strony (http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/redmi4highedition/Xiaomi-Redmi-4-High-Edition.html) tylko takie:

FDD LTE: 2100, 1800, 2600
TDD LTE: 2600, 1900, 2300, 2500

 

 

Edytowane przez Skyler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tpawel napisał:

Mgsm jest slabym źródlem informacji o xiaomi. Na 100% redmi pro i redmi note 4 też ma LTE B8, kiedyś coś na en.miui.com czytałem że każdy ma mieć, trzebaby zobaczyć w jakimś network signal guru czy jest to pasmo( trzeba mieć roota)

Redmi PRO by TT
 

2G: GSM 850/900/1800/1900 MHz;
3G: WCDMA 850/900/1900/2100 MHz;
4G: LTE FDD B3: 1800/B1: 2100/B7: 2600 MHz; TD LTE B38: 2600/B39: 1900/B40: 2300/B41: 2555-2655 MHz;
CDMA2000/1X: BC0;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź sobie np. do sklep.:Hong Kong Goldway i poczytaj :)

wersje International np. Redmi 3s mają:

2G: GSM 850/900/1800/1900 MHz
3G: WCDMA 850/900/1900/2100 MHz
4G: LTE FDD B1:2100/B3:1800/B7:2600/B8:900/B20:800MHz ;TD LTE B40: 2300

Edytowane przez stan48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie, ktoś mi przedstawi subiektywne za i przeciw instalacji miui polaka? Mam globala a po ostatnich przejściach z telefonem nie bardzo mi się chce kombinować ale jeśli profity były by duże to może się skusze. Jakie są największe wady miui.eu w waszym odczuciu? Czy to wyszukiwanie w pasku jest tak świetne jak myśle że jest?

Edytowane przez kdokamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z pękniętym ekranem. Po dwóch miesiącach użytkowania mój redmi 4 pro miał pierwszy poważny upadek. niestety pękł mi w dwóch miejscach ekran (wyświetlacz i dotyk na szczęście działają bez zarzutu). Mam odnośnie tego pytanie, a mianowicie czy idzie wymienić obudowę lub ewentualnie tylko przednia szybkę ? 

z góry dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Bez wymiany całego przedniego panelu się nie obejdzie.

Dnia 2.04.2017 o 15:00, kdokamil napisał:

Panowie i panie, ktoś mi przedstawi subiektywne za i przeciw instalacji miui polaka? Mam globala a po ostatnich przejściach z telefonem nie bardzo mi się chce kombinować ale jeśli profity były by duże to może się skusze. Jakie są największe wady miui.eu w waszym odczuciu? Czy to wyszukiwanie w pasku jest tak świetne jak myśle że jest?

Samemu zobacz. Xiaomi.eu jest romem bazującym na chińskim, ale spolszczonym i ulepszonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kdokamil napisał:

Miałem na myśli opinie na temat stabilności, pracy na baterii, ogólnej szybkości czy ewentualnych błedach

A o której wersji Xiaomi.EU mówimy? 

Najnowszej, tej sprzed ponad tygodnia, a może o tej co będzie w piątek ? ; ) 

Zainstaluj, sam sobie sprawdź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...