Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


XiaoRén

Rekomendowane odpowiedzi

czy moglibyście napisać swoje wrażenia z używania GPS w REDMI 4 pro, szybko łapie fixa? Działa dobrze jako nawigacja w samochodzie? no i przede wszystkim, biega ktoś z Endomondo? Nie ma przekłamań, biegania po rowach, na skróty itp?:)

Myślałem o kupnie MI5, ale w temacie tamtego telefonu ludzie strasznie narzekają na GPS...

 

 

Edytowane przez vigo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam telefon od jakiegoś miesiąca, dostałem z globalem ale przyzwyczajony jestem do xiaomi.eu, tak więc od razu go wgrałem. Od samego początku wszystko działa doskonale, jakoś rozmów spoko, fixa łapie szybko i trzyma bardzo dobrze. No i oczywiście największa zaleta tego sprzętu, czyli bateria. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jz raz o tym pisałem ale... Male porównanie Redmi 4 do 4 Pro/Prime:

- cpu 1,4 vs 2,0

- pamięć 2/16GB vs 3/32GB

- ekran 720p vs 1080p

- wifi 2,4GHz vs dual-band

 

Przesiadłem się z redmi 3S, (który jest bliźniakiem redmi 4, choć mój model miał już 3/32GB pamięci) na 4 Prime i uważam że to była dobra zmiana.

Redmi 4prime mam od początku grudnia. Od razu wgrałem miui polska. Zero problemów z telefonem. W styczniu zamówiłem 4 Prime dla brata, również wgrałem miui polska i również zero problemów z telefonem.

Zatem do osób które mają problemy ze swoim redmi: zmieńcie soft zamiast upatrywać winy w telefonie - sprzęcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2017 o 14:38, mrosi napisał:

Czy komukolwiek zdarzyło się, aby pod szkłem na ekranie pojawiły się paprochy, cząstki kurzu?

Mi jedynie na obrzeżach, ale to z racji mojego badziewnego szkła Mocolo, które odstaje na obwodzie. Tam gdzie klej złapał jest OK.

 

Co do osób martwiących się jakością i stabilnością telefonu, to razem z tatą mamy dwa redmi 4 pro od grudnia i jak do tej pory nie mamy żadnych zarzutów. Wgranie softu poszło gładziutko, miui na xiaomi.eu śmiga jak należy, nie mieliśmy ani jednego restartu, GPS działa bardzo dobrze (ktoś pytał o Endomondo - trasa kreślona zgodnie z rzeczywistą). Jedyny problem jaki mam to lekko opóźnione powiadomienia od gmaila - które opisywałem kilka stron wstecz. 

Edytowane przez konar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad zakupem Redmi 4 Pro lub Redmi Note 4X. Różnią się jedynie wielkością telefonu i jedną częstotliwością głównie. Mógłby ktoś powiedzieć jak one się sprawują? Teoretycznie powinny mieć bardzo podobną wydajność (ten sam procesor). Jak z dopracowaniem MIUI w obu tych telefonach i jak z dostępnością różnych etui głównie z zamykającymi się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzytkuje r4p od grudnia. 0 jakichkolwiek problemów, wgranie xiaomi.eu bez problemu. GPS łapie po ok 2 sec. Telefon działa bardzo dobrze, płynnie, nie zacina się w ogóle. Aktualizacje przeprowadzane co tydzień, 0 błędów. Zainstalowane trochę aplikacji, zawsze dostępne min 1GB/ 3 ramu. Od grudnia ani razu się nie zrestartowal. Z baterią też jest ok, aczkolwiek mogłobyc troszkę lepiej, jednak 2 dni przy częstym używaniu z włączonymi danymi, gps itp uciagnie na lajcie. Nie wiem jak z wersjami innymi, ale jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do kupna wersji pro, to niech się nawet nie zastanawia, BRAĆ ILE WLEZIE ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego lepszy gorszy. Trzeba dobrać pod swój telefon. U jednego lepiej działa global, u drugiego xiaomi.eu
Stable/dev to samo.
Nie da się na skróty, trzeba testować.
Oczywiście przy telefonach,które są już parę tygodni na rynku zdarza się też że każdy będzie działał spoko

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, newyk22 napisał:

Uzytkuje r4p od grudnia. 0 jakichkolwiek problemów, wgranie xiaomi.eu bez problemu. GPS łapie po ok 2 sec. Telefon działa bardzo dobrze, płynnie, nie zacina się w ogóle. Aktualizacje przeprowadzane co tydzień, 0 błędów. Zainstalowane trochę aplikacji, zawsze dostępne min 1GB/ 3 ramu. Od grudnia ani razu się nie zrestartowal. Z baterią też jest ok, aczkolwiek mogłobyc troszkę lepiej, jednak 2 dni przy częstym używaniu z włączonymi danymi, gps itp uciagnie na lajcie. Nie wiem jak z wersjami innymi, ale jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do kupna wersji pro, to niech się nawet nie zastanawia, BRAĆ ILE WLEZIE ;)

Czy przy włączonym GPS masz widoczną ikonę na pasku powiadomień? U siebie przy włączonym nie widzę, jestem na Globalu 8.1.2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to brałes wersje 2G RAM-u?

Tak dokładnie 2/16 GB.

 

Co do problemów z zasięgiem, zaraz po instalacji xiaomi.eu były, że nie mógł sieci znaleźć, ale ponowna instalacja modemu z Romu rozwiązała problem.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Diego04 napisał:

Czy przy włączonym GPS masz widoczną ikonę na pasku powiadomień? U siebie przy włączonym nie widzę, jestem na Globalu 8.1.2.0.

Nie zawsze. Jeśli chodzi o aplikacje typu Endomondo czy snap ikonka się pokazuję, ale jak odpalam np mapy google to już nie. Nie zwracam jednak na to jakiejś szczególnej uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy posiadał ktoś problem z otwieraniem się stron w przeglądarce w fcb itp? Nie które strony jak wchodzę przez fcb nie chcą się otworzyć. Jak skopiuj linka i wkleje w przeglądarkę to mimo to się nie otworzy. Miał kto taki problem? Wstawiam info o tel oraz co wyświetla jak się nie otworzy (to wchodziłem akurat przez pepper)...

Screenshot_2017-03-07-07-51-09-812_com.android.settings.png

Screenshot_2017-03-07-07-51-51-525_com.android.chrome.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie systemu w moim Redmi 4 na MIUI 8.3 by xiaomi.eu po wysłaniu emotikoty w sms czy to za pomocą klawiatury Gboard lub SwiftKey odbiorca jej nie widzi, ma pusta wiadomość wie Ktoś jak to naprawić?

*Edit problem rozwiązany

Edytowane przez demonix133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,  upadl mi dzisiaj telefon, Xiaomi Redmi 4, uszkodzila mi sie tylnia obudowa, lekka wgniotka na tej obudowie powstala. Chcialbym kupic i wymienic sobie taka obudowe ale nie moge jej nigdzie znalezc. Chce wysylke z Polski. Chyba ze ktos chce odkupic, mam go miesiac. Wtedy kupie sobie Redmi Note 4.

Kolor szary :v albo srebrny.

Edytowane przez SOOB3K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,  upadl mi dzisiaj telefon, Xiaomi Redmi 4, uszkodzila mi sie tylnia obudowa, lekka wgniotka na tej obudowie powstala. Chcialbym kupic i wymienic sobie taka obudowe ale nie moge jej nigdzie znalezc. Chce wysylke z Polski. Chyba ze ktos chce odkupic, mam go miesiac. Wtedy kupie sobie Redmi Note 4.
Kolor szary :v albo srebrny.

Nie kupisz z wysyłką z pl, nie ma szans. Napisz mi na PW ile chcesz

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 2 pytania.

1. Gdzie znajduje się ustawienie wygaszenia ekranu (czas po jakim ekran gaśnie)?

2. Czy po aktualizacji w TWRP wersji xiaomi.eu_multi_HM4Pro_7.3.2_v8-6.0 na xiaomi.eu_multi_HM4Pro_7.3.9_v8-6.0 nie utracę blokady BL i roota?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Testoviron

No hejka,

 

Przewertowałem troche temat i jak już byłem na sto pro zdecydowany na ten tel, tak wasze posty ostudziły mój zapał.

Krótko. Chcę zrobić przesiadkę i zastanawiam się nad RN3Pro 3/32 lub R4pro. Nie jestem super wymagający, ale post admina forum, o syfiastym sofcie, gubieniu zasięgu i gps mnie strasznie zniechęcił. To samo post z opóźnieniem w dostawaniu powiadomień od Gmaila i nie wyobrazam sobie, że będę dostawał z opóźnieniem. Z drugiej strony w RN3Pro zniechęca mnie sam wygląd, który w RN4pro o niebo lepszy, no i... rn3pro to już troszke stary telefon, chociaż z drugiej strony to znaczy, że już jest sprawdzony. Jest tu ktoś kto robił przesiadke z RN3Pro na RN4 i może co nieco powiedzieć, porównać? Aha, tel bedę brał od foster tech. na 90 procent jesli to ma znaczenie, czyli cały soft powinienem mieć już wgrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...