Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


XiaoRén

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę pytanie z innej beczki.

 @Acid co myślisz o tym etui? Trochę się ich przewija na allegro, ale na jednym filmie w komentarzach wypowiedział się, że ma gorszy zasięg po założeniu tej obudowy

https://www.aliexpress.com/item/Luxury-Mirror-case-For-xiaomi-redmi-4-Pro-Prime-5-0-inch-Metal-Aluminum-Ultra-Slim/32776811355.html

http://allegro.pl/etui-mirror-bumper-xiaomi-redmi-4-pro-prime-szklo-i6706724356.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

A Redmi 4 to najgorszy badziew jaki spotkałem. 

Brawo ACID!!! Popieram, pie...yć to chińskie badziewie Xiaomi. Miałem zamiar kupić sobie i żonie dwie szt. Redmi 4 pro. A teraz trzeba poszukać coś innego. Dzięki ACID je...ać Xiaomi…

Tylko, zaraz - o czym to forum ...?:shock:

Edytowane przez huzar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy bierz na co Cię stać i co interesuje. Dla mnie Redmi 4 to badziew z powodu:

  • softu. Działa w kratkę, raz da się odblokować, raz inna sztuka ten sam soft nie, raz da się wgrać z mipcsuite a innym razem cegła
  • softu nr 2: czasem flash Globala i nie ma zasięgu, badziewny firmware od Xiaomi,
  • lubi się wyłączyć aczkolwiek po jakimś czasie wraca do życia z ładowarką (a czasem nie...)
  • brak sieci, zasięgu ot tak, czasem prosto z pudełka (znowu albo badziewny soft albo hardware),

Moje opinie podziela także kolega z Czech. On tam ma jeszcze gorzej...

29 minut temu, tomek0768 napisał:

Zuka Z2 se kupić?

Nieee. Cokolwiek się popsuje to będziesz wysyłał do Chin. Soft PL to w ogóle margines w tej marce

30 minut temu, tomek0768 napisał:

Mi 4c?

Niee. Łatwo o odnawiany model. 

Paradoksalnie (w co nie mogę sam uwierzyć) złego słowa nie powiem o Note 4 i Redmi Pro na MTK. Te prawie się nie psują, nie mają problemów z softem jak Qualcommy, łatwo je odratować z syf MIUI. Szybkie GPSy itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Acid napisał:

Znaczy bierz na co Cię stać i co interesuje. Dla mnie Redmi 4 to badziew z powodu:

  • softu. Działa w kratkę, raz da się odblokować, raz inna sztuka ten sam soft nie, raz da się wgrać z mipcsuite a innym razem cegła
  • softu nr 2: czasem flash Globala i nie ma zasięgu, badziewny firmware od Xiaomi,
  • lubi się wyłączyć aczkolwiek po jakimś czasie wraca do życia z ładowarką (a czasem nie...)
  • brak sieci, zasięgu ot tak, czasem prosto z pudełka (znowu albo badziewny soft albo hardware),

Moje opinie podziela także kolega z Czech. On tam ma jeszcze gorzej...

Nieee. Cokolwiek się popsuje to będziesz wysyłał do Chin. Soft PL to w ogóle margines w tej marce

Niee. Łatwo o odnawiany model. 

Paradoksalnie (w co nie mogę sam uwierzyć) złego słowa nie powiem o Note 4 i Redmi Pro na MTK. Te prawie się nie psują, nie mają problemów z softem jak Qualcommy, łatwo je odratować z syf MIUI. Szybkie GPSy itp.

 

Śmieszne, ale chyba po prostu mam szczęście, bo odkąd dostałem redmi 4 pro na początku lutego od goldwaya z globalem to nie zmieniałem romu, żeby sprawdzić, jak będzie się sprawował (gdyby coś nie działało to bym instalował xiaomi.eu) i od początku użytkowania nie miałem z nim żadnego problemu, nigdy nie miał problemu z zasięgiem czy losowymi rebootami. Może to dopiero kwestia czasu? :) 

Edytowane przez Musiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic no, admin czy nie admin tej strony nie zniechęci mnie :) Zamówiłem dwie sztuki i wierzę, że nie będzie z nimi problemu. I tak oto kończę jakikolwiek udział w polskim forum miui, wrzucę jedynie obszerne spostrzeżenia po miesiącu z R4P, gdy tylko do mnie dotrze. Dobrze, ze nie jesteś adminem na forum Samsunga bo każdy post zaczynał by się "nie kupuj, badziew wybucha", w iPhone "badziew nie ma jacka", Sony "badziew nie ma wsparcia" itd itp. A dział Redmi 4 / 4 Pro powinno zostać definitywnie zamknięty, usunięty, zbanowany, zlikwidowany i oklejony żółto-czarną taśmą ostrzegawczą z napisem "UWAGA BADZIEW!"

Edytowane przez Heisenberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem narzeczonej redmi 4 2/16 z powodu ceny. Na syf miui problem był z tym, że się wyłączał z sam siebie co jakiś czas. Zainstalowałem miui eu i śmiga jak na razie bez błędów. Choć łatwo nie było.

A co do tych wszystkich opinii że ACID źle zrobił pisząc źle o telefonie. Powiem tyle, wolę taką opinię i mieć wszystko czarno na białym niż iść do sklepu, gdzie zachwalają zachwalają g... .


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to był faktycznie taki badziew to pewno byśmy się już wcześniej dowiedzieli. A co do sprzedających to kto Ci ma zachwalać jak póki co nie trafiłem w żadnym salonie na niego? I wiadomo, przecież każdy ma swój rozum (chyba) i wyczuje jak ktoś stara się mu wcisnąć dziadostwo. Po prostu zdenerwowało mnie, że tak bez ogródek ktoś się wypowiada o telefonie (nie wiem czy Acid go miał w ręce, czy używał dłużej niż 24 itp), którego pewnie nie miał okazji testować i 1-2 telefony sugerują, że cały sort to badziew. Tak, tylko na taki telefon mnie akurat stać. Miałem do wyboru kupić jeden telefon za 1500 lub dwa po około 700. A że była potrzeba kupienia dwóch to przewertowałem tonę internetu i recenzji i nie trafiłem na jakieś większe skazy i oskarżenia wobec R4P. I widzę, że nie tylko ja odczułem słowa Acida jak strzał w kolano. Ktoś się napala, zbiera kasę i chce kupić, a tu nagle bęc. Dlatego obiecuję, że jak go dostanę miesiąc będę używał jak człowiek (nie testował) i przekaże Wam obszerny raport.

http://en.miui.com/thread-524608-1-1.html

A tu rozmowa z koleżanką ze wschodu:

HoFZ0w.jpg

Edytowane przez Heisenberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam telefon od tygodnia i nie wiem co Acid miał na myśli. Telefon za***rdala, zero zwiech, z softem też na razie wszystko w porządku, z odblokowaniem bootloadera też wszystko sprawnie, instalacja xiaomi.eu bezproblemowo, ogólnie zero problemów jak na razie. Szczerze mówiąc to nie znalazłem lepszej alternatywy do 200$ i 5" (są te chińskie wynalazki LeEco, ale to +5" i pojebane chińskie softy). Ja póki co jestem bardzo zadowolony, może też przez to, że nie miałem jakichś wygórowanych oczekiwań i nawet zaskoczyłem się na plus.

Edytowane przez rogi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z edl nie dotyczy ludzi którzy siedzą na globalu bo zwyczajnie nie muszą do niego wchodzić. Problemy z modemem miały już 3S , wystarczy poczytać na necie. Ale myślę że przy tej skali sprzedaży te pojedyncze sztuki nie ma tragedii.
Dodam że jeśli ktoś korzysta z flagowcow to raczej o redmi dobrego zdania miał nie będzie, chociażby ze względu na aparat. Ale Faktycznie do 1000zl , mając na względzie baterie i wielkość ekranu ja nie widzę alternatywy. Mi5 mi nie podchodzi

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory kupiłem 2 sztuki 2 GB, jedna z Ibuygou a druga aze (królik), odblokowałem oba, Xiaomi.eu działa na obu nikt mi problemów z rodziny nie zgłasza.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Marcin.M napisał:

Jak do tej pory kupiłem 2 sztuki 2 GB, jedna z Ibuygou a druga aze (królik), odblokowałem oba, Xiaomi.eu działa na obu nikt mi problemów z rodziny nie zgłasza.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

ile Cie kosztowała z ibuygo?i jaka przesyłke wybrałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam problem z moim Redmi 4. Jest sobie normalnie włączony, zasięg ma, baterię ma, sieć komórkowa ma odpowiedni stan konta oraz ważność. Niestety gdy próbuję na niego dzwonić z innego telefonu (bądź ktoś inny po prostu próbuje zadzwonić), to słyszę tylko "przepraszamy, nie możemy zrealizować tego połączenia". Na Redmi 4 nic się nie wyświetla, żadnego powiadomienia nie ma. Muszę zrestartować kilka razy ten telefon by coś zaczęło działać. Np. wczoraj miałem taką sytuację, że był sygnał dzwonienia, lecz na Redmi 4 nic się nie wyświetlało! Dopiero po minucie przyszedł SMS, że ktoś "próbował się dodzwonić, proszę oddzwoń". Wiecie co na to poradzić, jakiś ferelny soft? Na "syf MIUI" z językiem polskim nie było tego problemu, dzieje się to dopiero po odblokowaniu bootloader i zainstalowaniu ostatniego xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki.. Może jednak @Acid miał rację z tą feralnością Redmi 4? 

Jestem totalnie w kropce. Organizuję zakup telefonu dla babci, R4 wydaje się najlogiczniejszym wyborem... ale te straszenie, wcale nie pomaga w wyborze. A przecież alternatywy i tak brak. No bo co innego?  5 cali.... 

- Redmi Pro też nie ma podświetlanych przycisków ? Bo jeśli wierzyć newsom to taki Redmi4X ma...

- Snap 435 vs Snap 625 - który oszczędniejszy w zwykłym (bezgrowym) użytkowaniu ? Pamiętam o rozdzielczości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam problem z moim Redmi 4. Jest sobie normalnie włączony, zasięg ma, baterię ma, sieć komórkowa ma odpowiedni stan konta oraz ważność. Niestety gdy próbuję na niego dzwonić z innego telefonu (bądź ktoś inny po prostu próbuje zadzwonić), to słyszę tylko "przepraszamy, nie możemy zrealizować tego połączenia". Na Redmi 4 nic się nie wyświetla, żadnego powiadomienia nie ma. Muszę zrestartować kilka razy ten telefon by coś zaczęło działać. Np. wczoraj miałem taką sytuację, że był sygnał dzwonienia, lecz na Redmi 4 nic się nie wyświetlało! Dopiero po minucie przyszedł SMS, że ktoś "próbował się dodzwonić, proszę oddzwoń". Wiecie co na to poradzić, jakiś ferelny soft? Na "syf MIUI" z językiem polskim nie było tego problemu, dzieje się to dopiero po odblokowaniu bootloader i zainstalowaniu ostatniego xiaomi.eu.

Nie jesteś czasem w Play? Nieraz zawiesza się 4g i nie połączysz się dopóki nie zrobi hadoveru do 3g. Nie jest to wina telefonu tylko sieci. Z tego co widzę po forach to doraźnie ludzie ratują się zmieniając preferowany tryb sieci na 3g

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...