Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


XiaoRén

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, raiders napisał:

Tel zamówiony u goldiego  147$ + SSM  przyszedł  przez Francję  bez  opłat .  Zamawiałem z tej aukcji Redmi 4  goldway

Też chciałem u nich kupić, ale teraz REDMI 4 PRO kosztuje już 160$. Wysłałem wczoraj pytanie jaki soft jest w telefonie, ale jeszcze nie odpowiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iromaniak napisał:

Jak mogę napisać do moderatora który zamknął mój wontek bo trochę zrobił to moim zdaniem bezprawnie i osoba która potrafiła mi pomóc średnio jej to wyszło 

Pierwsza sprawa to nie "wontek" tylko wątek. Druga sprawa: czemu piszesz w wątku Redmi4/Pro skoro masz Redmi Note 4? Natomiast jeżeli chodzi o Twój problem to zrób zdjęcie (nie screen) innym telefonem/aparatem żeby było widać wadę i proponuje napisać tutaj <- tam jest oficjalny przedstawiciel Golda na Polskę i na pewno Ci pomoże

Edytowane przez mariusz5891
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Neir45 napisał:

Wie ktoś czy redmi 4 pro obsługuje 4G ultra w sieci PLAY?

Teoretycznie powinien, bo ma LTE cat7 i obsługuje agregację, ale na liście obsługiwanych urządzeń nie podają. I nie ma b20, a to jedno z 4 pasm w której agregacja jest możliwa. Zapytaj w Playu, może przypadkiem trafisz na kogoś obeznanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma 1800,2100 i 2600,powinien je agregowac. Tym bardziej w Play. Ale rzeczywistość nie jest taka jak byśmy chcieli i nie agreguje. Jak się wejdzie głębiej w menu serwisowe to pokazuje że max co można wycisnąć z niego to LTE. W Lenovo P2 miałem w tym samym miejscu w tym menu LTE_CA

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2017 o 10:44, kackop napisał:

Wiesz może gdzie mogę pobrać rom który będzie do fastboot dobry?

Taki pobrany global china powoduje błąd:

Czytałeś poradnik flashowania telefonów? Rozpakowany folder z ROMem ma się znaleźć wprost na dysku C:, obok folderów systemowych "Program files", "System" czy "Windows". To po pierwsze.

Po drugie, dlaczego przełączasz telefon do trybu download, skoro masz operację wykonać w trybie fastboot? Czyli włączając telefon z przyciśniętym Vol-?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Po drugie, dlaczego przełączasz telefon do trybu download, skoro masz operację wykonać w trybie fastboot? Czyli włączając telefon z przyciśniętym Vol-?

On podłączył w fastboot, tylko że ma najprawdopodobniej zablokowany bl i powinien w download. Niezależnie od wszystkiego pobrał zły rom, źle rozpakował, lub nie wskazał odpowiedniego folderu. Przeczytanie jakiegoś poradnika powinno mu pomóc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kilka poradników, i pobierałem ROM zawsze z tej strony która była w nim podana. Do fastboot mogę wejść a do recovery i download nie wchodzi ani przez vol + i power ani komenda w cmd. O tym że ma być wypakowany wprost na c pierwszy raz słyszę.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kackop napisał:

Do fastboot mogę wejść a do recovery i download nie wchodzi ani przez vol + i power ani komenda w cmd. O tym że ma być wypakowany wprost na c pierwszy raz słyszę.

W Mirecovery które masz nic nie zrobisz bo go nie zobaczysz. Do recovery (twrp jak wgrane) wchodzi się trzymając wszystkie 3 klawisze. Tu masz lokalny poradnik dla Redmi 3/3s z linkiem do romów fastboot, nowszym miflashem, kablem deepflash itd.

 https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/

Tylko musisz to robić w download. Pozostaje ci kabel deepflash (którym może wejdziesz w download) albo zabawa z MiPcSuite ale chyba jedynie chińską wersją, co nie jest łatwe.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎02‎-‎19 o 10:44, kackop napisał:

Wiesz może gdzie mogę pobrać rom który będzie do fastboot dobry?

Taki pobrany global china powoduje błąd:

bład.JPG

 

Masz komunikat, że nie odnaleziono pliku bat. Wskaż więc katalog w którym pliki bat się znajdują. Wybierz też "Flash All".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odblokować bl i zainstalować miui polską wersję stabilna. I problem się pojawił podczas próby instalacji czego kolwiek z marketu. Wywala błędy i zamyka sklep Play. Dodatkowo nie zapisuje zdjęć. Miał ktoś takie problemy po instalacji miui?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.

 

powinna pójść na zablokowany bootloader - więc nie trzeba odblokowywać, prościej dla zwykłego usera..

wg mnie jest szansa że jak wyjdzie public to może pójść w OTA, ale tego pewny nie jestem, wiec znowu prościej dla użytkownika.

z doświadczenia wiem, że dużo ludzi kupuje Xiaomi bo są dobre i tanie, a potem zawracają głowę zaawansowanym użytkownikom żeby im pomóc.

dlatego widzę sens instalacji softu global stable

 

Edytowane przez Marcin.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To zainstaluj i tą, co za problem. (..)
Czemu widzę mając Redmi Pro wypowiadasz się o o Redmi 4?

Wybacz, ale nie będziesz mi mówił co mam robić i gdzie mogę pisać.
Masz jakiś problem ze sobą?
Napisałem tylko że nieraz stable są słabe a bety spoko, a Ty wyjeżdżasz z takimi tekstami.
Głęboki oddech, szkoda soboty na takie spiny

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To jest bardzo stare i nieoficjalne Global Stable. Jedyny rom zrobiony już w listopadzie. Xiaomi.eu jest miesiące do przodu.

Wysłane z mojego MI 5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...