Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


XiaoRén

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem wczoraj Redmi 4 wersję 2gb/16gb, konkretnie na tej aukcji: 
http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4-grey-2-16gb-nowy-polska-sd430-i6693774593.html 

W załączniku screen z info o telefonie. 

Mam pytanie czy warto coś z nim robić? (Nie znam się na tym i nie wiem czy warto się bawić), ile to potrwa, oraz czy przypadkiem nie stracę gwarancji sprzedawcy (12m) w jakąś ingerencje w oprogramowanie? 

Pozdrawiam

Screenshot_2017-02-07-15-30-30-753_com.android.settings.png

Ps. Dodam do tego, że posiadał od google tylko Google Play, a w niektórych miejscach spolszczony jest nieprecyzyjnie (np. większość pozycji na pasku powiadomień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

NIestety musze kupić nowy telefon i wybór padł na redmi 4, ale mam 2 pytania do posiadaczy tego modelu

1. czy wersja pro to jest to samo co prime ? na różnych stronach jest różnie opisane, ale zazwyczaj ta sama specyfikacja, poza tym na miuipolska nie ma romu dla wersji prime :D

2. najwazniejsze. telefon nie ma opcji szybkiego ładowania, na jakiejś stronie wyczytałem, że ktoś ładował 7 godzin do pełnego naładowania, czy to prawda ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bastard79 napisał:

Cześć,

NIestety musze kupić nowy telefon i wybór padł na redmi 4, ale mam 2 pytania do posiadaczy tego modelu

1. czy wersja pro to jest to samo co prime ? na różnych stronach jest różnie opisane, ale zazwyczaj ta sama specyfikacja, poza tym na miuipolska nie ma romu dla wersji prime :D

2. najwazniejsze. telefon nie ma opcji szybkiego ładowania, na jakiejś stronie wyczytałem, że ktoś ładował 7 godzin do pełnego naładowania, czy to prawda ???

1. Tak, te oznaczenia są przypisywane do Redmi4 3/32 w zależności od sprzedawcy.

2. Ładowanie od 3-5 % do 100 % ładowarką z zestawu trwa około +/- 2h 10 min. 

 

+ Pamiętaj, że najlepiej kupić kolor CZARNY

Edytowane przez smuf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

mam prosbe i pytanie, bo decyduje sie na zakup Redmi 4 Prime - jaka jest jakosc (takze glosnosc) rozmow telefonicznych w glosniku tzw. sluchawki w porownaniu z innymi markami, jezeli moglibyscie udzielic mi takiej odpowiedzi? Bo mimo wszystkich zalet, troche jednak dzwonie i zalezy mi takze na dobrej jakosci polaczen.

Widze wyzej, ze kolega pisze posty z Lenovo P2 - moglbys porownac?

Poza tym kazda ocena mile widziana - z gory dzieki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Arko01 napisał:

Witam

Jakość rozmów jak dla mnie jest bardzo dobra , lepsza niż  na samsungu 3s mini .Głośność mam ustawioną na 3/4 i bardzo dobrze słychać przy zgiełku ulicznym Mam nadzieję że pomogłem.Sieć T-mobile 

Wielkie dzieki,

to jeszcze jedno pytanko - a jak jest zlapaniem zasiegu sieci, bo nie moge znalezc tego w recenzjach? Dobra antena? Lapie mocny zasieg?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2017 o 12:21, mariusz5891 napisał:

1. Mimo zastosowania wskazówek stąd nie otrzymuje powiadomień z gmaila, a może inaczej - otrzymuje je kiedy jestem połączony z internetem poprzez WiFi a nie otrzymuje kiedy korzystam z pakietu danych :-(

@mariusz5891 mam dokładnie ten sam problem z gmailem. Wszystko tak samo jak u Ciebie po zaznaczane, a powiadomienia przychodzą często ze sporym opóźnieniem. W moim przypadku nawet jeśli mam zasięg wifi to mail dopiero dochodzi jak wybudzę telefon. Klasyczny przykład to mail który przychodzi codziennie rano ok 7:30, na telefonie dostanę go dopiero po włączeniu ekranu, a czasem muszę wejsć do apki i ręcznie odświeżyć.

Wifi, dane, synchro włączone cały czas.

Jakieś sugestie? Jeszcze nie próbowałem wyłączyć optymalizacji MIUI.

Ktoś jeszcze ma problem z powiadomieniami gmaila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników,

również u mnie nadszedł czas wymiany telefonu (archaiczny LG G2 mini) i wybór padł na Xiaomi Redmi 4 Pro/Prime.  Telefon chciałem kupić u Goldwaya na Aliexpress z wysyłką bez VATu czyli z opcją "seller shipping method", ale przy obecnej cenie 175$ (około 720 zł) zaczyna to być mało opłacalne i postanowiłem kupić w Polsce u użytkownika MYCASIO_PL na Allegro

W związku z tym mam kilka pytań odnoście tego telefonu:

1. Na stronie aukcji jest informacja, że telefon posiada MIUI 8.0 GLOBAL. Czy to jest na pewno wersja GLOBAL, a nie z jakimiś chińskimi dodatkami ?

2. Czy do Redmi 4 PRO można wgrać soft MIUI POLSKA bez odblokowania bootloadera ?

3. Ile pamięci ROM z tych 32GB jest do dyspozycji użytkownika w nowym telefonie ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Glider33 napisał:

Witam serdecznie wszystkich użytkowników,

również u mnie nadszedł czas wymiany telefonu (archaiczny LG G2 mini) i wybór padł na Xiaomi Redmi 4 Pro/Prime.  Telefon chciałem kupić u Goldwaya na Aliexpress z wysyłką bez VATu czyli z opcją "seller shipping method", ale przy obecnej cenie 175$ (około 720 zł) zaczyna to być mało opłacalne i postanowiłem kupić w Polsce u użytkownika MYCASIO_PL na Allegro

W związku z tym mam kilka pytań odnoście tego telefonu:

1. Na stronie aukcji jest informacja, że telefon posiada MIUI 8.0 GLOBAL. Czy to jest na pewno wersja GLOBAL, a nie z jakimiś chińskimi dodatkami ?

2. Czy do Redmi 4 PRO można wgrać soft MIUI POLSKA bez odblokowania bootloadera ?

3. Ile pamięci ROM z tych 32GB jest do dyspozycji użytkownika w nowym telefonie ?

 

 

1.Tego nie wiemy, musisz sprawdzić to samodzielnie lub wysłać pytanie do sprzedawcy o zdjęcie z nazwą softu.

2. Nie, nie da się wgrać MIUI Polska bez odblokowanego bootloadera.

3.Około 25 gb? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem Redmi 4A od mycasio, był syfMIUI. Bootloader był jednak odblokowany, więc przeszedłem najpierw na oficjalnego Globala, a potem na MIUIPolska - przypuszczam że tu może być podobnie.
Pytałem się też o gwarancję - jeśli nie zepsujemy telefonu przy wgrywaniu nowego romu to jest ona zachowana niezależnie od tego jaki to ROM.
Najlepiej się spytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Glider33 napisał:

Witam serdecznie wszystkich użytkowników,

również u mnie nadszedł czas wymiany telefonu (archaiczny LG G2 mini) i wybór padł na Xiaomi Redmi 4 Pro/Prime.  Telefon chciałem kupić u Goldwaya na Aliexpress z wysyłką bez VATu czyli z opcją "seller shipping method", ale przy obecnej cenie 175$ (około 720 zł) zaczyna to być mało opłacalne i postanowiłem kupić w Polsce u użytkownika MYCASIO_PL na Allegro

W związku z tym mam kilka pytań odnoście tego telefonu:

1. Na stronie aukcji jest informacja, że telefon posiada MIUI 8.0 GLOBAL. Czy to jest na pewno wersja GLOBAL, a nie z jakimiś chińskimi dodatkami ?

2. Czy do Redmi 4 PRO można wgrać soft MIUI POLSKA bez odblokowania bootloadera ?

3. Ile pamięci ROM z tych 32GB jest do dyspozycji użytkownika w nowym telefonie ?

 

 

Mam Redmi 4 Pro od MyCasio i przyszedł z tak zwanym syfmiui. Jak jest teraz to nie wiem, bo global już jest. Bootloadera odblokował i Xiaomi.eu wgrał serwis MiCenter, a sprzedawca oddał mi całość kasy za ta usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JacentyEsz napisał:

Mam Redmi 4 Pro od MyCasio i przyszedł z tak zwanym syfmiui. Jak jest teraz to nie wiem, bo global już jest. Bootloadera odblokował i Xiaomi.eu wgrał serwis MiCenter, a sprzedawca oddał mi całość kasy za ta usługę.

w opisie aukcji teraz jest napisane, ze na pokładzie jest soft MIUI 8.0 GLOBAL, także mam nadzieję, że tak faktycznie jest

A ile z ciekawości, kosztuje taka usługa w MiCenter ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim opisie aukcji też było, że jest Global, ale to jest fejk Global, który jak tu koledzy bardziej doświadczeni określają, ugotował chińczyk z cholera wie czego.

Ja płaciłem w MiCenter 120zł z wysyłką zwrotną, ale wiem, że ostatnio była jakaś promocja za 60zł chyba, więc nawet bym się nie zastanawiał jeśli nadal jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Kupiłem mojej narzeczonej telefon redmi 4. Przyszedł z Syf.Miui więc pierwsze co zacząłem to zgłosiłem go do odblokowania. Jako że na chwilę obecną wyjechała to korzysta z syf.miui. Czy może to być powodem tego, że telefon potrafi kilka razy dziennie się zrestartować, lub tego że sam z siebie zaczyna zmieniać podwietlenie ekranu, aż tak że razi?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja  swojego 4 pro :)

 

Tel zamówiony u goldiego  147$ + SSM  przyszedł  przez Francję  bez  opłat .  Zamawiałem z tej aukcji Redmi 4  goldway

Traking  pokazuje ze fon jeszcze w drodze :)

f20496bbb8895ec4med.jpg

 

A teraz najważniejsze     bałem się  ze będzie syf na tel . a tu kolejna miła niespodzianka :)

e1392fa6f1bb4a40med.png

 

Global .....  teraz  pyt. w tej sytuacji  pozostaje  tylko odblokować BL ( pozwolenie/kody mam już )  i wgrać MIUIPolska  ?

P.S. brałem golasa ,a dostałem  folie  ochronną w gratisie niby nic  biorąc pod uwagę ze folia lekko za małą i jakościowo  też  pupy nie urywa ale miły  gest sprzedającego :)

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Jeśli działa Ci dobrze to ja bym zostawił tego globala

Wysłane z Lenovo P2
 

Co mam rozumieć   przez " działa Ci dobrze "   telefon działa  jednak niektóre opisy funkcji po  angielsku .

Co z MiUi polska ?  BL warto odblokować  na "zaś "  mam  już kody/pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe bawiłem się jeszcze tel.   tyle co  go włączyłem dla sprawdzenia  softu i czy działa raptem 3 min  zabawy  ,coś  mi tam po angielsku śmigło ,ale teraz patrze   to wsio po polsku  .

Ale  dokładniejsze obadanie i pełna przesiadka  na redmi 4  najwcześniej w niedziele jak będę miał więcej czasu  .

Co z tym BL i miuipl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze na miuipolska,na każdym xiaomi a miałem ich parę. Ale miałem też z globalem w ręku to różnić w tłumaczeniu nie widziałem, a wiadomo że miuipolska jest 99,9%. Na syfmiui od Goldway było widać niektóre rzeczy po angielsku. @raiders jak uważasz, jeśli będziesz wrzucał TWRP to odblokuj. Jeśli nie- ja sensu nie widzę

Wysłane z Lenovo P2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...