Jump to content

Garmin Connect i problemy z parowaniem

b1azk0
 Share

Recommended Posts

Cześć,

od kilku dni mam Redmi 4 Prime, z wgranym najnowszym romem EU + SuperSU.

O ile w starej xperii z3c nie miałem żadnych problemów z połączeniami BT, to w xiaomi za chiny telefon nie chce się sparować z zegarkiem (Fenix 3) - przy czym paruje się np. z głośnikiem creativa.

Czy ktoś miał podobny problem i znalazł jakieś rozwiązanie?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady.

Pozdrowienia

• 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Parujecie fenixy z poziomu apki Garmin Connect (dodaj nowe urządzenie) czy z systemu MIUI? Powinno się to robić z apki, wtedy zegarek jako urządzenie BLE w ogóle nie pojawia się na liście sparowanych urządzeń w systemie. Jest tylko w apce i wszystko hula.

• 2 weeks later...

A co z powiadomieniami ? U mnie sparował się prawidłowo ale powiadomienia nie działają. Musze wejść w apk i wyłączyć i włączyć powiadomienia, działa chwilę, potem pomimo że aplikacja pokazuje włączone, nie mam komunikatów na zegarku.

• 3 weeks later...

Mam  podobny problem z czujnikami kadencji i prędkości przy rowerze . 

Redmi 4x (wersja global )nie łączy sie np. przez Bluetooth z czujnikami prędkości i kadencji ( Bluetooth smart Bluetooth Smart B’TWIN i BBB BCP-61 nadajnik prędkości i kadencji BLUECOMBO bluetooth 4.0) które współpracują z aplikacja Strava czy Wahoo . Sa dwa i z dwoma jest problem z łaczeniem wiec to nie przypadek.  Bluetooth z słuchawkami bezprzewodowymi działa (testowałem tylko na jednych ) a z tymi czujnikami łączy na kilkanaście sekund i przerywa , tak w kółko . O co tu chodzi, co trzeba zmienić w ustawieniach ? Nadmieniam iz Strave i Wahoo już w dodałem do wyjątków w ustawieniach baterii bo tez na początku system je pauzował po wygaśnięciu ekranu a teraz pojawił sie problem z czujnikami . Na starym Samsungu S3 i9300 (testowałem również na Xperi M2) czujniki z bluetooth działają bez zająknięcia .Testowałem Redmi Note  4x  też problem  , Mi 6 (pojechałem specjalnie z rowerem do sklepu)  połączył się bez problemu . Próbowałem   z poziomu Wahoo samo inicjuje połączenie  jak również wcześniej   włączony blutooth bez zmian .  Objaw jest dokładnie taki    Wahoo łaczy sie z czujnikiem ale nic sie nie dzieje tzn nie pokazują sie dane (prędkość , kadencja ) a powinny  mija moze 20 sek   sygnał o rozłączeniu  za chwile znów sygnał o połączeniu . Ze Strava jest podobnie  . Pulsometr napiersiowy Blutooth smart działa poprawnie . 
Edited by MarioPuzi

• 7 months later...

witajcie,

mam swojego mi6 od kilku dni, przesiadłęm się z iPhona, i byłem załamany ze nie mogę odpowoednio sparować mojego Fenixa 3 z tym telefonem,

wszytsko niby było ok w ustawieniach, a zadne powiadomienia nie wchodziły na zegarek,

az tu po kilku dniach, tel sam wywoał komendę że jedna aplikacja chcę dostępu :) wszedłem zaznaczyłem i śmiga jak wcześniej.

sprawdzcie czy u Was tez tak bedzie, należy wejść w ustawienia>dodatkowe ustawienia>prywatność>dostęp do powiadomień> i tam na liście jest apka garmina z opisem Smart notification, zaznaczamy oczywiscie, i od tej pory hula aż miło :):)

mam nadzieje że komuś to pomożę

• 2 months later...

Ja po sparowaniu nie mam ciągłego połączenia. Raz na jakiś czas uruchamiam aplikację , w aplikacji robię włącz/wyłącz BT i telefon się wtedy łączy i robi synchronizację. Niestety brak ciągłego połączenia to brak otrzymywania wszelkiej maści powiadomień na tarczy zegarka.

Telefon : XIAOMI MI NOTE 3
Zegarek : FENIX 5

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...