krzychu8888

Redmi Note 4 nie chce się włączyć

Recommended Posts

Witam

Z góry przepraszam jeśli to zły dział ale bardzo Was proszę o pomoc !

Zakupiłem Redmi NOTE 4 z Chin (z PL MIUI , GLOBAL ROM), wszystko super , dziś przeszedł lecz nie chce się włączyć. Tzn , trzymam POWER tez się włącza , wisi na logo , restart i tak w kółko.

Próbowałem :

1.

To wywala mi bład :

491a350769eae591.jpg

2.  http://en.miui.com/thread-370620-1-1.html

Zrobiłem wszystko jak było opisane , super git proces w SP Flash Tool, przeszedł pomyślnie ale mimo to tel nie startuje :(

Bardzo proszę o pomoc

Witam mam problem ostatnio podłączyłem telefon to innej ładowarki i nagle się wyłączył i nie reaguje. Próbowałem podłączyć go do mojej orginalnej ładowarki i nic tylko zamigała czerwona dioda i telefon zaczyna się nagrzewać w tym punkcie.

IMG_20161117_112615_741.jpg

Witam pokrótce opisze, zostawiłem sciaganie jakiegos torrenta na telefonie i oczom moim po przyjsciu ukazuje sie taki ekran, 3 kropki na dole ekranu wedruja cały czas, co to jest, jakas aktualizacja telefonu sie instaluje czy jak ?

IMG_0808.JPG

Dnia 16.07.2017 o 12:49, Niko322 napisał:

Witam mam problem ostatnio podłączyłem telefon to innej ładowarki i nagle się wyłączył i nie reaguje. Próbowałem podłączyć go do mojej orginalnej ładowarki i nic tylko zamigała czerwona dioda i telefon zaczyna się nagrzewać w tym punkcie.

Prawdopodobnie uszkodziłeś układ ładowania albo za zabezpieczenia linii ładowania a to że się telefon się grzeje w tym miejscu to może być tylko skutek uboczny uszkodzonego bloku ładowania.

Edited by mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...

Witam,
mam taki problem z telefonem xiaomi redmi note 4 (4/64), wyłączyłem go a po chwili chcąc go znów włączyć nic się nie stało, wyświetla się jedynie logo pod nim mi.com a na dole napis android i 3 latające kropeczki... nic dalej się nie dzieje. Coś juz na forach poczytałem ale ja się na tym kompletnie nie znam i potrzebuje pomocy dla takiego matołka jak ja.

Bardzo bym was prosił o pomoc.

mi.jpg

12 minut temu, SzpaQ napisał:

dziwne wystarczyło wyjac i znow wlozyc karte sim...

Przypadek, ale jak działa to na razie masz problem z głowy.

WItam

Jak w temacie po pol roku tel redmi note 4 po rozładowanej baterii podłączyłem do ładowarki i od tamtej pory wlancza sie napis mi i po 1 min sie restartuje i tak w kolko. Myślę ze to jest wina softu bo nie byl przewalany nigdy. Tylko aktualizacje. Problem polega na tym ze nie moge zrobic unlocka bo wczesniej trzeba sie na komórce zalogować. Dodam ze fastboot chodzi i nic sie z komorka nie dziele. Pytanie jak ominac zabezpieczenie i wgrac jakiegokolwiek roma. Probowalem na wszyskie sposoby ale jest blokada.. Prosze o pomoc. Jestem za granica a kom jest mi bardzo potrzebny. pozdrawiam

Witam, telefon nie upadł ani nic z tych rzeczy, nagle się wyłączył, potem próbowałem go włączyć, wyświetlało sie tylko logo MI po 2h się włączył, działał 2 minuty, wyświetliły się wszystkie kolory, biały, różowy, niebieski, zielony, czerwony i do tej pory nie chce się właczyć. co radzicie?

Hej,

próbowałem dziś wgrać miui polska do mojego redmi note 4 mtk, wykonywałem instrukcję wg 

http://www.download.net.pl/redmi-note-4-odblokowanie-bootloadera-twrp-root-i-miui-polska/n/9477/

podczas wgrywania softu w SP flash pojawił się komunikat: ERROR: STASUS SEC IMG TYPE MISMATCH 

i aplikacja nie pracuje dalej.

Odłączyłem telefon od PC, chcąc zostawić temat do jutra i przyciskiem power go włączyłem... niestety zamiast się włączyć to widzę tylko logo MI i przesuwające się kropeczki nad napisem android, a telefon nie uruchamia systemu :-( nie wiem co robić? może mi ktoś pomóc? jak naprawić tel?

nikel global images 7.5.19, który zassałem z tej strony: http://en.miui.com/a-234.html   - wybrałem redmi note 4 mtk

Sprawa rozwiązana! Dziękuję slimdick za pomoc!

W SP Flash należało zaznaczyć PRELOADER i wszystko poszło jak po maśle. Czyli w instrukcji, którą używałem (link powyżej) był chyba błąd (?).

Właśnie zaczynam instalować miuipolska :-)

Witam.

Od piatku mam Xiaomi Redmi Note 4. Bylo okej, az do wczoraj gdy na spacerze sie przegrzal i zrestartowal i nie chcial sie uruchomic. 30min wisial na czarnym ekranie  z posrodku napisem MI a na dole lataly te trzy kropeczki nad napisem Android. Udalo mi sie zresetować po tym czasie i dzial dobrze. Jednak dziś przestal widziec moją kartę sim i znow udało mi sie problem rozwiązać, wyciagajac karte SD (poki co nie jest mi niezbedna 32gb mi wystarczają). Jednak martwi mnie to ze mam telefon kilka dni a juz dwa problemy mial. 

Czy to normalne w Xiaomi czy probowac go zwracac? (Kupilam go na allegro, jeszcze 14dni nie minelo.) A może Xiaomi po prostu mają swoje humorki i trzeba sie przyzwyczaić?

Z góry dzieki za odpowiedz!

Jak ja kupiłem żonie tego samego to już rok działa bez problemu,sobie kupiłem Mi 5SPlus i jest też bez problemu,teraz jedzie Mi6 i mam nadzieję że też będzie ok.Nota kupowałem na allegro od polskiego sprzedawcy z Bydgoszczy ale ma wspólnika,też polaka i ten każdy telefon przed wysyłką sprawdza,tak przynajmniej mówił.Ja na twoim miejscu bym reklamował albo zwrócił i dopłacił do Mi5.

Tapnięte z MI 5s Plus.

• Like 1

58 minut temu, k3lt napisał:

Skoro sie przegrzewal to pewnie wariant na MTK jesli rzeczywiscie tak jest to warto go zwrocic z tego wlasnie powodu i wymien sobie go u tego sprzedawcy na Globala (Snap 625) albo oddaj (bez podawania przyczyny do 14 dni) i kup gdzie indziej, daj link gdzie kupiles/kupilas telefon.

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6953263034 kupilam go tutaj, no nic to muszę napisac do sprzedawcy co w takim przypadku :-) aczkolwiek wydaje mi sie ze mam globala a nie mtk. (Tak pisze w aukcji). Da sie to jakos w telefonie sprawdzic?

Edited by pnianka

Witam po pobraniu roma dla tego telefonu zaistalowałem go i wszystko zakonczylo sie sukcesem w TWRP. Potem uruchomiłem system ponownie no i tu problem bo mam czarny ekran i nie chce sie nic uruchomic ani fastboot ani recovery i nie wiem co zrobić Czy da się to jakoś naprawić ?

Siema,

Mam problem z moim Redmi Note 4 MTK a mianowicie:

1)Nie mogę zmienić lokalizacji na nic innego oprócz chin, w ogóle nie mam innych opcji do wyboru, tylko chiny

2)Nie mogę zaaktualizować telefonu, w updaterze gdy klikam wyszukaj update pisze mi że nie ma nowych dostępnych aktualizacji, ale gdy w górnym menu klikne "pobierz aktualizacje" zaczyna się coś pobierać, na końcu daję "reboot" i po 5min kręcenia sie tego kółka na środku pojawia sie mały pasek i napis, nie wyłączaj urządzenia podczas instalacji aktualizacji, tylko że po jakichs 5 sek ten pasek sie błyskawicznie zapełnia do końca i telefon normalnie sie uruchamia po czym w updaterze jest info o nieudanej aktualizacji, help plz, parametry ponizej

Android Version 6.0 MRA58K
MIUI Global 8.0 | Stable  8.0.4.0(MBFMIDG)
CPU Deca-core Max 2.11 GHz
2/16

Aha dzieki, a jeszcze jedno pytanie, czy musze po prostu postepowac tak jak w poradniku i nowy system nadpisze ten stary? Bo ten tel kupilem doslownie pare dni temu i nic z nim do tej pory nie robilem

Nie, instalujesz przez aplikację aktualizacje. Nie musisz robić żadnych wipe'ów itp

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Witam forumowiczów,  przy aktualizacji mojego redmi note 4 procesor helio, telefon złapał bootloopa włącza się na chwile pojawia sie napis MI i reset znowu wibracja pojawia sie MI i tak bez końca. Wgrywałem softa przez SP Flash Tool niestety ten zabieg nie rozwiązał problemu. Nie mogę rownież wejsc w recovery menu. Za to bez problemu wchodzę w Tryb Fastboot. 

Ps. gdy pojawia sie napis MI na dole brak napisu android piszę to bo moze kogoś to naprowadzi na rozwiązanie bo mi juz brakuje pomysłów. Proszę o pomoc . Pozdro.

Dziś po odblokowaniu bootloadera wgrałem TWRP z tej strony http://en.miui.com/thread-673841-1-1.html

Recovery działa jak najbardziej dobrze ale nie mogę załadować systemu Po uruchomieniu wisi na logo MI i tyle Może pierwsze odpalenie wymaga trochę czasu...

Chcę wgrać wersję systemu eu bo mam globala ale zastanawiam się teraz co robić w tym przypadku

Nie

Dziś wreszcie mogłem odblokować bootloadera więc to zrobiłem Później wgrałem TWRP i po reboocie wisi na logo Mi

Jeszcze nie wgrywałem eu Na razie mam global Telefon wisi już kilka minut

Dobra dobra Nie wiedzałem że TWRP i global nie grają Telefon mam od kilku dnie więc nie zdążyłem wszystkiej wiedzy wchłonać ;)

Spróbuję z tą paczką ale pewnie jak znajdę właściwy rom pod mój telefon wgram wersję eu

Edit

Po wgraniu paczki system ruszył Dzięki

Pozostało teraz poszukać właściwego romu pod MTK

Edited by andrzejz78
  • Like 1

"odgrzewam kotleta"

Mój redmi 4 dzisiaj tak z d...y poprostu się wylączył.

Nie reaguje na przycisk włączania, na fastboota tez nie reaguje. Po podlaczeniu ładowarki zaczyna mrygać ledowa ikonka na biało.

Dodam ze wrócił niedawno z icare (gwarancja playa) po wymianie wyświetlacza, działał 3 dni normalnie i dzisiaj takie cos.

Po podlączeniu kablem do kompa, "cisza".

Jakieś pomysłu ??

Witam, mam problem takiej maści, iż w pewnym momencie po podłączeniu telefonu do ładowania zauważyłem, że telefon się nie ładuje, sprawdzałem kilka kabli i ładowarek, na każdej nic, w końcu telefon rozładował się i wyłączył, potem nic go nie chciało ruszyć, po zostawieniu go na kilka godzin pod ładowaniem w pewnym momencie telefon na chwilę ruszył, ale potem znowu "zdechł", jedynie po przytrzymaniu klawisza dłużej świeci się dioda.

Guest
This topic is now closed to further replies.