Sign in to follow this  
MMBlack

Zmiana ROM'u

Recommended Posts

Witam,

Niedawno zakupiłem Mi5s Plus, telefon otrzymałem z MIUI Global 8.1.6.0.0(MBGCNDH) (Android 6.0.1 MXB48T)
ROM posiada j.polski, sklep play, oraz aplikację "aktualizacje". Tłumaczenie jednak pozostawia wiele do życzenia, a po próbach włączenia lub synchronizacji aplikacji "Notatki" wywala błąd "Aplikacja została zatrzymana". Pomyślałem sobie o MIUI Polska, odblokowałem bootloader, pobrałem ostatnią wersję ROM'u ze strony miuipolska.pl (MIUI 7.1.12), umieściłem ją w głównym katalogu pod nazwą "update.zip" i próbowałem aktualizacji za pomocą aplikacji "aktualizacje". Otrzymałem komunikat "Nie można zweryfikować aktualizacji". Następnie próbowałem przejść do recovery tak jak radzi poradnik z oficjalnej strony. Po wywołaniu recovery za pomocą 2 przycisków wyświetlił mi się na ekranie obrazek telefonu i odłączonego kabla USB.

Niżej załączam kilka screenów.

Zarazie niestety stoję w miejscu, nie mam pomysłu co dalej, ale mam parę pytań na które mam nadzieję odpowiecie.

1. Czy błąd aktualizacji jest spowodowany próbą downgrade'u z 8.1.6.0.0 do 7.1.12
2. Jeżeli tak to czy można zainstalować MIUI Polska metodą FLASH, czy jedyną opcją jest instalacja przez aktualizację/recovery ? 

Pozdrawiam,
MMBlack

Screenshot_2017-01-16-15-09-36-027_com.miui.home.png

Screenshot_2017-01-16-15-10-19-925_com.android.settings.png

Screenshot_2017-01-16-15-27-52-601_com.android.updater.png

Edited by MMBlack
Błąd składniowy.

Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this