Skocz do zawartości

Potrzebne porównanie aparatu do lumi 925 bądź 930.


john21

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, mrosi napisał:

Bazuję na własnym doświadczeniu. Porównując choćby zdjęcia robione Lumią 950, Galaxy S7 Edge i Mi Note. No i niestety Lumia wypada najlepiej. Zwłaszcza przy słabym oświetleniu. Te testy z gsmarena, sorry, ale ISO 12233...?

Ale w temacie nie ma 950... Chyba nie powiesz, że 925 jest takie samo dobre jak 950 bo ma Carla. 

The first two camera samples are taken at the lowest ISO for the cameraphone and we hand-pick the best image from many samples. Respectively, they show the maximum resolving power of the camera and how it handles real-world textures.

Serio? Poczytaj trochę.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Ale w temacie nie ma 950... Chyba nie powiesz, że 925 jest takie samo dobre jak 950 bo ma Carla.

Przecież napisałem, że to w odniesieniu do Lumii 950...

Nie przypuszczam jednak, że obydwie Lumie mają aż tak różniące się układy optyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mrosi napisał:

Przecież napisałem, że to w odniesieniu do Lumii 950...

Nie przypuszczam jednak, że obydwie Lumie mają aż tak różniące się układy optyczne.

To już sensory nie robią różnicy, bo optyka ta sama? Kurcze, piszę do producentów takich jak Sony i Samsung, że bez sensu robią kilkanaście modeli! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mrosi napisał:

Bazuję na własnym doświadczeniu. Porównując choćby zdjęcia robione Lumią 950, Galaxy S7 Edge i Mi Note. No i niestety Lumia wypada najlepiej. Zwłaszcza przy słabym oświetleniu. Te testy z gsmarena, sorry, ale ISO 12233...?

To jest bodajże nazwa tablicy testowej, a nie poziom czułości ustawiony w urządzeniu ;-) To jest na pewno test przy dobrym świetle, ISO raczej 100 albo tego rzędu.

A co do Lumii 930 to jestem, przyznam, pozytywnie zaskoczony jakością obrazu w filmach 1080p, bo przy matrycy o tak dużej liczbie pixeli (19 MPix) to nie lada wyzwanie (przy mniejszych jest łatwiej). Z wyzwaniem tym kompletnie nie poradziło sobie Xiaomi w Mi Note 2, co doskonale widać na tym bardzo smutnym dla nas zestawieniu tutaj: http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=3&idPhone2=6227&idCamera1=300340&idCamera3=300289

(przy okazji na samym dole widać, że S7 Edge kładzie w video 1080p na łopatki i Note 2 i tę Lumię razem wzięte).

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, latet napisał:

To jest bodajże nazwa tablicy testowej, a nie poziom czułości ustawiony w urządzeniu ;-) To jest na pewno test przy dobrym świetle, ISO raczej 100 albo tego rzędu.

A co do Lumii 930 to jestem, przyznam, pozytywnie zaskoczony jakością obrazu w filmach 1080p, bo przy matrycy o tak dużej liczbie pixeli (19 MPix) to nie lada wyzwanie (przy mniejszych jest łatwiej). Z wyzwaniem tym kompletnie nie poradziło sobie Xiaomi w Mi Note 2, co doskonale widać na tym bardzo smutnym dla nas zestawiniu tutaj: http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=3&idPhone2=6227&idCamera1=300340&idCamera3=300289

(przy okazji na samym dole widać, że S7 Edge kładzie w video 1080p na łopatki i Note 2 i tę Lumię razem wzięte).

 

Z wideo zgadzam się w całej rozciągłości. :) S7 robi świetne filmy. Prawdopodobnie najlepsze wśród wszystkich, testowanych przeze mnie telefonach/tabletach. Ze zdjęciami jest nieco gorzej. Dalej są bardzo dobrej jakości, ale... No właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrosi napisał:

Z wideo zgadzam się w całej rozciągłości. :) S7 robi świetne filmy. Prawdopodobnie najlepsze wśród wszystkich, testowanych przeze mnie telefonach/tabletach. Ze zdjęciami jest nieco gorzej. Dalej są bardzo dobrej jakości, ale... No właśnie.

Ekhm Ekhm. LG V20, nie obrażaj go w kwestii wideo :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, galakty napisał:

To już sensory nie robią różnicy, bo optyka ta sama? Kurcze, piszę do producentów takich jak Sony i Samsung, że bez sensu robią kilkanaście modeli! 

To i tak nie przyniesie efektu. Producenci idą za oczekiwaniami przeciętnego "Kowalskiego". A te są ukierunkowane na puste cyferki.

Osobiście z aparatu w telefonie korzystam tylko w razie "W". Jeśli wiem, że mam gdzieś robić foty, zabieram mojego D7200. Umówmy się, że generalnie dyskusje na temat jakości zdjęć wykonywanych telefonami, to temat tak płynny jak kisiel w miseczce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, galakty napisał:

Ekhm Ekhm. LG V20, nie obrażaj go w kwestii wideo :P 

Pamiętając, że to jednak tylko tablice testowe, stwierdzam iż:

Ale nie ma jakiejś przepaści miedzy nimi, oba robią wymiatająco dobre filmy, których telefony Xiaomi robić nie będą chyba nigdy, niestety (bo nic nie wskazuje na to, aby producent choćby próbował do tego dążyć, wręcz przeciwnie).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mrosi napisał:

To i tak nie przyniesie efektu. Producenci idą za oczekiwaniami przeciętnego "Kowalskiego". A te są ukierunkowane na puste cyferki.

Osobiście z aparatu w telefonie korzystam tylko w razie "W". Jeśli wiem, że mam gdzieś robić foty, zabieram mojego D7200. Umówmy się, że generalnie dyskusje na temat jakości zdjęć wykonywanych telefonami, to temat tak płynny jak kisiel w miseczce...

Niekoniecznie. Fani Apple niby lecą na cyferki, ale już dawno Apple zrozumiało, że nie ilość mpx się liczy w rozmiar sensora. Samsung niedawno dogonił i zastosował dużą przesłonę, Xiaomi troszkę zrozumiało, niby dali w 5s lepszy sensor, ale optyka znowu 2.0. 

Ciekawostka - Mi3 albo Mi4 miał 1.8. 

2 minuty temu, latet napisał:

Pamiętając, że to jednak tylko tablice testowe, stwierdzam iż:

Flagowce raczej rywalizują o 4K, dodatkowo V20 ma masę ustawień. Wygrywa w kwestii wideo, w zdjęciach dla mnie S7 jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Lumie 930 tam zdjęcia to żyleta szczególnie z daleka. U mnie w mi4c brak takiej ostrości. Aczkolwiek jak się przyłożyć to da się coś fajnego pyknac. Najgorzej jest wg mnie z autofokusem bo nie umie telefon sam dobrze ostrzyc tylko trzeba ręcznie ustawiać

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, galakty napisał:

Ciekawostka - Mi3 albo Mi4 miał 1.8. 

Nie ma się co onanizować podniecać jasnością szkła. Pomiędzy f1.8 a f2 różnica jest prawie żadna, jeśli chodzi o parametry ekspozycji. Trzeba jednak pamiętać, że im jaśniejsze szkło, tym trudniej jest je zrobić ostre dla całego kadru. Jeśli f2 będzie ostrzejsze niż f1.8, to lepiej mieć f2. W normalnych obiektywach przymyka się nieco przysłonę i już. Tutaj jest inaczej. Przysłony nie ma. Zauważcie, że wszystkie zdjęcia mają takie same f.

mrosi:// to ja tu byłem. Daleki jestem od bycia świętym, ale bez przesady... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, miklo napisał:

Nie ma się co onanizować jasnością szkła. Pomiędzy f1.8 a f2 różnica jest prawie żadna, jeśli chodzi o parametry ekspozycji. Trzeba jednak pamiętać, że im jaśniejsze szkło, tym trudniej jest je zrobić ostre dla całego kadru. Jeśli f2 będzie ostrzejsze niż f1.8, to lepiej mieć f2. W normalnych obiektywach przymyka się nieco przysłonę i już. Tutaj jest inaczej. Przysłony nie ma. Zauważcie, że wszystkie zdjęcia mają takie same f.

Say whaaaat? Przecież rozmyte tło to jest to do czego wszyscy dążą, a Ty mówisz że to minus? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, data17 napisał:

Kolega ma Lumie 930 tam zdjęcia to żyleta szczególnie z daleka. U mnie w mi4c brak takiej ostrości. Aczkolwiek jak się przyłożyć to da się coś fajnego pyknac. Najgorzej jest wg mnie z autofokusem bo nie umie telefon sam dobrze ostrzyc tylko trzeba ręcznie ustawiać

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie - sprawność AF to jest coś, czego nie powiedzą nam zdjęcia tablic testowych z GSM Arena, bo oni tam z zasady wybierają najlepsze, najostrzejsze z serii wielu i nie piszą ile % zdjęć z serii było ostrych, a ile było kaszaną. A w realnym życiu sprawność AF jest – jak to mówią na południu Polski – sakramencko ważna! Tak samo ważna jak matryca i optyka. To oczywiste, bo co nam po niskich szumach, dobrych kolorach, głębi pola i małej utracie jakości w narożnikach, jeśli nic nie jest ostre.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, latet napisał:

No właśnie - sprawność AF to jest coś, czego nie powiedzą nam zdjęcia tablic testowych z GSM Arena, bo oni tam z zasad wybierają najlepsze, najostrzejsze z serii wielu i nie piszą ile % zdjęć z serii było ostrych, a ile było kaszaną. A w realnym życiu sprawność AF jest – jak to mówią na południu Polski – sakramencko ważna!

Od tego jest ręczny focus.

Co do 930, to na filmie porównawczym w 4K zauważyłem, że gorzej "oddycha" niż Mi4C. Ale przecież ma Carla to jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Od tego jest ręczny focus.

Co do 930, to na filmie porównawczym w 4K zauważyłem, że gorzej "oddycha" niż Mi4C. Ale przecież ma Carla to jest lepsza.

Dla ścisłości – gorzej "poluje" a nie gorzej "oddycha" :-)) Nie wiem, jak to się po polsku mówi, że AF świruje, ale to jest "focus hunting" a nie "focus breathing", który jest zupełnie innym zjawiskiem.

Ręczny focus nie zawsze jest praktyczny do zastosowania. A jeśli masz na myśli focus na dotyk, to jest on tak samo ręczny, jak i nieręczny... ręcznie wskazujesz gdzie ma ostrzyć, ale samo ostrzenie to już jednak AF i może być mniej lub bardziej udany (na szczęście zwykle nie jest z tym źle). Mi5 (nie wiem jak Mi4c) ma też prawdziwy ręczny focus i nawet do pomocy focus peaking... super rzecz, ale w praktyce... ani razu z niej nie skorzystałem (po prostu nie musialem, bo AF na dotknięcie jest w Mi5 celny i dobry). Za to w telefonach z problemami z AF takiej funkcji raczej brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, latet napisał:

Dla ścisłości – gorzej "poluje" a nie gorzej "oddycha" :-)) Nie wiem, jak to się po polsku mówi, że AF świruje, ale to jest "focus hunting" a nie "focus breathing", który jest zupełnie innym zjawiskiem.

Ręczny focus nie zawsze jest praktyczny do zastosowania. A jeśli masz na myśli focus na dotyk, to jest on tak samo ręczny, jak i nieręczny... ręcznie wskazujesz gdzie ma ostrzyć, ale samo ostrzenie to już jednak AF i może być mniej lub bardziej udany (na szczęście zwykle nie jest z tym źle). Mi5 (nie wiem jak Mi4c) ma też prawdziwy ręczny focus i nawet do pomocy focus peaking... super rzecz, ale w praktyce... ani razu z niej nie skorzystałem (po prostu nie musialem, bo AF na dotknięcie jest w Mi5 celny i dobry). Za to w telefonach z problemami z AF takiej funkcji raczej brak...

Na 930 widziałem jak przy rejestrowaniu krajobrazu co chwilę łapał ostrość, tragedia. Carl-Zeiss czy jak on mial chyba wtedy był leniwy.

Lekarstwem na to w MIUI mógłby być auto focus z możliwością ręcznego wskazania i blokady AF. W razie potrzeby można odblokować i znowu wraca do trybu auto.

Focus peeking jest w manual mode w mi4c również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, galakty napisał:

Ale skoro te same sensory i optyki, to dlaczego tak się dzieje? Tu jest problem Xiaomi. Jeden powie, że mi4c robi słabe zdjęcia, drugi, że dobre i... W sumie obydwaj mają rację :/

Skupują taniej od producentów części, które nie przeszły kontroli jakości... Ot i cała tajemnica "mocnych" smarfonów w niskiej cenie. I tego, że każdy egzemplarz Xiaomi jest unikatowy :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, latet napisał:

Skupują taniej od producentów części, które nie przeszły kontroli jakości... Ot i cała tajemnica "mocnych" smarfonów w niskiej cenie.

Ale mówisz teraz o wszystkich mocnych, czy tylko Mi4C? Jeśli o wszystkich, to niestety muszę przyznać rację.

Rozbieżności w aparacie czy GPS są tak ogromne, że ciężko cokolwiek wnioskować o nowych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kamillm napisał:

skąd takie info?

To nie info, bo tego nie ujawnią przecież. To efekt obserwacji, zbierania opinii i logicznego rozumowania. Ciężko inaczej wyjaśnić tak duże różnice pomiędzy różnymi egzemplarzami tego samego modelu, na identycznym oprogramowaniu. Niska kontrola jakości zamawianych części to najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujawnią? Haha. Przypominam fotki promocyjne Mi5 i jak miał działać OIS i jak teraz to działa na Mi5. Zamiast dostać 100 zł to ludzie dostali piątaka i mają się cieszyć. :D

Przecież ile jest typów samych ekranów? Jeden ma biały, drugi ma żółty, jeden ma imx258, drugi ma imx258sunny, a podobno samsung jeszcze powinien gdzieś być. To są jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, don_kamillo napisał:

Przejrzałem kilkanaście stron mi.com. Nikt nie narzeka na jakość zdjęć, małą ilość funkcji, nie pyta o rodzaj soczewki, sensora aparatu... W sumie nikogo nie interesuje aparat. Nie ma co liczyć, że Xiaomi zrobi cokolwiek w zakresie ulepszenia tego elementu.

Czyli co, Chińczycy (w sensie klienci) nie dbają o nic? Coś jak Apple w stanach? Wypuszczają nowy telefon i hurra kupuję, ale że obcięli mi soft to nieważne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Czyli co, Chińczycy (w sensie klienci) nie dbają o nic? Coś jak Apple w stanach? Wypuszczają nowy telefon i hurra kupuję, ale że obcięli mi soft to nieważne? 

Mnie się pytasz? Stwierdzam fakt: u nich na forum nie znalazłem żadnego tematu o słabej jakości zdjęć (przynajmniej na Mi4s).

Tutaj masz przykład: http://www.miui.com/thread-3827074-1-1.html

To wątek z jedną z największych ilości odpowiedzi.

Chyba że u nich cenzura ostra i blokują negatywne komentarze :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, don_kamillo napisał:

Mnie się pytasz? Stwierdzam fakt: u nich na forum nie znalazłem żadnego tematu o słabej jakości zdjęć (przynajmniej na Mi4s).

Tutaj masz przykład: http://www.miui.com/thread-3827074-1-1.html

To wątek z jedną z największych ilości odpowiedzi.

Chyba że u nich cenzura ostra i blokują negatywne komentarze :D 

To jest ciekawe. Bo np. na en.miui jest PEŁNO tematów i narzekań na aparat... :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...