Skocz do zawartości

Potrzebne porównanie aparatu do lumi 925 bądź 930.


john21

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, galakty napisał:

1) przy zdjęciach nie robi to różnicy

2) optyka to nie wszystko

3) a będzie z nich korzystał?

Ad. 1) Pewnie masz rację.

Ad. 2) Przypomnij sobie rozmowę na temat imx258 i imx258_sunny ;) Jednak jest różnica.

Ad. 3) A czemu tak dopytuję o RAWy i naświetlanie w Mi4s? ;) 

 

Ogólnie tej Lumii i tak bym nie kupił, bo nie leży mi Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, don_kamillo napisał:

Chociażby przez optyczną stabilizację? Optykę Carla Zeissa? Większą ilość ustawień manualnych? 

 

Wiesz co, miałam przez chwilę Lumię 720 z optyką Carla Zeissa, nie pamiętam, czy miało to optyczną stabilizację, ale tak dziadowskich zdjęć to mi żaden telefon nie robił...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, miałam przez chwilę Lumię 720 z optyką Carla Zeissa, nie pamiętam, czy miało to optyczną stabilizację, ale tak dziadowskich zdjęć to mi żaden telefon nie robił...

No wiesz, głupio porównywać 720 do 930... To jednak inna bajka.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale mocno mi się zdaje, że Lumie mają aktywny tryb dualSIM. To już jest znacząca przewaga nad większością telefonów z podwójnym slotem. No i Carl Zeiss. To mówi samo za siebie. Może autorowi przyda się to:

http://www.tablety.pl/windows_tablet_os/2016-02-29/lumia-950-test-i-recenzja-flagowca-microsoftu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puste numerki? To dlatego lustrzanki mają po 3 mpx i robią super zdjęcia? A nie czekaj, nie mają 3 mpx. Im więcej mpx tym lepiej, ale w parze musi iść rozmiar pojedynczego piksela.

Szkoda, że te zdjęcie nie ma wpisanych szczegółów... Ciekawi mnie jaki czas naświetlania ustawiłeś, żeby poprawić naświetlenie klatki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Quadrorth napisał:

A to jak ścigam się z kimś samochodem to mam sobie obniżyć moc żeby dostosować się do jego poziomu?

Aha. W każdych warunkach ustawiasz czas i iso na max, bo możesz? Fotografia to nie wyścigi.

Ciekawe tylko, czemu w trybie auto nagle Mi4C gniecie Lumię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, galakty napisał:

Puste numerki? To dlatego lustrzanki mają po 3 mpx i robią super zdjęcia? A nie czekaj, nie mają 3 mpx. Im więcej mpx tym lepiej, ale w parze musi iść rozmiar pojedynczego piksela.

Szkoda, że te zdjęcie nie ma wpisanych szczegółów... Ciekawi mnie jaki czas naświetlania ustawiłeś, żeby poprawić naświetlenie klatki ;) 

Tu przyznam rację @Quadrorth. Mpx w aparatach, tak naprawdę również w lustrzankach, o ile nie zamierzasz korzystać z fotografii wielkoformatowej, nijak się mają do jakości zdjęć. Istotniejszym jest, i tu wkraczamy na pole tematu wątku, kwestie zastosowane optyki. Tu Lumie górują zdecydowanie nad pozostałą stawką. Główna zasada: najważniejsza w aparacie (nieważne jakim) jest optyka. Resztę można "dociągnąć" procesorem obrazowania, softem. Bez dobrej optyki nie zrobisz nic.

Bawię się trochę (wprawdzie amatorsko, ale od kilkunastu lat ;) ) fotografiką i wiem co mówię. Nie uważam się - bynajmniej - za guru, ale przetestowałem sporo aparatów - miałem trzy lustrzanki w domu i kilka albo kilkanaście "głuptoków", nie licząc telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że więcej mpx = lepsza jakość, bo to nie jest prawdą, ale im więcej tym lepsze odwzorowanie szczegółów. 

Natomiast waznym parametrem jest rozmiar piksela. Dlatego 13 mpx w lustrzance jest lepsze, niż 13 mpx w telefonie. Ale w idealnych warunkach różnica NIE będzie duża między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, galakty napisał:

Nie mówię, że więcej mpx = lepsza jakość, bo to nie jest prawdą, ale im więcej tym lepsze odwzorowanie szczegółów. 

Natomiast waznym parametrem jest rozmiar piksela. Dlatego 13 mpx w lustrzance jest lepsze, niż 13 mpx w telefonie. Ale w idealnych warunkach różnica NIE będzie duża między nimi.

No tak nie do końca. Inaczej będzie - przykładowo - w formacie DX, a inaczej w pełnej klatce... ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrosi napisał:

No tak nie do końca. Inaczej będzie - przykładowo - w formacie DX, a inaczej w pełnej klatce... ;)

Tylko i tak porównujemy telefon do telefonu, a ciekawi mnie jak takie zdjęcie 8 mpx będzie wyglądało w porównaniu z 13 mpx na telewizorze 4K, sądzę, że różnica będzie. 

I jak już porównuje do Lumii, wypadałoby napisać jaki ma sensor w Mi4C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Tylko i tak porównujemy telefon do telefonu, a ciekawi mnie jak takie zdjęcie 8 mpx będzie wyglądało w porównaniu z 13 mpx na telewizorze 4K, sądzę, że różnica będzie. 

I jak już porównuje do Lumii, wypadałoby napisać jaki ma sensor w Mi4C.

Nie będzie dużej różnicy. Pamiętaj, że odbiorniki, nawet 4K, mają interpolację, czy upscaling rozdzielczości. Różnice będą widoczne dopiero przy bardzo dynamicznych obrazach.

Rozbrykaliśmy się trochę na temat aparatów, więc idąc za sugestią @galakty, wracamy do tematyki wątku. ;)

Myślę, że pod względem aparatu, obydwie lumie zdeklasują Mi4c, a tak naprawdę większość telefonów, i to nie tylko Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mrosi napisał:

Myślę, że pod względem aparatu, obydwie lumie zdeklasują Mi4c, a tak naprawdę większość telefonów, i to nie tylko Xiaomi.

A ja jestem zdania, że o ile 930 może być lepsza, to o tyle 925 nie wybije się ponad Mi4C. 

Ale tutaj jest jeden problem, trzeba w końcu porównać sensory! Bo zdjęcia i filmy są na prawdę nierówne z Mi4C. Ma ktoś sensor samsunga? Bo to, że są dwa różne IMX to już wiemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

A ja jestem zdania, że o ile 930 może być lepsza, to o tyle 925 nie wybije się ponad Mi4C. 

Ale tutaj jest jeden problem, trzeba w końcu porównać sensory! Bo zdjęcia i filmy są na prawdę nierówne z Mi4C. Ma ktoś sensor samsunga? Bo to, że są dwa różne IMX to już wiemy. 

Porównywałem Lumię z przytoczonej recenzji, którą miałem okazję popełnić ;) , z Samsungiem Galaxy S7 Edge. Myślę, ze mimo wszystko Lumia wygrywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mrosi napisał:

Porównywałem Lumię z przytoczonej recenzji, którą miałem okazję popełnić ;) , z Samsungiem Galaxy S7 Edge. Myślę, ze mimo wszystko Lumia wygrywa...

Ale przecież więcej MPX to nie znaczy lepsza jakość, a ona ma 20 mpx :P 

Jaki to ma rozmiar piksela? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, galakty napisał:

To fakt, pomaga. Ale to tylko jedna z części składowych.

Rzekłbym - najważniejsza. Weź pod uwagę fakt, że w telefonie trzeba się "nauwijać" żeby zmieścić porządny układ soczewek, wszak nie można zwiększyć (prawie zawsze) grubości telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrosi napisał:

Rzekłbym - najważniejsza. Weź pod uwagę fakt, że w telefonie trzeba się :nauwijać" żeby zmieścić porządny układ soczewek, wszak nie można zwiększyć (prawie zawsze) grubości telefonu.

Co z sensorem? Wiesz jaki siedzi w 950? Optyka dobra, przesłona 1.9, jeśli ma rozmiar pikseli większy niż 1.12 mikrona to jedynie soft może skopać zdjęcia, nie ma opcji, by wyszły źle. 

Xiaomi dopiero w Mi5S ogarnęło to, co Apple zrobił kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie zdjęć z trzech telefonów z tematu wątku: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=5451&idPhone2=6227&idPhone3=7512

Porównanie filmów 1080p: http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=3&idPhone1=5451&idPhone2=6227&idPhone3=7512

Niestety dostępne tylko testy w dobrym świetle, szkoda.

Wiem, że to tylko testy studyjne, nie odzwierciedlają wszystkich aspektów codziennego użytkowania, ale ja widzę przewagę Mi4c.

Optyka jest ważna, bardzo ważna, to jest niepodważalne. Ale sama nazwa Carl-Zeiss niczego nie gwarantuje, sorry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, latet napisał:

Optyka jest ważna, bardzo ważna, to jest niepodważalne. Ale sama nazwa Carl-Zeiss niczego nie gwarantuje, sorry.

Bazuję na własnym doświadczeniu. Porównując choćby zdjęcia robione Lumią 950, Galaxy S7 Edge i Mi Note. No i niestety Lumia wypada najlepiej. Zwłaszcza przy słabym oświetleniu. Te testy z gsmarena, sorry, ale ISO 12233...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...