tomek2336

problem z WiFi i Bluetooth

Recommended Posts

1 godzinę temu, tomek2336 napisał:

Ktoś może wie co robić? Próbowałem resetu telefonu ale niestety nic to nie pomogło. 

Masz śmieciowy syfMIUI zainstalowany przez chińskiego sprzedawcę. Dodatkowo stary system - MIUI 7. Zainstaluj nowy system według poradnika:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problemem w telefonie @tomek2336 okazał się nie software (sprzęt został sformatowany i zaprogramowany od nowa INFINITY BOXem), a układ odpowiedzialny za WiFi i BT - MTK 6630QP Combo Wireless Connectivity SOC na zdjęciu poniżej zaznaczony na zielono. 

Xiaomi-Redmi-Note-3-Teardown-13.jpg

Wygrzanie płyty głównej i samego układu za pomocą stacji IR (ciemna podczerwień) przywróciło komunikację PATRZ FOTO, lecz jest to naprawa chwilowa - układ po prostu trzeba wymienić na nowy - choć nikt rozsądny nie da 100% gwarancji, że za czas jakiś po wymianie układu problem nie powróci.

Cena SOC w Chinach przy pojedynczych sztukach 8-13$ + koszty jego wymiany (znacznie wyższe niż sam układ) powodują, że nad taką naprawą Redmi Note 3 MTK należy się poważnie zastanowić.

Edited by Zexon72

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, od jakiegoś czasu mam irytujący problem, otóż gdy jestem w zasięgu sieci Hot-Spot ( np.galeria handlowa ) to mimo odnajdowywania takich sieci i podłączania się do nich, otwarcie jakieś strony powoduje wyświetlenie kominikatu takiego jak na screenie, i po chwili wyskakuje powiadomienie brak połączenia z siecią, mimo że w zakładce Wi-Fi oznaczona sieć ma dopisek połączono.

Screenshot_2018-07-01-16-51-44-806_com.android.htmlviewer.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Różne, chrome, firefox wbudowana w miui akurat tu nie ma znaczenia, ale jeszcze dokładnie sprawdzę i napiszę przy okazji, a co może znaczyć ten komunikat który wyświetla się za każdym razem

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, lucas7911 napisał:

otóż gdy jestem w zasięgu sieci Hot-Spot ( np.galeria handlowa ) to mimo odnajdowywania takich sieci i podłączania się do nich, otwarcie jakieś strony powoduje wyświetlenie

Powinna się wyświetlać strona z "akceptacją warunków...". Jeśli masz jakiegoś adblocka lub podobne to blokują tę witrynę. 

Dawno temu przestałem używać darmowe hot-spoty i więcej nie pamiętam.

Coś takiego:

Instrukcja korzystania z sieci HotSpot:

włącz interfejs radiowy w swoim urządzeniu i wykryj dostępne sieci,

podłącz się do sieci z SSID-em „hotspotUM”,

po podłączeniu się do sieci bezprzewodowej otwórz przeglądarkę internetową i wpisz dowolny adres internetowy (np. www.onet.pl); pojawi się strona startowa,

jeśli akceptujesz zasady korzystania z HotSpot kliknij przycisk "akceptuję zasady",

od tej chwili masz dostęp do wszystkich zasobów Internetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie żadnego adbloka nie mam a nie wyświetla mi się strona z akceptacją warunków , nawet jak kliknę Ok obok nazwy hot spot tak jak na screenie to nic nie daję

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej w instrukcji UM Hot-spot.

Może w panelu sterowania masz coś włączone - "bezpieczeństwo".

Jak napisałem - nie używam. Jak jakiś się pojawia staram się jak najszybciej: "zapomnij sieć".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry wszystkim. Mam podobny problem. Mój telefon to Xiaomi Redmi 3s. Po upadku przestało działać w nim wifi oraz bluetooth. Bardzo proszę kogoś zorientowanego aby powiedział mi gdzie leży ten układ oraz jak się on nazywam ( najlepiej foto). Szukałem tego układu co podał Zexon72 ( MTK 6630QP) tylko że jest on od Redmi note 3. W moim nie mogę takiego znaleźć. Proszę bardzo o pomoc. Oraz czy ktoś ewentualnie orientuje się ile kosztuje serwis tego problemu ? Dziękuję za pomoc! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now