Skocz do zawartości

Szkło hartowane przykrywające cały przód - jak to się sprawdza?


DeltaRon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Szukając na popularnym portalu aukcyjnym natrafiłem na coś takiego:

http://allegro.pl/szklo-hartowane-imak-caly-ekran-xiaomi-redmi-4-pro-i6679693410.html

Wszystko super, patrząc na to zakrywa cały przód.. No właśnie cały przód i tutaj pojawia się moje pytanie:

Posiadając biała wersje urządzenia to czy jeśli kupię to szkło w kolorze czarnym to będzie wyglądało dobrze? Pytam profilaktucznie bo nie uśmiecha mi się wydawać pieniędzy w błoto :P

Edytowane przez DeltaRon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam kupno takiego czegos, po pierwsze nie trzyna dobrze na rogach, a po drugie telefon robi sie wyraznie wiekszy, moze.nie w.dotyku, ale w etui odczulem roznice. Do redmi 4 pro niestety nie.ma dobrze spasowanego szkla, wszystkie odchodza na rogach przez zaoblenie ekranu. Chyba, ze.ktos wypuscil juz jakas poprawiona wersje szkiel w miedzyczasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Redmi 4 Pro tydzień temu i od razu nakleili mi szkło pełne.
W sumie mam to dopiero od tygodnia, ale trzyma się bardzo dobrze jak na razie. Dotyk działa świetnie.
Jeśli pojawią się jakieś problemy, to w tym temacie napiszę ;)
Szkło jest dopasowane (wszystkie otwory pasują, rogi są zaokrąglone, po naklejeniu szkło nie wystaje poza wyświetlacz), więc nie wiem dlaczego ma się nie trzymać i odklejać.
Telefon miał premierę jakiś czas temu, więc myślę, że szkło jest już odpowiednie/dopracowane...
Co prawda szkło było droższe niż z podanego linku wyżej.
Nie chce reklamować, więc linku nie będę podawał ;) Kupiłem to od użytkownika fosttech (telefon, szkło, etui). Jak ktoś będzie chciał to znajdzie i może popatrzeć na komentarze :P
Zależało mi na fv na firmę (aby telefon poszedł w koszty), dlatego nie sprowadzałem z chin...
Dodam, że pojechałem osobiście (nie kupowałem z allegro) i oczywiście dostałem etui i szkło po 10zł taniej niż na aukcji. Na telefon też dostałem parę dych rabatu.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To szkło ma czarne ramki na krawędziach dlatego ci się wydaje, że dolega w pełni. R4P ma wyświetlacz 2.5d co daje powoduje szkoło tam nie dolega w pełni po prostu tego nie widzisz. :).

Jeszcze nie widziałem szkła które by w pełni dolegało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja do swoich Redmi 4 Pro zamówiłem szkło Mocolo na allegro  za 19 zł sztuka. Powiem że długo się zastanawiałem czy to przyklejać czy nie bo w środku była jakaś dziwna czarna ramka która nie była widoczna na zdjęciach na aukcji.

20170309_183711.thumb.jpg.d6172fad6dc99de2315b13af8bbe4467.jpgIMG_20170309_183517.thumb.jpg.d948322f4d92d333d401e0ab11218b26.jpg

W dodatku po naklejeniu widać jakąś gównianą plamę, raz jest widoczna raz nie co to może być, ktoś wie? Zły montaż? Czy wada produktu? Naklejałem już kilka takich szkiełek i nigdy czegoś takiego nie miałem.

IMG_20170309_214912.thumb.jpg.49080db358945cd91d5a95f5a5f464ab.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że widoczna plama powstała w wyniku zebrania się większej ilości substancji, którą jest pokryte szkło.

Czy czasem "masowanie" szkła/ekranu od środka na zewnątrz nie poprawi sytuacji?

Widzę, że to szkło bardziej nadaje się do starszej wesji obudow ze względu na czarną ramkę. Kolega ma nowszą wersje obudowy/frontu, która niwelowała szerokość czarnej rami. Po naklejeniu wygląda jakby to była wspomnina poprzednia wersja.

Osobiście wolałbym węższą czarną ramkę, więc raczej bym nie wybrał tego szkła.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie staram się to rozprowadzić po szkle masując palcem ale nic to nie daje - tak jakby w środku niezbyt dokładnie przywarło do ekranu. Mam tak w obu telefonach choć w pierwszym trochę mniejszą.

IMG_20170309_214956.thumb.jpg.e92f7cfc2a448682230eae7956c65781.jpg20170310_120756.thumb.jpg.e73942cc667336e14fef44149adaeeec.jpg

Być może jest to pierwsza wersja pytanie czy można zgłosić towar niezgodny z opisem ;)? choć z drugiej strony lepiej takie niż żadne więc pewnie zostawię a za jakiś czas jak towar się trochę upowszechni to zakupię inny

Dodam fotę jeszcze jak to wygląda z boku - wg mnie całkiem znosnie

IMG_20170309_214935.thumb.jpg.87ef245843f75bb33da6085e9ed6c217.jpg

Edytowane przez [email protected]
Dodanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mocolo po tygodniu w pracy :/

IMG_20170321_210806.thumb.jpg.9f1e9657f1ffb2cdb752fa912ca6affc.jpgIMG_20170321_210824.thumb.jpg.fc997b7092d0fa1e0cce5bf057a88b55.jpg

Powiem szczerze że telefon jest bardziej delikatny niż mi się wydawało - wcześniej miałem Umi Zero i do tej pory szkło na nim jest nietknięte a obudowa zaliczyła już kilka strzałów. 

Zamówiłem Nillkina etui i szkło jak przyjdą to wstawię fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może ktoś opisać swoje wrażenia ze szkłem Mofi? Opłaca się wyłożyć 40zł?

Obecnie mam założonego Nillkina i nie dość, że nie zasłania całego ekranu to jeszcze jak popatrzę na nie pod światło to dookoła widać jakby było coś tłustego pod nim. Strasznie to denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja mam szkło mocolo kupione z allegro za 18zł i póki co nie narzekam tylko że ja też mam nowszą  wersję redmi 4 pro i szkło ma właśnie duże czarne ramki ale przyzwyczaiłem się do tego. Wcześniej miałem szkło mofi i jak upadł telefon na płytki bokiem ekranu to szkło pękło i się oderwało ale wyświetlacz nie został uszkodzony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szkiełko Mofi na cały przód. Zadowolony jestem połowicznie, że tak to ujmę. Nie widać, żeby odstawało na brzegach, co już jest sporym sukcesem do wcześniej sprawdzanych szkieł. Niestety jest to tylko złudzenie - ekran odstaje i dostaje się pod niego trochę kurzu. Do tego mam etui (gumowe ipaky, ale to bez plastikowych boków, wystające ponad ekran), które niestety często wchodzi między szkło, a ekran i tam się zbiera jeszcze więcej kurzu. Kolejna większa wada szkiełka Mofi, to że pogarsza jasność ekranu (mocniej niż przy zwykłych szkiełkach), bardzo mocno odbija światło, czarny kolor jest srebrzysty.

Po dłuższym użytkowaniu zaczęły się pojawiać na szkiełku białe plamki - jakby ukruszenia/wgniecenia. Nie wiem od czego, nigdy nie noszę telefonu w kieszeni z innymi przedmiotami.

Co do efektu "tłustej" plamy na środku - u mnie nie było nic takiego.

Za 40 zł moim zdaniem się nie opłaca. Ja kupiłem za 27 zł na ali i chyba też przepłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei polecam PZOZ z aliexpress. 12 zł i prezentuje się tak. Minus to palcowanie się dosyć mocne no i delikatnie za mały obszar przezroczysty na redmi 4 pro z mniejszymi ramkami (domyślam się, że miał to być kompromis). Generalnie trzeba bardzo dobrze przypasować by przykryć czarną ramkę i nie zabrać sobie ekranu, ale da się to zrobić. 

Spasowanie uważam za "lepszego nie znajdę"

20217297_1613953438615213_251985147_n.jpg20271957_1613953461948544_1261827120_n.jpg20289629_1613953385281885_416349493_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś mi przyszło Mocolo, wszystko niby fajnie, szkło przykrywa cały ekran i wygląda całkiem spoko, ale problem mam podobny jak już niektórzy wyżej - na środku pojawiła się "tłusta" plama, która bywa denerwująca... przemęczę się z tym trochę, ale następnego takiego na pewno nie kupię. Wcześniej miałem Nillkina, niby nie dochodziło do końca, ale przynajmniej nie było żadnych problemów z widocznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opisane już tu szkło Imak z allegro do którego gdzieś był link podany i również u mnie pojawia się co jakiś czas na szczęście tłusta plama po środku ekranu. Nie jest to widoczne albo nie występuje za każdym razem. Fakt, Redmi 4 Pro i etui iPaky to jednak porażka. Telefon wystaje ponad ramki i nie wygląda to zbyt ciekawie, wynagradza to jednak podwójna ochrona w takim etui.

 

Już wiem od czego pojawia się ta plama na środku ekranu, najprościej mówiąc od noszenia w kieszeni. Wygląda na to że to nałożone szkło nagrzewa się od ciała i tworzy się pod nim na ekranie taka plama jakby rozlanego oleju. Kiedy telefon leży sobie albo ekran ten czy też szkło ostygnie, plama znika.

Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 10.03.2017 o 11:59, [email protected] napisał:

Właśnie staram się to rozprowadzić po szkle masując palcem ale nic to nie daje - tak jakby w środku niezbyt dokładnie przywarło do ekranu. Mam tak w obu telefonach choć w pierwszym trochę mniejszą.

Sprawa jest bardzo prosta już to kila razy przerobiłem i robiłem też eksperymenty. Szkła na cały ekran nie mają kleju na środku i jak będzie jakieś zdarzenie uderzenie, ucisk itp.,  może powstać coś takiego bo szkło może się przesunąć lub powstać jakieś mikrouszkodzenia. Normalce szkła przy uderzeniu, ucisku mogą pęknąć te są mocniejsze i może powstać  jakieś odkształcenie. Zrobiłem eksperyment na dwóch telefonach. Ze szkłami było wszystko Ok. jak uderzyłem młotkiem w jedno to bo bardzo krótkim czasie powstało coś takiego. Drugie szkło przycisnąłem mocno kluczem i po kilku dniach coś takiego się stało ale bardzo niewidoczne. Z dwojga złego wolę żeby coś takiego się zrobiło a szkło żeby nie pękło lub telefon. Stosowałem różne szkła ale to wydaje mi się najlepsze

Edytowane przez mrosi
po co przewalasz cały cytowany post, wraz z obrazkami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na Redmi 4 Pro szkło Mofi na pełny ekran. Jeśli chodzi o dopasowanie - bardzo dobre. Trzeba pobawić się przy naklejaniu aby idealnie dopasować otwory na głośnik, czujniki i przyciski. Czarna ramka minimalnie zachodzi na wyświetlacz, jednak nie widać efektu odklejania się na bokach. Byłoby ok gdyby nie:

  • wyczuwalny większy opór "poślizgu" palca po ekranie (sam dotyk jest ok),
  • straszne "palcowanie", widać najmniejszy odcisk, po chwili użytkowania ekran jest aż tłusty :D
  • nie ma "tłustej plamy" na środku ale są widoczne patrząc pod kątem kropki (zdjęcie)
  • po naklejeniu szkła ekran nie jest czarny a grafitowy (przy zgaszonym podświetleniu)
  • bardziej odbija światło

Zastanawiam się jakim innym szkłem można zastąpić Mofi.

 

P1060917.JPGP1060922.JPGP1060924.JPGP1060925.JPGP1060928.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pierwsze szkło które kupiłem to Bakeey 0.26mm 9H, kupiłem je na stronie banggood, link. Pełniło role protektora, ale... Niestety porażka, bardzo dobrze widoczne odciski i tłuste plamy. Na środku mała plamka tęczowa.

Po pęknięciu postanowiłem szukać gdzie indziej (gearbest). Padło na 2pcs Naxtop, link niestety to żaden top. Dzisiaj je naklejałem. Kiedy "automatycznie" się przyklejało po ekranie, zauważyłem że nie chce się skleić na krawędziach telefonu. Zostaje niesklejony margines około 4mm dookoła. Jest to dość widoczne. Po dociśnięciu tych miejsc klei i od razu odchodzi. Kupa. Plus jest taki że pudełko jest mega fajne, a minus z plusem, bo w pudełku są 2 komplety tego bubla.

naxtopshit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Reasumując, mogę przyjąć ze 100% pewnością, że ta tłusta plama to nie wilgoć, która może uszkodzić telefon? Mam cały czas obawy czy nie ściągnąć szkła bo dołączona ściereczka użyta do czyszczenia przed aplikacją szkła była naprawdę mocno mokra ale też dokładnie wytarłem ekran drugą, suchą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jacek79 napisał:

Reasumując, mogę przyjąć ze 100% pewnością, że ta tłusta plama to nie wilgoć, która może uszkodzić telefon? Mam cały czas obawy czy nie ściągnąć szkła bo dołączona ściereczka użyta do czyszczenia przed aplikacją szkła była naprawdę mocno mokra ale też dokładnie wytarłem ekran drugą, suchą. 

To na pewno nie wilgoć. Po prostu szkło nie jest klejone po całości, a tylko na brzegach przez co czasami to szkło dotyka oryginalnego ekranu i powstaje taka plama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 29.10.2017 o 20:32, MIUIuser napisał:

Po pęknięciu postanowiłem szukać gdzie indziej (gearbest). Padło na 2pcs Naxtop, link niestety to żaden top. Dzisiaj je naklejałem. Kiedy "automatycznie" się przyklejało po ekranie, zauważyłem że nie chce się skleić na krawędziach telefonu. Zostaje niesklejony margines około 4mm dookoła. Jest to dość widoczne. Po dociśnięciu tych miejsc klei i od razu odchodzi. Kupa. Plus jest taki że pudełko jest mega fajne, a minus z plusem, bo w pudełku są 2 komplety tego bubla.

 

 

Ten nieklejony margines powstaje wyniku niedoklejenia szkła na ekranie telefonu. Nie jest to wina szkieł tylko konstrukcja ekranu telefonu. Zagięcie ekranu zaczyna się o wiele wcześniej niż nam się wydaje. Zastosuj szkło na cały ekran ja używam MOCOLO CE+9H od dość długiego czasu na wszystkich telefonach, które mają taki ekran i jest wszystko OK. Jak będziesz chciał to dam Ci namiar na sklep gdzie kupuję.  

Edytowane przez KrzysztofOlaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KrzysztofOlaf napisał:

 

Ten nieklejony margines powstaje wyniku niedoklejenia szkła na ekranie telefonu. Nie jest to wina szkieł tylko konstrukcja ekranu telefonu. Zagięcie ekranu zaczyna się o wiele wcześniej niż nam się wydaje. Zastosuj szkło na cały ekran ja używam MOCOLO CE+9H od dość długiego czasu na wszystkich telefonach, które mają taki ekran i jest wszystko OK. Jak będziesz chciał to dam Ci namiar na sklep gdzie kupuję.  

Poczytaj powyższe komentarze, a zobaczysz że to szkło jest nic nie warte, albo trafi się dobre (jak Twoje), albo z plamami tęczowymi, ruletka. Kupiłem już 2 szkła i póki co daje sobie z tym spokój. A to, że piszesz że to wina konstrukcji telefonu - nie zgadzam się, przecież producent zanim zabierze się za produkcję szkła, powinien wiedzieć co wyprodukować. Przy dzisiejszych budowach ekranów w telefonach same wymiary nie wystarczą. Zobacz na inne marki, jakoś da się zrobić dobrze spasowane szkło.

W jednym z chińskich sklepów zamieściłem negatywną opinie wraz ze zdjęciami na temat szkła, ale jakoś ta opinia nie chce się pojawić pod produktem. Przypadek?

Edytowane przez MIUIuser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...