Skocz do zawartości

Mi5 cegła


Piotr.ben

Rekomendowane odpowiedzi

mi5 3/32
Telefon po wgraniu romu ( 7.0) przez twrp (aktualne) wyłączył się 
Świeci tylko czerwona dioda
Nie da się wejść w recovery i fastboot
Mogę tylko wejść edl przez kabel deepflash 
Telefon jest widoczny w mi fash i w menadżerze urządzeń jako  Qualcomm qdl 9008
Przy wgraniu Romu wyskakuje błąd cannot receive helio packed
Próbowałem na trzech wersjach mi flash i dwóch komputerach ( oba na win 10 64bit)
Nie wiem co robie nie tak 
Może źle go podłączam przez kabel deepflash 

Obecnie jak podłączam kabel Deep flash to nie mogę wejść w edl 

Świeci tylko czerwona dioda, a jak dłużej się ładuje to przestaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam i jednoczenie prosze o pomoc

moi mi5 zdech,jeszcze przed smiercia mialem problemu tego typu ze jak bateria byla wyladowana i chcialem naladowac to migala czerwona dioda z rozna predkoscia raz szyzbciej raz wolniej a nieraz gasla ale jakos udawalo mi sie wkoncu naladowac tel.Drugim  takim problemem byl dotyk ktory czasem sie zacinał.te dwa problemy czesto dolegaly mojej komorce przed  jej calkowita smiercia.W chwili smierci bateria naladowana w 80%.Po podlaczeniu pod ladowarke zero reakcji oraz zero reakcji gdzy podlaczam pod kompa.raz udalo sie podlaczyc pod kompa i komp odnalazl tel jako niezydentyfikowane urzadzenie .ale udalo sie to tylko raz.probowalem takze sposobu z YT z zwarciem tych dwoch kropek na plycie glowniej ale bez rezultatu,Wiec odpuscilem dalsze proby.po 4 dniach znnowu chialem cos wykombinowac i podlaczylem tel pod ladowarke. i o dziwo pojawilo sie logo mi a pozniej logo bateri i taka animacja jak podczas ladowania.pomyslalem ze chyba ozyl wiec chcialem wlaczyc ale po wcisnieciu power buttona tel zdechł.Moje pytanie czy ten telefon juz jest do smieci czy mozna jeszcze cos wyprobowac zeby go wskrzesic.Czy problemem moze byc bateria?prosze o pomoc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sqesta

Prawdopodobne "ugotował" się PMI - kontroler zasilania. Niestety Mi5 ma słabo rozwiązane chłodzenie obu PM'ów 

Czasami wystarczy je przelutować i telefon zacznie działać, ale z czasem problem może wrócić. 

Jak coś to podeślij go do mnie na serwis - więcej info na priv 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poczytałem, przeszukałem forum i neta, ale nie znalazłem właściwej odpowiedzi.

Problem w tym, że chciałem zmienić ROM z Global dev na Global Stable. Użyłem do MiFlasha. pobrałem właściwy ROM ze strony en.miui.com, poczytałem poradnik

na owym Forum i zgodnie ze wskazówkami wgrałem nowy ROM. Wszystko poszło pięknie, MiFlash poinformował mnie o sukcesie, telefon się wyłączył i włączył ponownie, przeszło logo MI, potem wskoczyło MI + logo Androida z kropeczkami i to by było na tyle. Kropki migały dosyć długo, ale to wszystko, system nie startuje.

Telefon ma odblokowany bootloader. Mogę, a raczej mogłem wejść w tryb Fastboot, teraz niestety bateria się rozładowała a telefon po podłączeniu do ładowarki nie reaguje.

Doradźcie co można zrobić w takiej sytuacji. Czy pozostaje tylko serwis?

Edytowane przez facet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o Pomoc!

Podczas ściągania etui z telefonu (ciasny skurczybyk), kilka krotnie wciskały się guziki. I tak podczas tego zabiegu włączył mi się TWRP ale go zamknąłem, także Fastboot, którego wyłączyłem. Po ściągnięciu etui za NIC nie mogę włączyć telefonu!

Fastboot nie wchodzi

TWRP nie włącza się

NIC się nie pojawia przy trzymaniu Power.

Przy podłączeniu do komputera słychać komunikat, że urządzenie zostało podłączone. W "Moim Komputerze" go nie widać. Żadne komendy adb devices, czy fastboot devices nie działają- nie wykrywają.

Trzymając przycisk Power w telefonie podłączonym do komputera co chwila słychać w komputerze pikania, że coś zostało podłączone i odłączone i nic po za tym.

Żadna dioda też się nie podświetla.

Jeszcze raz Proszę o podpowiedzi co robić!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny problem ze swoją Mi5 i sprawa jest o tyle dziwna, że wystarczy zdjąć plecki odpiąć taśmę od baterii (z raz musiałem chyba odpiąć też na chwilę którąś inną taśmę) i od razu jak ręką odjął zaczyna wszystko działać idealnie. Można telefon naładować, wyładować i wszystko jest pięknie, ale jak się z jakiejkolwiek przyczyny wyłączy... to bez otwarcia plecków już się nie włączy... (na początku zamiast otwierania plecków pomagało walnięcie o deskę rozdzielczą samochodu, ale przestało :D )

Strasznie to dziwny objaw jak na "zimny lut" na jakiejś płytce, bo wtedy doraźnie pomógłby piekarnik a nie głupie odpięcie taśmy na 5 sekund...

Ps. jedna różnica z przypadkiem przedstawionym przez Autora wątku jak taka, że jak wyłączy się moją Mi5kę, to nie świecą się już absolutnie żadne diody i telefon nie daje żadnych znaków życia... Skoro coś się świeci i awaria nastąpiła przy aktualizacji, to ja obstawiałbym, że to nie kwestia sprzętowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem do serwisu gdzie kupiłem... Czekam zobaczymy.

W serwisie od razu zauważyli, że na plecach jest małe  pęknięcie, (jak to na szkle) i od razu wysnuta teoria, że uszkodzenie Mechaniczne i gwarancja pewnie nie obejmie... -  osobiście nie widzę związku,  ponieważ mam już ten defekt przez kilka miesięcy.

Zobaczymy jaka będzie odpowiedź i ... czy trzeba będzie złotówki wyłożyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem wczoraj telefon z serwisu.

Serwisant NIC nie zrobił. Mówił, że podłączył do ładowarki i wstał...

Przecież w sobotę jak mi padło, pomimo 80% baterii, też podłączyłem do ładowarki. Potem do komputera. Nic się nie działo. Przy przyjmowaniu telefonu do serwisu tez był tam na miejscu podłączony i nic...

W środę po prostu wstał...

Widziałem, że jest jeden z podobnych tematów na forum, że coś o zimnych lutach.

Zobaczymy co będzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ludziska pomocy, połozyłem moją mi 5 na stole, po czym po 5 minutach wziałem ją z powrotem a tu zero reakcji, nie reaguje zupełnie na nic, nie uruchamia sie, nie reaguje na podłaczenie do ładowarki czy do kompa , co to może być?

proszę o jakąś pomoc, może ktoś już tak miał bo ja widze to pierwszy raz.

Ratunku :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpięciu w ogóle jako coś wykrywa (w sensie jest dźwięk podpięcia czegoś do kompa)? sprawdzałeś jak @zielonyBBsprawdź w menedżerze urządzeń. Jak nie to hm, nie chciałbym być sceptykiem, ale potencjalnie mogła paść płyta główna - mi5 na to cierpi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie plyta główna na AliExpress to okolo 100 USD (zależy jaka wersja). Pytanie tylko czy nie kupisz jakiegos kiepskiego refurba. Mi5 już nie jest produkowany, a Xiaomi niechętnie sprzedaje czesci. Napisz do micenter, może coś poradzą, wycenią.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Najlepsze jest to, że telefon po ok 40 minutach wrócił do żywych, sam przeszedł w tryb fastboot, bez jakiej kolwiek mojej pomocy. Włączył się i co najlepsze sam naładował się od 45% do 100%.... Nie wiem już co mam o tym myslec, ale widzę takie cuda pierwszy raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem z moim Xiaomi Mi5 od Goldwaya, kupiony w listopadzie 2016. Otóż pewnego dnia sam z siebie przy 40% baterii, będąc u mnie w kieszeni, telefon wyłączył się... Nie dało się go uruchomić, nie reagował pod ładowarką i PC go nie wykrywał. Dopiero po kilku godzinach (chyba bateria się rozładowała do końca) zareagował na przycisk PWR i pokazał 1% baterii. Potem za dwa dni powtórka ale przy 70%. Rozebrałem go, wypiąłem baterię i po chwili wpiąłem na nowo... ruszył, przy kombinacji VOL- i PWR. Za trzecim razem po wypięciu i wpięciu baterii ruszył dopiero na ładowarce... Za czwartym razem zwarłem dwa punkty na płycie głownej i ruszył... Na chwilę obecną padł 5 raz i nie idzie go w żaden sposób uruchomić:(:(
Czy wiecie co tu się stało?? telefon nigdy nie zaliczył upadku, zalania itp. Telefon gdy się już uruchomi to chodzi normalnie, więc podejrzewam że to coś typu bateria, może złącze USB (mam mocno zajechane). :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Acid napisał:

Płyta główna. Nic nie zrobisz.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Bardzo niedobrze :/ 

W takim razie jak polecasz zrobić? Kupić płytę na ali, czy może szukać w polsce jakiegoś rozbitka do transplantacji? Sprawa krucha bo i z ali, i z rozbitka dostanę płytę UZYWANĄ... :(

edit 21:20

Telefon podłączyłem pod PC z odłączoną baterią -> migała czerwona dioda
Podłaczyłem baterię -> telefon pokazał ładowanie 100%, potem zszedł do 95%. Uruchomiłem go i działa normalnie... WTF :D

@Acid Możesz pomóc w tym temacie? :D czemu ten telefon się brickuje a potem odradza? 

Edytowane przez VNC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wieczorem przy 5% baterii telefon podłączony do ładowania, rano nie daję żadnych oznak życia. Nie da się go uruchomić, nie reaguje na podłączenie ładowarki (bateria nie robi się ciepła) i PC go nie wykrywa, nie miga żadna dioda.

Po lekturze forum zdecydowałem o wypróbowaniu metody opisywanej na en.miui.com. Rezultat był taki, że na chwilę mignęła czerwona dioda, telefon jest co kilkanaście/kilkadziesiąt wykryty przez komputer jako Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 ale po następnych kilku znika i tak w kółko
Czyżby kolejna felerna płyta główna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...