Jump to content

Otwarcie obudowy- dostęp do dolnego mikrofonu


schizofrenic

Recommended Posts

Witam,

Mam taki problem jak poniżej :

Udało mi się na kilka dni rozwiązać problem odkurzaczem, ale teraz znowu powróciło. Chciałbym jakoś dostać się do mikrofonu- czy muszę rozebrać całą obudowę czy da się jakoś zdjąć tylko ten plastikowy tylny panel?

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Zexon72 napisał:

Łatwiej i szybciej jest wymienić cały port. Płytka jest z bardzo cienkiego laminatu, więc samym hot airem bez preheatera nie polecam grzać - może powyginać się. 

A co na tym porcie jeszcze jest? Tak drążę temat, bo może problemy z dźwiękiem, mikrofonem to problem zastosowania wadliwego czy jakiegoś innego mikrofonu i wymiana tego niektórym może by pomogła.

Link to comment
Share on other sites

W większości przypadków pada mikrofon. Jeśli ktoś dysponuje hot airem, ewentualnie podgrzewaczem i doświadczeniem, to może się pobawić w przelutowanie. Wlutowanie nowego mikrofonu bez jego uszkodzenia, czyli przegrzania i deformacji membrany (a ta jest mikriskopijna) nie jest wcale takie łatwe - sam dawno temu zanim doszedłem, co i jak trochę ich napsułem ;-)

Edited by Zexon72
Link to comment
Share on other sites

W moim przypadku ten mikrofon zaczyna działać jak ścisnę obudowę- Lub włożę szpilkę- Czy to oznacza że jeszcze można ten mikrofon uratować, jest sens otwieranie obudowy na własną rękę ? Żona nie chętnie skłania się ku odesłaniu do serwisu....

Link to comment
Share on other sites

Jeśli czujesz się na siłach zdjąć panel (jeśli to Redmi 3 Pro, to uważaj na szelkę od czytnika linii papilarnych), odkręcić dolną antenę i przedmuchaj kanał mikrofonu w niej. Jeśli to nie pomoże wówczas nie ma sensu kombinować, tylko włożyć nowy port i telefon działa jak należy :-)

Link to comment
Share on other sites

Też mam problem z mikrofonem. Nie działa podczas rozmowy, podczas nagrywania na kamerze jest OK. Zakupiłem cały nowy moduł, chyba na Twojej aukcji i po wymianie nic to nie zmieniło. Jest to samo co było. W kanale mikrofonu nie znajduje się żaden brud, próbowałem już różne sposoby z forum na temat modyfikacji w sofcie i nic nie pomaga. Jedyne rozwiązanie to podczas rozmowy włączyć na głośnomówiący i wtedy mikrofon górny działa prawidłowo, natomiast dolny słychać, ale słabo. 

Jakieś pomysły? Czyżby moduł który założyłem też był uszkodzony?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...