Skocz do zawartości

Dwa systemy naraz


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja posta: 13 sierpnia 2017 14:55

Wspierane urządzenia: 

Mi: Mi2S, Mi3W, Mi Note LTE, Mi 4c, Mi 4i, Mi 5, Mi 5S, Mi 5S Plus, Mi Note Pro, Mi Max, Mi Max Pro, Mi Mix, Mi 6

Redmi: Redmi 1S (Hongmi 1S), Redmi 2, Redmi 3, Redmi 3S Prime, Redmi 4, Redmi 4A

Redmi Note: Redmi Note 4G DS, Redmi Note 2, Redmi Note 3 (MTK), Redmi Note 3 Pro, Redmi Note 3 SE, Redmi Note 4, Redmi Note 4 (MTK)

 

Wyżej wymienione urządzenia Xiaomi są wspierane przez DualBoot, mogą więc mieć wgrane dwa systemy jednocześnie. Przydaje się, gdy chcemy przetestować inny ROM, a jednocześnie zostawić codzienny w nienaruszonym stanie. Aplikacja działa stabilnie, a samo przechodzenie między systemami jest bardzo proste.

 

Czego potrzebuję?

  • TWRP
  • Root
  • Plik Android (apk) oraz Utilities (zip) do pobrania STĄD.
  • Drugi system (zip)

 

Jak wgrać drugi system?

1. Instalujemy i odpalamy pobraną aplikację Dual Boot Patcher (Snapshot).

2. Z menu (po lewej stronie) wybieramy ROMs. Dajemy uprawnienia roota, a na pytanie dotyczące ustawienia kernela odpowiadamy SET NOW.

3. Wchodzimy w Patch Zip File (ponownie z menu) i klikamy plusik > Add flashable zip.

4. Wybieramy paczkę zip z drugim systemem, który chcemy zainstalować.

5. W Device nic nie zmieniamy, a w Partition configuration wybieramy "Secondary", po czym kontynuujemy.

(Jeśli wyskoczył błąd "Włącz najpierw Documents w Ustawienia > Aplikacje" przeczytaj spoiler na dole).

6. Okienko wyskoczy ponownie, tym razem wybieramy gdzie zapisać zmodyfikowany plik ZIP z systemem. Save.

7. Paczka weszła do kolejki - klikamy w prawym górnym rogu i czekamy do 100%.

8. Wchodzimy do TWRP i instalujemy paczkę (którą zapisaliśmy w punkcie 6!) z końcówką "_dual.zip"

 

Jak zmieniać systemy?

Opcje są dwie. Można za pomocą pliku zip, który pobraliśmy na samym początku (Utilities), w takim wypadku uruchamiamy go w TWRP tak, jakby to była paczka do zainstalowania. Po wybraniu tejże paczki w INSTALL ukaże się nam menu "programu", w którym łatwo ustalimy, który system ma się uruchomić.

Drugą opcją, znacznie prostszą i szybszą, jest wybór w aplikacji. Wystarczy wejść w ROMs, kliknąć dany system (zielony znaczek przejdzie na wybraną opcję) i uruchomić ponownie telefon.

 

Czy mogę wybierać system przy uruchamianiu telefonu?

Tak, jeśli Twój telefon to Mi3W/Mi4i/Redmi 2/Redmi 3/Redmi Note 2. Opcja do włączenia w ustawieniach aplikacji Dual Boot Patcher (Snapshot).

 

Czy mogę wgrywać paczki .zip przez recovery na drugi system?

W większości przypadków tak. Najpierw należy oczywiście skonwertować ją na "_dual.zip"  (patrz "Jak wgrać drugi system?").

Niestety wgrywając Gappsy, wyskakuje Error64, który uniemożliwia ich zainstalowanie. Jak dotąd nie znalazłem rozwiązania tego problemu.

 

 

Rozwiązania niektórych problemów:

Spoiler

"Włącz najpierw Documents w Ustawienia > Aplikacje"

Wchodzimy w Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > Wszystkie

Szukamy i wybieramy Documents. Na dole jest opcja Włącz. Powróć do pkt 3.

 

Błędny kod odblokowywania po zmianie systemu.

W takim wypadku udajemy się do TWRP > Mount > Zaznaczamy Data, następnie TWRP > Advanced > File Manager > /data/system

Usuwamy pliki: locksettings.db, locksettings.db-shm, locksettings.db-waloraz wszystkie pliki z rozszerzeniem *.key.

Uruchamiamy telefon ponownie - kod blokady został zresetowany, należy ustawić go ponownie.

✎ Próba wgrania ROMu MIUIPolska jako "Secondary" może zakończyć się niepowodzeniem (z nieznanych mi przyczyn).

⚠ NIE JESTEM ODPOWIEDZIALNY ZA BOOTLOOPY, CEGŁY, ZBITE EKRANY, WYBUCHY, EKSPLOZJE WODOROWE I INNE SZKODY PONIESIONE PODCZAS NIEUMIEJĘTNEGO KORZYSTANIA Z TEGO PORADNIKA.

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majdan12 napisał:

Na szybko rzuciłem okiem i widzę że jest podane że ma być Hydrogen a to przecież jest Mi Max :) a co z innymi telefonami?

Czujny majdan zawsze pomoże. Początkowo ten poradnik został napisany dla Maxa, ale pozmieniałem (poza tym "hydrogenem") i przeniosłem tu.

Poprawione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JestemMortem napisał:

Czujny majdan zawsze pomoże. Początkowo ten poradnik został napisany dla Maxa, ale pozmieniałem (poza tym "hydrogenem") i przeniosłem tu.

Poprawione :)

A wiesz że szybko rzuciłem okiem prowadząc instalacje na Mi 5s i rozmowę o Mi Mix :) i taki błąd wykryłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2017 o 06:23, Redmi2 napisał:

Ta i ciekawe co na na takim mi4 ktory ma 16GB( a tak naprawde z 11GB) zostanie na dane
..


Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Na telefonie z 16gb to tylko na paradę ale

Są dwa rozwiązania instalacja drugiego na karcie sd lub nano pendrive.Na pewno dużo wolniejsza pamięć niż wewnętrzna ale spróbować można jakoś działać może będzie.

Na xda gdzieś na ten problem trafiłem lecz linka nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie przetestować Lineage OS, ale mam problem w ostatnim punkcie poradnika. Na koniec próby flashowania ROMU dual dostaje taki komunikat:

Updater process ended with ERROR: 1

Error installing zip file '/sdcard/lineage-14.1-20170131-nightly-ido-signed_dual.zip'

Miałem wymieniony problem wymagający włączenie documents, ale poza tym wszystko szło dobrze. Próbowałem różne wersje Lineage OS (dwie nightly i experimental), sprawdzałem na oficjalnym TWRP i od cofface. Próbowałem też instalować z pamięci wewnętrznej i z karty pamięci. Rom jaki posiadam jako główny to xiaomi.eu 7.1.5. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenia ale mam Redmi 3 Pro, ale to chyba niemal ten sam telefon, bo np. xiaomi.eu jest jedno na obydwa modele i ma ten sam kod. Nie używałem natomiast do niczego utilities.zip, które należało pobrać, ale w poradniku jest tylko wymienione przy zmianie systemu.

Potrzebne pliki brałem najnowsze czyli 9.1.0.r152.g2cb576d4 Sat, 28 Jan 2017 00:10:41 -0500

Wie ktoś w czym może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym poradniku:

[OFICJALNY] Dual Boot Patcher [SNAPSHOT]

Natrafiłem na taki wpis " MIUI szyfruje partycję /data więc inne ROMy nie mogą się uruchomić. "

Jest tam też poradnik jak to odblokować, ale pliki są do innego telefonu no to nie mogę z tego skorzystać. Ale nie chce bardzo namieszać w telefonie bez potrzeby i nie wiem czy to odblokowywania faktycznie jest konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

@AdamKli

Na moim Mi 5 (Xiaomi.eu 7.3.23) mam taki sam błąd przy próbie instalacji RR-N-v5.8.2-20170326-gemini-Official.

SlimDragons 3.0 też ma ten sam błąd o co może tu chodzić? 

Nie działa też 

Widzę że w komentarzu na XDA ktoś piszę aby używać Xiaomi.eu wersja stabilna a ja mam rozwojową.

Zainstalowałem xiaomi.eu_multi_MI5_V8.2.1.0.NAACNEB_v8-7.0.zip i nadal mam błąd, nadzieją jest zainstalowanie starszej wersji Xiaomi.eu która polecają na XDA, ale to nie powinno być tak że trzeba używać starszą wersje systemu aby móc używać Dual Boot.

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś znalazł sposób na dwa systemy dla MI 5S?

Sposób z załączonego poradnika video nie działa i uwala główny system na dobre w TWRP w MI 5S

Zależy mi na 2 systemach i musi być jakiś sposób.

Edytowane przez rradek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

U mnie ten sam błąd co u innych, nie ma na to rozwiązania ? 

Według opisu na XDA :

The Requirements:


1- TWRP (Latest) 
2- Decrypted Data => (Format Data).
3- MIUI 8 Stable ROM => (New Installation).
4- SuperSU 

    Może to jest powód, trzeba mieć Miui 8 Stable i zrobić przed instalacją drugiego romu Format Data ? Jeszcze jedna kwestia, w naszym poradniku jest w Partition configuration wybieramy "Secondary" a na XDA w punkcie 9- Under partition configuration choose "Data slot".                                                                                                                                                       Zdjęcie0015.jpg

Edytowane przez leonov
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat który podałeś dotyczy błędu z partycją trustzone - oppo.verify_trustzone() failed to read current TZ version, u mnie występują inne błędy 

1. unmount of /cust failed; no such volume

2. Failed to copy /data/.system.img.tmp to /system/multiboot/dual/system

Edytowane przez leonov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...