Skocz do zawartości

Jak obecnie wygląda korzystanie z MIUI?


pyth

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Chciałbym zapytać, jak obecnie korzysta się z MIUI?

Kiedyś fan tejże nakładki, jednak obecnie przesiaduję na RR N (7.1.1), wcześniej denerwowało mnie brak deepsleep, bateria gubiła procenty w oczach stąd przejście na coś o otwartym kodzie.

MIUI bardzo mi się podobało, jednak denerwowała mnie też ilość usług oferowanych przez Xiaomi (lokalizacje, synchronizacje z chmurą, itp.), naprawdę czułem się trochę prześladowany i podirytowany nakładem niepotrzebnych funkcji.

Co myślicie o MIUI vs CustomROM'y?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Ty, od jakiegoś czasu siedzę na RR. Miui jest bardzo ok, ale ma kilka rzeczy do poprawy. Na RR mam lepszą jakość rozmów, licznik powiadomień działa jak powinien, nie ma potrzeby w bawienia się w "zakładanie kłódek", nadawania miliona uprawnień żeby aplikacje działały. 

Problemów z deep sleep na MIUI raczej nie ma, uświadczyłem raz ale po restarcie przeszły. Procentów też nie gubi (za to RR potrafi). Normalny soft jak każdy inny, tylko przemyślany po chińsku. 

Nie wiem jak można czuć się przez funkcje prześladowany, ale tu się akurat nic nie zmieniło, chmura xiaomi dalej jest, no ale przecież nie ma obowiązku korzystania z niej. 

Na moim Mi4 RR dobrze się sprawuje i raczej na razie na nim będę siedział, ale co wersję wracam na MIUI żeby obczaić co tam się dzieje (viva backup w TWRP). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do Miui po 3ech tygodniach 2-RR 1-AICP, ale od początku:

Wcześniej 3 lata siedziałem na Samsungach gdzie wgranie customa było zbawienne. Po przejściu ponad rok temu na RN2 czułem się jakbym miał związane ręce przez ograniczenia interfejsowe MIUI, gdzie wgranie launcherów i tak nie załatwia sprawy bo problem z powiadomieniami, bo różnica w ikonach w pasku powiadomień.

Czekałem aż sytuacja się ustabilizuje w CMach żeby dostać coś co zastąpi MIUI. I tak na dzień dzisiejszy mogę wymienić zalety i wady:

1. MIUI - brak multiwindow, brak obsługi ikon aplikacji (tzn wyświetla ikonę programu ale nie zmienia jej po zmianie działania)

2. Ograniczenia lockskreena, mam na myśli brak ingerencji w wygląd powiadomień, chyba że motywami ale to i tak są 3 różne a zmieniają się tylko tapety i kolory.

3. Pseudo aktualizacje- w CMach w aktualizacjach dochodzą nowe funkcje a w Miui może się coś zepsuć.

4. Źle wyświetla następny alarm w widgetach. Godzina 00:00

Druga strona medalu.

Trzeba się pogodzić z tym że nowe funkcje Miui dochodzą raz na pół roku, wybrać aktualizację która działa najlepiej i nie aktualizować bez potrzeby.

Bateria w Miui działa dużo lepiej niż we wszystkich CM/Lineage-osach, prze 7 godzin spania spada mi 1% przy włączonym wifi, bluetooth, gps, natomiast w customach jest to 9%

co dla mnie jest nie do przyjęcia mimo że działają te wszystkie DOZE.

Doszedłem do wniosku że te 4 powyższe ograniczenia są mi obojętne a bateria to priorytet. 

Braki w customach:

- automatyczne nagrywanie rozmów

- brak możliwości czyszczenia ramu - ubijania aplikacji z pominięciem wyjątków, czyli tej super funkcji jaką jest kłódka (w customach to bałagan, nie wiadomo co chodzi a co nie, zamknięcie w recents nie ubija apki)

- brak blokowania wyświetlania zawartości aplikacji chronionych w recents

 

Poza tym po powrocie do Miui pierwsze co uderza w oczy jakość interfejsu, górnego paska i to że wszystko (hardware) działa jak należy:

szybciej łapie gps

lepsza jakość rozmów - bez szumów, głos rozmówcy wyraźniejszy

lepszy aparat.

 

W moim przypadku Mi4 LTE 2/16 postanowiłem już nie tracić czasu na zaglądanie na XDA i nie aktualizować Miui do czasu pojawienia się nowych funkcji.

Edytowane przez KANAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KANAR napisał:

brak blokowania wyświetlania zawartości aplikacji chronionych w recents

Tzn. o co tu dokładnie Ci chodzi bo nie ogarniam? 

 

1 godzinę temu, KANAR napisał:

szybciej łapie gps

lepsza jakość rozmów - bez szumów, głos rozmówcy wyraźniejszy

lepszy aparat.

Tutaj się nie zgodzę, akurat gps lepiej mi chodzi na RR, jakość rozmów też na plus i foty też lepsze. 

 

1 godzinę temu, KANAR napisał:

Bateria w Miui działa dużo lepiej niż we wszystkich CM/Lineage-osach, prze 7 godzin spania spada mi 1% przy włączonym wifi, bluetooth, gps, natomiast w customach jest to 9%

Bateria RR VS Miui jest identycznie w moim przypadku 6h SOT 1 dzień lub 4h SOT 2 dni używania. To, że spada przez noc więcej akurat u mnie nie robi różnicy, bo finaly wynik jest identyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o baterię mi RR trzyma w granicy 7h SOT w 1 dzień.

Około 4/5h przy 2 dniach.

Za każdym razem mimo iż wyłączałem chmurę od xiaomi, za każdym razem synchronizowała mi zdjęcia które nie chciałem, jakieś dziwne wakelocki z lokalizacji urządzenia (usługi xiaomi).

Przyznam, że jest to denerwujące. Miui jest bardzo ładne, chyba jedna z najładniejszych nakładek, ale niektóre funkcje są jak dla mnie zbędne, albo fajnie by było gdyby można było wybrać czy instalować usługi miui czy tylko system z nakładką.

GPS nie zbyt często używam, działać, działa.

Aparat również porównywalnie do miui.

Jakość rozmów raczej bardzo podobna.

Wg. mnie w customie łatwiej jest co kolwiek dodać, zajmuje się tym człowiek bądź grupa ludzi która słucha ludu i w dosyć szybkim czasie potrafi coś zaimplementować. Dodatkowo będąc na czystym androidzie odczuwam jakby lekkość interfejsu...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, mam problem poniewaz wszystko dziala jak nalezy, ale kiedy zablokuje ekran i chce go odblokowac czy to poprzez odcisk palca czy klasycznie przyciskiem, to on zalacza czarny ekran na 5-6 sekund i normalnie sie odblokowywuje. czego to przyczyna? mialem globala i bylo to samo teraz wgralem miui z tej stronki, moj telefon to xiaomi redmi note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...