Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - bateria


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie pierwsze ładowanie wytrzymał pełne 7 dni od piątku do piątku. Drugie ładowanie zostało 76% baterii czas działania 3 dni 14 h.

Telefon redmi note 4 pro, wersja global MIUI 8.2.1.0 MBEMIDL. Dual sim plus i play, żadnych "fajsbooków" i innego społecznościowego badziewia, sporadycznie net przez wifi, dziennie rozmowy od kilkunastu do kilkudziesięciu minut łącznie, kilka sms, kilka fotek.

Mam go od niecałych 2 tygodni w zasadzie 1.5 ciągle "się poznajemy" ale na chwilę obecną jestem więcej niż bardzo zadowolony z możliwości baterii.

To mój pierwszy post na forum Waszej/Naszej społeczności więc witam Wszystkich serdecznie przy okazji.

Edytowane przez Bambek1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwsze ładowanie wytrzymał pełne 7 dni od piątku do piątku. Drugie ładowanie zostało 76% baterii czas działania 3 dni 14 h.
Telefon redmi note 4 pro, wersja global MIUI 8.2.1.0 MBEMIDL. Dual sim plus i play, żadnych "fajsbooków" i innego społecznościowego badziewia, sporadycznie net przez wifi, dziennie rozmowy od kilkunastu do kilkudziesięciu minut łącznie, kilka sms, kilka fotek.
Mam go od niecałych 2 tygodni w zasadzie 1.5 ciągle "się poznajemy" ale na chwilę obecną jestem więcej niż bardzo zadowolony z możliwości baterii.
To mój pierwszy post na forum Waszej/Naszej społeczności więc witam Wszystkich serdecznie przy okazji.

Ja również witam serdecznie, ale proszę o pisanie w odpowiednim dziale - ten dotyczy redmi 4 pro, a nie redmi note 4 pro.
A taki czas, cóż, możesz podać jeszcze sot, bo telefon leżący cały czas z wyłączonym ekranem wytrzyma dłużej, niż taki, w którym wyświetlacz pracuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, XiaoRén napisał:


Ja również witam serdecznie, ale proszę o pisanie w odpowiednim dziale - ten dotyczy redmi 4 pro, a nie redmi note 4 pro.
A taki czas, cóż, możesz podać jeszcze sot, bo telefon leżący cały czas z wyłączonym ekranem wytrzyma dłużej, niż taki, w którym wyświetlacz pracuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przepraszam rozmachałem się, redmi 4 pro bez "note".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od pierwszego kontaktu z tym telefonem (4 pro 3/32 GB, 4000 mAh) korzystam z Pokemon Go i najdłużej to telefon wytrzymał prawie 2 dni bez konieczności ładowania.
Najdłużej zdarzyło mi się chodzić w przeciągu całego dnia z 7 godzin - dodam, że aplikacja ta wymaga przesyłu danych, lokalizacji i ciągle włączonego ekranu - telefon wtedy wytrzymał cały dzień.
Rozumiem, że gra w Pokemon Go 'katuje' telefon, jednak spodziewałem się przynajmniej 2 dni. Aczkolwiek, telefon nigdy się nadmiernie nie nagrzewał; baterię staram się utrzymywać stale między 80-20% naładowania (ponoć najzdrowiej dla ogniw li-po).
P.S. Czy u was też procenty baterii dość szybko uciekają, gdy telefon jest w pełni naładowany? Mam na myśli spadek między 100% a 90%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, joljol napisał:

Co masz na myśli mówiąc szybko ? U mnie rozkłada się to miarę równomiernie, 

W przeciągu niecałych 30 minut poziom naładowania baterii wynosi już poniżej 90%. Możliwe jest to jednak przez wersję MIUI V8.2.1.0  - dużo osób skarży się na żywotność baterii na oficjalnym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby narzekać na baterię w redmi 4 trzeba być jakimś opuszczonym przez Boga... Bo pokemony go w 7 h rozładują... Normalny telefon na tej gierce trzech godzin nie wytrzyma. A od redmi 4 lepszą baterię mają tylko telefony stworzone specjalnie z myślą o długim czasie na baterii, np takie zefony max z 5k mAh baterii.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję telefon właściwie tylko rozmowy i sms, żadnych gier. Net po wifi do sprawdzenia poczty sporadycznie. Użytkuję telefon z 2 kartami najczęściej bateria pada po 7 dniach tzn dochodzi do 20% i niżej. Dla mnie tak trzymająca bateria to mistrzostwo świata.

 Ostatnio padł rekord:

Screenshot_2017-04-27-15-17-10-888_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez Bambek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Twoja babcia na nokii 2700 używa dualsim, słuchawki bt, navi jak trzeba, kilka skrzynek imap, tapatalk, fora, banki itd? Wątpię.

Ja właśnie do powyższego używam swojego telefonu. Nie rozumiem komentarzy że jak ktoś nie mam włączonego LTE/wifi/gps 24/7 dzięki czemu wykręca ładne wyniki to nie potrzebny mu smartfon... Każdy używa telefon jak chce. Ja swój używam do pracy i komunikacji z innymi a nie gier, YouTube, Facebooka czy muzyki.

 

Mój rekord to 10 dni ale średnio do 8 dni dobijam bez większych problemów.

Screenshot_2017-04-21-07-42-35-167_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez pl_shibby
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎05‎-‎29 o 17:02, pl_shibby napisał:

Twoja babcia na nokii 2700 używa dualsim, słuchawki bt, navi jak trzeba, kilka skrzynek imap, tapatalk, fora, banki itd? Wątpię.

Ja właśnie do powyższego używam swojego telefonu. Nie rozumiem komentarzy że jak ktoś nie mam włączonego LTE/wifi/gps 24/7 dzięki czemu wykręca ładne wyniki to nie potrzebny mu smartfon... Każdy używa telefon jak chce. Ja swój używam do pracy i komunikacji z innymi a nie gier, YouTube, Facebooka czy muzyki.

 

Mój rekord to 10 dni ale średnio do 8 dni dobijam bez większych problemów.

Screenshot_2017-04-21-07-42-35-167_com.miui.securitycenter.png

I o to chodzi ale po co dyskutować i przepraszać publicznie, że się nie gra w gry i na "pejsbooku" nie siedzi 20h na dobę. Bo chyba dzisiaj tak pojmowane jest używanie smartfona: gry, pejsbook, twitter, psiter, YT i na stałe włączone WiFi, jakby to do oddychania wszystko potrzebne było a jak tak nie używasz to głupi jesteś, nie żyjesz i powinieneś nosić nokię najlepiej 3310... no cóż znak czasów jakby to babcia powiedziała, która i tak jak mawia "tego cholerstwa" używać nie będzie...

Dla mnie ten smartfon spełnia całkowicie oczekiwania a dobra bateria była głównym kryterium i nie chodzę jak wielu w mojej firmie chodzą i jęczą każdego dnia "pożycz ładowarki bo mi bateria pada" bo od rana na "fejsie" tłucze ale szajsunga za prawie 2 koła w kieszeni trzyma, który to pod fajrant z padniętym aku wart jest tyle co 140g plastiku. Trzeba szybko w stresie wracać do domu, żeby się pod ładowarkę podłączyć i jak najszybciej wrócić do świata "wirtualnych żywych".

 

Edytowane przez Bambek1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To mój pierwszy telefon z androidem stąd pytanie. Jak zwiększyć czas pracy na baterii? Redmi mam od paru dni i ustawienia stockowe ale zazwyczaj nie wytrzymuje dwóch dni. Wczoraj naładowany prawie do pełna i dzisiaj w tym momencie mam 38%. 

W domu cały czas na WiFi. Na zewnątrz dane komórkowe. Jeśli chodzi o powiadomienia to zależy mi tylko na messengerze, fb i snapchacie. Przez te dwa dni telefonu używałem mniej więcej tak, że parę godzin sporadycznie coś sprawdzałem, trochę siedziałem na internecie a po 18 do 24 dużo gadałem na messendzerze, spotify i fb. To normalny wynik czy trochę u mnie słabo z baterią? Polecicie co pozaznaczać w opcjach, wyłączyć, włączyć, żeby wydłużyć czas a zostawić tylko najpotrzebniejsze rzeczy? Dobrze by było ładować telefon raz na 2 dni a niektórzy tutaj widzę, że wytrzymują nawet 3. Ja nie jestem pewien czy mi teraz wytrzyma do nocy. To oszczędzanie energii w ustawieniach jak jest włączone nie sprawi, że przestanę otrzymywać powiadomienia? 

Screenshot_2017-07-06-15-10-53-802_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez Senshi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia Thu Jul 06 2017 o 15:11, Senshi napisał:

To mój pierwszy telefon z androidem stąd pytanie. Jak zwiększyć czas pracy na baterii? Redmi mam od paru dni i ustawienia stockowe ale zazwyczaj nie wytrzymuje dwóch dni. Wczoraj naładowany prawie do pełna i dzisiaj w tym momencie mam 38%. 

W domu cały czas na WiFi. Na zewnątrz dane komórkowe. Jeśli chodzi o powiadomienia to zależy mi tylko na messengerze, fb i snapchacie. Przez te dwa dni telefonu używałem mniej więcej tak, że parę godzin sporadycznie coś sprawdzałem, trochę siedziałem na internecie a po 18 do 24 dużo gadałem na messendzerze, spotify i fb. To normalny wynik czy trochę u mnie słabo z baterią? Polecicie co pozaznaczać w opcjach, wyłączyć, włączyć, żeby wydłużyć czas a zostawić tylko najpotrzebniejsze rzeczy? Dobrze by było ładować telefon raz na 2 dni a niektórzy tutaj widzę, że wytrzymują nawet 3. Ja nie jestem pewien czy mi teraz wytrzyma do nocy. To oszczędzanie energii w ustawieniach jak jest włączone nie sprawi, że przestanę otrzymywać powiadomienia? 

Screenshot_2017-07-06-15-10-53-802_com.miui.securitycenter.png

Zauważ że mega spadek masz wtedy gdy telefon nie siedzi na wifi. Mniemam że wtedy siedzi na LTE. Nie masz czasem słabego zasięgu LTE? Spróbuj wymusić 3G i zobacz jak wtedy będzie zachowywać się bateria.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich.

Mam model Redmi 4 Prime na Miui Global 8.2.4.0 (w miarę możliwości wolałbym na nim pozostać), natomiast zastanawia mnie różnica w danych dotyczących użytkowania baterii między aplikacją stockową a GSam.

 

Według stockowej aplikacje pochłaniają 82% baterii, w tym Android System i Android praktycznie 50% a ekran 12,9%.

W przypadku analizy tego samego okresu z GSam ekran z kolei pochłonął 56% a aplikacje 41%.

Jak widać, praktycznie 3 dni użytkowania i 71% zużycia baterii w tym SOT 03:40.

 

Która analiza jest wiarygodniejsza, ewentualnie czy ja odczytuję błędnie te dane? Czy niecałe 4h SOT w ciągu 3 dni użytkowania to norma, czy też coś jest nie tak z ilością baterii pożeraną przez system?

Screenshot_2017-07-31-21-19-24-523_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-07-31-21-19-37-767_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-07-31-21-19-47-457_com.gsamlabs.bbm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dudek napisał:

Wszystko zależy od tego jak używasz telefonu. Ja go mocno katujesz i trzyma jeden dzień (lub przy normalnym używaniu około 2-3 dni), to jest wszystko OK i nie przejmuj się wskazaniami ;-)

Hej - sęk w tym, że telefonu używam raczej oszczędnie. 2-3 godziny spotify dziennie, apka do mierzenia krokow z opcja oszczedzania baterii, kilka rozmow dziennie wiadomosci. Zadnego fejsa, messengera, etc. W pracy telefon wiekszosc czasu lezy na biurku a w domu uzywany jest okazjonalnie.

Wiec z jednej strony 3-4 dni to niezlu wynik, ale z drugiej porownujac innych użytkowników, którzy w ciągu 3-4 dni mają jakieś 8 godzin SOT a u mnie dobija do 4 godzin SOT przy oszczednym użytkowaniu to zacząłem zastanawiać się nad tym, czy przypadkiem coś nie jest nie tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź czy Ci się samoczynnie GPS nie włącza,na przełącznikach niby jest wyłączony a w rzeczywistości działa, miałem taką sytuację i wtedy faktycznie baterie żarło

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

I jeszcze mam 14 %c8f637e091dea2bb9ae92222fba9fa5e.jpg3a46870679f41b4dc434ceaa67d547ce.jpgcc9fcfce666c0440fade33d7e639ae54.jpg48a8c6b4a334d94d4c65a9e432fab8da.jpga65e7a084273f1be9b734663ddfc8162.jpg749d7129d517009b2a2a204a2c528f0d.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy to normalne, że jakbym używał tel praktycznie nieprzerwanie to sot mi dobija do 8 9h a jak go odłożę i używam tylko okazyjnie do wykonania rozmowy, zajrzenie na chwilę do intermetu, przy czym sot wynosi aktualnie 1h40min i mam 20% a tel od naładowania ledwo 2 dni? Proces System Android ma aż 41% użycia. Dziwię się, bo na starym samsungu z baterią 7000mAh firmy zerolemon (kto używał ten wie że porządna firma) przy takim samym sporadycznym używaniu tel dochodził do 7 dni bez ładowania, a przy mocniejszym dociśnięciu 6h sot. Mam miui 8.2 global stable.

Edytowane przez seler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To na pewno jest normalne że telefon szybko się rozładowuje w spoczynku? Nabyłem redmi 4 pro kilka dni temu i przez noc schodzi mi 20-30%. W moim drugim telefonie Zuku Z2 miałem podobny problem i rozwiązałem go zmiana romu, poleci ktoś jakiś sprawdzony pod względem baterii na ten model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...