Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - bateria


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Redmi 4 jako telefon "przechodni". Służyć ma do czasu zakupu Mi Note 2, być może trafi później do córki.

Niestety zawiodłem się nieco w kwestii wydajności baterii. Mogłoby się wydawać, że ogniwo o pojemności 4000 mAh, przy ekranie o rozdzielczości zaledwie HD, powinno pozwalać na sporo. Nic bardziej mylnego. Nawet po odinstalowaniu Facebooka i Messengera, telefon przy rozsądnym użytkowaniu (wręcz oszczędnym) wytrzymuje góra 3 dni.

Jakieś opinie? Na potwierdzenie bądź zaprzeczenie? Jak u Was sprawuje się bateria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w R4P jest to samo. Po pierwszym ładowaniu telefon wytrzymał 3,5 dnia. Nie był jakoś specjalnie często i intensywnie używany, brak aplikacji z synchronizacją. Nie wiem czy taki wynik jest dobry czy nie.

 

Edytowane przez etaks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni to mało? Bez jaj. Obecnie standard to 1-1,5d...

Wynik 2-3 dni to mocno powyżej średniej. Nawet w przypadku tego segmentu. :) Trzeba wziąć pod uwagę nie-najgorszy SoC oraz jeszcze niedopracowane oprogramowanie, ekran o przekątnej '5,0 też lubi zjeść w przypadku 100% jasności ekranu. 

Bądźmy szczerzy, czasy starych Nokii, Motoroli i Sony Ericssonów dawno minęły, i trzeba być naiwnym by liczyć super wytrzymałą baterię. 

Nie mniej, jestem ciekaw jaka jest różnica między drenażem baterii w przypadku ekranu 1080p (R4P) a 720p w pozostałych wersjach. Różnica powinna być bardzo mała (z naciskiem na bardzo).

Edytowane przez Sulfur
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sulfur napisał:

3 dni to mało? Bez jaj. Obecnie standard to 1-1,5d...

Wynik 2-3 dni to mocno powyżej średniej. Nawet w przypadku tego segmentu. :) Trzeba wziąć pod uwagę nie-najgorszy SoC oraz jeszcze niedopracowane oprogramowanie, ekran o przekątnej '5,0 też lubi zjeść w przypadku 100% jasności ekranu.

To byłoby OK w przypadku Mi Note i urządzeń tego typu. Z wydajnymi układami i wysokorozdzielczymi ekranami. Dla budżetowca z słabiutkim układem Snapdragon 430 i ekranem HD to moim zdaniem zdecydowanie za mało. Nawet te 3 dni, jeśli telefon większość czasu leży na szafce, to zdecydowanie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mrosi napisał:

Dla budżetowca z słabiutkim układem Snapdragon 430 i ekranem HD to moim zdaniem zdecydowanie za mało.

Chwila, R4P ma ekran FHD i Snapdragona 625...

EDIT: A sorry, nie załapałem że mowa o czwórce bez pro.

Edytowane przez etaks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Umik napisał:

Redmi 4 Pro , 3 godziny rozmów tel. dziennie, bez gierek, zabawy - bateria trzyma tydzień.

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę. U mnie było znacznie mniej rozmów dziennie, żadnych gier, żadnego FB, sporadycznie włączone wifi i telefon nie dotrwał do czwartego dnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę. U mnie było znacznie mniej rozmów dziennie, żadnych gier, żadnego FB, sporadycznie włączone wifi i telefon nie dotrwał do czwartego dnia...

Jak on prawie nie używał ekranu to wcale się nie dziwie

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie skopiować swój post z innego wątku z dnia 2 stycznia:

"U mnie na sofcie 6.12.22(MIUI PL) 3 dni i 20 godzin, przy 6,5h SOT pozostało jakieś 15% baterii i już musiałem podłączyć na noc, także można by nieco więcej wycisnąć. Cały czas włączone LTE, synchronizacja, korzystając z telefonu na ~60% jasności trochę zabawy z ustawieniami(motywy, dzwonki itd), przeglądarka, snapchat, facebook i oczywiście rozmowy tel/sms.

Może dałoby się wyciągnąć większy SOT gdybym częściej używał telefonu, były momenty że leżał 4 godziny a tu nikt nie pisał ani nie chciał rozmawiać ;) "

Po dwóch tygodniach użytkowania mam dokładnie takie same wyniki czyli prawie 4 dni przy średnio 6-7h SOT z tą różnicą że już nie grzebie w ustawieniach a czasami mam 2/3 godziny uruchomiony GPS. 

Jak dla mnie wynik bardzo dobry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. SoT to nie jest miarodajny parametr. Czy telefon, na którym ktoś non-stop gra, ogląda filmy, zużyje tyle samo energii, co telefon, na którym na przykład ktoś czyta e-booki? Nie sądzę. A przecież czas włączenia ekranu może być identyczny w obydwu przypadkach. SoT moim zdaniem można sobie w ... buty wsadzić... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
On 16/1/2017 at 4:39 AM, etaks said:

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę. U mnie było znacznie mniej rozmów dziennie, żadnych gier, żadnego FB, sporadycznie włączone wifi i telefon nie dotrwał do czwartego dnia...

Wydaje się, że jesteś taki sam jak ja i wiele innych, takich jak Facebook: D. Polecam użycie Facebooka Lite, nie wpłynie to na wydajność akumulatora, zachowaj zabawę podczas nudnych momentów. Nie ma mowy o grze, nie ma Facebooka, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że jesteś taki sam jak ja i wiele innych, takich jak Facebook: D. Polecam użycie Facebooka Lite, nie wpłynie to na wydajność akumulatora, zachowaj zabawę podczas nudnych momentów. Nie ma mowy o grze, nie ma Facebooka, prawda?

Czy tylko dla mnie ta wypowiedź jest trochę... Nieczytelna?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rogi napisał:

Tak

Dzieki, juz znalazlem.

3 godziny temu, XiaoRén napisał:


Czy tylko dla mnie ta wypowiedź jest trochę... Nieczytelna?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wyglada jak bot uzywajacy google translatora.

 

Wracajac do tematu - u mnie bateria wytrzymuje okolo 2 dni, bez intensywnego uzywania - zero muzyki, tylko internet, facebook, moze jedna rozmowa dziennie, pare minut w jakies malo obciazajace gry.

Co powinienem wylaczyc, zeby zwiekszyc czas dzialania? Rozumiem, ze wlaczone zawsze Wifi i GPS mocno zmniejszaja zywotnosc telefonu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego normalne użytkowanie to 1h sot na 24h, w tym 40 na minut w internecie na przeglądaniu www i 10 min YouTube plus trochę rozmów. I tyle.

A dla innego normalnie to będzie 3h sot na dobę, 1,5h yt, 2 h przeglądanie stronek, godzina rozmów i dwie muzyka na słuchawkach.

A dla innego jeszcze inaczej...

Zaryzykuję stwierdzenie, że "normalne użytkowanie" to niezbyt miarodajny wskaźnik określania czasu pracy na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, odwieczny problem filozofów, co to znaczy "normalne użytkowanie". A nawet sot sam w sobie jest niemiarodajny. Jak czytałem ebooki to nawet na dwuletnim htc m8 robiłem prawie 6h, choć normalnie (8-)) wytrzymywał może trzy.

 

 Pierwszy mój test na syf globalu to 60h i 6h sot do 23%. Zaraz będę próbował wgrywać miui.eu, trzymajcie kciuki. 

Edytowane przez kdokamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 24/3/2017 at 0:50 PM, XiaoRén said:


Czy tylko dla mnie ta wypowiedź jest trochę... Nieczytelna?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I just want to say that if you cannot use Facebook because your battery is too low then use Facebook Lite. You should learn about Facebook Lite. And I translated from English because I'm not good at your language, thanks

Edytowane przez mirrorbalake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2017 o 12:30, aeon7777 napisał:

Mi w R4Pro bateria przy non stop włączonym LTE, ok. 30min dzwonienia dziennie, mesendżer włączony, przeglądarka ok. 60min dziennie, smsy, twitch, yt codziennie. Ładuję 2 razy w tygodniu: środa i niedziela. Jestem bardzo zadowolony.

Na jakim sofcie siedzisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...